Treść opublikowana przez bobikos
-
Pytanie o działanie włącznika DRL
Jesli masz przekaznik samochodowy z 5 stykami to przełącz kabel od ledow ze styku 87 na 87a (lub odwrotnie).
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Pomyślałem o bpz bo jest z 2008 roku, tylko ten nieszczęsny wałek jest od dpf. Większość awx ma już niestety górę do robienia.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
W kanale 61 zakoduj wartosc 6. Na stronie wiki rosstech masz duzo informacji o kodowaniu sterowników w a4
-
[B6 ALZ] Wentylator się nie wyłącza
Nie da się wymienić samego termostatu bez obudowy i czujnika ktory i tak masz uszkodzony
-
Kodowanie VCDS nie gra tył !
Raczej nie da się. W kodowaniu mozna wylaczyc regulację przod tyl ale zakodowane masz dobrze. Moze tez być niepodlaczona zolta kostka z tylu radia. Mozesz sprawdzić czy kable w przelotkach drzwi są ok. Sprawdź też czy na kostce wzmaciacza na obwodach gkosnikowych jest rezystancja 4 ohm
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Silnk bpz ma walek rozrządu pod dpf. Co się stanie jeśli taki silnik zamontuje z wposazeniem avb (pompki, sterownik ecu)?
-
Pytanie o działanie włącznika DRL
Pin 8 oraz 4 to podswietlenie napisow- podpiąć pod pin 17 wlacznika swiatel. Pin 5 podpiąć do masy. Na pin 3 wystawiana jest masa po wlaczeniu przelacznika w pozycję 1 - tym sygnałem możesz wysterowac przekaznik do zalaczania ledow. Bezposrednio ledow nie podpinaj pod przelacznik bo go spalisz.
-
Kodowanie VCDS nie gra tył !
Sprawdziłem schemsty - Wzmacniacz i radio są na jednym bezpieczniku więc jeśli radio działa to jest ok. Sprawdź czy w kostce wzmacniacza jest zasilanie oraz czy po włączeniu radia pojawia się zasilanie na bialym grubszym przewodzie (cienszy jest od audio)
-
[B6 ALZ] Wentylator się nie wyłącza
Termostat do wymiany, kilka stów to koszyuje.
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
Przeciwmgielne przerabiales? Ogarnij temat komplelsowo i dołóż czujnik deszczu oraz przelacznik drl, wtedy drl ma sesn. Jedyna wieksza przeszkoda w tym to wymiana szyby pod czujnik.
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
Sprawdź też czy na pinie 1 wlacznika masz +12v. Potem czy w pozycji wlacznika świateł postojowych na pinie 25 kostki c mce jest +12v a na pozycji mijania powinno +12v pojawić się na pinie 26. Jesli wszystko bedzie ok to problem moze byc z mce.
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
Jesli blad jest w pozycji 0 (wtedy bedzie powracal po wykasowaniu) to sprawdź fioletowy przewod od pinu 3 wlacznika do pinu 32 kostki c. Potem sprawdź przejście pomiedzy pinem 1 włącznika a pinem 20 lostki c mce. Przy pozycji 0 włacznika obwód pomiedzy pinem 32 a 20 jest zamkniety przez włącznik. Jeśli obwod jest otwarty to wywala błąd. Ludzie często sto rozcinają ten obwód by mieć c automatyczne załączanie świateł. Jeśli błąd jest w innej pozycji włącznika to napisz w której.
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
.
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
Próbowałeś zakodowac 31 zamiast 21?
-
Bixenon problem ze światłami drogowymi
- Bixenon problem ze światłami drogowymi
Problem jest dlatego ze masz blad wlacznika. Usun ten blad a swiatla zaczną dzialac poprawnie. Co do przeciwmgielnych to poszukaj w moich postach, opisalem co trzeba zrobić- włącznik DRL
Masz osobny temat o drl i clh w b7. Poszukaj. Zamontowales czujnik deszczu?- Polecane opony letnie
Ja mam bridgestone potenza s001 i też ładnie trzymają. Np. Uniroyale rainsport przy tym to jakieś gumiaki (auto pływa na nich). Potenza ma sztywną ściankę boczną i to ją wyróżnia. Do tego nie ścierają się zbyt szybko. Ja mam już drugi komplet tych opon.- Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Mnie zjeżdżało po odłączeniu kostki lusterka od modułu drzwi. Po skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy.- Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Chodzi o to zeby dalo sie go podczepic do mce? Kup na allegro bezpiecznik termiczny razem z podstawką 4A0937530- Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Wykasowales wszystkie bledy z modulu pamieci i modulow drzwi/comfortu? Jesli tak to w momencie jak lusterko opusci die po wbiciu wstecznego spróbuj wyregulować pozycję na taką ktora Ci odpowiada, powinien ją zapamiętać.- Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI
Nie mam wymiarow, wyglada na m12, długość ok 60-80mm. Twardość weź jak najwyższą np. 10.9- Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI
To koniecznie musisz z ASO? Zwykła sruba ze sklepu nie bedzie ok?- [ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Przecież napisałem że stałe zasilanie. Przy czym w audi tych linii stalego zasilania jest wiecej niż jedna. Dlatego ja wolę wpinać dokładane elementy w ori miejsca. Dzieki temu do tej pory nie mialem problemu ze źle dzialajacym dokładanym wyposazeniem ani z podkradaniem prądu przez to wyposażenie.- Wymiana przedniej szyby
Ja mam od dwoch lat i jedyne co to trochę gorzej działa czujnik deszczu (zbyt czuły). W stosunku do nowki pilklingtona którą mialem wczesniej jakoś strasznie jakością nie ustępuje, na pewno nie rysuje się bardziej. Pilklington strzelił mi po dwóch latach od kamyczka. Generalnie polecam nowy zamiennik bo widoczność (szczegolnie brak refleksow nocą) będzie dużo lepsza. Jeśli masz ori kilkunastoletnią to na bank jest mocno porysowana i wymiana na inną używaną nie ma sensu. Tez balem sie nordglassa ale nie mialem wyboru bo wymiana była z ubezpieczenia na szyby. Po wymianie (poza trochę czulszym dzialaniem czujnika) jest wszystko ok. - Bixenon problem ze światłami drogowymi