Treść opublikowana przez rtocki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Pablo spokojnie, my w życiu po Tobie, jadą to na Montelupich, ale to byś poczuł na rowie mariańskim
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
coś taki ucieszony? zamoczyłeś? gdzie zamoczył, tym razem nie trafił bryczką w most?, czy co?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
>siemian , na głośnikach od tyłu powinno być napisane, jak jest 8 to git, bo raczej nie spotkałem wzmacniacza, który by potrzebował wyższych, jak 4 to trzeba gdzieś poszukać parametrów wyjścia sprzętu jaki masz zamontowany, bo 8 na wyjściu wzmaka to już jest normalna sprawa i przy 4 na głośnikach może być zonk
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
jak wyższa to spoko, jak znacząco niższa (czyli np 4 zamiast 8) lepiej uważać bo można upiec końcówkę mocy
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No to pogratulować końca robót, a takie nieśmiałe pytanko: czy klub "złotej rączki piekutowskiej" wykonał jeszcze jakiś kolejny extra stage (jakaś pęknięta szybka, urwany zatrzask itp) ?, czy dziś tak bardziej tradycyjnie bez bonusa?
-
[INNE] Po wymianie uszczelki pod głowicą silnik nie uruchamia się (Seat)
A rozrządu przypadkiem nie przestawiłeś? A tzw. "skrzyneczkę ALPIN" to radzę wydeletować na zawsze, większy pożytek będziesz miał ze skrzyneczki browaru.
-
[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
Może i się trochę podniesie a nawet dojdzie w lecie do 90, ale zastanów się ile będziesz jeździł na niedogrzanym (nawet w lecie), koszt dodatkowo spalanego paliwa szybko przekroczy koszt termostatu.
-
[B5 AFN] Co lepiej świeci H7 na soczewce czy te stare, lustrzane lampy ?
+ ew. wymienić szkła, one z czasem też trochę matowieją i się rysują (kamyczki, odpryski itp), koszt nieduży, albo coś myśleć o jakichś lepszych żarówkach (osram, philips ?, może ktoś podpowie)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Trzeniu masz rację 1000%, w sumie też już prawie nie odpowiadam w wątkach typu jaki olej, opony itd. A niech jeżdżą na czym chcą (przecież za zaoszczędzone pieniądze można kupić pięknego wunderbauma...)
-
[B5 AFN] Co lepiej świeci H7 na soczewce czy te stare, lustrzane lampy ?
hella-ksenon
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
I mamy uwierzyć, że w tych skrzynkach był napój marchwiowy
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
no tak ale z tonu Twej wypowiedzi możnaby wnioskować, że chętnie byś poznał jej zmienniczki... nie wiedziałem , że z Ciebie taki "wesoły ruchajnóżka"
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
nie na fabrycznych lecz na homologowanych, określonego typu
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
Warunkom homologacji nie podlegają pojazdy zarejstrowane jako SAM lub zabytkowe więc droga wolna, a co do rocznika 99 - pisałem na przykładzie Mercedesa, znajdźcie fabryczne a4 z ksenonami i bez sprysków/samopoziomu i można robić
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Polskie foczki oj jarko, jarko- a jak żona przeczyta :ranting1:
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
Wg obowiązujących w Polsce (nie interesuje mnie jak jest na Wyspach czy w Bangladeszu) przepisów rację mają koledzy, podpierający się wyśmiewanym przez niektórych wszechwiedzących "Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej" http://www.infor.pl/download/site/pl/oj/2007/l_137/l_13720070530pl00010067.pdf , czyli do reflektorów wyładowczych są wymagane zarówno układy oczyszczania (np. spryskiwacze/wycieraczki) jak i ukł. samopoziomowania. Przepisy te były ratyfikowane : http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20011041135&type=2&name=ATT4H7HN a tu dla leniwych, którym się nie chce czytać całego Dziennika Ustaw cytat: "Po zaznajomieniu się z powyższym porozumieniem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że: — zostało ono uznane za słuszne zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych, — jest przyjęte, ratyfikowane i potwierdzone, — będzie niezmiennie zachowywane. Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej. Dano w Warszawie dnia 18 października 2000 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski Prezes Rady Ministrów: J. Buzek" Przepisy są w różnych dziennikach ustaw (a nie jak niektórzy by chcieli w Kodeksie drogowym), i nie jest je łatwo od ręki odnaleźć, więc wcale mnie nie dziwi brak ich znajomości przez niektórych (zaznaczam-niektórych) "inteligentnych inaczej" policjantów czy diagnostów. No i jest w sumie kilkadziesiąt stron do poczytania i zrozumienia, a przecież na takie szkolenia to szkoda czasu. Kwestia prawna jest poza dyskusją (chodź jak czytałem te wypowiedzi to myślę, że jeszcze potrwa), warunki techn. mogą być wprowadzane również tak by obejmowały pojazdy wyprodukowane wcześniej (z aktualnych spraw zapytajcie np. kierowców ciężarówek - właśnie niektórzy muszą wymienić lusterka w swoich autach bo zmieniły się przepisy UE) ale chciałem jeszcze odnieść się do kilku spraw: >pet3r , dziwnie masz, przeglądnąłem kilkanaście zdjęć s8 '97 z ogłoszeń i żaden nie ma ręcznej regulacji ksenonów - jesteś pewny, że nie było nic kombinowane? a przy okazji były bodajże jakieś stare serie s-klasy Merca bez np. sprysków i takiego merca (z takiego rocznika) wolno nam przerobić, bo na ten konkretny model i rocznik Mercedes miał homologację na ksenony bez tych sprysków czy też samopoziomu, natomiast fabrycznej a4 nigdy takiej nie było - więc tworzymy coś co nie miało homologacji (jako całość!) No i perełka: nie wiem kto to napisał a nie chce mi się już czytać od początku: (sorry może niedokładnie): "... myśl kolego, przecież na przegląd można założyć zwykłe żarówki i nie ma problemu..." No po prostu rewelacja, proponuję także nie wymieniać łysych opon, końcówek drążków itp., bo przecież na przegląd (wg zasady "myśl kolego") można pożyczyć od kogoś i nie ma problemu... Acha ale takich sztuczek to już się nie robi no bo to przecież NASZE bezpieczeństwo, a kiepskimi ksenonami to oślepiamy tych INNYCH, a to można olać
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Kamil, PKP (piknie k..a piknie), mam pytanie, Ty masz jakąś "krótką" skrzynię, że przy 4500 jest ok. 150 km/h, czy na jakimś niższym biegu są te dane?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ja kupowałem od takiego gościa pod Krakiem w stronę Wa-wy (jakieś 15 km), on targał co chwila angliki i na podwórku też miał trochę a ceny dobre, tu masz tel. 514 299 243
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
... a ja odsyłam do oficjalnej dokumentacji techn. koncernu VAG , gdzie tego oleju nie ma na liście spełniających specyfikację 505.01 i nie ma też mowy o zamienianiu jej na wyższą 507.00 , a to że na swojej stronie Mobil zaleca to ich bajka- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
O właśnie tam pisze (tylko trzeba czytać do końca ) "Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006" - a to się tyczy kolegi (bo raczej long life nie ma), poza tym to już takie trochę niejasne tłumaczenia Mobila, więc lepiej chyba go odpuścić. Poza tym jest jedynie zalecany a dopuszczenia 505.01 nie ma- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie ma Mobil 1 ze spec. 505.01, a dla kolegi grochu specific 505.01 będzie optymalny, poza tym zamiast z allegro zamów od kolegi klubowicza (niestety nie pamiętam w tej chwili nick'a), który jest bodajże autoryzowanym przedst. Motula (pewność źródła + rabat klubowy i te sprawy)- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
115 PS to silnik PD, więc olej z normą 505.01 (Motul Specific )- [B5 AHU] Brylancik - jak to ktoś powiedział ostatnio na spocie
jako żywo , end of story jedno z ostatnich zdjęć:- [B6 AVF] Najprawdopodobniej zatarty silnik
Nowy blok silnika AVF z tłokami kosztuje ponad 8tys, więc za piątke z głowicą to raczej "nowy inaczej" - Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?