Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. Witam ponownie, ostatnio jak pisałem w tym wątku wyszło że moja niunia spaliła 9.2 na 100 przy 100% miasto i krótkich odcinkach. Podejrzewałem że wpływ mogło mieć na to gówniane paliwo - zatankowałem wtedy na BP w Elblągu i jak się później dowiedziałem wszyscy zalecają omijać tą stację szerokim łukiem . Zmieniłem więc na shella, warunki identyczne, nawet może ciut więcej dawałem jej w palnik, bo raz na tydzień starałem się ją przegonić i spalanie wyszło równo 8.5, więc sporo mniej. Sprawdziłem też ile wychodzi na spokojnej trasie - czyli jazda w granicach 110-120, + trochę miasta (20%) i wyszło 5.8 więc już całkiem przyjemnie . Teraz znowu zmieniłem stację - na statoil, na której podobno w Elblągu jest najlepsze paliwko, mam nadzieję, że spalanie jeszcze spadnie
  2. Moim zdaniem ta gąbka ma jeszcze jedno zadanie - pomaga utrzymać ciepło w silniku, dzięki czemu szybciej się nagrzewa. U mnie też była w stanie średnim, kupiłem na allegro gąbkę akustyczną uniepalnioną, samoprzylepną i dociąłem sobie nową . Koszt na allegro za gąbkę to 60 zł z wysyłką, ale starczy na 4 osłony.
  3. Jak sprawna świeca ma opór liczony w megaomach to na pewno miałem sprawne , za koszty wysyłki mogę Ci wysłać komplet wyciągniętych boschów, skoro twierdzisz że część sprawna Zamontujesz sobie A wracając do tematu, naprawdę nie ma w tym nic dziwnego że auto z niesprawnymi świecami odpali przy dużych mrozach, to nie są stare silniki z niskim stopniem sprężania (komorą wstępną) żeby wymagały podgrzania komory spalania przed odpaleniem, 1.9 tdi ma wysoki stopień sprężania, i jeżeli ropa dobra, aku sprawny to odpali bez problemu, no chyba że u kogoś z ciśnieniem sprężania nie jest już za dobrze
  4. :polew: :polew: kolego to ja mam w sumie zaczarowany samochód bo odpala, ani razu nie miałem sytuacji żeby nie odpalił, a świece wszystkie 4 walnięte. I poczytaj sobie może najpierw na ten temat, w każdym mądrym opracowaniu jest napisane że świece tylko ułatwiają rozruch, a zdrowy silnik powinien odpalić bez nich. Dokładnie to co napisałeś - do samozapłonu jest potrzebne dobre sprężanie, więc jak silnik zdrowy to kompresję ma dobrą i odpali bez świec, wystarczy go chwilę pokręcić żeby olej uszczelnił pierścienie i odpali bez problemu. To że Twój nie odpala kolego nie znaczy, że inni mają takie szroty . I uwierz mi że ja nie jestem bajkopisarzem, w temacie o spalaniu napisałem że 100 % miasto spalił mi 9.2, bo po co mam pisać jak poniektórzy, że pali 6-7 litrów, co mi to da. Tak samo jest z tą sytuacją. Silnik odpala bez względu na to jak bardzo byś tego nie chciał ...
  5. Mogą to być łożyska alternatora, sprzęgiełko, może też być bucząca pompa wspomagania.
  6. Ja bym sprawdził kompreche na wszystkich garnkach, jak wyjdzie że tylko na tym jest taka słaba to może to wskazywać na problemy z zaworami, (wypalony, czy wspomniana sprężyna)
  7. Kompresja swoją drogą wydaje mi się że trochę słaba, niby dopuszczalna w granicach 10-15, więc zbliżasz się do dolnego limitu... Na wszystkich garach taka sama ?
  8. Może Ci wysłać stare i sam sprawdzisz ? Ja sprawdziłem miernikiem i wszystkie miały opór liczony w megaomach, a podczas przekręcania zapłonu jak zapalała się kontrolka świec oświetlenie wnętrza nawet odrobinę nie przygasało. Teraz na sprawnych świeczkach to aż wentylator zwalnia, a lampki mocno przygasają...
  9. Dwumasy w 1z raczej nie ma a spalanie stukowe to raczej w benzyniaku . Ja bym sprawdził poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów.
  10. Jak silnik sprawny to powinien zapalić nawet z niesprawnymi świecami żarowymi. U mnie było dokładnie to samo - 4 świece zjarane, odpalał przy -25, tylko było go trzeba pokręcić jakieś 10 sekund.
  11. Jak przy odpalaniu i długim hamowaniu silnikiem kopci to mi podpada pod uszczelniacze na zaworach. Jesteś Pewien że są ok ? Przy hamowaniu silnikiem może jeszcze być wina pierścieni zgarniających, bo wtedy nie jest podawane paliwo, oliwa przedostaje się do komór spalania, ale nie spala się z każdym suwem, dopiero aż dodasz gazu gdy jest podane paliwo następuje spalenie nagromadzonego przez dłuższy czas oleju co powoduje niebieskiego bąka. Ale taki sam efekt mogą dać uszczelniacze na zaworach, co więcej jak przy odpalaniu też kopci na niebiesko to właśnie uszczelniacze bym obstawiał, bo po zgaszeniu wlewa się przez nie olej do komór spalania, a z pod pierścieni przecież by się do środka nie dostał bo mu grawitacja nie pozwoli... Ewentualnie niedrożna odma i duże ciśnienie wciska olej przez uszczelniacze i pierścienie...
  12. Wystarczy gorsze paliwo i spalanie może bardzo wzrosnąć. Mi ostatnio ahu zjarał 9.2 litra tylko po mieście. Zmieniłem stację i już widzę, że spalanie znacząco spadło.
  13. Może się rozpiąć wahacz. U mnie mocno nie stukało, a jeden górny trzymał się już na resztkach gumy.
  14. Ale stuka na równej drodze czy na dziurach ? Jak na dziurach to nie musi być przegub, może być któryś z wahaczy. Żeby wyeliminować górne skręć koła tak żeby to stukające było zwrócone na zewnątrz, złap za krawędź przednią koła, a drugą ręką za przegub przedniego górnego wahacza i szarp, jeżeli czujesz luzy i stuki to do wymiany. Jeżeli nie skręć do wewnątrz i szarp za tylną krawędź koła a drugą ręką złap tylny wahacz górny, jak wyczujesz luzy to on jest do wymiany. Ale ja i tak polecam wymieniać parami, bo jak nawet jeden jest sprawny to i tak dni jego są policzone .
  15. Może dwumasa się skończyła ? Mechanik stwierdzi...
  16. JAk chcecie żeby zadymił to trzeba jakieś 2 tygodnie jeździć do 2000 obrotów, a potem go przegazować , nie dość że zadymi to jeszcze piękną czarną plamę z sadzy zostawi pod rurą . Niestety działa tylko raz i znowu trzeba 2 tygodnie sadze zbierać :polew:
  17. U mnie też coś tam się delikatne przeleje po odpaleniu, i przy przegazowaniu pod czerwone pole też delikatnie. Niedawno miałem wymieniany płyn więc może się jeszcze nie odpowietrzył do końca, węże mam miękkie nawet na ciepłym, płynu nie ubywa, więc to raczej nic poważnego
  18. No właśnie nie wiem jaka to jest tak naprawdę kasa, czy biję się o tysiaka czy o więcej. Za tą kwotę którą zaproponowali nie ma szans auta naprawić, nawet na używanych częściach. Używany zderzak w dobrym stanie to koszt 300 zł z allegro, lampa używana oryginał 100, błotnik niech będzie klepanie - 50 zł, nadkole 50 + wysyłka, malowanie dwóch elementów jak się dowiedziałem 700 zł, złożenie tego do kupy 100 zł, naciąganie wspornika zderzaka i wzmocnienie go niech będzie 50 zł, i już robi się około 1400. Żeby wyszło 1200 zderzak musiałbym kupić za 100 zł zamiennik, który nie pasuje dobrze do auta i trzeba go rezać... Tysiak, to wyszedł jak policzyłem za ori części ale nie w ASO. W aso podejrzewam że przebitka będzie pewnie 100 % i może wyjść że biję się o 2000 albo i więcej . Wiadomo nie są to kokosy, ale to co dzisiaj przedstawili to jest śmiechu warte.
  19. Mam pytanie - czy da się bez zwalania skrzyni stwierdzić czy mam dwumas czy jednomas ? Niby ahu to dwumasowe, ale nawet na tym forum ktoś miał ahu i oryginalnie jednomasę. Dodam że koło widać w otworze w osłonie skrzyni od góry, ale nie wiem jak rozpoznać które to. Z tego co widzę na zdjęciach z tego wątku jednomas jest cieńszy, i u mnie właśnie tak wygląda jak na tych zdjęciach, a na zdjęciach z allegro dwumas wygląda na grubszy. Nic z autem niepokojącego się nie dzieje, może przy gaszeniu lekko zatelepie silnikiem, ale wiadomo, jak jednomas to zawsze jedna rzecz mniej do zepsucia się Tutaj zdjęcie o co mi chodzi (po lewej stronie w głębi widać koło zamachowe): Moim zdaniem wygląda jak jednomas, i różni się od dwumasowych z allegro - z tego co widziałem dwumasy mają tą część koło zębów równą z nimi wysokością, a w jednomasowym zęby są wyżej - nie wiem jak to inaczej opisać więc nie bijcie . I przepraszam za jakość zdjęcia - komórka. EDIT Popatrzyłem jeszcze na aukcje i wiem że na złą stronę dwumasa parzyłem, to co widać przez otwór to druga strona i w dwumasie jest podobna, choć wydaje mi się że u mnie i tak to bardziej pod jednomasę podchodzi.
  20. Mogą być tuleje, ale mi się wydaje że to łożyska. Jak masz luzy nie koniecznie musi się to objawiać huczącymi łożyskami.
  21. Oni wycenili auto na 11200, a 9500 chcą wypłacić i zostawić ci wrak. Teraz nawet jak doliczą wyposażenie które masz, to jedyne co może się zmienić to koszt wraku na Twoją niekorzyść, tak mi się wydaje. Chyba że dodatkowe wyposażenie w aucie którego nie wliczono, uległo podczas wypadku uszkodzeniu i nie doliczy się do wartości wraku. Sądząc po wycenie, i tak nie masz szans żeby auto naprawić i żeby uniknąć szkody całkowitej. Jakieś mądre głowy powinny się wypowiedzieć
  22. Dokładnie. Ja się o stłuczkę nie prosiłem, i wolałbym naprawdę żeby nie miała miejsca. Przez nią musiałem się ciągać po sądach i komisariatach, załatwiać masę spraw, jeździć tam i z powrotem. Dlaczego teraz mam na dodatek jeszcze kombinować i szukać części na szrotach albo dopasowywać tanie zamienniki i klepać błotnik ? Dlaczego auto mam dawać do najtańszych (czytaj najgorszych) lakierników, a nie np do profesjonalnej lakierni z komorą bezpyłową jak fabrycznie ? A potem jak będę chciał sprzedać auto i kupujący się zapyta czemu zderzak odstaje, a lampa jedna jest oryginał valeo a druga made in china to co mu powiem ? Że tylko na to mi z oc starczyło ? To że chcę auto zrobić niższym kosztem to tylko moja sprawa, i kwestia mojej zaradności, a nie zgodzę się żeby ktoś na mnie wymuszał takie rozwiązanie gdy naprawdę nie ja zawiniłem. OLO_GDA od czego proponujesz zacząć . Jak rozumiem te 1200 zł to kwota bezsporna więc powinni mi ją wypłacić. Poprosić ich o szczegółowy kosztorys i później go podważyć ? Pozdrawiam
  23. Z tego co wiem amortyzacja ma zastosowanie tylko przy AC i t też zależy od umowy z ubezpieczalnią. Przy OC nie ma czegoś takiego. W każdym bądź razie pojadę do aso i niech mi zrobią kosztorys naprawy na oryginalnych częściach.
  24. Zderzak do wymiany, lampa też, nadkole plastikowe też, błotnik niby da się wyklepać ale co z tego - ja nie chcę szpachli tylko nowy oryginalny. Koszty lakierowania wyssane z palca, nikt mi tu nie zrobi za taką kasę. Reflektor oryginalny valeo kosztuje 400 zł. Zderzak oryginalny 500 zł. Błotnik pewnie około 400 zł. Lakiernik żaden nie weźmie mniej niż 300 za element czyli 600, nadkole plastikowe oryginał minimum 100 zł, robocizna niech będzie tyle ile napisali czyli około 200 zł - razem jak by nie liczył około 2200. To że autem można jeździć nic nie zmienia, nie robiłem go bo czekałem na rozwiązanie sprawy. Dlaczego mam naprawiać auto na zamiennikach, skoro wcześniej nie było w nim zamienników tylko części oryginalne.
  25. Jak cliłem moje auto - 1.9 tdi ahu, też 96 rok to mi wyliczyli też z eurotaxu i też 12600, a auto to praktycznie golas, bez klimy, (ale ma szyber hehe), więc Twoja wycena sporo zaniżona. Zresztą niech mi znajdą nawet golasa w dobrym stanie za 12600 to ich w stopę pocałuję.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.