Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ossek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ossek

  1. Zamiennik obu tych numerków jest ten sam, jak chcesz znać nr oryginału to podeślij VIN.
  2. Przepływka tnie w całym zakresie, pewnie nic się w tej kwestii nie zmieniło, ale w niedzielę zlogujemy padło i zobaczymy
  3. Spróbuj puknąć w schowek. Jak wystartuje, to znaczy, że najprawdopodobniej szczotki się kończą.
  4. Ossek odpowiedział(a) na bialyz temat w Audi A4 B5
    Pewnie szczotki się kończą w dmuchawie. Wyjmij dmuchawę, wlutuj nowe szczotki (tylko zaopatrz się w dobrą lutownicę) i będzie hulać. Silniczek klapy temperatury znajduje się po lewej stronie od nóg pasażera. Powinno Ci się bez większego problemu udać go wyjąć i wyczyścić. Po zdjęciu schowka będziesz widział i dmuchawę, i silnik.
  5. Jakim cudem przepływka ma mierzyć, skoro turbo nie dmucha? Najpierw doprowadź ciśnienie doładowania do ładu, potem ewentualnie myśl o przepływce. Przejrzyj dolot pod kątem nieszczelności
  6. W pierwszej kolejności sprawdź błędy, może któryś silniczek stanął.
  7. Ogrzewanie lusterek powinno chodzić właśnie z ogrzewaniem tylnej szyby. Może przepaliły Ci się maty - dość częsty przypadek.
  8. To jest chyba w okolicach filtra kabinowego, mam ten sam błąd od długiego czasu, ale nic z nim nie robię - żadnych dziwnych objawów nie ma. Gdzieś czytałem, że żeby się do tego zabrać, trzeba rwać dechę.
  9. Plus po stacyjce wziąłem z którejś wolnej kostki pod kierownicą, masa bezpośrednio z aku.
  10. Ja mam tak podłączone i się sprawdza. Okrągły włącznik kołyskowy mam wyprowadzony po lewej stronie od kierownicy pod dekorem.
  11. Kabelek powinien być przy silniczku. Na pewno kupiłeś do przedlifta?
  12. Ossek odpowiedział(a) na kipomek temat w Audi A4 B5
    Tylko schowek pod kierownicą, chyba 4 śruby.
  13. Ossek odpowiedział(a) na kipomek temat w Audi A4 B5
    Jak odkręcisz schowek pod kierownicą, to będziesz go widział. Ustaw nadmuch na szybę i zobacz, czy cięgno chodzi.
  14. Ossek odpowiedział(a) na kipomek temat w Audi A4 B5
    Powinieneś mieć jeszcze jeden silniczek po drugiej stronie konsoli, na prawo od nóg kierowcy. On odpowiada za nawiew na szybę. Błędy świadczą o tym, że z każdym silniczkiem coś się dzieje. Kasowałeś je?
  15. Miałem identyczny panel z wyglądu, ale jego nr zaczynał się na 4A0 i wg etki był od C4. Wyświetlało identyczne błędy czujników, których w aucie nie miałem (tego w podsufitce szukałem kilka razy). Po wymianie na panel dobrany wg etki pod moje aut - jak ręką odjął.
  16. Do tego potrzebujesz VAGa. Wchodzisz w moduł klimatronika, dalej basic settings i grupa 1. Silniczki sobie chodzą i po chwili w każdym polu powinno pokazać się 0. Potem jeszcze dla pewności możesz odczytać błędy. Jak przełożysz inny steronik do swojego auta to upewnij się jeszcze, że ma odpowiednie kodowanie. Jeśli nie ma, to będziesz musiał go zakodować. To nic trudnego, dokładna instrukcja jest w dziale Diagnostyka VAG w jednym z podwieszonych wątków (Kodowanie sterowników).
  17. Panel i sterownik to jedna część. Jak podłączysz VAGa, to będziesz miał nr sterownika. Jeśli będzie się zaczynał na 4A0, to podmieniłbym na 8D0, pokasował błędy, zrobił adaptację i sprawdził, czy wszystko działa.
  18. OK, myślałem, że masz panel od polifta - tak nie jest. Jednak może to być panel od C4 - wtedy jego nr rozpoczynałby się na 4A0... To uzasadniałoby pierwsze 2 błędy, bo tych czujników po prostu w Twoim aucie nie ma. Proponuję, żebyś skoczył na jakiegoś spota i skasował błędy, ewentualnie podmienił panel na 100% właściwy.
  19. Jak wejdziesz w VAGu w klimę, to będzie w u góry. Coś w stylu 8D0 820 043H.
  20. Jaki masz nr sterownika?
  21. Turbo jest raczej zdrowe. Minimalnie przeładowuje, ale nie przejmowałbym się tym. Od czasu do czasu pogoń auto ostrzej i będzie OK.
  22. No to jak czyściłeś i nie pomogło, to już raczej wiele nie wskórasz.
  23. Możesz spróbować jeszcze przeczyścić izopropanolem, wiele nie ryzykujesz
  24. Twój przepływomierz najlepsze czasy ma już za sobą. Filtr powietrza kiedy zmieniałeś?
  25. W przedliftach jest tylko jedno przyłącze na skraplaczu i tam się wpinasz. Zrób zdjęcie chłodnicy od frontu i będzie wszystko jasne.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.