Treść opublikowana przez kamelus_
-
H&R, Eibach, Weitec... ile faktycznie obniżają?
Może zależy od tego ile miały nalatane bo jak ja u siebie założyłem 29369-2 (mam ośkę sedan) to przód siadł mi 35 mm od serii a tył około 25 - 30 mm a springi chyba katalogowo mają chyba -40 przód i tył.
-
H&R, Eibach, Weitec... ile faktycznie obniżają?
Cyknąłem dziś na szybko lepszą fotę. Jak auto jest zatankowane na full to tył siedzi jeszcze pół centa niżej niż na fotce i wtedy przód jest niżej tylko pół centymetra od tyłu. <br /><br />
-
H&R, Eibach, Weitec... ile faktycznie obniżają?
Mam na amorkach 1 BV ale mam krótkie odboje. Jeżdżę już tak rok i nic nie dobija ani się jakoś szybciej nie zużywa. Dla niedowiarków (przed założeniem sprawdzałem ile tłoczysko mc-persona wystaje po wciśnięciu na maxa (tzn ile maks. może się schować) i okazuje się że wystaje tyko gwint i może 2 cm tłoczka. Więc żeby dobiło musiało by nie być sprężyny. Jeździ się naprawdę super. Poniżej fotki troch z ukosa ale może zrobię dziś jakąś lepsza to jeszcze wkleję <br /><br /> <br /><br />
-
H&R, Eibach, Weitec... ile faktycznie obniżają?
A ja miałem Eibach ProKit i siadł mi równe -30mm ale po prawie roku jazdy jeszcze przód siadł -5mm czyli w sumie miałem -35/30 (przód/tył) Jako że było za wysoko założyłem Eibach Sportline -50/40 i tak na początku siadło ale po pół roku usiadł cały jeszcze 5 mm czyli mam (-55/45)
-
Amortyzatory MTS Technik - świeże opinie i porady
Ja ma dwa doświadczenia. Mój szwagier miał MTS. Kupił je jako nowe i po miesiącu oddał do reklamacji bo jak auto się uginało to amory skrzypiały jak w starym rupieciu. Amorki wymienili mu na nowe ale znów po jakimś czasie zaczęły skrzypieć. Efekt taki, że wywalił to badziewie, kupił używane KONI i drugi rok śmiga bez problemu. Drugie to kumpel kupił niedawno gwint z tej firmy i co prawda nie zaczął mu jeszcze skrzypieć ale jest taki twardy ze moje auto na zawiasie eibach sportline -50 mm to synonim luksusu i komfortu. Nie zdiwie się jak mu auto za pół roku będzie pękać...
-
Założone zawieszenie gwintowane FK i coś skrzypi??
przyczyną jest zawias firmy FK Niektóre tanie zawieszenia tak mają... Szwagier tak miał z MTS. Nic nie dała wymiana na gwarancji. W końcu sprzedał kupił koni i ma cisze
-
Krótkie odboje do obniżanego zawiasu
Witam. Temat krótszych odbojów do A4 B6 był wielokrotnie poruszany ale nie znalazłem nic konkretnego. Tak więc podziele się moim doświadczeniem w tej sprawie i liczę że temat się rozwinie i pomówimy o konkretnych mądrych rozwiązaniach (pomijam cięcie odboji). Po wymianie zawieszenia na Eibach sportline -50mm miałem wrażenie że auto lekko siedzi na odbojach. Szukałem i wymyśliłem coś na co chyba nikt nie wpadł (a przynajmniej nie podzielił się tą wiedzą). A4 b5 ma inne ale podobne zawieszenie do A4 B6 ale odboje wszystkimi wymiarami identyczne ale krótsze. W serii ma takie odboje jak B6 w 1 BE. Tak więc A4 B5 przy zawieszeniu 1 BE ma skracane odboje i są one krótsze od seryjnych A4 B6 około 2 cm a około 1 cm od A4 B6 1 BE. Tak więc są to chyba najkrótsze idealnie pasujące dostępne odboje. Jeśli ktoś wymyślił czy znalazł coś lepszego proszę się podzielić
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
Już jakiś czas temu nabyłem w ASO folię ale jakoś czasu nie było żeby napisać. Ale zrobiłem fotki dla potomnych i zamieszczam poniżej <br /><br /> <br /><br /> <br /><br />
-
Montaż tylnych poduszek powietrznych w Audi A4 B6
Dziś rozwieje wszelkie wątpliwości. Jadę do gościa co ma boczki z avanta a ja mam sedana i porównam - spróbuje założyć. Wieczorem potwierdzę na 100% jak ta sprawa wygląda. ---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ---------- No i sprawa jasna. Od avanta są niemal identyczne jak od sedana. Różnica jest kosmetyczna. Poniżej zdjęcie jak to wygląda (w kółku różniący się fragment. Różnica nie ma wpływu ani na montaż ani estetykę czy własności użytkowe. A zatem poduszki z avanta pasują do sedana <br /><br />
-
[ALL B7] Fotele Avant - Sedan
Kolego sory że odgrzewam ale mam pytnko. Czy nie ma rożnicy w boczkach kanapy bo katalog podaje dwa różne numery dla avanta i sedana.
-
Montaż tylnych poduszek powietrznych w Audi A4 B6
Ustalił ktoś w końcu jak to jest z tymi bczkami. Moim zdaniem avant i sedan powinno być to samo byle oparcie składane było. Ale to tylko moja opinia. Może ktoś na 100% potwierdzić?
-
18" 8j ET30 w Avancie Quattro - pytanie
Moim zdaniem nie powinno. Ja mam ET 35 + na tył dystans 10 mm felga szeroka na 8,5 cala opony 225/40 R18 i nawet ful zapakowany nie trze. Jak doładuje na maxa auto (tzn 5 osób i pełny bagażnik) to jest idealnie na styk. Zawias mam -50mm
-
Malowanie wnętrz lamp w czarny mat oraz montaż przetwornic HID
Po dłuuuuugim namyśle i pełen obaw również zdecydowałem się na rozklejanie lamp. Przyjąłem nieco inna metodę czyli opalarkę i śrubokręt. Tyle się naczytałem że to takie trudne nie do zrobienia itp itd. że byłem skłonny i przygotowany na ewentualny zakup jednej nowej lampy jak by coś się spitoliło. A teraz do rzeczy. Rozklejenie lampy w B6 to poziom trudności w skali 1-10 tak powiedzmy 6. Czas rozklejania jednej lampy około 15 min. A robimy to tak: Ponieważ jak już inni pisali klej jest nie plastyczny nagrzewamy łączenia po koleji odcinkami po 10-15 cm i delikatnie podginamy śrubokrętem płaskim plastik (czarną obudowę) do góry gdzieś na 1-2 cm (najtrudniej jest w okolicy kierunkowskazu tam lepiej odgiąć bardziej). Jak objedziemy całą lampę szukamy najsłabszego punktu lampy czyli gdzieś od strony świateł postojowych - ponownie nagrzewamy fragment i podważamy klosz tak żeby chociaż na krótkim odcinku oddzielił się od reszty. Jak to zrobimy to już jesteśmy praktycznie w domu. Grzejemy resztę łączeń znów po 10-15 cm a śrubokręt wsuwamy pomiędzy klosz a obudowę wzdłuż łączenia od miejsca gdzie wcześniej nam już klosz puścił. Ogólnie proste. Dalej to jak już było pisane. Ale z opalarką to pryszcz. Zwracajcie tylko uwagę żeby w miarę ładnie odginać plastik z lampy bo po przyklejeniu klosza po malowaniu trzeba z powrotem plastiki po doginać na swoje miejsce żeby druciarstwa nie było. Jak są pytania pisać. Chętnie pomogę.
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
spoko jak się zdecyduje (a raczej tak będzie - bo generalnie poza jednym wyjątkiem lubię wszystko ORI) to na pewno fotki zrobię i wrzucę nawet tutaj (niech będzie dla potomnych) :> Musisz się jednak lekko uzbroić w cierpliwość bo co prawda zderzak już mam ale do malowania idzie dopiero w lutym i pewnie składał będe luty marzec bo tera po pierwsze z kaską cieńko a i w zimie różne się zdarzają przypadki więc może na czyjś koszt będę miał wszystko A zderzak jako ostatni brakujący element pakietu zewnętrznego kupiłem za ostatnie zaskurniaki bo okazja była taka że nie mogłem odpuścić
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
Muszę zbadać temat. Niby można folie kupić poza ASO ale często jakość i po pół roku będą pęcherze bo folia jest zaginana na rogach itp. Chyba jednak pójdę do ASO sprawdziłem w ASO w B-B 98 zł brutto i nawet numer części się zgadza (sam nie umiał znaleźć) Wielki dzięki na pomoc
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
W oryginalnym zderzaku jest. Mam używany ale naklejka jest uszkodzona z jednej strony. Kupując w ASO nową dokładkę naklejka jest w pakiecie - miałem tylko nadzieję że można ją osobno kupić a tak trzeba będzie malować i nie będzie to już ORI
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
w dolnej części w dokładce jest czarny element - pasek (nie jest to lakierowane - jest to naklejka imitująca czarny plastik) poniżej foto
-
[ALL B6] naklejka zderzaka tył s-line
Witam. Potrzebuję numer częsci - naklejki czarnej na tylny zderzak do audi A4 S-line B6 wersja bez wydechów sedan. Jak ktoś może podać ten numer i ewentualnie ceną ASO będę wdzięczny
-
[ALL B6/B7] Ukryte menu W RNS-E / Bose Radio !!! Tajny EQ oraz radio Symphony Audi.
mi nie chce wejść do tego menu...
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Wygląda naprawdę super na fotach igła. Jedyny minus to że laminat lubi pękać na mrozie. W poprzednim aucie miałem różne dodatki z laminatu i po max drugiej zimie śmietnik. Wszystko bez wyjątku zaczęło pękać. W moje zaryzykowałem z lotką tylnej klapy z laminatu i po pierwszej zimie pękła w dwóch miejscach. Albo mam pecha albo te laminaty to badziew... Od tego czasu wszystko daje ori. Wolę czegoś nie zakładać niż potem się wnerwiać - tak naprawdę to tylko podwaja koszty. Tyle w temacie moim skromnym zdaniem
-
Skradzione
Jest to auto moich znajomych w opisie drobny błąd felgi 18" tak żeby ktoś się nie zasugerował. P.S. wyrazy współczucia ;(
-
Zimmermann SPORT 288mm = 229zł/szt 312mm =249zł/szt od ręki :))
Kolego a do IBIZY 1.9 TDI FL 2000 r tracze na przód zimmerman sport + jakieś rozsądne klocki do tego byś miał? Średnica tarczy 280 mm.
-
Zimmermann SPORT 288mm = 229zł/szt 312mm =249zł/szt od ręki :))
a możesz podac mi symbol tych DS - tarczki wezmę ale klocki co za cena - zadzwonił bym sprawdzić cenę do znajomego tylko ten symbol by poprosił
-
Zimmermann SPORT 288mm = 229zł/szt 312mm =249zł/szt od ręki :))
A za jaką kasę mi zestaw z tymi DS zrobić?
-
Zimmermann SPORT 288mm = 229zł/szt 312mm =249zł/szt od ręki :))
Co ze mną finalizujemy? :gwizdanie: