Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B5 AFN] Silnik traci moc i gaśnie
Dziury w dolocie żadnej nie ma ? Pewnie sprawdziłeś, ale mi ostatnio spadł gumowy łącznik przy dolocie i też auto nie jechało powyżej 2000-2300 .
-
[ALL] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
Dla wszystkich którzy mają telefon z symbianem i GPS polecam programik Tempes GTx http://www.tempes.com - można robić pomiary w wybranym przez siebie zakresie prędkości, daje moim zdaniem całkiem dokładne wyniki - mierzyłem już kilka autek i zazwyczaj pomiary w granicach danych technicznych pojazdu lub gorsze - jedynie moja a4 z testowanych aut wypadła jak na razie zdecydowanie lepiej niż dane katalogowe .
-
[B5 AJM] Sposób jazdy na małe spalanie z automatyczną skrzynią biegów
Trasa a trasa, miasto a miasto. Wszystko zależy od wielu czynników, stopnia zakorkowania, długości trasy ... Mi furacz na manualu w mieście mniej niż 7 spalić nie chce a tu ludzie piszą że AJM z tiptronicem 6.7. U mnie zimą 8.5 to było normalne spalanie, termostat dobry. Robię trasy po 6 km, rano bez korków ale auto osiąga 90 stopni pod koniec jazdy, po południu to już potężne korki i wychodzi co wychodzi - 7-7,5 obecnie . Dlatego nie ma się co sugerować tym co inni piszą, wystarczą krótkie trasy, niedogrzany motor, problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, zakorkowane miasto i wszystko się sumuje na duże spalanie. Ktoś inny niby będzie jeździł też po mieście, ale jak kolega wyżej 15 km jednym ciągiem, dzięki czemu większość trasy na dogrzanym silniku, nie będzie miał korków i spalanie się zrobi mniejsze.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pamiętam temat o castrolu na streetracing.pl, gdzie komuś padł silnik, i po rozebraniu okazało się że wszystkie elementy są oblepione czarnym szlamem. Olej był brany z pewnego źródła, jak znajdę wątek wkleję.
-
[INNE] Mój poprzedni wozik - Kadett GSI
No to co mogę powiedzieć o autku, to mimo że nie miał żadnej regulacji wysokości kierownicy, wysokości fotela, to człowiek wsiadał i pasował idealnie . No i właściwości jezdne w wersji GSI naprawdę fajne, pozwalał na dużo, nie miał tendencji do wyjeżdżania przodem z zakrętów, jak już zdarzał się poślizg to raczej delikatny na wszystkie koła ale pozwalający na kontrolę nad autem. Jeździło się nim naprawdę super, no i części mechaniczne tanie jak barszcz, choć z mechaniki tak naprawdę wymieniłem w nim tylko jedną końcówkę wahacza i tą nieszczęsną kopułkę - ale odkręciła się z mojej winy - zaglądałem do środka i za słabo dociągnąłem śruby. Co śmieszniejsze auto jak przyjechało z niemiec miało całe oryginalne zawieszenie i nic nie stukało, amorki po 70 % sprawności
-
[INNE] Mój poprzedni wozik - Kadett GSI
Historia jakich wiele Pierwsze wymarzone auto za ciężko uzbierane pieniądze . Miało być szybkie, mało palić i być tanie w utrzymaniu . Początkowo rozglądałem się za daihatsu charade GTTI (1.0 turbo 101 kucyków), ale po kilkumiesięcznych bezowocnych poszukiwaniach pojechałem na giełdę do Pruszcza i kupiłem kadeciora GSI 2.0 8v 115 kucy. Furka była bardzo zadbana, jakieś 240 tyś na blacie, środek jak nowy. Z wyposażenia: elektryczne podgrzewane lusterka, manualny szyber, decha digital, check, "pół central" (czyli siłownik tylko od strony pasażera), wspomaganie i to chyba wszystko . Auto dostarczyło wiele niezapomnianych chwil, ale i mocno nadszarpnęło moje młode (wtedy jeszcze) nerwy hehe . Wielokrotnie podczas sprintów od świateł pokonywało różne callibry, skilowało e30 325 w kombiaku, vectry, golfy gti i wiele innych czym dostarczało banana na twarzy właściciela :>. Zostało pokonane raz, i to przez jakiegoś paska w TDI , a raz przyniosło wstyd gdy podczas sprintu z golfem IV odkręciła się kopułka i rozerwał ją palec rozdzielacza co spowodowało momentalne zgaśnięcie silnika i porażkę z wspomnianym golfem IV 1.6 . Niestety kadzior przynosił nie tylko samą radość - miał też swoje mroczne strony . Pierwszą było spalanie - po mieście mniej niż 14 litrów nie łykał , na trasie za to potrafił się w 7 zmieścić. Drugą jego wadą była znajomość z rudą . Kosztowało to w sumie ponad 2k zł a i tak powodowało nieprzespane noce właściciela mimo iż blacharz mówił że jak na opla to zdrowiutki (wymienione 2 nadkola, dwa progi i załatana jedna dziura w podłodze). Historia kończy się niestety jak większość podobnych - po zrobieniu kompletnego remontu blacharskiego, wymianie wszystkiego co było niesprawne, zrobieniu auta na tip top właściciel (czyli ja) nie wytrzymał psychicznie i sprzedał furę ku uciesze pewnie nowego nabywcy . Tak fura wyglądała, niestety zdjęcia z komóry - innych nie mam .
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Chyba pół elbląga było wczoraj w Stegnie . Też jechałem lasem, chciałem wracać asfaltem ale znajomy co mieszka w Stegnie powiedział że lasem mniej dziur
-
[B5 AFN] Od czego ten zbiorniczek ?
Nie wiem co masz tam zalane, ale po zakupie najlepiej wymienić płyn na nowy. Ja kupiłem taki jak zaleca fabryka czyli mineralny febi, kupiłem 2 litry - jednym przepłukałem układ, drugim zalałem.
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
Co Ty opowiadasz ! Powyżej 200 tyś pierścienie do wymiany ? Powyżej 500 tyś to może bym się zgodził, ale 200 tyś to jest żaden przebieg dla diesla. To że Tobie padły po "200 tyś" (a pewnie auto ma grubo ponad 300 tyś albo jeździłeś na mineralu) to nie znaczy że to jest norma. I nie zapomnij że kolega pyta w sprawie silnika 2.5 tdi a nie 1.9. Pomijam już też fakt że kompresję mierzymy na rozgrzanym silniku, a 24 atm moim zdaniem przy temperaturach takich jak teraz raczej nie powinny mocno przeszkadzać w rozruchu.
-
[B5 AHU] Od kiedy dwumas?
Tutaj jest coś na ten temat, ale nie wiem czy aż takie dokładne informacje znajdziesz , Twój rocznik jest najprawdopodobniej przejściowy. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_zamiana_kola_dwumasowgo_na_kolo_jednomasowe_afn_1z-t81238.15.html
-
[B5 AJM] Objawy zużytego sprzęgła
Mi też bierze wysoko, nie mam problemów z wrzucaniem żadnych biegów. To że Tobie po wymianie bierze nisko to kwestia pewnie konkretnego sprzęgła i konkretnego auta Poszukaj tematów na forum o wysoko łapiącym sprzęgle a zobaczysz też jak wiele osób dało się nabrać i wymieniało takie sprzęgło na nowe a po wymianie łapało tak samo wysoko jak przed wymianą Jedna jaskółka nie czyni wiosny .
-
[ALL] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
Korzystając z pięknej pogody porobiłem filmiki z przyspieszeń mojego klekota . Wyszły wydaje mi się że całkiem nieźle, nie wiem nawet czy nie za dobrze jak na serię AHU 90 kucyków ?? Mierzyłem odejście od 0-100 za pomocą GPS (aplikacja GTX na telefonie) i najlepszy czas z trzech prób to 10.8 s to coś za dobrze jak na serię chyba Zrobiłem też filmik, wychodzi na nim około 11s a ta próba akurat była nie najlepsza, za późno zmieniłem bieg na jedynce(około 4300), a zauważyłem że najlepsze czasy osiągam ciągnąć do około 4000 rpm. Log z aplikacji: 2010-04-01 14:13 0-100 km/h: 10,8 s 0-10 km/h: 0,2 s 0-20 km/h: 0,4 s 0-30 km/h: 0,7 s 0-40 km/h: 0,9 s 0-50 km/h: 1,5 s 0-60 km/h: 2,6 s 0-70 km/h: 4,3 s 0-80 km/h: 6,2 s 0-90 km/h: 8,4 s 0-100 km/h: 10,8 s 0-100 m: 5,6 s 0-200 m: 9,4 s 0-300 m: 12,8 s 0-10 km/h: 1 m 0-20 km/h: 4 m 0-30 km/h: 6 m 0-40 km/h: 9 m 0-50 km/h: 17 m 0-60 km/h: 36 m 0-70 km/h: 69 m 0-80 km/h: 114 m 0-90 km/h: 173 m 0-100 km/h: 240 m 0-100 m: 76,8 km/h 0-200 m: 94,2 km/h 0-300 m: 104,8 km/h Peak: 105 km/h 0-60 mph: 9,9 s Filmik: 0-100 km/h a4 1.9 tdi AHU A tutaj 60-160 4 bieg, też myślę nie najgorzej jak na 90 kucy 60-160 4th gear a4 1.9 tdi AHU. EDIT Aha filmy nędza bo słońce akurat tak świeciło, a muza z radia - żeby nie było EDIT 2 Obciążenie auta - tylko ja i pełen bak paliwa razem pewnie ze 160 kilo
-
[B5 1Z] Padła pompa wody 1.9Tdi Jaką wybrać taraz?
A ja napiszę jeszcze raz Ruville sam nie produkuje pomp, więc nie ma mowy żeby był wsadzany na pierwszy montaż ! Oni tylko pakują w swoje pudełka podzespoły innych producentów, więc kupując pompę Ruville możesz trafić na hepu, skf czy cokolwiek innego, kwestia co trafisz. To samo tyczy się innych części Ruville, np łożysk czy napinaczy (często INA). Dlatego ja wolę nie liczyć na szczęście tylko kupować naprawdę markowe produkty, chyba że mam możliwość obejrzenia towaru przed zakupem i sprawdzenia co mi akurat zapakowali.
-
[B5 1Z] Padła pompa wody 1.9Tdi Jaką wybrać taraz?
Ja w hepu miałem metalowy.
-
[B5 AFN] Gaśnie auto
Jedyne co może powodować zwarcie to czujnik biegu wstecznego, musiałbyś skontrolować instalację.
-
[B5 AFN] Po odpaleniu falowane obroty i ciche "turbo"
Ciche turbo to zdrowe turbo , te w których słyszałeś turbinę to najprawdopodobniej miały wywalonego kata, więc jak chcesz żeby Twoje autko tez gwizdało musisz go wyciąć.
-
[B6 ALT] Bierze olej
To ja napiszę tak - poprzednie moje auto - kadett GSI 2.0 z oryginalnym przebiegiem 240 tyś nie brał ani grama oleju. Auto było zalewane przeze mnie olejem mineralnym 15w50, olej zmieniałem co około 8 tyś km. Auta nie kupiłem do emeryckiej jazdy - często dostawał ostro w palnik , zresztą spalanie w mieście na poziomie 14 litrów z czegoś się brało, a mimo tego od wymiany do wymiany stan oleju nawet o milimetr się nie zmieniał. Więc jak widać jak silnik zdrowy to nie musi brać oleju, nawet jak jest katowany. Wiadomo są silniki których konstrukcja jest taka że po prostu zużywają trochę oleju, ale byłbym ostrożny w stwierdzeniu że to niemożliwe żeby silnik nie wciągał oleju. A co do oleju w kadeciku - miałem tam wskaźnik ciśnienia oleju, i właśnie dzięki niemu wiedziałem kiedy oliwę należy wymienić gdyż spadało ciśnienie na wolnych obrotach. Dla mineralnego, czas ten wynosił mniej więcej 8 tyś km.
-
[B5 AHU] Sambabraun perleffekt - idą skromne mody.
Dzisiaj nadszedł dzień prawdy - pomierzyliśmy z kumplami miernikiem elektronicznym całe auto . Koledzy byli ze mną podczas zakupu, ale wtedy mierzyliśmy tylko magnetycznym, więc tez się trochę stresowali . Generalnie pomiary wyszły bdb. Jedyny lakierowany element to tylna klapa, wiedziałem o tym wcześniej. Wyniki pomiaru klapy - 330-380 um, w jednym miejscu wielkości 5x5cm szpachla - pomiary po 900 um i poza skalę - ktoś musiał przy cofaniu lekko wgiąć w tym miejscu, a że jest to brzeg klapy wyklepać się nie dało i poszła szpachla. Dach, drzwi, błotniki tylne, słupki, maska przednia - 70-80 um. Błotnik przedni lewy 110 um, błotnik przedni prawy 100 um. Cieszą bardzo pomiary maski przedniej - jest w bdb stanie, kilka małych odprysków, co może potwierdzać niewielki przebieg auta (obecnie 160 tyś km), a wydaje mi się że przy większym przebiegu powinna być w dużo gorszym stanie. Generalnie bardzo się cieszę , jak się dowiedziałem że koledzy mają miernik to nie chciałem jej mierzyć bo jak już zakupiona to po co się stresować później , ale ciekawość zwyciężyła. Tak przez okres od momentu zakupu trochę musiałem zainwestować - paski, płyny, oleje - wiadomo, do tego 4 świece i 4 górne wahacze. W kolejce jest plastikowa rura od odmy bo podcieka przy bloku i łożysko przednie. Jak już się z tym uporam mam nadzieję że autko będzie długo i bezawaryjnie służyło. Cieszy tez zużycie oleju - a raczej jego brak. Zrobiłem od zakupu niewiele - jakieś 3 tyś km, ale na miarce nic nie ubyło . Generalnie się cieszę
-
[B5 AFN] 3500 obrotów na trzecim biegu i dalej się nie rozpędza.
No zimowy styl jazdy np mnie przez krótkie trasy i niedogrzane auto = kręcenie do około 2000 obrotów.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Miałem wcześniej kadetta gsi 2.0 8v i też miałem dechę digital, obserwowałem dokładnie to co u Ciebie - po 8k km na jałowych spadało ciśnienie oleju względem nowego oleju wymiana na świeży zawsze skutkowała poprawą ciśnienia , dlatego sam wymieniałem co 8k
-
[B5 AFN] Walenie koła kierownicy
Może zacisk się "zawiesza" i zaczyna klocek trzeć o tarczę, ta się nagrzewa co powoduje bicie na kierze i ściąganie auta. Najprawdopodobniej prowadnice zasyfiałe, albo tłoczek nie wraca. Jak się takie coś stanie to się zatrzymaj i sprawdź czy któreś koło nie jest nagrzane - jeśli tak to na 100 % jedna z tych dwóch przyczyn.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
No ale bez papierów nic z nią nie zrobisz . Jedyna opcja to demontaż wszystkiego co się da, albo szczepan
-
[B6 ALT] Padł silnik wymiana na nowy
Masakra jak czytam niektóre posty ... Kolega nie ma kompresji a wy mu każecie logi robić ? Po co ? Zauważyłem już u niektórych jakąś obsesję na punkcie robienia logów ... Przecież jak nie ma kompresji to zrobienie logów nic nie da, a ewentualne wykryte błędy powstały najprawdopodobniej w wyniku właśnie braku kompresji ... To co właściciel mógł jedynie zrobić to próbę olejową, ale podejrzewam że przy mierzeniu komprechy była wykonana. Moim zdaniem najlepsza opcja to podmiana samego słupka, ale zakup z sprawdzonego źródła. Grzebanie w tym co jest moim zdaniem szybko może stać się nieopłacalne gdy okaże się że poza kompresją trzeba zrobić szlif wału, nowe panewki, nową pompę olejową, wałki, remont głowicy itd. Chyba że kolega sam się zna i będzie w stanie sprawdzić czy elementy te są sprawne i dopiero podjąć decyzję...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Witam. Jak już pisałem w tym wątku moje autko po zatankowaniu na BP spaliło 9.2 na 100 przy 100 % miasto i krótkich odcinkach (auto niedogrzane). Dowiedziałem się jednak tutaj, że Elbląskiego BP trzeba omijać z daleka, więc zatankowałem na Shellu i tym razem w identycznych warunkach wyszło 8.5, więc sporo mniej , na spokojnej trasie (110-120) + jakieś 20% miasta spaliła mi 5.8. Teraz zatankowałem dieselgold na Statoil (po pozytywnych opiniach kolegi GRazny), zobaczymy ile tym razem wyjdzie Więc potwierdzam opinię o dziadowskim BP - już nigdy tam nie zatankuję - Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody