Treść opublikowana przez bobikos
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Ori to ta której wtyczkę widać na 5 zdjęciu z 29.04, dodatkowo na 1 zdjeciu widać wtyczkę anteny diversivity - go druga ori antena, ktorej używa się tylko do ori radia (concert). To co zamieściłeś w pierwszym poscie to dokladana antena. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Nigdzie. Jeśli kupisz separator to ori antena będzie działać. Widocznie ktoś nie mógł sobie z tym poradzić i dołożył inną antenę. Możesz też nie kupować separatora i podłączyć do radia dolozoną antenę. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Ten separator jest ok. Musisz podlaczyc jego zasilanie do czarnej wtyczki - niebiesko-bialy kabel. Do tego kabla (dodatkowej koncowki) podłącz tez zolty kabel z czerwonej wtyczki. Zeby dzialalo Ci wlaczanie radia po zaplonie, musisz doprowadzić zasilanie po zaplonie do czarnej wtyczki (zolty kabel). Jest na forum wątek o tym. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Wzmacniacz jest za lewym tylnym boczkiem, ale nie potrzebujesz się tam dostawać. Potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz antenowy zamiast zwykłego kabla ktory dałeś. Dodatkowo wg. mnie nie działają Ciglosniki z tyłu oraz radio nie uruchamia się po zapłonie. Znajdź temat dot. Podłączenia nieoruginalnego radia w B6. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Warszawa i okolice - szukam warsztatu do wykonania swapa
Lepiej i taniej wyjdzie Ci sprzedać ten samochód i kupić inny z odpowiednim wyposażeniem. Koszty robocizny w Warszawie są zbyt wysokie do wartości auta.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Liczyłem że sterownik exeo (ma numery rozpoczynające się od 3R0 a nie 8E0) będzie miał taką funkcję bo z opisu wynika że ma również funkcję wizualizacji na rns-e. Pytanie czy ten moduł komunikowałby się po canach z elementami z B6?
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Czy ktoś próbował wkładać 8 kanałowy moduł czujników z exeo? Czy on ma opcję automatycznego aktywowania czujników przednich przy dojeżdżaniu do przeszkody? Rozwiązanie z A4 B6/B7 gdzie trzeba samemu wciskać przycisk żeby aktywować system jest delikatnie mówiąc ułomne (szczególnie jeśli jeździ się drugim autem gdzie ten system aktywuje się sam).
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
A to ciekawe. Masz na zdjeciach gdzieś przebieg tej trasy? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Oryginalnie tunelem środkowym nic nie idzie. W avancie idzie prawą stroną auta, natomiast należy przyjąć że to co zaprezentowałeś na rysunku jest prawidłowe dla sedana. Z obydwu stron auta pod podłogą idą plastikowe trasy kablowe. Aby w nich układać trzeba demontować m.in fotele z przodu, tapicerki słupków, boczki tylnej kanapy, tapicerkę bagażnika.
-
Problem z resetem inspekcji serwisowej
Tu masz opis, sprawdź co robisz źle. Jeśli chcesz mieć zamiast ll standardowy interwał 15kkm lub 365 dni to zrób reset przyciskami w liczniku. Jeśli chcesz zmienić interwał np na 10kkm to zmień wartości w grupie 42 i 43.
-
[ALL B6] Montaż czujników parkowania parktronica tył
A gdzie podlaczyłeś masę od czujników? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
B6 DIVISION
Przedłuż kabel i zlutuj w dwóch miejscach, nie próbuj jednak lutować konektora bo to słabe rozwiazanie. Ważne aby dobrze zabezpieczyć termokurczką miejsce litowania. Co do zaciskania to proponuję obejrzeć jak wyglądają punkty zbiorcze masy w naszych autach po kilkunastu latach. Utleniona miedź nie wygląda najciekawiej. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
Jakie ciśnienie w układzie jest poprawne? Ja przy mocno sfatygowanym skraplaczu przy obecnych temperaturach mam ok 11 barów podczas pracy układu. Klima po odpaleniu potrzebuje chwilę czasu na uzyskanie zimnego powierrza ale potem pracuje już bez problemu. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Fotele Recaro pamięć nie działa
Trzeba zacząć od sprawdzenia co masz a czego Ci brakuje. Silniczki powinny być na 4 piny, do tego moduł pamięci pod siedzeniem. Odczytaj błędy ze sterownika, bo tilt powinien nadal działać. Na forum pojawiają się silniczki pod pamięć. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
Chyba rzeczywiście problem jest w samej spreżarce klimy. Sprawdź jakie masz ciśnienie gdy klima działa. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
Bardzo niskie ciśnienie klimy. Przy takich wartościach wentylatory nie załączą się, dopiero powyzej 9 bar. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Ten zestaw jest na połączenie ciegien przy skrzyni biegów. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
Test wentylatorów może być na wyłączonym silniku, wtedy będziesz słyszał jak się rozpędzają i zwalniają Sprawdź co się dzieje z ciśnieniem w układzie na wolnych obrotach i po dodaniu gazu - pierwsza grupa w blokach pomiarowych klimatronika.
-
Nie wyświetla dokladnie km
do rozebrania licznik i sprawdzenie połączeń między wyświetlaczem a płytą licznika. Niestety nie mam wiedzy czy jest to połączenie lutowane czy poprzez taśmę elastyczną. Będziesz widział jak rozbierzesz licznik.
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
A ja Ci odpisałem żebyś zrobił output test w sterowniku silnika Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwne działanie modułu wentylatorów
Moduł jest sterowany przez ecu. Przeprowadź output test w ecu. Wentylatory zalaczają się gdy ciśnienie w układzie klimy przekroczy 9 bar, może na postoju to ciśnienie spada. W B6 i B7 regulacja obrotów jest plynna więc nie wiem jak rozpoznajesz 1 i 2 bieg. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Głowica AJM - ocena zużycia
nie. Widziałem jedynie że ktoś na forum sprzedaje słupek od awx.
-
Głowica AJM - ocena zużycia
Szukaj głowicy albo calego słupka z pewnego źródła. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
rozładowanie nowego akumulatora w pare godzin prawie do zera
01562 - Right Rear Door 61-00 - Won't De-Safe ten błąd to zimne luty w mikrostyku zamka, trzeba przelutować nóżki na płytce w zamku. 18080 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground P1672 - 35-00 - - Readiness: 0 0 0 0 0 Ten błąd może mieć coś wspólnego z rozładowaniem. W Silniku w output test możesz sprawdzić działanie wentylatora chłodnicy - podczas testu wentylator powinien przyspieszać do max i zwalniać do 0 w przeciągu kilkunastu sekund. Jeśli nie działa to musisz sprawdzić czy wentylator chłodnicy na krótko działa, potem prześledzić wiązkę zasilania do modułu wentylatora (jest zamontowany na pasie przednim nad wentylatorem/wentylatorami- napisz ile masz wentylatorów elektrycznych) oraz sprawdzić sam moduł. Możesz ten moduł na próbę odłączyć (koło zbiorniczka od wspomagania masz kostkę) - jeśli nie będziesz używał klimatyzacji to odłączenie w żaden sposób nie zaszkodzi samochodowi. to 01539 - Headlights Not Adjusted 35-00 - - 00776 - Level Control System Sensor; Left Front (G78) 31-00 - Open or Short to Ground Co do tego błędu to masz uszkodzony czujnik od regulacji poziomowania ksenonów, poniżej masz temat z naprawą (to nie skutkuje rozładowaniem):
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Wg mnie wtyczka ze zdjęcia nie jest oryginalna, ktoś dokladał ten kabel. Sprawdź gdzie on idzie. Możesz też zrobić zdjęcie wtyczek przy radiu. Jeśli oryginalne radio zmienia się na uniwersalne to potrzebny jest wzmacniacz antenowy. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka