Treść opublikowana przez wiktorsam
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
No to co mówisz to na pewno też ma znaczenie bo ostatnio jechałem z kolegą jego a6 c6 3.2 fsi i fakt jakoś przyspieszenie nie robiło wrażenia mimo że wskazówka się dźwigała dosyć szybko ale taka honda 1.4 i-vtec przy butowaniu cicha na pewno nie jest, taki większy odkurzacz
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Dokładnie - o ściganie się mi nie chodzi bo te auta nie do tego służą, Chodzi mi o to że po prostu ciężko tym się poruszać dynamicznie, nie da się przejechać na "późnym zielonym" nie da się wcisnąć przed kogoś na mieście jeżeli nie robimy tego z premedytacją i z wcześniejszą redukcją i to jak napisałem o 2 biegi bo honda w mieście przy 50 km/h każe 5 bieg wrzucać żeby było "ekonomicznie". Na papierze osiągi ma jak na pojemność i wielkość samochodu bdb - i tak jest faktycznie - piłując na każdym biegu pod czerwone osiągniemy katalogowe wyniki. Tylko kto normalny po mieście trzyma taką hondę na 2-3 biegu żeby w razie sytuacji krytycznej szybko przyspieszyć? Już nie wspominam jak wtedy wygląda spalanie... Już dużo lepiej zbierała się stara brava z silniczkiem (też maleńkim) - 1.2 16v 80ps. Nie wspominam nawet o starych ośmio zaworowych jednostkach jak oplowskie 1.6 które taką hondę zjadają na dzień dobry jeżeli chodzi o elastyczność. Co do doładowanych silniczków mogę się zgodzić, ale o ile nie jest to przesadzone. Jeździłem fiestą 1.0 ecoboost 125ps i cycków nie urywało, na trasie jakoś się tam kulał ale w życiu bym nie powiedział że ma 125 koni. Jeździłem kiedyś za to daihatsu charade 1.0 gtti - 3 cylindry 100 koni i turbo i tu o dziwo auto naprawdę było dynamiczne. Widocznie obecnie mimo teoretycznie lepszych parametrów na papierze auta jeżdżą po prostu słabiej - może kwestia emisji spalin a tym samym kształtu krzywej mocy i momentu, może są inaczej zestopniowane, a może zwyczajnie mimo że na papierze mamy 125 koni w aucie miejskim, to auto to waży tyle co kiedyś średniej wielkości limuzyna i 125 koni to nadal za mało na taką masę. EDIT Jeszcze mi się przypomniało o jednym niepozornym silniczku - 1.0 w starej micrze z 65ps mocy - kumpel jeździ takim jeździdełkiem z 2003 roku i podejrzewam że spokojnie by objechał większość tych teoretycznie mocniejszych aut miejskich .Jak wystartuje przede mną to szczerze muszę ostro depnąć żeby go dogonić a na trasie do 160 to jakoś zbyt mocno mu nie odjeżdżam. Fakt że auto to jeździ dużo szybciej niż wskazują na to dane katalogowe.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Prostownik to może niedokładnie powiedziane - ładowarka modelarska do wielu rodzajów ogniw, z pomiarem napięcia, ustawianiem prądu ładowania, pomiarem pojemności itd. Nie używam prostowników a ładowarka ta jest na pewno dużo lepsza od większości prostowników na rynku. Ładuję prądem 3A. Jak wspomniałem - jak widziałem że po rozładowaniu auto niemrawo kręci aku wyciągałem do doładowania. Wątpię żeby takie rozładowanie aż tak wpłynęło na pojemność aku, Poprzedni aku "po niemcu" pojemność miał niewiele mniejszą od fabrycznej mimo że był stary i przeżył dużo więcej rozładowań do zera. Wymieniłem go bo podczas odpalania auta miał za duże spadki napięcia - resetowało zegarek, Oddałem znajomemu do mniejszej benzyny i jeździ tam do dziś... Centra nie resetowała zegarka, nie resetuje do tej pory ale kręci gorzej niż tamten i od początku kręciła gorzej, Zielone oczko znikło po tygodniu używania i już się nigdy nie pojawiło. Nawierciłem ostatnio wieczko nad celami i w wszystkich jest prawidłowy stan elektrolitu. Nie mam pojęcia czemu tak padła. Wiem za to po lekturze internetu że obecnie to żadna nowość że centry padają - że to nie to samo co kiedyś.
-
Alternator ze zwykłym kołem pasowym bez sprzęgła.
Ile płaciłeś za sprzęgiełko? Też mam bez sprzęgiełka w ahu, alternator bosch 120A i już mnie męczą szybko zużywające i piszczące paski wielorowkowe. Możesz podać swój numer alternarnatora i numer sprzęgiełka który dobrał sprzedawca? Pozdrawiam
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Tia downsizing... Rodzice śmigają jazzem 2011 1.4 100 kuni, tylko zawsze jak nim jadę to się zastanawiam gdzie te konie wszystkie uciekły ZEROWA elastyczność po mieście, żeby się z kimś ścigać trzeba to robić z premedytacją - czyli zawczasu redukcja i to najlepiej o dwa biegi bo bez redukcji po depnięciu gazu mamy 2 sekundy zastanowienia się auta co dalej robić a wsdzystkie cieniasy sejczaki i inne słabeusze zostawiają nas daleko w tyle. Na trasie trochę lepiej o ile kręcimy w granicach czerwonego pola. V-max jaki osiągnąłem 198km/h tylko auto już odcinało. Wolę mojego starego diesla
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Właśnie wczoraj praktycznie padła moja 3 letnia centra futura 74ah - i nie polecam tego aku nikomu. Od początku kręciła autem bez szału, działała poprawnie ale stary aku jak był sprawny dużo lepiej kręcił. Pojemność producenta to jedna wielka ściema - po niecałym roku jak mi się rozładował udało się w niego wpompować tylko 46Ah, po dwóch latach 36Ah, wczoraj padł podczas robót przy aucie i podczas ładowania przyjął już tylko 26Ah. Wszystkie rozładowania do zera były przypadkowe podczas zostawienia np radia w środku, było ich w sumie 3 i nigdy napięcie nie spadło na aku poniżej 11.9v a po rozładowaniu od razu wędrował pod prostownik. Dodam że oczko świeciło na zielono tylko po zakupie, potem nawet po naładowaniu prostownikiem nie było nigdy zielone, ładowanie w aucie sprawne, wielokrotnie sprawdzane. Zastanawiam się nad bannerem, bo jakoś do mnie po tej centrze nie przemawiają już te popularne marki jak centra bosch czy varta.
-
Dołożenie klimatyzacji
Ja dokładałem klimę do tdi. Miałem zestaw z benzyny. Generalnie jak kupujesz komplet to staraj się poszukać z auta zbliżonego rocznikiem bo audi modernizowało dosyć ostro układ klimatronika i potem się może okazać że są dodatkowe niepotrzebne problemy. Tak samo z benzyny do tdi niby pasuje ale zwiększa znacząco poziom trudności w montażu. Nie pasuje na pewno łapa kompresora od benzyny, nie pasuje plug&play instalacja pod deską. U mnie jako że miałem klimę z starszej benzyny musiałem wypruć samą wiązkę od klimy i doczepić do mojej instalacji. Tak jak już pisali koledzy - pełen zestaw do montażu a i tak brakowało sporo pierdół, wsporników itd. Samodzielnie zabawy na kilka dni, trzeba zdjąć błotnik żeby ułożyć instalację, wypruć dechę, dołożyć bezpieczniki do skrzynki itd. Poszukaj na forum gdzieś były wątki na ten temat gdzie i ja się wypowiadałem.
-
Problem z układem hamulcowym - abs?
Mam problem od kiedy kupiłem auto czyli już 4 lata. Auto przy lekkim hamowaniu zaczyna dawać efekt załączonego ABS - słychać stukanie ale znacznie z mniejszą częstotliwością niż podczas załączonego ABS. Obecnie do tego doszedł efekt że czasem pedał zaczyna się podnosić do góry. Stukanie zawsze czuć na pedale hamulca. Kiedy zaczyna stukać na ogół wystarczy odpuścić pedał i nacisnąć drugi raz i mija. W vagu brak błędów, wszystkie czujki abs pokazują taką samą prędkość. Wcześniej efekt występował tylko podczas skręcania w jedną stronę, teraz występuje zawsze. W aucie wymienione zostały klocki, tarcze z przodu na nowe i większe (288 i wentylowane), do tego nowe zaciski (używki w super stanie), nowe przewody elastyczne, z tyłu wymieniłem jeden zacisk, drugi zregenerowałem i są w idealnym stanie, założone nowe tarcze i klocki. Płyn hamulcowy wymieniany co roku na ATE dot4. Po wymianie tarcz zacisków klocków problem zniknął na 2-3 miesiące, potem jednak zaczął powracać i się pogłębiać. Mechanik sprawdzał czujniki, ich ustawienie i twierdzi że są ok. Ja już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, zacząłem się zastanawiać czy to nie może być problem z vacuum pompą? Tak mi wpadło do głowy bo mam problem również z klapą obiegu zewnętrznego - czasami się nie otwiera a steruje nią właśnie siłownik na podciśnienie. Ma ktoś jakiś pomysł?
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Mi pomogła wymiana oleju na castrol SYNTRANS TRANSAXLE 75w90 dedykowany do skrzyni. Nie jest idealnie ale 2 wchodzi bez zgrzytów. Wcześniej wchodziła znacznie gorzej. Poprawa nastąpiła dopiero po około tygodniu jazdy na nowym oleju.
-
Odpalanie w zime, zimny silnik..
Mój po chipie i wymianie wtrysków już nie pali jak kiedyś czyli -30 stopni i jeden obrót wału . Teraz zajmuje mu to z 3 obroty . Podstawa dobre świeczki, olej, aku, i ropka. Zdrowy tdi pali lepiej w mrozach niż wiele benzyniaków. Mi się przez 4 lata nigdy nie zdarzyło żeby auto nie odpaliło rano a zawsze stoi pod chmurką
-
Polecane opony zimowe
To ja się wypowiem na temat moich oponek michelin alpin a4. Założyłem je jakoś na początku grudnia, przez ten czas temperatury głównie dodatnie, śnieg padał może kilka razy, jeździłem i po lodzie i po świeżym śniegu i po błocie pośniegowym. Teraz moje odczucia - po zmianie z całorocznych dębic navigator powiem jedno - d.py nie urywa. W warunkach typowo zimowych nie było większych różnic pomiędzy nowymi dębicami a nowymi michelin. Dębice nawet moim zdaniem lepiej się wygrzebywały z zasp - kiedy je miałem nigdy nie zdażyło mi się zakopać. Michelin nie miałem w prawdzie okazji przetestować w wielkich zaspach, ale w tym co jeździłem moim zdaniem mają gorszą trakcję. Na plus w porównaniu do dębic trzymanie boczne, w błocie pośniegowym delikatnie lepsze ale cycków nie urywa. Największą różnicą na + na michelinach jest zachowanie na mokrym w niskich temp - 0-7 stopni - tu wygrywają bezapelacyjnie z dębicami i z letnimi dunlopami sp sport maxx rt. Jest jeszcze jedna istotna różnica w stosunku do dębic która swoją drogą dyskwalifikuje te pierwsze dla mnie - głębokość nacięć bieżnika i lamelek. W dębicach lamelki są ponacinane do połowy głębokości bieżnika, przez co przy moim stylu jazdy już po roku używania nastąpiło znaczne pogorszenie własności jezdnych dębic - po prostu lamelki albo się starły, albo stały się zbyt płytkie. W michelin są ponacinane do końca co powinno pozwolić zachować dobre właściwości jezdne dużo dłużej. Konkludując - różnice pomiędzy topowymi oponami a takimi z średniej klasy w warunkach typowo zimowych są moim zdaniem niewielkie, przynajmniej na przykładzie dębic i michelin, jednak pod względem zużycia, wszechstronności, zachowania na mokrym topowe opony jednak wygrywają.
-
Jazda na rezerwie aż zgaśnie
Nie unoszę się, tylko twierdzę że jednorazowe wyjeżdżenie paliwa do zera nie zaszkodzi w sposób zauważalny pompie vp37. Wszystko kwestia tego jak długo będzie pompa później pracowała na sucho, ja twierdzę że bardzo krótko, film olejowy nawet po wypaleniu do zera zostanie w środku. Zresztą producenci wielu pompek do paliwa dopuszczają ich pracę na sucho przez jakiś określony czas np 10 sekund. Podsumowując nie polecam jeżdżenia do zera, ale jak się już nam zdarzy w 1.9 tdi to nie wpadajmy w panikę bo nic się nie stanie.
-
Jazda na rezerwie aż zgaśnie
Ale to nie temat o syfiastej vp44 i 2,5 tdi a o niezniszczalnej (prawie) vp37 i 1.9 tdi...
-
Jazda na rezerwie aż zgaśnie
Mi się ostatnio zdarzyło 2x wyjeździć do 0 i nic się nie stało. Po dolaniu paliwa trzeba było pokręcić silnikiem jakieś 10 sekund żeby odpalił. Nie przesadzajmy że te 10 sekund uszkodzi pompę. Gorzej jak mamy syf w baku, ale od tego jest przecież filtr paliwa. Więc jednorazowo jako test pojemności rezerwy można wyjeździć. Mi wyszło że robię 114 km po mieście na rezerwie czyli u mnie ma jakieś 9 litrów
-
Montaż tempomatu A4 B5
Ja zamontowałem u siebie wczoraj i chciałem dodać mały komentarz odnośnie montażu w przedlifcie. U mnie jest silniczek AHU, auto rocznik 96, modelowo 97 po mini lifcie. Miałem białą wtyczkę ale inną niż na zdjęciach więc nie brałem jej pod uwagę, w pozostałych wtyczkach niestety brakowało pinów do tempomatu i musiałem się wpinać bezpośrednio w kompa. Oczywiście żeby nie było za łatwo w wiązce sterownika brakowało kabelków i musiałem dokładać. I teraz jedna uwaga - po podłączeniu zasilania z listwy przez bezpiecznik, tempomat nie działał. Efekt jak już ktoś kiedyś pisał, jednej jedyneczki brakowało, tak to wszystkie przyciski w gr -6 w vag wykrywało poprawnie. Po podłączeniu zasilania bezpośrednio z kompa wszystko zaczęło pracować poprawnie. Dlatego jak ktoś będzie rezał w przedlifcie i podłączał się pod kompa, niech zasilanie też poprowadzi z sterownika (z tego co pamiętam 13 pin od lewej, pierwszy rząd)
-
1.9 TDI - 90 czy 110 KM?
Ja używam ahu i powiem tak. Gdybym miał wtedy do wyboru AFN w podobnym stanie jak mój AHU to wziąłbym AFN. Niestety wszystko co oglądałem tp były padliny dlatego padło na mojego słabo wyposażonego dieselka. 90 koni trochę mało na tą budę, da się jeździć ale bez szaleństw. Można za to w granicach 1000 zł podnieść w nim moc do około 130 ps i wtedy już odpycha się to całkiem przyjemnie (ja tak mam). Koszt to większe wtryski + soft. Soft może Ci napisać ktoś na forum (np spanky), wg mnie do takiego starego kibla nie ma co bawić się w drogie softy. AHU/1Z mają w zasadzie jedną zaletę - pancerne, bezproblemowe turbo, które jednocześnie jest wadą - ogranicza możliwości tuningu.
-
Polecane opony letnie
Witam Pisałem wcześniej że nexeny n2000 mi padły (bicie góra dół) i wymieniłem na dunlopy sp sport maxx rt, jako uzupełnienie do poprzedniej wiadomości chcę dodać że uznano mi reklamację na nexeny i dostałem zwrot pieniędzy .
-
Polecane opony zimowe
Pojawiły się nowe testy opon zimowych ADAC: Testy opon zimowych ADAC 2013/2014 ~ Oponeo I na ich podstawie zdecydowałem się na michelin alpin a4 Mam nadzieję że się nie zawiodę . W tym roku będę robił więcej tras więc dlatego zdecydowałem się zmienić dębice na coś lepszego.
-
[B5 AHU] Sambabraun perleffekt - idą skromne mody.
Z licznikiem roboty było dosyć dużo, ale ja montowałem przy okazji klimy więc zrobiłem wszystko za jednym zamachem. Dzisiaj audiczka dostała nowe fajki na wydech, w domu czekają nowe głośniki na przód (alpine) niestety wracam do 13 cm w oryginalne miejsca bo 16 mi się jedna sypnęła, boczek nie przylega do końca dobrze i już mam dosyć tej kombinacji. Niedawno też dostała nowe buty - dunlop sp sport maxx rt. A tu w ramach zabawy z nowym szkłem
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Z mojego doświadczenia mogę doradzić: napinacze,rolki ina, pompa wody hepu (metalowy wirnik), paski conti. Gates unikać - wielorowkowy po 2 tyś km wyglądał jak by był po min. 20 tyś, masakra.
-
Dziwne zachowanie auta po wjechaniu w dziure.
W b5 u mnie była to wina amorów, auto prowadziło się niepewnie, na zakrętach i nierównościach efekt uciekania tyłka, w tym jedna sytuacja gdy na zakręcie po wjechaniu w jakieś nierówności przy 90 km/h zarzuciło mi ostro d*pą, po tym położyłem się pod auto a tam wylany amorek z tyłu. Pół roku temu wszystkie miały okolice 70%. Po wymianie amorków z tyłu prowadzenie jest teraz za***iste, auto trzyma się jak przyklejone. Dlatego teraz już nie ufam wynikom badania sprawności amorków bo pokaże może że amor padł gdy już nic nie tłumi, ale kiedy jeszcze coś tam pracuje to nic nie wykaże. Złe prowadzenie się auta miałem już przed badaniem, ale nie było to takie ekstremum jak wtedy gdy amor wylał, więc już wtedy amorki musiały kończyć swój żywot.
-
Tył siedzi. Zawias 1BA w avancie
A jak amory z tyłu panowie? Moja jest na 1be ale tył już siedział dosyć nisko i czasami przycierałem. Posypał mi się jeden amor więc wymieniłem na komplet sachsa - niby do 1be i tył podniósł się o ponad 2 cm w stosunku do tego co było pod koniec żywota poprzednich amorów .
-
Polecane opony letnie
Ja właśnie mogę zacząć wieszać psy na nexenach, drugi sezon ujeżdżałem n2000, byłem zadowolony, jednak zaczęły się pojawiać dosyć solidne wibracje na całej budzie pomiędzy 90-100 km/h, oddałem więc koła do wyważenia i okazało się że 3 opony mają spore bicie góra dół. W zakładzie układali je na mowo na felgach, z różnym przesunięciem ale nic to nie dało, jedna tylko się lekko poprawiła... Postanowiłem już nie inwestować w tandetę i kupiłem Dunlop SP Sport Maxx RT 205/55R16 91Y Nexeny mam na gwarancji, będę wysyłał, ale coś czuję że będzie z tego pupa...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jak by ktoś szukał dla siebie a6 c5 to kumpel sprzedaje tą: Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI AFB 150KM Elbląg (3460053948) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Autko dofinansowane, silniczek mimo że 2.5 tdi to po wymianie całej hydrauliki 50 tyś temu, mogę polecić.
-
[B5 ADP] Moja jasna seria, może nie ma czym ale się pochwalę ;) - grafitowe łopaty 17
No teraz miodzio