Treść opublikowana przez edekxp
-
Pytanie o IC
tak wiem tylko na serii założy centralny 14cm i już odczuje laga,fakt jest jednak taki że w ciepłe dni będzie praktycznie jechał jednakowo,ja wolałem dziurę wyrezać w nadkolu i zostać przy seryjnym icku. Nie chlapie ci z koła błoto na IC. Daj zdjęcia gdzie tą dzurę zrobiłeś, ile obniżyło temp. U mnie zauważyłem że nie ma tej kierownicy powietrza za halogenem, ale zamówiłem i wstawię oraz przemyję IC. W ciepłe dni zauważalnie słabszy i temp. powietrza za IC ponad 50st
-
No i dojechałem-Czy to może się rozpaść w drodze powrotnej
Tam nie ma dziur to nie Polska, chyba że drogi polne z kamieni
-
Zdejmowanie kolektora ssącego.
Chyba w tym silniku jest podobnie jak 1.8T, ja u siebie nie zdejmowałem kolektora. Alternator, przepustnica i trochę gimnastyki i wymieniłem
-
Spasowanie przedniego zderzaka z maska
Zderzak raczej nie da się przesunąć, śruby ma na złączeniu z błotnikami oraz dwie za kratkami, chyba że jest skrzywiony bo w środku jest metalowe wzmocnienie Daj zdjęcia zobaczymy o co biega
-
[ALL B6] Szum w przednich drzwiach
Rozwiązał ktoś problem? U mnie szumi gdzieś w okolicy słupka, uszczelka niby dobrze przylega. Zastanawia mnie jeszcze taka szczelina na rogu przy lusterku, tam gdzie łączą się listwy chromowane. Nie stykają się do siebie i jest "dziura" może tu powietrze wchodzi pomiędzy uszczelki i gwiżdże. Trzeba pozaklejać taśmą i sprawdzić.
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
Czyli niepotrzebnie wydałeś wcześniej 700zł
-
Środek do czyszczenie rys na przeźroczystych plastikach, używał już ktoś?
Pasta Farecla G3 i polerka i wychodzi jak nówka
-
Nie pokazuje temperatury, który to czujnik?
Dla zastanawiających się co to jest ten niebieski czujnik. To nie jest żaden czujnik to jet tylko gniazdo z niego idą dwa kabelki do grzałki umieszczonej w części termostatu. Termostat też można sprawdzić w wodzie, ale trzeba obudowę rozkręcić i zanurzyć tą co jest z termostatem. Do sprawdzenia wystarczy omomierz i sprawdzić czy jest grzałka sprawna, lub podłączyć 12V i ma się zagrzać oraz wysunąć ten mały bolec Przerabiałem już ten temat, aby się dowiedzieć jak to działa, więc ECU na podstawie temp.z czujnika w silniku podaje napięcie 12V na tą właśnie grzałkę (oczywiście jeśli trzeba temp powyżej 90st) i wtedy o się otwiera. Moim zdaniem jest to po to wymyślone aby była mniejsza bezładność temperatury. też urwałem to gniazdo, ale polutowałem do kabelków w środku i termostat działa Sprawdzenie termostatu:
-
Błąd PO 171
16555 P0171 40AB - Korekcja mieszanki FT, Bank 1 > Uboga mieszanka (system too lean) Jeździsz na ubogiej mieszance ile masz w bloku 32 (silnik)? sprawdz szczelność kolektora ssacego oraz wężyków podciśnienia, może też być problem z cewką zapłonową na PB też masz ten błąd? jeżeli nie to mapa LPG do poprawy
-
Podłączenie nie ori radia - plus po stacyjce
właśnie też u siebie tam podłączyłem tylko dałem jeszcze przekaźnik. mam od niego podłączone radio, CB oraz dodatkowe gniazda zapalniczki w schowku tego nie znajdziemy w bezpiecznikach, brakowało mi tego, bo w B5 tak było oryginalnie. ile ja tego szukałem w aucie i myślałem że jest inna stacyjka i nie da się, ale zastanowiło mnie że dopiero po wyjęciu kluczyka odblokowują się zamki - mam zamykanie po przekroczeniu 15km/h
-
Regeneracja włącznika świateł
Może się nie wytrze. ja u siebie odmalowałem i zamontowałem przekaźnik i takie tam i nie kręcę przełącznikiem za każdym odpaleniem. wyłacznik cały czas na światła i tyle. światła włączają się po uruchomieniu silnika (ładowanie z alternatora) Jeżdżę już kilka miesięcy i nie dotykam włącznika bo po co, chyba że halogeny i przeciwmgielne:wink:
-
Szarpnięcie przy przełączaniu na benzynę.
kup sobie interfejs i sam ustawisz z pomocą forum Masz jeszcze gwarancję? jeżeli tak to zapytaj się najpierw gazownika czy jak bedziesz sam ustawiał to jak z gwarancją. U mnie nie robili problemu. Jeżeli grozi utratą gwarancji to jeździj do nich aż zrobią dobrze
-
Szarpnięcie przy przełączaniu na benzynę.
nie powinno tak się dziać u mnie jak zbraknie gazu to gdyby nie ten piszczyk to bym nie wiedział, zero szarpnięć Jaki masz czas ustawiony przełączania wtryskiwaczy? ja mam 250ms i jest płynnie, może masz 0ms
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
czy dobrze sprawdzasz? sprawdź temp w bloku silnik (nie pamietam który adres) i temp na zegarach Jak chłodnica ma 100st napewno nie gotuje się płyn, to nie garnek z wodą, dopiero coś około 130st.Naczynia zamknięte i wyższe ciśnienie
-
problemy z odpalaniem :(
A nie świeci czasem kontrolka immo? Stuknij w stacyjkę i zobacz czy wtedy odpali.
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
Na chłodnicy ma tylko czujnik do załączania wentylatora Ten podwójny czujnik wkręcony z tyłu silnika ma dwa obwody, jeden do sterownika drugi do zegarów. ale czemu tak Ci się grzeje, wentylator chodził?
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
może to czujnik temperatury. Skoro Ci się zagotował to daje do myślenia dlaczego pokazuje 90st, czujnik albo zegary. U mnie czujnik jak się zagrzał to pokazywał 90st ale po dłuższej jeździe czasem wskazówka opadała na 60st. sprawdz czujnik, np wyjmij go z auta i miernik w rękę a czujnik do czajnika z wodą zagotowaną Wygląda na termostat, ale przecież nowy.Jak stoisz i zagrzejesz auto do 90st sprawdz chłodnicę czy jest ciepła u góry. Coś jest nie halo, raz się zagotował potem znowu niedogrzany, może pompa wody. Aby się zagotował to musi słabo dawać pompa lub termostat zatkany, ale nie słyszałem aby tak się termostat uszkodził-przeważnie przepuszcza. Szkoda 700zł bo on może jest dobry.Jego bardzo prosto sprawdzić.Najczęściej nie ma rezystancji grzałka lub tak jak u mnie brakowało oringu - koszt 50gr naprawa 0zł no oprócz browaru:drinks: mogłeś jeszcze porównać temp.silnika i zegarów Vagiem różnica około 3st jest ok. ---------- Post dopisany at 08:56 ---------- Poprzedni post napisany at 08:27 ---------- Sprawdzisz ta wtyczka co jest urwana, trzeba tam wydłubać klej czy co tam jest aż się dostanie do kabelków.Podłączyć (przedłużyć kablami ) gniazdo i termostat bedzie działać. Pierwsze sprawdzić oporność czy jest kilka ohm. Może ktoś ma uszkodzone termostaty właśnie w taki sposób.
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
To nie jest czujnik, to jest grzałka, dla dokładniejszego otwierania termostatu (mniejsza bezwładnośc) To nie jest grzałka tylko czujnik podający info o temperaturze do ECU. Po uszkodzeniu (częstym) gniazda wtyczki i braku sygnału, ECU zmienia skład mieszanki i spalanie podwyższa się o jakieś 1,5l. VAG pokazuje ten problem w sterowniku silnika. Nieprawda.Jest to tłoczek a w nim olej(silikon) który się wysuwa. Jak sprawdzić? 12V podłaczając do wtyczki i termostat ma się otwierać. Owszem błąd bedzie w ECU ale dlatego że jest przerwa w obwodzie lub b.duża rezystancja. Bedzie więcej palił bo wejdzie w tryb awaryjny no i wiadomo auto nie dogrzane.
-
[ALL B6] Szum w przednich drzwiach
Mam podobnie, myślałem że to relingi ale od strony pasażera nie szumi. Drzwi ustawione równo. Gdzies czytałem aby drzwi okleić taśmą i wtedy się przejechać
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
To nie jest czujnik, to jest grzałka, dla dokładniejszego otwierania termostatu (mniejsza bezwładnośc) Często w tych termostatach uszkadza się taki mały oring (zdj.powyżej nr.2) i płyn puszcza i ciężko zagrzać auto do 90stopni. Wyjmij termostat z auta i posprawdzaj - trochę jest roboty ale warto sprawdzić a nie wydawać 400zł Bywają też usterki grzałki, ale często uszkadza się połaczenie wtyczki, a grzałka dobra - naprawiałem taki.
-
Rozpoznanie kodów błędów VAG-COM
515 Czujnik HALL'a obrotów wałka rozrządu CMP (G40) lub jego obwód - zwarcie do plusa 561 Krańcowa regulacja składu mieszanki (Mixture control) 16514 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony Masz LPG?
-
Kluczyk scyzoryk
czyli transponder na nowo zaadoptowac a jak sie nie da to podmienic go nowym Zaprogramowanie immo to potrzebny pin zegarów oraz vag-com i oczywiście sprawny (programowalny) kluczyk. Oczywiście tak mi się zdaje bo tak programowałem w A3, może B6 jest też tak
-
Audi Avant - Gdzie w mojej maszynce znajduje się zawór N75 i DV
Ja mam BFB ale chyba jest tak samo. Zawór N75 jest blisko turbiny, trzy cienkie przewody gumowe idą do niego oraz przewód elektryczny DV jest blisko tego drugiego i jest podłaczony pomiedzy rurą ssącą turbiny i wydechową Dv nie wyczyścisz jeżeli jest niesprawny to poszła membrana, u siebie wymieniłem.
-
2.0T czy 1.8T
Dopowiem jeszcze ja. B6 silnik BFB 1.8T i Q spalanie na miejscu miasto, krótkie odcinki 12l LPG, trasa np Chorwacja przez całe 1500km średnia 10l LPG, a tam jest tańszy 2.45zł Butla duża chyba 68l, gazu wchodzi 60l, co do spalania PB trochę wiadomo idzie w zimie, a teraz tylko na zapalenie, mam staga i jest obcja ciepły start, czyli jak ciepły parownik to odpala na LPG. Nie narzekam na LPG, dobrze chodzi, jedyna wada to koło zapasowe w bagażniku. Koszty np 3000km wakacje. LPG 2,5zł*10l/100 *30 = 750zł PB=6zł*9l/100 *30 = 1620zł - za tyle kasy nie pojechałbym swoim autem a zrobiłem 3600km.
-
Czym czyścić siedzenia
Właśnie też próbowałem różnymi środkami, aż kupiłem odkurzacz Karcher i taki właśnie proszek. Środek czyściutki. @rakud29 Możesz podjechać do mnie to Ci wypiorę za piwo