Treść opublikowana przez Szymoonk
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
więc po wymianie poduszek pod skrzynia i zerwanych pod silnikiem szarpanie podczas upuszczania pedału gazu prawie ustały. Jak zimny nic nie szarpie ale jak się rozgrzeje troszkę czuć jakby ruch silnika. Obstawiam że to wtryski leją i sie wieszają dlatego takie poszarpywania. pozdro
-
Różnica po między fotelami kierowcy przedliftowymi i poliftowymi
jako tako niczym się nie różni, natomiast zdaje się że jest tylko różnica w materiałach, (inne wzory)
-
[B5 1Z] Oświetlenie wnętrza
ja mam a4 95 rok i tez po otwarciu kluczykiem czy tez dokładanym pilotem nie zapala się światło. Po wyjęciu klucza ze stacyjki i po otwarciu drzwi światło jest i działa prawidłowo. Najprawdopodobniej były "wersje" ubogie o tą funkcję. Moja pompka centralnego miała dwie wtyczki i być może od tego to zależało bo w tym samym roczniku były wersje z trzema wtyczkami do el. szyb i alramu. Pozdro
-
Centralny zamek - problem zagadka
mikro styki w drzwiach bym wykluczył, raczej zimne luty na płytce centralnego i psiknąć wtyczki jakimś psikadłem do styków.
-
Zapalanie swiatla we wnętrzu samochodu
ja mam a4 95 rok i tez po otwarciu kluczykiem czy tez dokładanym pilotem nie zapala się światło. Po wyjęciu klucza ze stacyjki i po otwarciu drzwi światło jest i działa prawidłowo. Najprawdopodobniej były "wersje" ubogie o tą funkcję. Moja pompka centralnego miała dwie wtyczki i być może od tego to zależało bo w tym samym roczniku były wersje z trzema wtyczkami do el. szyb i alramu. Pozdro
-
[ALL B5] Montaż elektrycznych szyb tył.
Kiedyś zrobiłem taka rozpiskę, może się przyda Przód lewy (kierowcy) Kostka czerwona 6 pinowa pin 1 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik) 2 domykanie (masa) funkcja komfort 3 plus - stały 4 masa - stały 5 plus po kluczyku 6 otwieranie (masa) funkcja komfort Przód lewy (kierowcy) Kostka niebieska 10 pinowa pin 1 2 zamykanie prawy przód (pasażera) 3 otwieranie prawy przód (pasażera) 4 5 plus sterujący dla tylnych szyb 6 zamykanie tył lewy 7 otwieranie tył lewy 8 9 zamykanie tył prawy 10 otwieranie tył lewy Przód prawy (pasażera) Kostka czerwona 10 pinowa pin 1 masa - stały 2 zamykanie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 3 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik) 4 domykanie (masa) funkcja komfort 5 plus po kluczyku 6 otwieranie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 7 otwieranie (masa) funkcja komfort 8 plus - stały 9 10 Tył lewy Kostka czerwona 10 pinowa pin 1 masa - stały 2 zamykanie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 3 plus sterujący (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 4 domykanie (masa) funkcja komfort 5 otwieranie (masa) funkcja komfort 6 otwieranie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 7 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik) 8 plus - stały 9 10 Tył Prawy Kostka czerwona 10 pinowa pin 1 masa - stały 2 zamykanie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 3 plus sterujący (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 4 domykanie (masa) funkcja komfort 5 otwieranie (masa) funkcja komfort 6 otwieranie (z kostki niebieskiej 10 pinowej) 7 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik) 8 plus - stały 9 10
-
Brak oświetlenia kabiny po zmianie pompki c.zamka
Sprawdź przewody w pompce a dokładnie pin 6 i 10 w głównej kostce zasilającej, bo to one odpowiadają za oświetlenie i powinny tam byc przewody, zapodaj na te piny mase i zobacz czy cos sie oświeci [TABLE=width: 393] Stecker A (T10) / Teilenummer 1J0 937 733 Funktion T10 / 1 Signalhorn für Diebstahlwarnanlage (DWA)* T10 / 2 Blinker links T10 / 3 Blinker rechts T10 / 4 Klemme 30 / ZV T10 / 5 Masse / 31 T10 / 6 Innenraumbeleuchtung T10 / 7 Stellmotor Heckklappe T10 / 8 Klemme 30 / DWA T10 / 9 zum Steuergerät Schiebedach (Komfortsteuerung) T10 / 10 Innenraumbeleuchtung, parallel T10 / 6 [/TABLE]
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
druciarstwo założył tylko redukcje, Otworzyłem browara i przystosowałem foty w pierwszym poście pod nowe forum. Pozdro
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie jest ktoś z okolic Ostrowa WLKP , Kalisza , Wrocławia ,Kępna kto jest wstanie wgrać nowy wsad do licznika. Na moim z a4 rds na FIS nie ma jak włożę licznik z a6 rds jest. Kodowania identyczne w obu licznikach. Pozdro
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
Wykręciłem poduszki, sprawne to one było 10 lat temu. Ta z prawej 1/2 gumy wyrwana całkowicie i oleju oczywiscie w środku nie było. Ta z lewej w miarę cała ale też pęknięta guma przy rancie, i oczywiście sucho środku. Nie ufajcie mechanikom....... Jutro będą nowe Corteco, zobaczymy... =)
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
w pierwszym poście filmik z pracy silnika
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dajesz na stałe masę na pin 25 -Bonnet w zielonej 32 pinowej wtyczce, i sensor nie krzyczy
-
[ALL] Szum z drzwi podczas jazdy
Szumiało mi przez dwa lata, walczyłem z tym na wszystkie sposoby i nic. Pomogła wymiana uszczelek drzwi przednich. Przed wymianą drzwi zamykały się leciutko a po wymianie wręcz odbijają się od nich, a to o czymś świadczy. Teraz niezależnie przy jakiej prędkości nic nie świszczy dojechałem do 190Km/h i jest bajka. Uszczelki używane z rocznika 98 od kolegi z forum po 20 zł sztuka. Wymiana banalna zajmująca 5 min na stronę. Pozdro
-
[B5 AFN] Dawka paliwa
Już sobie przestawiłem średnie spalanie wchodzimy w licznik adaptacja grupa 03 i jest możliwość zmiany miedzy 85 a 115 gdzie 100 jest. pozdro
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
Na VAG żadnych błędów, jak sprawdzić te przeguby ?
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z szarpaniem. Podczas jazdy na biegu gdy puszczam pedał gazu czuć mocne szarpnięcie, tak jakby silnik skakał. I to samo tylko mniej odczuwalne gdy ponownie wciskam gaz. Ponadto podczas jazdy na 4 biegu przy małej prędkości koło 50/60 km/h z lekko naciśniętym pedałem gazu zaczyna telepać całym samochodem. Nastawnik rozbierałem i czyściłem już dwa razy, nie pomogło. Mechanik twierdzi że poduchy są ok. Pod skrzynią już wymieniłem i nadal to samo. ? Auto z zaciągniętym ręcznym i energicznie popuszczanym sprzęgłem bez dodawania gazu na pierwszym biegu. Pytanie, czy silnik powinien tak się zachowywać ???????
-
[B5 AFN] Dawka paliwa
Witam. Czy mając ustawioną dawkę paliwa na poziomie 3mg , FIS dobrze będzie wyświetlał średnie spalanie? U mnie Przy takiej dawce Fis nie oddaje rzeczywistego spalania nawet o 2L się myli, czyli pali 7l a pokazuje 5L.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mam już zrobione na 120 i nie wiele to dało.. . Przy pływaku u mnie są dwa kable jak je odłączę to spalanie dalej pokazuje lecz nie mam poziomu paliwa
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wcześniej miałem licznik z mojego roku z fis i tez źle pokazywał spalanie więc wina leży w czujniku albo ecu gdzie zacząć szukać ? A może to wina przewodu którego użyłem do podłączenia licznika z ecu, może za gruby albo za cienki i rezystancja czy coś jest inna niż powinna ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Teraz licznik myli się o 1,5 l. Skąd licznik bierze sygnał spalania z ecu czy jakiegoś czujnika ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie, założyłem licznik po drugim lifcie z białym podświetleniem FIS (w ori brak fis) i nie mogę sobie poradzić ze średnim spalaniem. Jeżdżę już tak dwa lata i ciągle pokazuje mi na FIS spalanie kolo 5l/100 km gdzie prawdziwe spalanie wynosi nawet 9l/100. Chwilowe spalanie skacze jak należy ale to średnie nie daje mi spokoju.
-
Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)
Wygląda super a i halo od bmw też fajnie by wyglądały bo teraz duże halo w modzie
-
[ALL B5] Czyszczenie nastawnika pompy VP37 by Lishoo
[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 16:42_________________________________________________Jakie powinno być napięcie czujnika RSW na zapłonie dla mojego silnika? tutaj chyba namieszałem .....??
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
podejdzie ale podłączysz tylko jeden ładunek, natomiast jak to ma się w razie wypadku , nie wiem
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
podejdzie, ja mam u siebie kiere z b6 multi