Treść opublikowana przez tom2009
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Zamierzam kupić b7 z silnikiem Brd. Jak mogę sprawdzić czy wtryski są po akcji serwisowej. Auto z niemiec.
-
Kontrolka zużycia klocków.
Czyli jak mam kodowanie 00040 to nic to nie daje i nie wyłancza to info o klockach ? Nie mogę zlokalizować tej kostki w nadkolu. Może ktoś dokładnie powiedzieć gdzie to jest ?
-
Kontrolka klocków nie gaśnie - kodowanie 00040
Mam problem z kontrolką od klocków hamulcowych. Na początku kontrolka włanczała się po pewnym okresie od startu auta a teraz już od razu po przekręceniu kluczyka. Klocki jeszcze mają około 6 mm. Sprawdziłem kodowanie i jest 00040 czyli teoretycznie mam wyłączone ostrzeżenie o klockach. Jak myślicie może coś z licznikiem ? Płyn hamulcowy jest max. Pomoże ktoś ?
-
[B5 AVG] Świeci się kontrolka zużycia klocków hamulcowych
Odgrzeje kotleta. Ja mam kodowanie 00XXX i kontrolka klocków mi świeci. Czy w przypadku takiego kodowania jak jest przerwany przewód to może świecić ? Płyn hamulcowy jest w zbiorniczku. Klocki około 6mm.
-
Jak wyłączyć VAG'iem czujnik zużycia klockow hamulcowych?
Odgrzeje kotleta. Kolego poradziłeś sobie z wyłączeniem klocków w vagu ? Chodzi mi również o A4B5. Ja mam Software Coding o wartości 00040 i w drugim polu WorkShop Code 35394. Którą wartość trzeba zmienić - Software Coding czy WorkShop Code ? Czy wcześniej trzeba się zalogować ? Zmieniałem wartość WorkShop Code 35394 na 34394 ale wraca do wartości początkowej.
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
To wiesz z doświadczenia czy z google ? Na razie odciąłem całkowicie i szukam nowej belki. Jeżdząc przepisowo - bo tak staram się jeździć to różnicy nie widzę. Zastanawiam sięw czy lepiej kupić całą belkę czy bez czopów za 100 zł.
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
Nie wiem .....
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
Na pewno pękł też od tego, że zlekceważyłem zerwanie tasiemki jakieś 2 lata temu + osłabienie przez korozję. Pękł w środku a nie przy belce na spawie. I to nie jest pręt tylko rurka i to wcale nie o jakichś grubych ściankach.
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
A co myślicie o całkowitym usunięciu tego stabilizatora - jeżdzę już jakiś czas z ułamanym i nie czuję różnicy. Sprubuję to jeszcze raz pospawać.
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
Nikt nie pomoże ? Jeździł ktoś bez tego stabilizatora ?
-
Audi A4 B5 sedan 98r. problem z belką tylną
Witam, odgrzeje kotleta. Mam taki sam problem jak kolega. Przerdzewiał mi ten pręt - stabilizator tylnej belki jak wyczytałem. Odciąłem i przyspawałem nowy pręt jednak po jakimś czasie słyszę nadal dzwonienie i patrzę a pręt na spawie puścił. Co mogę z tym zrobić ? Spróbować to pospawać jeszcze raz ? Wymiana całej belki ? Znajomy radził mi żebym to całkiem odciął bo jeżdżę już z miesiąc tym oderwanym łącznikiem i jakoś nie widzę rożnicy - co prawda tylko wolna jazda po mieście. Co radzicie ?
-
Zamienniki części karoserii - polecane marki, sprzedawcy?
Interesuje mnie ten sam temat odnośnie błotnika. Na All można kupić gotowe lakierowane zamienniki. Czy ktoś się orientuje jak z pasowaniem takich elementów ? Może ktoś już kupował taki element i może kogoś polecić ?
-
Drżenie samochodu na bieegu jałowym po włączeniu klimy ?
Terez tak jak by drżenie ustało. Chyba jednak winny był wentylator klimy.
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
U mnie troszkę bierze i zmienię na volvoline przy najbliższej zmianie. Miałem złe odczyty bo rurka bagnetu mi się przesuwała
-
Vag pl
Sterownik zainstalowany (mój interfejs jest z 2008 roku). Pomógł mi miły Pan z viakena. Sterownik trzeba pobrać i dodać ręcznie ze stronki http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
-
Vag pl
Sprostuje. Program się uruchamia tylko brak odpowiednich sterowników.
-
Vag pl
Czy komuś udało się uruchomić vag-com 311 na win10 64bit ? Zainstalowało go ale nieprawidłowe sterowniki.
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
Odgrzeje kotleta bo nie chcę powielać tematu. Auto od zawsze brało 1L na 10000 tyś oleju. Ostatnio stopniowo coraz więcej. Doszło do tego, że wczoraj jak sprawdziłem to wychodzi około 0,3L na 120 km. Silnik suchy. Trochę rzadkiego oleju w rurach do intercoolera - w najniższym punkcie troszkę było. Turbo ma malutki luz od strony dolotu natomiast od strony wydechu chyba duży bo wydaje mi się, że około milimetra. Po bardzo mocnym dodaniu gazu czarna chmura za autem (auto po programie z 5 lat). Co o tym myślicie ? Nagrałem jeszcze odpalanie na zimno po nocy: https://photos.app.goo.gl/dBXajGamswHEBcro8
-
Drżenie samochodu na bieegu jałowym po włączeniu klimy ?
Wentylator wymieniłem bo nie pracował. Drżenie jest ale dużo mniejsze i bardzo rzadko. Może to sprężarka klimy wywołuje.
-
Service Stalowa Wola Dariusz Pawlik
Witam, minęło troszkę czasu od ostatniego wpisu. Czy ktoś coś może napisać o tej firmie i jej usługach - chodzi mi dokładnie o regenerację turbo. Oferują zregenerowaną turbinę do AFN za 650 zł przy wysyłce swojej starej. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą i ich robotą ?
-
Drżenie samochodu na bieegu jałowym po włączeniu klimy ?
Trochę to denerwujące bo muszę dodać troszkę gazu. Zastanawiam się nad zwiększeniem obrotów delikatnie na biegu jałowym.
-
Drżenie samochodu na bieegu jałowym po włączeniu klimy ?
Witam, mam taki problem. Po włączeniu klimy na wolnych obrotach (np. korek) auto dostaje drgań szczególnie odczuwalne na kierownicy (drga). Klima jest dobita i chłodzi dobrze . Po wyłączeniu klimy jest wszytko ok. W czym szukać przyczyny tego problemu ?? Wymieniłem wentylator klimy bo nie działał ale to raczej nie od niego bo się nie poprawiło. Dodam że zjawisko to występuje nie zawsze ale z reguły jak dłużej stoję w korku czy na postoju ale również zdarza się że zaczyna drżeć zaraz po wysprzęgleniu auta np.
-
Jakie dekielki ? Alu 16 calu
Pomoże ktoś ? Chciałbym zamawiać ale nie jestem pewny...
-
Jakie dekielki ? Alu 16 calu
Chce się upewnić - czy to będą takie dekielki: http://allegro.pl/4x-dekielek-kapsel-dekielki-logo-audi-a4-a6-60mm-i6915439172.html
-
Jakie dekielki ? Alu 16 calu
Tak ale nic z tego nie wiem - po za numerem felgi nie widzę tu informacji o dekielku: Audi a4 sport wheels Wheel diameter (in.) 16 Wheel width (in.) 7 Wheel lug pattern (mm) 5x112 Wheel centerbore (mm) 57.1 Wheel offset (mm) 45 Wheel part # 8d0 601 025c Stock tire size Center cap part # misc notes 96-01 a4, 95-97 s6, 97-99 a8, 01-03 allroad weight (lbs) 19 misc notes similar to below but exposed lug hole