Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. No kawał dobrej roboty. Tez będę za nie długo się brał za tego typu robote tylko myślę robić to na led 5mm tylko flat lub SMD 5050. Widze że robiłes to na SMD 3528, a miejsca na płytkach masz tyle że spokojnie zmiesciłbyś 5050 a z nich było by sporo więcej światła, choć na zdjęciach widac że u Ciebie go nie brakuje Piszesz o 60 szt led na metr taśmy a ile wykorzystałes metrów? Bo 60szt to wg strasznie mało jak na cały samochód. Ja liczyłem że trzeba by zamówić przynajmniej koło 150szt a nawet 200 tylko ja będe robił w A6 C5 gdzie jest ful pakiet oświetleniowy i tych lampek napchane gdzie sie tylko da:decayed:
  2. Koło starachowic jest kolega forumowy Nosb. Napisz on takie rzeczy ogarniał. Nie wiem czy dokładnie ten model silnika bo szczególnie w 2.7BiT się specjalizuje
  3. Po pierwsz nie dał bm tego robic komus kto będzie si uczył na moim samochodzie i nigdy tego nie robił. Jak cos to lepiej zaprowadzic samochód 300km od domu do pewniaka i mieć tak że zaprowadzasz samochód i dawce do niego i wyjeżdzasz samochodem i nic cie nie interesuje. Na pewno sa tacy którzy to robili.
  4. Daj PW z ceną Nie wierzę że sprzedajesz oczko w głowie
  5. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    Odpisałem PW
  6. pastaldo odpowiedział(a) na Vego temat w Silnik i Układ Napędowy
    Na tej torbinie więcej jak koło 140KM nie osiągniesz nawet z tymi wtryskami. Więc to zależy na co liczysz. Troche większy IC nie zaszkodzi szczególnie latem.
  7. Nosz kurrr... Odgrzewam kotleta, i sprawa pewnie tez juz dawno zapomniana, ale takie wypowiedzi sprawiają że się gotuje. Zastanawiam sie czy tak samo byś powiedział jakby twoje auto uszkodzili. Kolego TeroM, na przyszłość wydrzyj sie jeszcze bardziej na baranów co nawet auta podnieść porządnie nie potrafią. I oczywiście nie daj sie udobruchać gratisami. Zepsuli, ma być naprawione, a tymbardziej za granicą są standardy odpowiedzialności o własność klienta, no chyba że to było w rosji lub rumunii. Na co ci wyważenie kół które trwa góra 15 min i dla firmy to żadna strata, jak ciebie ten próg będzie boleć dopuki go nie wyprostujesz. ---------- Post dopisany at 09:06 ---------- Poprzedni post napisany at 08:59 ---------- A pier*** o tym że to nie konstrukcja nośna i dlatego nie zwrócą, to naciąganie. Z takim stwierdzeniem mogli by i 1/4 auta ci rozwalić i dać choinke zapachową w przeprosiny. Chyba lekko przesadzasz Nie popieram partaczenia roboty ale zobacz co tam się stało. Czasami kamień odbity od koła robi większe spustoszenie niż to uszkodzenie. Więcej można stracić użerając się niż odpuszczając. Moje auto ma na podłodze wiele takich wgniotek i jakbyś nie wiedział gdzie to byś nie wypatrzył tego więc zluzuj majty i się nie gorączkuj. Znając zycie to założyciel watku pewnie już o tym zapomniał bo to było 2 miesiące temu, a Ty odgrzewasz takiego kotleta.
  8. pastaldo odpowiedział(a) na Vego temat w Silnik i Układ Napędowy
    Jeśli chcesz robic program to kupuj AWX ale też go wyczyść przed włożeniem żeby sie nie okazało że jest zasyfione. Z Twojego opisu wygląda że Twoja turbina jest ok tylko ją trzeba dokładnie wyczyścić i będzie ok.
  9. Luz poprzeczny teoretycznie nie powinien przekraczać z tego co paiętam milimetra a wzdłużnego nie powinno byc wcale. Oleju jesli są tylko obroszone ścianki w oleju to norma ale jak juz możesz z węża wylać olej to już jest sporo. Maxymalnie może nawet wypluć dużą część oleju silnikowego przez turbinę.
  10. pastaldo odpowiedział(a) na Vego temat w Silnik i Układ Napędowy
    dokładnie tak. No i oleju nie może puszczać
  11. Miejsce na gruszke super ale radio... Masz garaż? Bo wyciąganie za każdym razem i przykręcanie tego radia to koszmar, chyba że masz garaz to nie jest na widoku i może sobie stać. Choć pod marketem by pewnie niektórych łapki świerzbiły żeby sobie go pozyczyć.
  12. Te paski to z dętki?
  13. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    nie bardzo wiem o które rurki Ci chodzi. Jak złapiesz za te rure odmy to ona pewnie będzie się ruszać. Ludzie mówili że tylko ori, a ja kupiłem w Inter Cars i juz 2 lata jeżdze a 2 razy taniej było.
  14. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    nic nie musisz spuszczać. Ona wchodzi w blok silnika a olej masz w misce. Jakbys miał straszne problemy z dostaniem się to zawsze możesz jeszcze odkręcić rury co ida od IC do dolotu ale to juz zbytek:wink:
  15. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    Podmienisz. Trzeba się troche pobawic ale do wykonania śmiało od góry. Jakbys nie mógł dac sobie rady to odkręć zbiornik płynu chłodzącego. Tzn tylko z mocowania i odsuń na bok bez rozszczelniania układu.
  16. Kabaret Moralnego Niepokoju - Imie dla dziecka - YouTube
  17. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    to pewnie będzie ta rura. Mi jak to pękło to miałem cały silnik zasmarkany olejem po tej stronie.
  18. Zawsze jak troche by się radio nie mieściło mozna go podciąć troche półkę
  19. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTczbEGLFx-uELAHAtxJVjSDDtblEeVR5mci1VBKnglS5O3jTTv coś takiego chyba że masz odolejacz to https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYs84xh6p03A5Np3IwVSsVcQPWUvMrHNYG6EYE3MfxWfd3Id46 najczęściej pęka w miejscu przykręcenia do bloku silnika. Idż od pokrywy zaworów w dół za ta rurą. Kończy się ona w okolicy filtra oleju.
  20. Wystarczy zdjąć wąż z turbiny ten co idzie do IC (gruby, czarny). Nalot takiej mgiełki olejowej jest zawsze wiec tego niema sie co bać ale większe ilości oleju oznaczają że puszcza turbina.
  21. Do regeneracji się nadaje jak puszcza olej lub ma spory luz poprzeczny. Oczywiście czyściłem i wirnik tylko ostrożnie bez szarpania i niekontrolowanych uderzeń by go nie skrzywić lub jakies jeszcze licho. Pod wirnikiem jest jeszcze taka spora cienka podkładka to ja równiez wyczyściłem. Praktycznie jak składałem to się świeciła cała. Z muszli turbiny też zdjąłem nagar ale to już raczej dla siebie a nie z konieczności. Oczywiście katalizatora tez się pozbyłem.
  22. pastaldo odpowiedział(a) na SkOs temat w 1.9TDI
    Ja stawiam na uszkodzona rurę odmy tam na dole.
  23. Sam niczego nie wymienisz bo po tym trzeba wyważyć turbine. Do czyszczenia z grubsza świetny jest zmywacz do hamulców. Wszystko spływa. Jak masz umyte to zobaczysz że sa wżery na tej powierzchni po której chodzą te kierownice. Ja brałem wiertarkę dorobiłem sobie chyba z jakiegoś światełka odblaskowego żeby się dało wkręcić uchwyt w wiertarkę po czym naklejałem na nie papier ścierny od 100 aż do wodnego 2000 i wypolerowałem te powierzchnie praktycznie na lusterko. Po tym przetarłem też drobnym papierem kierownice z każdej strony a nawet delikatnie te ostre krawędzie zaokrągliłem żeby nie haczyło. Po wyjęciu turbo zajęło mi to z godzinę. Od tamtej pory zapomniałem o problemie. Własnie w większości opisób mówi się tylko o dokładnym umyciu tych powierzchni. Ja polecam je wypolerować gdyż w tych wżerach zapieka się na nowo sadza.
  24. Tak masz na rok gwarancję ale niema oryginalnych zestawów naprawczych i robia to wszystko na zamiennikach które nie wiadomo ile wytrzymają a pozatym nie wiadomo jak profesjonalnie do tego podejdą. Dlatego jesli niema luzów na wirniku nie pozwoliłbym się im dotknąc do tego. Ty zrobisz jak uważasz. Na czyszczenie nie dają gwarancji bo z reguły łochy tam nawet nie zaglądają albo bez rozkręcania prysną jakiegoś zmywacza z wierzchu sadze rozpuści ale jest to idealna podkładka pod nowy nagar i po miesiącu wracasz do nich.
  25. Zastanówmy sie chłopaki co to czyszczenie a co regeneracja? Zacinanie się kierownic to czyszczenie jest rozwiązaniem tylko porządne a nie jak jeden łoch z drugim weźmie i rozrusza na siłe sztange i potem płacz że za miesiąc to samo. Turbo trzeba rozkręcić i dokładnie wyczyścić włącznie z wypolerowaniem tych miejsc gdzie przesuwają się kierownice i niema prawa nic wrócić. Ja u siebie sam czyściłem i za pierwszym razem nie wiedziałem dokładnie co się z czym je i fakt problemy po miesiącu wróciły. Później zrobiłem to drugi raz już porządnie i prawie 2 lata i nawet jednej przycinki. Regeneracja to tak naprawdę wymiana podzespołów czyli łożysk, czasami wirnika i wyważenie. Naciągaja na regeneracje rozkręcą i jak nie ma luzów to skręca i niczego się nie dotkną, a kasę wezma nie małą. Regeneracje robi się w przypadku mechanicznego uszkodzenia turbiny lub jak wspomniałem luzy na wirniku. Na zacinające się kierownice czyszczenie wystarczy. Ale tak jak napisałem czyszczenie a nie udawanie że się to zrobiło. Najlepiej żebyś to zrobił sam albo jakiś zaufany człowiek który nie zrobi Cie w konia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.