Treść opublikowana przez Koczis
-
[ALL B7] Do czego może być ta śruba?
Witam. Mam do Was pytanie. Wczoraj jak byłem na przeglądzie to pomiędzy dolnymi osłonami silnika wystawała mi taka śruba: trzeba kliknąć na fotkę, bo się nie pokazuje cała śrubka. Czy wiecie może od czego ona mogła być. Długość to 12cm i jest na torxa. P.S. mam nadzieję, że takie pytanie może być w tym dziale, ale jeśli w dziale np. części to proszę o przeniesienie moje wątku do odpowiedniego P.S.1 wypadła z komory silnika takiego jak mam w swoim opisie tj. 2.0 TDI BLB Podziękował.
-
Odcinkowe pomiary prędkości - testy w Warszawie
Eee tam, to może zacząć jeździć bez blach, ewentualny mandat 100zł, ale jak się komuś baaardzo spieszy.
-
Odcinkowe pomiary prędkości - testy w Warszawie
Taka wylotówka to mały pikuś, ale gorzej jak zrobią na autostradzie na początku i końcu bo wtedy całą drogę trzeba będzie jechać te 140km/h a jak się na chwilę zamyślisz, to potem trzeba będzie zwolnić do 90, aby stracić nadrobiony czas
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
-22, ale zastanawiam się, czy jak auto stoi na ok -12 i do tego wieje, to czy szyba nie jest zimniejsza niż te -22
-
[ALL B6] Spasowanie zderzaka
Eee tam cały przód walony i ledwo się kupy trzyma... a tak na poważnie to, czy Ty aby nie przesadzasz? Poczekaj do wiosny i może samo się ułoży.
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Witam. A ja z 2 pytaniami. Czy kupujecie płyny, które mają napisane, że są przeznaczone do xenonów, czy nie zwracacie na to uwagi? Osobiście kupuję do A4 psik-psik, ale właśnie ten z takim dopiskiem, ale jest sporo droższy od takich co tego dopisu nie mają. Jaki płyn na lato polecacie(też biorąc pod uwagę posiadanie xenonków)? P.S. psik-psik zamarzł mi przy -12 na szybie, po prostu zimne auto/szyba i wszystko się zamazało, trzeba było się zatrzymać i ponownie skrobać szybę
-
[B5 AFN] Data ważności Air Bag
Mam tak samo w hondzie, ale na naklejce mam ważność 10 lat, a auto z '99 więc mam przeterminowane poduchy Do ASO nawet nie dzwonię, bo pewnie wyszłyby drożej niż całe auto warte.
-
Strefa motocyklistów
Też na moto, choć obecnie jest do sprzedania
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Fajne spowolnienia !
-
[ALL] Kolizja, nie przyjęcie mandatu i sprawa w sądzie.
Zrobiłem już dawno takie sprawdzenie i stąd wiem, że nie skończyło się tylko na wgniecionym zderzaku. Mam całe wyliczenie, opis itp, ale jest ono z zeszłego roku, więc pewnie ceny są już nieco wyższe przez ten Vat. Na razie nic nie mogę zrobić, bo kasy brak
-
[ALL] Kolizja, nie przyjęcie mandatu i sprawa w sądzie.
Czyli, jak? Nici z odszkodowania, czy dopiero po wyroku II sądu coś się może dopiero ruszy w mojej sprawie? Jak rozmawiałem dziś w sądzie, to powiedziano mi, że tym razem będę poinformowany o rozprawie na 100%, bo będę mógł pytać oskarżonego, światków(których nie było, poza moją żoną i dzieckiem w aucie). Cała ta sprawa znowu szarga mi nerwy i spokoju nie daje. A wystarczyło zrobić fotki komórką i byłoby po sprawie, ale nie mam doświadczenie i z nerwów zapomniałem :wallbash:
-
[ALL] Kolizja, nie przyjęcie mandatu i sprawa w sądzie.
Witam ponownie. Mam pytanko z moją sprawą, bo nadal nic się nie zmieniło, ale. Okazało się dziś, że mimo zgłoszonej chęci bycia oskarżycielem posiłkowym sąd nie poinformował mnie o rozprawie, która odbyła się 28 listopada 2010(dziś(10.01.2011) byłem w sądzie i się o tym dowiedziałem). Jak się okazało, sąd wydał wyrok pomyślny dla mnie i zgodny z opinią policji, ale dziadyga złożył odwołanie, o czym też nie zostałem poinformowany. I tu mam pytanie. Będzie ponowna rozprawa, ale czy możecie napisać, jak coś takiego może wyglądać, obawiam się czy dziadek nie ma może jakiś znajomości i dlatego tak przeciąga, bo teraz ma być inny sędzi itp. Jak się przygotować do takiej rozprawy, bo się boję, czy mnie nie wkopią, czy i mi przysługuje prawo do ew. odwołania i jakie jest prawdopodobieństwo zmiany wyroku(opinii policji i pierwszego sądu). Czy dziadek może się odwoływać w nieskończoność? Sorki, że tyle napisałem, ale mam wielkiego stracha co będzie. Dzięki za porady.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 20:26_________________________________________________Na domiar złego, okazało się że tak mocno przywalił, że połamał kratkę narożną w karoserii(pod zderzakiem) i uszkodził karoserię na tyle, że teraz nie mogę założyć nowej kratki i połamał parę osłon i przygiął belkę, a koszt naprawy to 4,5tyś(wycena z zeszłego roku) w warsztacie, nie mówiąc o ASO.
-
[ALL] Samo ubezpieczenie od kradzieży.
No tak, ale właśnie dostałem ofertę z AXA i za cały pakiet OC/AC bez udziału własnego i na ori częściach mam 1200zł, gdzie za samo minicasco w PZU wychodzi taka sama kwota tj. 1180zł. Mam jeszcze pare dni na podpisanie umowy, co radzicie, bo czas nagli
-
[ALL] Samo ubezpieczenie od kradzieży.
Co Waszym zadaniem lepiej wybrać: AC w Linku, czy minicasko w PZU? W minicasko nie ma już 20% wkładu własnego, więc się zastanawiam czy nie warto, bo cena jest taka sama jak za normalne AC w Linku.
-
[ALL B7] Problem z domykaniem klapy bagażnika(sedan)
Czy takie rozwiązanie nie powoduje przypadkiem minimalnej nieszczelności bagażnika? Po coś te fabryczne ustawienia są.
-
[ALL] Najciekawsze fotki A4.
Nie mogę znaleźć nic takiego. Chodzi o ciekawe fotki A4, coś czym różniły się od innych i przykuły Waszą uwagę i są godne(Waszym zdaniem) pokazania. Moja ulubiona: Jeśli jest podobny temat na forum to proszę o usunięcie mojego(ja nie znalazłem, a szukałem pod:foto, foty, fotki itp.)
-
Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.
Gibson gdzie kupowałeś i czy mieli na miejscu, czy trzeba było trochę poczekać?
-
[ALL B6] Osłona silnika i skrzyni
A ja z innym pytaniem. Czy każda osłona jest taka sama? Dokładnie to chodzi mi, czy osłona skrzyni od silnika 2.0TDI BPW avant, będzie pasowała do mojej osłony silnika 2.0TDI BLB sedan? W moim autku nie było osłony skrzyni, a znalazłem używaną ORI za 50zł w niezłym stanie(nie połamana i całe uchwyty).
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Witam. Mam pytanko. Jak kupiłem autko to na dzień dobry miałem do wymiany napinacz łańcuszka i sam łańcuch. Niestety nie wiem czy był przy okazji wymieniony ten imbusik, ale nie o tym. Od zakupu(przed i po wymianie) silnikiem bujało na wolnych obrotach. Zastosowałem się do Waszych porad i kupiłem STP. Od zakupu zrobiłem ok. 15tyś km(jest 154800km) i jakoś już nie buja. Dosłownie, z każdym 1000 jest coraz lepiej. Czy też tak Ktoś miał, czy to oznacza, że coś się wyrabia?
-
[ALL] jak to jest z tą mocą seryjną ???
Ja jak miałem A3 z 1.9TDI ASZ, to seryjnie powinno być 131KM i 330Nm, a na hamowni wyszło: 141KM i 346Nm. Od obsługi dowiedziałem się, że Audi seryjnie daje pare koników więcej na wypadek jakiejś gorszej partii, aby nadal było to co w katalogu. Hamownia Maha, ponoć całkiem dobra, ale z A4 w BLB to nie zaryzykuję sprawdzenia mocy hehe.
-
[ALL B7] Problem z domykaniem klapy bagażnika(sedan)
Potwierdzam, odmrażacz zawsze w bagażniku, ale jak masz możliwość to: garaż i suszara w dłoń i po 10min suszenia objawy mijają na całą zimę, przynajmniej u mnie tak było
-
[Piastów koło Warszawy] Filipowski S.C., Reymonta 17
Mam pytanie, czy można z czystym sumieniem zostawić u Nich autko? Zawsze jak miałem jakąś naprawę to byłem przy robocie osobiście, ale teraz nie mam czasu i będę musiał odejść od auta na kilka godzin. Czy robią sumiennie i nie dotykają inny/sprawnych części, aby znów ich odwiedzić w niedalekiej przyszłości?
-
[ALL] Samo ubezpieczenie od kradzieży.
Witam. Czy jest jakaś ubezpieczalnia, w której można ubezpieczyć autko tylko od kradzieży, ewentualnie OC plus kradzież? Chyba było coś takiego jakiś czas temu w Linku.
-
[ALL B7] Przymarza lewarek zmiany biegów.
Zeszłej zimy też nic nie miałem, a tu -10 i stoi, ale odpukać od tamtego czasu nic się nie dzieje, może żona w jakąś zaspę wjechała i oblepiło śniegiem i przymarzło.
-
[ALL] Szkoda całkowita z OC sprawcy
Ja też miałem niemiłą akcję ze szkodą całkowitą w HDI, tyle że chodziło o moto. Wycena moto przed szkodą zaniżona(+/-22500zł cena allegro, itp), bo wycenili na 16400zł, też była aukcja i wypłacili różnice. Moto sprzedałem sam i wyszedłem tylko lub aż o 4tyś w plecy odwołania nic nie dają, jak się nie pójdzie do sądu.