Treść opublikowana przez mstan
-
[B7 BPW ] Dziwny dzwięk w przednim zawieszeniu
Witam Prawdopodobnie zwiastuje to powolny koniec przegubów stanowiących układ napędowy.By przedłużyć ich żywitnosć zalecałbym nie pozostawianie autka w maksymalnym skręcie i ruszanie z lekko wyprostowanymi kołami.Nie zaszkodziło by także sprawdzenie gum(osłon) przegubów. W przypadku przerwanych osłon i suchych części wewnętrznych wymianę . Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wentylator nawiewu-pobór prądu
Witam To raczej jest w porządku sądząc z opisu, ale na obciążenie wentylatora znaczący wpływ ma czystość filtra przeciwpyłkowego-może w tym jest problem.Możesz się przekonać, wyjmij filtr i wtedy dokonaj pomiaru. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Wymiana nagrzewnicy
Witam prawdopodobnie znajdziesz tu wszystko co Ci jest potrzebne (możesz mieć nagrzewnicę innej firmy ,ale to pryszczyk): http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t9609.0.html;highlight=parownik Pozdrawiam
-
[ALL B5] Dziwny odgłos z okolicy baku
Witam Jest jeszcze taka możliwość że układ paliwowy jest głośniejszy gdy z paliwem przelatują pęcherzyki gazu. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Dziwny odgłos z okolicy baku
Witam Jest to jak najbardziej normalne: pompa daje ciśnienie około 10 barów,a regulator ciśnienia w kolektorze paliwowym utrzymuje ciśnienie 4 bary nadmiar paliwa wraca do zbiornika(tylko masz dziwnie usytuowany ten przewód w zbiorniku skoro robi tyle hałasu) Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Słabo pali jak się rozgrzeje
Witam Raczej nie jest to wina gazu,jak sam piszesz z nim wszystko okej. Możesz mieć kłopoty ze szczelnością zaworków wtryskujących.Spróbuj przed odpalaniem wcisnąć gaz do dechy i przekręcić rozrusznikiem parę obrotów(przewietrz silnik),po czym zwolnij pedał gazu i spróbuj odpalić normalnie. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wymiana wtrysków
Witam Zalecane jest wymienienie wszystkich zaworków wtryskowych,ale nie potrzeba z nimi nic robić(wymieniasz i koniec). ECU samo ułoży sobie mapę. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Jak prawidłowo użytkować auto z turbiną ?
Witam "Podczas jazdy łożyskowanie wałka turbosprężarki nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur z powodu prędkości obrotowych jakie osiągają wirniki turbosprężarki (ponad 100 tyś Obr)." Zgadzam się co do prędkości obrotowych, ale około 90% temperatury jaką osiąga turbinka pochodzi z ognistego strumienia spalin,który napędza jeden z wirniczków turbiny. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Nie mogę wykasować błędów
Witam A może będzie łatwiej jak podasz kod błędu. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Czy wentylator ma chodzić cały czas ?
Witam Jeśli myślisz o wiatraku sprzęgła wiskotycznego(z prawej strony chłodnicy) to on ma chodzić stale na zwolnionych obrotach. Pozdrawiam Jak włączysz klimę to wentylator klimy(z lewej strony chłodnicy)ma chodzić niezależnie od tego jaka temperatura na klimatroniku.
-
[B5 ADR] Brak nawiewu
Witam Najlepiej będzie jak zdemontujesz osłonę filtra przeciw-pyłkowego i wyjmiesz go. Wtedy będziesz widział jak zachowuje się wentylator nagrzewnicy(będzie widać jego wirnik). Dobrze by było sczytać błędy z kompa klimatyzacji. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Kodowanie klimatyzacji
Witam Dmuchawa świeżego powietrza to badzie wentylator nagrzewnicy,a klapa z silniczkiem sterującym i czujnikiem temperatury znajduje się pod filtrem przeciw-pyłkowym (dostęp od strony silnika). Myślę jednak że brak odczytu temperatury z podsufitki będzie skutkował silniejszym nawiewem. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Kodowanie klimatyzacji
Witam Uważam że ona musi dmuchać,by uzyskać prawie 10stopniową różnicę temperatur.I sądzę że to raczej powód do radości ,że daje rade." przy ustawieniu na 21.5 C co chwilę muszę wyłączać klimatyzację bo marznę " to ustaw sobie 24-25 i klima będzie Ci chłodzić ,ale mniej intensywnie.Co do kodowania to bym odradzał. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Problem z czujnikiem uderzeń bocznych 1222
Witam VAG to program do diagnozy i pomaga w zlokalizowaniu usterki ,ale jej nie usunie(w tym przypadku).Więc do sprawdzenia masz czujnik i kabelki. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Gdzie znajduje się i jak wygląda zawór zwrotny paliwa ?
Witam Zawór zwrotny to raczej nazwa używana na forum i tak naprawdę nie wiem dlaczego,gdyż jest to tak jakby zawór bezpieczeństwa: to spinka(w kształcie litery u)w środku sprężyna i na końcu kulka i faktycznie znajduje się przy pompie.Przy zdejmowaniu uważaj by nie pogubić elementów(skaczą). Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Błąd 16989 P0605 - brak mocy
Witam 16989 P0605 425D Sterownik ECM - wadliwe działanie pamięci ROM. Brzmi dość poważnie i zapewne ma wpływ na poprawne działanie auta. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] "Krzywy" problem w misce olejowej - da się uratować ?
Witam Podgrzewanie aluminium i prostowanie raczej nie wchodzi w grę.Jeżeli krzywizna nie jest duża to kup większy kawałek papieru ściernego rozciągnij go na równiutkiej powierzchni(gruba szuba) i dotrzyj pokrywę to będzie pewniejsze. Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Czy ta klapka musi się otwierać i zamykać (zdjęcie) ?
Witam Tą klapką steruje silniczek V71 w momencie kiedy na zewnątrz jest zimno(np.rano lub zimą) to klapka się przymyka by powietrze wewnątrz auta szybciej się nagrzało.Gdy silniczek jest zablokowany to wyskakuje błąd 1247. Klapka recyrkulacji jest głębiej i steruje nią siłownik podciśnieniowy. By wymontować silniczek trzeba zdjąć kokpit i w swoim wątku starałem się uzyskać informacje jak jest przymocowany i co z rurami od nawiewów. Pozdrawiam Ps Na zdjęciu jest nagrzewnica innej firmy.
-
[B5 AEB] Wymiana (naprawa) silniczka V71
Witam Czeka mnie wymiana lub naprawa silniczka sterującego klapą nawiewu klimy V71.Zdołałem ustalić że dostęp do niego jest tylko od góry,lub po zdemontowaniu całej nagrzewnicy(co raczej nie wchodzi w grę). Prośba do znawców tematu. Iloma śrubkami jest przykręcony kokpit i jak są rozmieszczone? Oraz co z rurami od nawiewów? Czy czekają na mnie jeszcze jakieś niespodzianki? Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Niestabilne połączenie z silnikiem
Witam By prawidłowo łączył się VAG niezbędna jest zmiana latacy. Jeżeli masz płytę od Viakena to poszukasz na niej jak to zrobić. To powinno rozwiązać Twoje problemy. U mnie VAG-i (od 2,5 do 409) pracują bez problemu na cyferce 5. Krzaki miałem przy 10. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Problemy z odpalaniem na zimnym
Witam Wrócę jeszcze do "kanału świecowego" nie paliwo,nie olej to jedyne co mogło się tam znaleźć to płyn chłodzący! innej możliwości nie ma.Płynu Ci nie ubywa? Jeszcze jedno czy świece po wykręceniu wyglądają tak samo (chodzi mi o wygląd elektrod wewnętrznej i zewnętrznej) i jaki mają nalot. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Problemy z odpalaniem na zimnym
Witam Możesz mi wyjaśnić dwie rzeczy: co to jest kanał świecowy w kontekście twego opisu, oraz"po sprawdzeniu ciśnienia jeden z zaworów chodzi słabiej" nie ma takiego określenia .Czy mam rozumieć że sprawdzaliście ciśnienie w cylindrach i na drugim jest mniejsze (o ile). I załóżmy że jeden z zaworów na drugim cylindrze się nie domyka czy coś w tym rodzaju to czeka cię naprawa głowicy i sądzę że nie da się tego zrobić w garażu. Pozdrawiam
-
[B6 AMB] Błędy do sprawdzenia
Witam Proponuję wykasowanie błędów i ponowne sczytanie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Witam Ja kupiłem przepływkę z VW Golfa, z tym że miała oryginalny numer tzn.0 280 217 112. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Problemy z odpalaniem na zimnym
Witam Nie piszesz nic o błędach które jak myślę sczytaliście,gdyż jest to jedna z podstawowych rzeczy które należy wykonać. Przydał by się jeszcze bardziej wnikliwy opis zachowania silnika to znaczy jak silnik chodzi po odpaleniu,podczas jazdy itp. Pozdrawiam