Treść opublikowana przez Ossek
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Przepływka nadal źle mierzy, do tego spore przeładowanie w granicach 2500 RPM. Termostat ori kupiłeś?
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów.
Temperatura w 001dyn trochę za wysoka.
-
[INNE FORD GALAXY] Prośba o analizę logów.
Dziękuję, już przekazałem tę informację znajomemu
-
[INNE FORD GALAXY] Prośba o analizę logów.
Witam. Pacjentem jest Ford Galaxy znajomego z silnikiem 1.9 TDI 90KM (niestety nie wiem, który dokładnie). Auto w ogóle nie ciągnie i strasznie kopci na czarno.W sterowniku zapisany był błąd 00575. Oleju nie ubywa.PS. Owego znajomego spotkałem pod warsztatem, w którym mechanik, po odczytaniu błędu i stwierdzeniu dymienia na czarno, zalecił wymianę turbiny ale to chyba u nas norma... Zamieszczam logi, za których analizę z góry dziękuję. Statyczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18749.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18746.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18747.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18750.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18751.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18748.html BS: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18752.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18754.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18753.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18755.html Dynamiczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18757.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18758.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18756.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18762.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18760.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18759.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_18761.html Dziura w dolocie?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów 1,9tdi AFN Quattro
I turbo późno wstaje...
-
[B5 ADR] Sprężarka nie chce się załączyć
Może to być wina innego sterownika (nie wszystkie są zamienne). Jednak może wystarczy tylko zakodować klimę, miałem kiedyś identyczną sytuację podczas zabawy kodowaniem (złe kodowanie powodowało, że sprężarka włączała się na chwilę, potem już wcale - do kolejnego odpalenia silnika).
-
[B5 AFN] Błędy z klimatronika - klima po zimie nie chce ruszyć...
Błędy masz tylko na pierwszym kanale Prawdopodobnie uciekł Ci czynnik. Jedź do jakiegoś zakładu, niech sprawdzą szczelność i uzupełnią układ.
-
[B5 ADR] Środek do odgrzybiania klimy
Ostatnio po ozonowaniu (2 miesiące) zaczęło mi dawać octem w kabinie więc kupiłem w Carrefourze preparat Mojeauto za prawie 40 zł. Użyłem go na parownik i we wszystkie kanały. Efekt utrzymał się 2 dni, potem smród powrócił. Kupiłem więc środek Plaka, minęło póltora tygodnia i jest spokój. Zobaczymy jak długo...
-
[B5 AFN] Błąd klimatronika 22.1 i przestała się włączać klima
Błąd ten prawdopodobnie oznacza brak czynnika. Kiedy nabijałeś klimę? Może jest jakaś nieszczelność i czynnik uciekł?
-
[ALL B5] wymiana panelu klimatronika
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zmiana_tunelu_z_przed_liftu_na_poliftowy-t138524.0.html
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Musisz jeszcze raz przymierzyć lampę. Najpierw włóż stronę z kierunkowskazem, przy odpowiednich manewrach ładnie się ułoży, potem wsuń od strony grilla aż okrągły ząbek zaskoczy. Wydaje mi się, że gdyby mechanik nie przyciął błotnika to lampa nie weszłaby tak głęboko...ale mogę się mylić
-
[ALL B5] Jak często powinien się włączać wentylator klimatyzacji ?
Też tak mam. Wyczytałem w instrukcji, że przy obciążeniu silnika kompresor się wyłącza, żeby nie zabierać mocy silnikowi.
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Ładny granatowy B5 Avant po II lifcie z ramkami klubowymi i naklejką z tyłu widziany dziś około 18 na 26 kwietnia, potem poleciał w prawo w kierunku Kordeckiego. Pozdro...
-
[ALL] Dziwne działanie klimatyzacji w trybie automatycznym
Jeśli wnętrze jest nagrzane i trzeba intensywnie chłodzić to wieje na twarz. Jeśli trzeba dogrzać środek to leci trochę na szybę i trochę na nogi. Czy tak powinno być - nie wiem, ale u mnie tez tak jest.
-
[B6 AVF] [B6 AVF] Prośba o analize logów
W logu 007stat temperatura to tylko 81 stopni, w 001dyn też powinna być wyższa, zwłaszcza, że silnik był obciążony.
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Może się po prostu odpowietrzył do końca, poza tym płyn zmienia swoją objętość w zależności od temperatury.
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Ja kupowałem w Feu Vercie koło Castoramy. Dolewam około 0,5l na 10000km, mam minimalny wyciek ale jakoś nie mogę się zmobilizować, żeby się tym zająć.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Nie ma co, spot pierwsza klasa...ja i Spiidy
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja raczej na 16 się nie wyrobię, jak mi się uda to dojadę później.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
To konkretnie...może niedziela po południu?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów.
Nie strasz... Ciśnienie nie było mierzone ale z silnikiem ogólnie nie ma problemu, pali od strzała, nie kopci, zużycie oleju w normie. Auto jeździ tylko na Vervie...Może jest jakaś inna przyczyna tych kiepskich korekcji? EDIT: Logi z pierwszego postu były robione 18.04 i korekcje wyglądają dobrze. Co mogło spowodować taką różnicę, przecież to raptem 3 tygodnie... EDIT nr 2: Wyczyściłem dziś przepływkę dedykowanym środkiem Liqui Moly i oto efekty: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12608.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12610.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12609.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12606.html Wydaje mi się, że jest lepiej. [br]Dopisany: 13 Maj 2010, 17:05_________________________________________________Z ciekawości powtórzyłem także statyczne 013 013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12607.html
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Oj tam zaraz wyraźnie...lekko odjechałeś Dzięki za spota, było
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów.
Filtr wymieniany 6 tys km temu (Mann). Na moją usilna prośbę mechanik poprawił kąt wtrysku bo wymianie było ok 30-35. Jednak ustawialiśmy patrząc na blok wartości a nie na TDI timing a silnik był nie do końca dogrzany - stąd pewnie lekkie opóźnienie. Z tym EGR...Czy jest możliwe, że ktoś jakoś odłączył N18 (stąd błąd 01265) i w ten sposób "zaślepił" EGR? Auto na blacie ma 265 tys km, ile realnie - może ze 100 tys km więcej (oby tylko). Przepływkę wyczyszczę - trzeba się wybrać do kolegi Dzika po jakiś magiczny środek Które logi potem powtórzyć? Dzięki, starałem się
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
To i ja się pojawię...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów.
Witam ponownie. Żeby nie zakładać nowego wątku odświeżę swój stary. Auto jest po 1200km trasy (szybkiej). Co do nieszczelności to obluzowana była harmonijka przy filtrze powietrza (ta przy lampie) ale nie wiem czy to mogło być to, reszta wygląda ok (nie wiem, jak mogłem to przeoczyć wcześniej). Po poprawieniu odczułem lekką poprawę. Butuję auto cały czas ale turbina nadal minimalnie się zacina chociaż trybu awaryjnego nie było już od kilku miesięcy. Cały czas wyświetla się tylko błąd 01265. Za ocenę z góry dziękuję. Statyczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12461.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12456.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12469.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12467.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12455.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12463.html 023 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12459.html BS: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12457.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12460.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12458.html Dynamiczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12466.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12462.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12452.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12468.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12453.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12465.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_12454.html