Treść opublikowana przez Ossek
-
Analiza logów - tryb serwisowy
I następnym razem nie butuj tak zimnego silnika
-
Golf 3 1.9TDi AFN, po butowaniu notlauf i blad 00575. Prosba o ocene logow.
Na początek sprawdź wężyki podciśnienia.
-
Prośba o analizę logów mam duże spalanie
Kolego, wrzuć to na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM, to może ktoś się zlituje.
-
Jaja po odgrzybianiu.
Rurka zaszroniła się jakieś 20 minut po nabiciu, po dwóch tygodniach pojechałem na kontrolę i czynnika było tyle samo. Też zastanawiam się, czy coś nie blokuje przepływu. Gdzieś natknąłem się na opinię, że może to też być wina zaworu w kompresorze, ale naprawa wiązałaby się z jego wymianą.
-
Jaja po odgrzybianiu.
No kokpit był ściągany przy wymianie parownika w zeszłym roku. Całej deski na pewno nie będę wyciągał, ale zobaczę, co się dzieje za panelem. ---------- Post dopisany 03-06-2013 at 17:13 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2013 at 12:58 ---------- Za panelem wygląda OK, wszędzie sucho. Zauważyłem też, że z bocznych kratek chłodzi ładnie (jak działa klima), a ze środkowych leci letnio-ciepłe powietrze. Chyba jednak bez ściągnięcia gazu się nie obejdzie. ---------- Post dopisany 04-06-2013 at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2013 at 17:13 ---------- Jestem po wizycie w serwisie klimy. Wyszło 150g gazu, skraplacz wilgotny i zielonkawy osad na nim...diagnoza jednoznaczna... ---------- Post dopisany 17-07-2013 at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2013 at 21:41 ---------- Jestem 3 tygodnie po wymianie skraplacza, osuszacza i dławika. Klima chłodzi, ale zamarza rurka (ta prawa) - wcześniej też zamarzała, ale teraz zaczyna już mnie to drażnić, bo wiem, że tak być nie powinno. Ostatnio też po jakiejś godzinie jazdy w trasie wyłączyła się na 3 minuty i potem znów zaskoczyła, tak jakby chciała odpocząć Najbardziej wkurza mnie to zamarzanie. Macie jakieś pomysły?
-
Prośba o sprawdzenie logów - kopcenie na czarno + wyłączanie turbiny
Po dużej masie powietrza mierzonej przez przepływomierz i jednocześnie niskiej wartości rzeczywistego ciśnienia doładowania.
-
Jaja po odgrzybianiu.
Też mi się wydaje to mało prawdopodobne. Dla pewności dziś wyrwę panel i zobaczę, co się dzieje z tyłu.
-
Jaja po odgrzybianiu.
Witam. W zeszły piątek postanowiłem odgrzybić sobie klimę (napuściłem rozsądne ilości pianki CRC w kanały) i od tamtej pory mam problem. Sprężarka co chwilę się włącza i wyłącza (wiatrak startuje, więc jest sprawny). Przeważnie po wyłączeniu da się wzbudzić śnieżynką, ale tylko na krótki czas. Na VAGu nie ma błędów, w zeszłym roku wymieniany parownik i osuszacz. Może pianka dostała się gdzieś na przewody za panelem i robi bałagan? Zaznaczam, że do dnia odgrzybiania wszystko było OK. Z góry dziękuję za pomoc.
-
Błędy układu klimatyzacji
Jeśli masz auto z 98r, to powinieneś mieć panel 8L0. Stąd mogą wynikać Twoje problemy, najlepiej podmień na próbę i właściwy panel i zobacz, czy się poprawi.
-
Czyszczenie przepływomierza - co ile km ?
Przepływkę czyścisz, kiedy musisz - nie profilaktycznie. Ja kiedyś musiałem to zrobić - cięła paliwo - po wyczyszczeniu bezdotykowo środkiem Liqui Moly do dziś mam spokój (w dziale Diagnostyka VAG jest mój wątek sprzed około 3 lat - w logach wszystko widać).
-
Nie otwieraja sie od srodka tylne dzwi od strony pasarzera.HELP
w drzwiach jest blokada dla małych dzieci. Otwórz je i przy zamku znajdziesz małą zapadkę, którą musisz przestawić.
-
Błędy klimatyzacji - Nie mogę ich usunąć
Jeśli klima się włącza i nie obserwujesz żadnych dziwnych objawów, to w sumie możesz jeździć. Jeśli chcesz mieć wszystko jak należy, musisz wymienić sterownik.
-
Błędy klimatyzacji - Nie mogę ich usunąć
Masz włożony sterownik z polifta, poza tym błędne kodowanie (dla auta z Twojego profilu).
-
Brak grupy 011 BS
Starsze sterowniki nie obsługują 011BS.
-
panel klimatronika
Pasował będzie, ale niekoniecznie będzie chodził poprawnie i mogą pojawić się dziwne błędy.
-
Stuki (?) prawy tył
Od dwóch lat mam identycznie, dźwięk wydobywa się raczej z nadwozia, nie z zawieszenia. Oczywiście wyeliminowałem rzeczy walające się w bagażniku. A najśmieszniejsze jest to, że stuk pojawiają się tylko, jak jest mróz.
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Twoja suszarka pracuje bardzo ładnie, chociaż widać, że mogłaby wstawać minimalnie szybciej, ale wg mnie to pikuś. Albo jest gdzieś maleńka nieszczelność na wężykach podciśnienia, albo n75 już nie jest pierwszej świeżości
-
tryb awaryjny, łopatki ok
A może spadł jakiś wężyk podciśnienia, a błąd pozostał po jakimś wcześniejszym notlaufie?
-
Brak nawiewu na szybe B5 95r
Numer jest raczej OK. Też kiedyś szukałem po numerze Boscha i to samo wyskoczyło. Pamiętajcie tylko, że nowsze są na 12V, a te starsze na 7.
-
Brak nawiewu na szybe B5 95r
Nawiewem nogi/szyba steruje właśnie silniczek z czerwonym cięgnem, ten od klapy centralnej (a także od temperatury) jest po drugiej stronie. Jeśli w środku wygląda dobrze, to pewnie padł potencjometr.
-
Brak nawiewu na szybe B5 95r
Silniczek z czerwoną dźwignią na prawo od nóg kierowcy do wyczyszczenia/wymiany.
-
Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)
Możesz zrobić domykanie szyb pilotem, nie posiadając modułu komfortu - szczegółów nie znam. Przejrzyj sobie to: Ross-Tech: VAG-COM: Audi A4 / S4 / RS4 Applications
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Dlatego ją tam widziałeś, bo ja tam pracuję Pozdro
-
Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)
Domykanie szyb można podobno zrobić bez modułu komfortu, alarm nie ma nic do tego. 08 to klima - nie moduł komfortu.
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Jesteś pewny, że do Dzik? Bo ja byłem tam dokładnie o tej porze ciemnozielonym avantem B5