Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

eMeM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eMeM

  1. martin a widziales te felgi na zywo z zalozonymi oponami ? jak na germana to troche za wysoka guma pozatym potrzebna duza gleba, na ori zawiasie nawet nie podchodz bo wyjdzie kaszana niesamowita
  2. jezeli nic nie ociera to chcialbym zobaczyc ta twoja glebe o ktorej pisales, ze nie mozesz nigdzie wjechac etc.
  3. a jak z oponami, zostawiasz 225/55/16 ? bo przy glebie chyba wiesz co to oznacza ?
  4. jesli nie ma gleby to dystanse 20mm moga byc przy feldze 7,5" ; ale jesli jest gleba to obstawiam ze bedzie tarlo z tylu przy zaladunku pozatym 7,5" to za waska felga do dystansow 20mm przy takim ET, bedzie troche smiesznie wygladalo, co innego gdyby felga miala 9" i w gore
  5. zacznijmy od tego ze masz za duze gumy, raczej beda ci ocierac z przodu przy skrecie i z tylu przy zaladowaniu. zmien na 225/50/16 lub 205/55/16 ET masz 45, czyli rekomendowane przez audi. Przydal by sie dystans 10mm, auto odrazu inaczej bedzie wygladac
  6. ze tak sie podepne do tematu, bo nie chce tworzyc nowego ile plynu hamulcowego wchodzi do naszych audiczek ?? bo chyba silnik nie ma znaczenia z iloscia plynu ?
  7. felgi maja sie TOBIE podobac duzo osob tez ma audi a4, wiec po co kupowales ?
  8. na feldze szerokosci 7,5" z laczkami 245/35 to juz straszny balon, nieciekawie to wyglada. To takiej felgi oponki szerokosci najlepiej 215 lub 225 max, szerszych opon do waskiej felgi nie ma sensu zakladac
  9. zakladaj 235/40/18 aa i zaloz chociaz sprezyny -30 mm, bo naprawde na serii to to wygladac bedzie nie bardzo ......
  10. nie podajac nic kompletnie zadnych danych o feli etc. chcesz abysmy ci wywrozyli jak najwiecej informacji ...... masz szczescie ze to dosc popularna felga, wiec bedzie pasowac bez zadnych dystansow etc. a co do opony, to bez rozmiaru felgi chyba ci nie pomozemy nie sadzisz ?
  11. 1.8 moze i nie pije oleju, ale 2.4 bedzie napewno ! wszystkie duze silniki V6 i w gore lubia sobie troche oliwy wypic. Ja dolewam 200ml na 2-3 tys. km, tyle ze raczej silnik nie ma u mnie latwego zycia. Zreszta, nie po to sie kupuje mocne auta aby je oszczedzac i jezdzic 70km/h na 5-tce. jesli bedziesz przerabial na gaz, to kupuj tylko cos wielkiego, przeciez i tak bedziesz jezdzil polowe taniej.
  12. jak zalezy ci tylko na wygladzie, a nie na wlasciwosciach trakcyjnych to zaloz same sprezyny, najlepiej cos w desen -30/-40mm. co do opon, to kolega wyzej sie chyba pomylil, 225/45 to sie owszem zaklada, ale do 17", do 18" to 225/40 lub 235/40, szersze to juz profil 35
  13. akurat podnoszenie zawiechy przez zastosowanie wiekszych kol to najgorszy wariant, po 1 : moze ocierac, po 2 : auto bedzie wygladalo jak niedorobiony SUV. z mojej strony moge polecic jedynie zmiane stylu jazdy, nie musisz szukac najwyzszych kraweznikow w miescie ...... ja na gwintowanym zawieszeniu i max glebie jaka moge miec na tych laczkach ktore mam nie zadrapalem nawet zderzaka, a co dopiero zgubic oslone silnika ...... a wjezdzam na 3/4 kraweznikow jakie sa w miescie .....
  14. a4 jak a4, zmien cos w aucie to mozemy ocenic
  15. jesli ci przeklamuje na 195/65/15 tak jak piszesz o 5 km/h, to na mniejszych 205/55/16 bedzie przeklamywal jeszcze wiecej, a nie odwrotnie, przeciez kolo jest mniejsze wiec pelny obrot zrobi wczesniej niz kolo wieksze. Z zalozenia kazde auto po wyjezdzie z fabryki przeklamuje o ok.6-7 km/h w gore. pytasz na jakich kolach jest dobrze ? na takich jakie masz podane w tabeli zamiennikow, nie baw sie w inne rozmiary bo tylko skaleczysz to auto
  16. ja wychodze z zalozenia ze opona to bezpieczenstwo, ma sie dobrze trzymac na mokrym, w zakretach i byc w cicha, a nie tylko dobrze wygladac. Dlatego te o bezniku w ksztalcie V odrazu odrzucam, bo do asymetrycznych to im daleko
  17. heh to wcale nie zalezy od tego czy maja rant czy nie, tylko od producenta opon, 1 producent ma szersze drugi wezsze przy tej samej szerokosci 225 ..... czasami nawet 2 rozne modele opon tego samego producenta maja rozna szerokosc przy teoretycznie tej samej 225 ........ niedawno mialem z przodu marangoni 225/40/18 a z tylu uniroyal 225/40/18, i te z tylu byly o wiele szersze niz z przodu ..... teraz mam pirelli p0 rosso 235/40/18 i sa takiej samej szerokosci jak uniroyal 225 ..... pozatym na pewno dunlop oszukuje w wiekszosci opon jakie ich widzialem, jego 235 wygladaja jak 215 - 225 wiekszosci innych producentow ..... a co do zalozyciela tematu, jak lubisz german style to zakladaj nawet i 215/40/18 na ta felge ........ ale jesli chcesz normalnie korzystac z auta i nie bac sie o felge przy kazdym dojezdzaniu do kraweznika, zaloz conajmniej 255/35/18 .....
  18. no to zdziwko mi stukal jakis wahacz w prawym kole, to wymienilem 2, bo mechanik twierdzil ze zawsze trzeba parami wymieniac ..... czyli teraz co, mam sie szykowac ze za niedlugo bede wszystkie 4 wymienial w 1 kole ?
  19. przeciez auto na takich kolach bedzie wygladalo poprostu komicznie, zbyt wielkie kolo z mala felga i profilem z terenowki jeszcze zadnemu autu uroku nie dodalo.
  20. z tego co wiem to wymienia sie komplet ale przy 1 kole, czyli 2 wahacze. Jesli chodzi ci o to ze sie wymienia zawsze 8 to jest to w ogole nie logiczne i kompletnie sie z tym nie zgadzam.
  21. czlowieku nie masz tam u siebie zadnego mechanika aby podjechac na sprawdzenie zawiechy ? moze sie okazac ze masz do wymiany 3 wahacze a nie 8 ...... pozatym zawieszenie wplywa bezposrednio na bezpieczenstwo, opony kupujesz tez w komplecie za 500 zl ?
  22. no wlasnie jak to jest z tymi hamulcami w a4 sa poprostu strasznie slabe, smiem twierdzic hamuja gorzej niz zle jak na moc auta. Caly komplet hamulcow mam w miare mlody ma najechane 5-10k km, u wszystkich mechanikow ktorych bylem mowili ze sa w swietnym stanie. Robilem nawet test, moj kumpel jechal moim Volvo a ja w A4, razem przy 100 km/h ostro po hakach, zatrzymalem sie o cala dlugosc auta dalej ! czyli to jest jakies 4,5 metra, czyli strasznie duzo, biorac pod uwage ze klocki i tarcze w Volvo maja nalatane 40k km ......dodatkowo w a4 mam kapcie 235 a w Volvo 215, czyli to tez powinno miec wplyw na hamowanie. Mialem w planach inne modyfikacje auta, ale jednak musze te kase przeznaczyc na jakis porzadny komplet tarcz i klockow ...... ehh nie popisalo sie Audi
  23. felunek dla a4 to przynajmniej 18" .... 17" to minimum jeszcze ujdzie, ale 15" za takie pieniadze moglbys wyrwac naprawde przyjemnie 17" ... zostaw te 15" na zime i na lato cos konkretnego zaloz. co do lamp, sa fajne, ale do czarnego wydaje mi sie ze ciemniejsze by lepiej pasowaly lampy tyl to najlepiej po lifcie albo przydymiane in.pro ....... choc patrzac na przod gdzie masz jasne reflektory to chyba po lifcie z tylu bedzie sie lepiej komponowac, chyba ze z przodu zmienisz to na tyl przydymiane
  24. jedz do dobrego mechanika a nie na stacje diagnostyczna, gdyby oni naprawde tam dobrze sprawdzali to zawieszenie to polowa aut by nie przechodzila przegladow.
  25. jednak odchorowalem sie juz z 19", dzisiaj jakis mistrz jechal vectra czy inną tam łódką na łuku srodkiem jezdni bojąc sie ze wypadnie, wiec musialem sie ratowac poboczem ....... predkosc raczej nie mala, efekt : wahacz do wymiany i pogieta felga ......nie wiem czy na 19" nie mialbym czegos wiecej do roboty niz wahacz, ale wole nie ryzykowac, 18" z profilem 40 to jest juz jak dla mnie max na ten moment ..... niestety :/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.