Treść opublikowana przez pastaldo
-
[B5 1Z] Cały czas ten sam problem ...Skrzynia...
to porównaj ile wyniosły by synchronizatory i sumaryczny koszt tych 3 skrzyń
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
nie chodzi o popadanie w skrajności tylko obalenie mitu że motul to jedyny słuszny olej. Bo gdzie byś nie zajrzał tu na forum motul, motul i motul. Może ta część osób tez powinna przejrzeć na oczy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ważniejszym parametrem zdolność do zachowania ciągłości filmu olejowego w "każdej" temperaturze (największy zakres). Temperatura płynięcia i zamarzania jest równie ważna. Tak czy inaczej każdy z tych parametrów jest ważny. Co nie znaczy że Motul jest złym olejem ale jednak ta słabość działa na jego niekorzyść. Więc nie zachwycałbym sie tak tym Motulem, takie jest moje zdanie
-
[ALL B5] Przeróbka reflektorów
ale przecie powiedziane było że chodzi o przedliftowe NIE soczewkowe. raczej nie da bo w reflektorowych lampach i szkło ma inne frezy
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
przynajmniej nie koza BA :polew: czep sie 1BA jest cool
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
to jest to? MRV at -40ºC 26242 Bo nic innego nie znalazłem co by mogło o tym mówić
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
mam nadzieje że mój Mobil sobie lepiej radzi http://www.mobil.com/Poland-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_New_Life_0W-40.aspx
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A nie mozna by na te mrozy odstawic auta do garazu, i wyjechac dopiero wiosna? :> nie którzy tak robia własnie. Nie koniecznie odstawiając do garazu. Nawet pod blokiem stoi zawsze kilka zapomnianych autek do których właściciele chyba nawet nie zaglądaja az wiosna nastanie. Jedni tak robia bo poprostu im samochód nie potrzebny a inni się boja jeździć zimą.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
wystarczy że jednej nocy taka temp będzie i rano odpalasz prawie na sucho bo olej do smoka nie napływa. Ostatniej zimy jedna czy 2 noce się takie trafiły oczywista sprawa, -39 stopni Celsjusza podaje motul jako minimalna temperatura płynięcia dla x-cessa, druga sprawa, pomyśl Tomek co będzie gdy ktoś przy takiej nocy jak wyżej stosuje oleje klasy 10W40 lub 15W40 ? normalnie szlif cylindra i prowadnic zaworowych
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
wystarczy że jednej nocy taka temp będzie i rano odpalasz prawie na sucho bo olej do smoka nie napływa. Ostatniej zimy jedna czy 2 noce się takie trafiły
-
F1, Rajdy i Motorsport
ja bym sie tak nie przejmował. Pamietacie jak LR chciało niby Raikonena a on wywrzeszczał że nie chce o tym słyszeć i że niema zamiaru iść do Renault? A teraz podpisał kontrakt i niby wielce happy że dali mu szanse Śmiech na sali te ich marketingowe zagrywki Podejrzewam że teraz Domenicali tez tak gada żeby ich nie zamęczali pismaki ciagłymi pytaniami a Ferrari i Robercik sie po cichu dogadają
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
I to jest cała prawda o spalaniu:) a mój FIS się nie myli tak w poprzednim AVJ, BGB i teraz w BEXie często tankuję do pełna i zawsze podczas tankowania do pełna sprawdzam z długodostansowym FISem i zauważyłem jedno (nieważne od samochodu - silniki jak wyżej wszystkie to ośki) że jeśli auto jeździ raczej dłuższe dystanse (stosunkowo niewiele uruchomień silnika) to wynik jest idealny co do 2msc po przecinku.. Jeśli auto jeździ więcej krótszych tras to róźnica to max 0,2 (na korzyść FISA czyli pokazuje o tyle mniej) tankując do pełna zawsze wlewam pod korek i tak mnie zastanawia skąd takie różnice między poszczególnymi FISami - słyszałem że w quattro może przekłamywać, że jeśli ktoś zmieniał wtryski może przekłamywać.. ale Wy macie ośki.. co do pojęć tras i miasto już dawno temu pisałem że dla jednego miasto to korek a dla innego zatłoczona ulica gdzie praktycznie się nie zatrzymuje więc takich wyników w pojęciu "miasto" i "trasa" nie ma co brać i porównywać.. Poza tym wg mnie skrajne wartości (jak w jednym z moich ostatnich postów) są raczej "ciekawostką" :gwizdanie: i tak chciałem żeby zostały odebrane a ktoś zaczął wypisywać historie i się czepiać a pisząc o spalaniu starajmy się po prostu podać jak najwięcej warunków które dotyczyły "tras i miast " tj jaka prędkość / korki / itp Wg mnie nie ma co brać pod uwagę np miasta Warszawy w godzinach szczytu (bądź innego dużego zakorkowanego miasta w godzinach szczytu) bo ona się raczej nie kwalifikuje pod pojęcie miasto :gwizdanie: mam bliskiego kolegę w Wawie i co jakiś czas go odwiedzam także jeśli któs stoi w korku więcej niż się porusza to powinien swoją jazdę określić jako "korek" a nie "miasto" - takie jest moje zdanie bo takiego spalania nie ma co porównywać i nijak się nie da tego zakwalifikować pod pojęcie miasto No to masz strasznie dokładny ten komputer pokładowy FIS skoro Ci się spalanie tak koreluje z rzeczywistością. Chyba jestes jakims wyjątkowym szczęśliwcem. Nie będe się wdawał w dyskusje na temat Twojego FISa i wierze na słowo ale mówiąc o spalaniu jednak bym sie podpierał jedynie realna ilościa paliwa w baku i przejechanych kilometrów a nie FISem a szczególnie jesli ktos sie podpiera chwilowym spalaniem wyświetlanym na FISie.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
info z FISa to sobie można miedzy bajki na dobranoc włożyć i czytać przed snem na poprawę nastroju Chcesz znac ile pali w mieście to bak do pełna, zrobic w róznych porach / warunkach ze 300km i dolać do pełna. Wtedy możecie mówić o spalaniu
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że Honda jest z Oca. Co do MPK w Ostrowcu to raczej ciężkie rozwiązanie co prawda dawno nie korzystałem ale ceny biletów były powalające. aha nie korzystałem ale wiem że są widze troche Was tam jest
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
gdzie w firleju ?? tam przy drodze gdzie wesela ? W ośrodku FS Firlej http://www.efesfirlej.pl/news/index/index
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
w Ostrowcu Św to mają MPK tez można A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
i to zdecydowanie za wczesnie to zorbiłes bo lubię rezać, ale powyżej 20*C i z zimnym browarem w dłoni wymiana zawiasu przy minusowych temp do przyjemnych nie należy Chłopie mało wiesz o rezaniu my to z mrogalem nie jednej zimy i nie jednej minusowej temp sie rezało nawet te -20 to pikus było Ale Wy to oporni na wiedze i trudni do zaje..nia Więc wam mróz nie straszny
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
no może. Z resztą samochód nie jest stworzony do jazdy co dzień na takich krótkich odcinkach wiec niema złotego środka. Będzie musiał pomyśleć w takim wypadku taki uzyszkodnik nad doładowywaniem prostownikiem aku.
-
F1, Rajdy i Motorsport
może jutro się skusze
-
F1, Rajdy i Motorsport
no to obejrzyj sobie wyścig z Kanady nie chce mi sie teraz oglądać fakt faktem w tym sezonie widziałem mało wyścigów niestety bo czesto cos wypadało
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
:doh1: no comment
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
mówisz o webasto?
-
F1, Rajdy i Motorsport
nie mówie że źle ale dobrze tez nie. Uważam że facet powinien miec jaja a on tańczy jak mu zagrają. hamiltona się fajnie oglada bo coś się dzieje a ten sobie tak poprostu jedzie. Zdobywa punkty ale widowiska w tym nie widze. A choćby dla sponsorów liczy sie bardziej żeby o nim mówiono a nie same punkty
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
sam siejesz herezje ja nie zauwazyłem że pod numerem 6 było 2 oleje wyszczególnione a Ty walnałes farmazon o motulu 300V a co to ma do rzeczy jak nikt na 300V tu nie jeździ:doh1:[br]Dopisany: 28 Listopad 2011, 23:06_________________________________________________nawet oznaczeć po ludzku nie potrafią zrobic na tych pseudo testach
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nie nazwalbym Buttona sierota- jakby nie bylo- ma jednego mistrza swiata w kieszeni. Co prawda mieli z Baricciello wtedy "czarne konie" w stawce, ale sierota nawet "czarnym koniem" nie wygra. Ty tez mnie źle zrozumiałeś. Button kierowca jest bardzo dobrym. Sierota go nazwałem w kontekście tego że co mu powiedza to zrobi i tyle. Nie stawia sie i nie ma chyba własnego zdania.