Treść opublikowana przez edekxp
-
H6w led smd bax9s canbus
Takie same mam u siebie ale uwaga z czasem palą się w nich rezystory odpowiedzialne na błąd na fis-ie U mnie się popaliły Można kupić takie same (tańsze) bez can-bus i dolutować opornik do oprawki i błędów nie będzie np te: Żarówka LED BaX9S 5 SMD H6W niesymetryczne bolce ! (2756383578) - motoAllegro koszt opornika 1zł
-
zarówki led w5w
Te wszystkie ledy can bus to nic innego jak dodatkowy opornik podłaczony równolegle z diodami. Też kupiłem can bus bo nie wiedziałem jak to działa. Po jakimś czasie jedna padła i śmierdziało coś z lampy, okazuje się że te oporniki smd są za słabe palą się. Postojówkę naprawiłem przegrzała się ścieżka a oporniki kupiłem 2W ceramiczne 120ohm, podłaczone równolegle do oprawki żarówki. Od tamtego czasu wszystko działa. Teraz mam zamiar wymienić w tablicy rej. i napewno nie będę kupował żadnych can bus Zwykłe są tańsze a opornik kosztuje 1zł
-
Problem z rozrusznikiem. Audi a4 1.9 tdi z roku 2004
mogą też być szczotki do wymiany
-
Zapala się kontrolka
No to chyba czujnik pedału hamulca lub przewód do niego, bo coś nie łączy
-
Upocone zawory pod kolektorem ssącym(zdjęcia)
Etka
-
Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Czy to problem w tych silnikach, zdawało mi się że są podobne do 1.8T, mam na myśli blok Wymieniałem płyn i nic nie odpowietrzałem, zagrzałem tylko auto do 90st i klimatronik na HI i wszystko działa i grzeje b.dobrze
-
Termostat nie otwiera się
Kolego a może masz problem z klimatronikiem lub silnikami klap a nie nagrzewnicą Sprawdzałeś błędy vag-iem ale moduł 08 ALT ma chyba jeden termostat
-
Dziwne zachowanie temp płynu chłodzenia
Ja jak miałem ADP to wymieniłem też wisko ale tam był problem że się kręciło za szybko. Wstawiłem elektryczny wentylator i może kilka razy mi się włączył ale to było lato 30st oraz długi korek. Tam jest spora chłodnica i na światłach nawet w lecie się wentylator nie włączał. Może masz zabitą chłodnicę lub pompa słaba
-
pokazywanie na fisie wymiane oleju
Czytałem na innym forum że musi być zachowana kolejność kanałów. 1-kanał 2, a potem 40,41 aż do 49 nawet jak się nic nie wpisuje Nie sprawdzałem No własnie u mnie tak było po wpisaniu w kanałach 42 i 43 wartości 15 a w kanale 40 wartośc 50 Dla mnie to trochę nie normalne bo jakby ten olej trzeba bylo niedługo wymieniać, a przecież dopiero wymieniony. Wybór należy do kierowcy jak sobie ustawi.
-
pokazywanie na fisie wymiane oleju
Dzięki sprawdzę dziś ------------------------- Działa Tylko zmieniłem jedną rzecz. kanał 42 zamiast 15 wpisałem 11 kanał 40 wpisałem 12, bo zrobiłem 200km po zmianie oleju Na Fis -ie pozuje 9800km Jak miałem w 42 wpisane 15, a w 40 - 50 to owszem pokazywało 10000, ale za każdym przekręceniem na zapłon miałem komunikat - 10000 km itd Teraz jest OK, kilometry sprawdza się przyciskiem przy liczniku
-
Upocone zawory pod kolektorem ssącym(zdjęcia)
Zdjąłem rurę z przepustnicy i jest lekko tłusta ale nie za mocno. Auto zbiera się dobrze, oleju na 5000 km ubyło może ze 300-400 ml. Mam się bać że turbo puszcza i jest do wymiany??? Z turbiną wszystko OK Jak pisałem wcześniej umyj wszystko i potem szukaj
-
Upocone zawory pod kolektorem ssącym(zdjęcia)
Płyn do wycia silników i spłukać wodą.Odmę (kolanko) możesz wyciągnąć i sprawdzić czy nie popękane. Sprawdź czy nie masz oleju w rurze przed przepustnicą może z turbiny się dostaje.Te przewody są połączone z kolektorem ssącym a tam może jest olej.No ale wtedy turbina byłaby padnieta
-
Jak sprawdzić elektryczny termostat ?
Sprawdzałem, to nie trzeba tak długo, po około 1minucie termostat był otwarty
-
pokazywanie na fisie wymiane oleju
U mnie zmieniłem w 42 na 10 oraz 43 też na 10, ale na zegarach nic się nie zmieniło Skasowałem przyciskami i teraz wiadomo mam kreski Spróbuje zmienić w 42 i 43 na 100 Klub AUDI TECH TEAM - Polska - VAG - Kasowanie inspekcji serwisowej Doczytałem na innym forum że po zmianie vag-iem na inne wartości wymiany oleju, to zegary będą i tak pokazywać jak org. bedą tylko szybciej naliczać kilometry , bo zmienia się mnożnik
-
Jak sprawdzić elektryczny termostat ?
Tak miernkiem-omomierzem, coś około 15ohm ma mieć rezystancji jak nie chcesz wydawać 300zł to spróbuj go naprawić trzeba wydłubać gniazdo oraz dostać się do przewodów i połączyć od nowa
-
Jak sprawdzić elektryczny termostat ?
może czujnik temp na dole chłodnicy
-
pokazywanie na fisie wymiane oleju
Normalne kasowanie na odliczanie 15tyś km i 365dni robi się kluczykiem i przyciskami w liczniku a jeśli chodzi o niestandardowe ustawienia to vagiem jak najbardziej daje radę Może podpowiesz jak, próbowałem tak jak np B5 i nie działa Też chciałbym ustawić vag-iem bo olej zmieniam co 10tys Czy może tak:
-
Jak sprawdzić elektryczny termostat ?
Poczytaj tutaj: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/to-termostat-spadek-temperatury-jazdy-242865/
-
Kontrolka oleju
Może nie to forum
-
Jak wymienić odmę (rurę odpowietrzającą) w 1.8T?
Nie wiem jak w B5 ale w B6 wymieniłem bez zdejmowania kolektora, trochę gimnastyki.
-
Upocone zawory pod kolektorem ssącym(zdjęcia)
4 zdjęcie to odma czyli kolanko, trójnik, rurka metalowa Wygląda że gdzieś Ci sadzi olejem, może z rurki plastikowej od bagnetu. Ja jak kupowałem auto to nie tylko były upaciane przewody tylko pół silnika właśnie z tej strony. Umyłem myjką silnik i okazała się popękana rurka od bagnetu, wymieniona i po roku silnik czyściutki
-
Jaka listwa wtryskowa LPG do 1.8 ADR??
Tak, jest to czujnik temp.gazu
-
Instalacja e-g@s
Jak jeszcze sprawny to nie trzeba Wymienisz sterownik i zobaczysz jak się parownik zachowuje, czy są duże spadki ciśnienia itp, jak w normie to zostawisz, jak zużyty to i stag Ci nie pomoże
-
[ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł bez VAG-a
Jeżeli ktoś potrzebuje schematu podłączenia automatycznego włącznika , to proszę: a filmik z załączania świateł tu: Automatyczny włącznik świateł A4 B6 - YouTube
-
[ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł bez VAG-a
Z chwilą krecenia rozrusznikiem wszystkie odbiorniki się wyłaczają, światła,wycieraczki itp. Przekaźnik X