Treść opublikowana przez Ossek
-
Przegub wewnętrzny jaki. 1,8T
Najprawdopodobniej z SKFa będzie to VKJA8008, ale trzeba by się upewnić po VINie.
-
Wariujące nawiewy.
2 Tylko musisz mieć naprawdę mocną lutownicę, żeby je ruszyć.
-
Wariujące nawiewy.
Jeśli dobrze pamiętam to 8x9x22.
-
Wariujące nawiewy.
Prawdopodobnie kończą się szczotki w dmuchawie. Wymień je i problem powinien ustąpić.
-
[1Z] Łącznik turbiny 1.9tdi 96r.
Tak, to ten sam.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tak, posiadasz DPF, więc musisz zalać olej z normą 507.00.
-
Prośba o analizę logów
Jeśli masz już sam wkład, to tylko jego wykręcasz i psikasz środkiem, chociaż siateczki też warto przeczyścić.. Pamiętaj, żeby robić to "bezdotykowo" - żadnych patyczków itp. Doładowanie nie wygląda źle, turbo mogłoby trochę szybciej wstawać, ale jakiejś tragedii nie ma.
-
Prośba o analizę logów
W takim razie rozważyłbym wyczyszczenie przepływki, kiedyś u siebie używałem dedykowanego środka LM - pomogło.
-
Prośba o analizę logów
Przepływomierz słaby, kiedy wymieniałeś filtr powietrza?
-
Prośba o analize logów bo juz nie mam pomysłu na usterkę 1.9 Afn
Nic na razie nie rób z przepływką. Powtórz logi dynamiczne, bo te są w trybie awaryjnym.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
7GN oznacza, że auto jest przystosowane do montażu DPFa, ale fabrycznie go nie posiada. Jeśli poprzedni właściciele go nie doposażyli, to DPFa u Ciebie brak, czyli obowiązuje Cię norma 505.01.
-
Klimatyzacja Manualna
W manualnej były pokrętła i dwa dodatkowe przyciski: AC i obiegu zamkniętego.
-
Wymiana sprzęgła
Sprzęgła znalazłbyś trochę taniej (pewnie około 50zł), a za robotę dobra cena. Podsumowując: ja bym się zdecydował
-
Sprzęgło A4 B5 ADP 96r
To równorzędne firmy, co nie wybierzesz - będzie dobrze.
-
Sprzęgło A4 B5 ADP 96r
Zmiana była przy numerze silnika 170000. Wcześniejsze numery miały 210mm, późniejsze 228/230mm.
-
[AJM] Ciemny dym i mniejsza moc
Na początek przejrzyj dokładnie cały dolot.
-
wymiana dwumasu afn!
Sprzęgło z AWX pasuje do AFNa bez żadnych przeróbek.
-
Klimatronik - tryb auto.
Ręczną zmianą prędkości nawiewu wyłączasz tryb "auto". Jak chcesz, żeby cały czas było "auto", to tylko ustawiasz temperaturę i nic więcej.
-
Klimatronik - tryb auto.
A jak dajesz nawiew na maxa, to czasem "auto" nie gaśnie?
-
Wyłącza sprężarkę na 5sekund na postoju.
Nie ma tak być. Wyłącza się, bo ciśnienie rośnie i czujnik wyłącza cały układ. Jak ciśnienie spadnie, to klima startuje na nowo. Wyłączający się wentylator to skutek, a nie przyczyna usterki. Nie marzną Ci rurki od klimy?
-
Klima nie chłodzi jak powinna, po remoncie. Pomocy!
Jeśli układ był długo rozszczelniony, to osuszacz bym wymienił (czynnik musisz odciągnąć), przy okazji obowiązkowo dławik. Wiatrak startuje od razu po włączeniu klimy?
-
[B5 ADR] Co rozłącza klime
Tak, to prawda, wszystko masz OK.
-
Karpacz i okolice
Zamek Chojnik, byłem kiedyś - fajne miejsce.
-
Chłodnica klimatyzacji-wymiana.
Powinna podejść praktycznie z każdej wersji silnikowej, byle auto było wyprodukowane przed lipcem 1997.
-
jakie łożyska do przodu
FAG, SKF, SNR.