Treść opublikowana przez Ossek
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Nie była rozbierana.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Kupiłem używaną od kolegi z forum. W pierwszych logach pracowała bardzo dobrze, może to N75?
-
Prośba o sprawdzenie logów Audi A3 ASZ - brak mocy do 2200 obrotów
Na początek podciśnienia do sprawdzenia
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu (nie ważne czy zimny, czy ciepły) auto puszcza szarego bąka. Tak coś mi się kojarzy, że pierwszy raz zaobserwowałem to po wymianie uszczelek pod deklem i nastawnikiem (jakieś 2 miesiące temu). Wcześniej nie odnotowałem podobnych objawów. Może te delikatne drgania i kopcenie po odpaleniu mają jakąś wspólną przyczynę? Dodam tylko, że auto jeździ tylko na Vervie. ---------- Post dopisany 14-04-2012 at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2012 at 20:23 ---------- Witam ponownie. Rzucam Wam na pożarcie kolejną porcję logów. Niestety regularnie zaczęły pojawiać się notlaufy. Zamontowałem wskaźnik doładowania i zauważyłem, że podczas każdego przyśpieszania sprężarka ładuje o wiele za dużo (dobrze, że jest z AWX). O PSJ nie ma mowy, sztanga chodzi sprężyście. Z błędów to standardowy 575. Przy okazji przypomnę się z problemem delikatnego kopcenia opisanym w poście powyżej. Oto logi: Statyczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80843.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80842.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80846.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80847.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80849.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80848.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80845.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80844.html BS: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80851.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80850.html Dynamiczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80852.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80856.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80857.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80853.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80854.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80855.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_80858.html (kilka prób pod rząd)
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
To spróbuj pokonać ostrzejszy zakręt bez kluczyka w stacyjce To, co opisujesz, nie jest nieprawidłowe, tak to działa
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
Kąt wtrysku do regulacji, przepływomierz jest słaby, termostat taki sobie. Jeśli dawno nie wymieniałeś filtra powietrza, to zrób to.
-
Panel klimatyzacji ma fochy
Standardowo zacznij od sprawdzenia lutów w sterowniku.
-
Podłączenie sterownika centralnego zamka w Audi A4 B5
Prawdopodobnie masz to samo co kolega wyżej i ja kiedyś. Popraw luty na płytce w pompce centralnego.
-
Błąd 16618 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition) Notlauf
Turbo pracuje bardzo ładnie
-
Prośba o przeanalizowanie logów (problem z przeładowaniem)
Zapchany kat może powodować szybsze zapiekanie się łopatek. W Twoim przypadku od początku powinno być maksymalne doładowanie, a sprężarka jednak trochę późno wstaje...chociaż to niby AWX - tak czy tak kata bym wybił. N75 dla pewności możesz podmienić z N18, chociaż wątpię, żeby to coś dało. Przepływkę będzie można ocenić, jak ciśnienie doładowania wróci do normy.
-
Prośba o przeanalizowanie logów (problem z przeładowaniem)
Nie obejdzie się bez czyszczenia turbinki, przy okazji wywal kata.
-
Stukot zawieszenia....hyba
Sprawdź, czy akumulator nie lata Ci po półce.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Regulator był zmieniany, ale na jakiś zamiennik. A te mocno skaczące wartości w 004 nie są powodem do niepokoju?
-
[B5 AFN] Prosba o analize logów
Za wiele to z tych logów nie wynika - pedał musi być do dechy, logujesz każdą grupę pojedynczo.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Rzućcie, proszę, okiem na nowe logi. W aucie został wymieniony kompletny rozrząd, bebechy alternatora i parę innych rzeczy. Zaraz po wymianie (2 tygodnie temu) kontrolka ładowania gasła dopiero po lekkiej przegazówce i pojawiał się błąd 01117 (dał się skasować). Teraz kontrolka gaśnie normalnie, jednak ów błąd jest cały czas i nie można go usunąć. Dodatkowo mam wrażenie, że co kilka-kilkanaście sekund motorem minimalnie zatrzęsie (na jałowym). Logi statyczne powinny wystarczyć: Statyczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74278.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74281.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74279.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74280.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74277.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74283.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74282.html BS: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74284.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_74285.html
-
[ALL B5] chwilowy brak nawiewu
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=60390.0
-
[B5 AFN] BS 011
W pierwszej kolejności sprawdź wężyki podciśnienia pod kątem poprawności podłączenia i szczelności przy okazji.
-
[B5 AFN] Logi stat. do oceny.
Trochę mała różnica w ciśnieniu w 011BS - w jakim zakresie chodzi sztanga? Kąt wtrysku do ustawienia.
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Hmm...Jak masz możliwość, to spróbuj zakodować VAGiem climatronic. Jeśli to nie pomoże, to może po prostu szlag trafił sterownik.
-
[B5 AFN] Kontrolka ładowania.
Za 10 tkm mam rozrząd, więc przy okazji trzeba będzie się bliżej przyjrzeć alternatorowi. Mam nadzieję, że wytrzyma...
-
[B5 AFN] Kontrolka ładowania.
Witam. Siedząc dziś w samochodzie z włączonym silnikiem, nagle zaczęła pulsować kontrolka ładowania i motor zaczął delikatnie "podskakiwać". Sprawdziłem ładowanie i było ledwo ponad 12V. Dojechałem do domu (jakieś 1,5 km) i po drodze kontrolka zgasła i objawy ustąpiły (ładowanie 14,2V). Słychać jednak delikatne popiskiwanie (może to być łożysko sprężarki, bo też mam do wymiany). Około roku temu miałem podobny przypadek i w sumie rozeszło się po kościach. Dodam tylko, że wczoraj były wymieniane 2 górne uszczelki na pompie wtryskowej i być może ropa dostała się gdzieś, gdzie nie trzeba (do alternatora?). Jest czym się martwić?
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Błędy masz tylko na kanale 01. 14.2 to prawdopodobnie napięcie, więc wszystko OK.
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Na 99% luty. Roboty niewiele, a problem prawdopodobnie ustąpi.
-
[B5 AFN] Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia doładowania?
Podłączę się pod temat. Mam auto z 96 roku, ale żadnego wężyka dochodzącego do ECU nie widzę, tylko wiązka kabli. Czy po numerze sterownika da się dojść, gdzie ów czujnik się znajduje? Chcę sobie zamontować wskaźnik doładowania, ale wwiercać w dolot mi się nie uśmiecha.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
EGR nie działa od momentu kupna przeze mnie auta (05.2009), cały czas jest błąd 01265, ale się nim nie przejmuję. Dolot jeszcze posprawdzam