Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. No więc sytuacja wygląda następująco: Telepanie silnikiem przy odpalaniu i dziwna jego praca nie jest na pewno spowodowana uszkodzonym/cieknącym wtryskiem. Na wtryskach ciśnienia są ok i się nie zawieszają. Pomiar kompresji jest odłożony do jutra. mechanik powiedział że trzeba to zrobic rano na zimnym silniku jak olej cały spłynie żeby był miarodajny wynik. Jutro dam dokładnie znac jakie sa wyniki pomiaru. Oby było dobrze [br]Dopisany: 09 Luty 2011, 16:01_________________________________________________No i wszystko jasne diagnoza zapadła Silnik jest zdrów jak ryba Wtryski sprawdzone w dobrym stanie i nie zawieszają się tak więc Kompresja myślę super bo 4 razy po 30 Tylko pytanie dlaczego mimo to takie dmuchanie z pod korka wlewu oleju Narazie oleję. Ale sa tez 2 przykre wiadomości. Dowiedziałem się że moja turbina dogorywa. Troche oleju puszcza i się zacina. Zacina się ona dodatkowo ale to wina zapieczonych kierownic. Fachowiec (uważam że gość zna się na swojej robocie - zajmują się tylko silnikami diesela) radzi ją wymienić na nowa lub regenerację w sprawdzonym miejscu. Ja jednak narazie będe chciał ją uratować i jak się zrobi ciepło to zrobie jej porzadne czyszczenie i narazie musi jeździć. No a druga rzecz to fajki na świecach nie trzymają. I podejrzewam że może słabo trzymające fajki powodują ze świeczki nie równo grzeją i stąd nie równa praca po odpaleniu. To był by najbardziej optymistyczny scenariusz. Przy okazji niema ktos do sprzedania wiązki ale takiej od 1Z najlepiej golfa bo tam była cała taka sztywna listwa i wiem że tam tak fajki nie pękały :gwizdanie: Co do pozostałych objawów zrobię może jeszcze dziś logi wieczorem to wrzucę do oceny i będzie wszystko jasne co z pozostałymi objawami.
  2. Gdzieś na forum był nie dawno schemat przedstawiający silnik AJM z wężykami podciśnienia. Był to wątek o wywaleniu EGR. Co do wiązki elektrycznej to nie pomogę.
  3. naukową mówisz? Dobra dziewczynki idę w kimę Bo chodzę ostro niewyspany Jeszcze 20 godzin pracy i weekend Nooo naukową. Pracuje w Instytucie Agrofizyki PAN
  4. Ja narazie tez śmigam na zimowych. Założę pewnie koło kwietnia jak będę jechal na konferencję z roboty
  5. Przecierz autor napisał Więc dobrze mówie chyba że to dotyczy silnika z profilu to fakt moja wtopa nie zauważyłem róznicy w tekście i profilu. No AJM to 1,9TDI PD chyba że jeszcze raz powtarzając miało być AYM tak jak autor ma w ipisie w profilu tak to jest 1.9 fotki nie predzej jak w piatek jak bede mial do czynienia z tym samochodem. wtedy tez pomysle o logach. problem w tym ze nie znam dobrze vaga. dopiero sie ucze. pol roku temu to ja samochod do mechanika oddawalem:) A więc właśnie Dlatego jak możesz to zrób fotki i logi i sie coś wyjaśni
  6. Zrób fotki jak to wygląda to się okaże bo podejrzewam że w tym może być problem z brakiem mocy.
  7. Co masz dokładnie na myśli? Może wyjałeś egr i masz przelotowo nie zaślepiony wlot do kolektora ssącego to wtedy nie będzie mocy :gwizdanie:
  8. dobra ta łopata z dostępem do neta Ile chcecie ołówków? W tamtym tygodniu przyjechały jakieś nowe Dobra biorę się za "robotę" Jesli jakies firmowe te ołówki to ja chce kilka Pracuj, pracuj :gwizdanie:
  9. taaa widział ołówek :polew: Widział, widział ale nie zastrugany
  10. Całkowicie się z tobą zgadzam. Skoro i tak silnik kuleje to zrób mu remont. Pod warunkiem oczywiście, że dalej chcesz nim jeździć. Zdejmij głowicę, sprawdź szczelność, wymień prowadnice zaworów [na pewno będą miały luzy a więc do wymiany], wymień uszczelniacze zaworów, zrobią szlif gniazd i samej głowicy, sprawdzą szklanki Za 450 zł będziesz miał nowiutką głowicę. Przy okazji wymienisz uszczelkę pod głowicą, od kolektora i szpilek. Same szpilki zresztą też. Suma summarum nowy silnik pod maską, tak jak w moim przypadku. Pozdrawiam I pewnie bym tak zrobił gdyby pozostała część samochodu była w takim stanie że chciałbym nim jeździć jakiś dłuuuższy czas. Przeraziliście mnie na te chwilę. Jutro może się wyjaśni czy jest faktycznie aż tak źle i nie da się jeździć. Jesli nie będzie tragedii to może włożę odme w butelkę, dolot zaślepie i pojeżdze z rok a potem pójdzie do żyda. A jaka musi byc kompresja w zdrowym silniku i ile może odstawać od tej wartości?
  11. W 100% się zgadzam z przedmówcą :kox: :gwizdanie: :gwizdanie:
  12. Świetna gra. Pogrywam w Dirt 1 i 2 i super choc jednej rzeczy mi brakuje. Możliwości przejechania rajdu jak w poprzednich częśćiach Colin McRae Rally a szczególnie klasyka jakim jest CMR 2 Ale z tego co widac może ten tryb rajdu pojawi się w Dirt 3 :kox:
  13. Ale mnie pocieszyłeś ;( No nic narazie czekam do jutra bo umówiłem się z nim na jutro na diagnozę. Mam nadzieje że to jednak nie pierścienie bo wolałbym nie rozbierac silnika na cześci pierwsze bo zje mnie to finansowo. Ile taki remont może kosztować? I pytanie czy na dłuższa mete można tak jeździć? Il epowinna wynosić kompresja w zdrowym silniku i jakie odchylenia są bezpieczne?
  14. No mi tez się wydaje ze tylko kosmetyczna równica Może zalezało z jakiej partii pochodziły zbiorniki. Może jak odlewali to ktos czegos dolał do rozpuszczonego plastiku :polew:
  15. Ale tam na tych zdjęciach plastik ma wyraźnie inny kolor. Jakby było tak jak mowisz to po włożeniu palca do zbiorniczka wyrównawczego miałbys tłusty od oleju palec a samochód kopcił by na biało
  16. Ok postaram się to zrobic jak najszybciej bo mnie to tez nurtuje i na pewno się odezwę. A jeśli zapiekły się np pierścienie to płukanie silnika pomorze czy tylko rozbiórka silnika i wymiana pierścieni? Dobra narazie podaruje sobie więcej pytań odnośnie tych pierścieni żeby nie zapeszać Może jutro coś powinienem wiedzieć co i jak. :gwizdanie:
  17. Ok w takim razie jutro dzwonie do mechanika żeby się umówić na sprawdzenie kompresji i od razu wtrysków bo już wczesniej o tym z nim gadałem żeby układ paliowy miec sprawdzony dobrze (pompa nie dawno miala kompletne uszczelnienie i ustawienie.). Czyli rozumiem z tego że przedmuch to tylko pierścienie padnięte nie zawory. Hmm nie wiem co o tym mysleć. Kompresja to wiem na czym polega a próba olejowa to o co biega? Trzeba do tego ściagać głowice itp czy na założonej się to robi? Miałem tez dzis zrobic logi ale niema kumpla który ma lapka. Jutro chyba zrobię.
  18. Tez sie tego ostatniego obawiam a powtórzę pytanie czy zawory moga generować przedmuchy?
  19. Co do szklanek nie miałem na myśli peknięcia tylko wypracowana. Wydaje mi sie że cicho jakąś słychac nawet jak się zagrzeje. Czy jak szklanka będzie wypracowana i nie bedzie trzymac to mogą być przedmuchy? I czy uszczelniacze zaworowe moga tym samym skutkować? Wolałbym żeby to była przyczyna przedmuchów niż pierścienie bo to już gruba robota :wallbash: Co do mojej drugiej przyczynu to miałem na myśli że skoro tam sie robi dośc spore ciśnienie to że więcej tej mgły olejowej idzie do dolotu niż gdyby przedmuchów nie było. Mówisz o spalaniu oleju kolego. Z tego co wiem objawem było by dyminie na niebiesko a u mnie tego brakuje. Tzn niebieskiego dymu niema a nawet niema mocnego czarnego dymu przy mocnym przyciśnięciu dlatego czepiłem sie własnie tych zaworów niż pierścieni. kąt wtrysku jest około 70 ustawiony a świece sprawdzone i sa sprawne. Tzn jedyne co przy świecach może być nie tak to troszke popekane 2 fajki na świecach. Jak sie mylę to mnie popraw

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.