Treść opublikowana przez rtocki
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
2 miesiące temu zakładałem nowe, to bym zwymiarował, poczekaj może ktoś kupi 280 i przed robotą je zwymiaruje
-
[B5 AVG] koło pasowe alternatora
No mi wg ETKI wychodzi że powinieneś mieć koło nr 022 903 119 B, cena ori. ok 220,- zł
-
podswietlenie zapalniczki
Telepatia czy co, też dzisiaj chciałem to zrobić, faktycznie ta żarówka jest bezsensownie przylutowana , więc odłożyłem na weekend i chyba wlutuję diodę to będzie spokój
-
[B7] Końcówki wydechów
Nie chodziło mi o porządnie zrobione, tylko o nakładki, a poza tym czy tdi to powod do wstydu, żeby miało wyglądać jak w Pb?
-
[B7] Końcówki wydechów
No nie staczajmy się w stronę posiadaczy Bolidu Młodego Wieśniaka (BMW), audi to auta z klasą i dla ludzi z klasą, po co psuć coś co jest przemyślane i gustowne, niestety widuje się coraz więcej audic z rynnami zamiast wydechu, folią, siateksem, diodkami w spryskiwaczach itd, nie róbmy trzody please
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
Wydaje mi się że spedytowi chodzi o to że "szerokość-grubość" otworów went. jest większa, więc po zjechaniu tarczy do 22 już mało zostaje żeby nie zaczęła wycinać żeberek- ale tylko przypuszczam bo nie porównywałem fizycznie tych dwóch rodzajów, może różnica grubości wynika z większego rozmiaru części "trących"?
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
bo w tdi maja byc 288/25 albo 280/22 jak u mnie, zależy od egzemplarza (VIN)
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
Ale dlaczego nie kupiłeś od razu 280-tek ? No i czy przy 288 nie powinno być 25 mm?
-
[B5 AVG] AVG+turbulum AWX+czips+......
Pomysł krystalizował się tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,11667.0.html
-
[B5 ADR] Jaka grubość tarcz??
oczywiście, w książce "sam naprawiam.." jest tabela z wszystkimi rodzajami tarcz
-
[B5 ADR] Jaka grubość tarcz??
>adadur podałeś wymiary wentylowanych a artur ma zwykłe
-
Czy A4 jest aluminiowa czy tylko ocynkowana???
Bożesz ty mój, jakby powiedziała pani Stanislawa z "Klanu", gdzie wyczytaliście głupoty o tej aluminiowej masce? Aluminiowe karoserie tak jak napisane: a2 i a8, no może jakieś elementy w mocnych seriach limited czy coś w tym rodzaju w innych modelach ale nie słyszałem-nie widziałem takiej fabrycznej, a oznaczenia typu a "x" po prostu zastąpiły starsze 80, 100, itp. to taka interpretacja jakby w mercu C zastępująca 190 była z carbonu
-
[B5 ADR] Jaka grubość tarcz??
Zdejmij koło zobaczysz, chodzi o zaciski
-
[B5 ADR] Jaka grubość tarcz??
Przy niewentylowanych: hamulce Lucas nowa 13 mm, hamulce Ate Teves 15 mm
-
[B6 ALT] Jaka wielkość tarcz hamulcowych w ALT? 288-280 x 25-22 ?
Z tarczami to ETKA czasem też różnie pokazuje, najprościej i najpewniej to zdjąć koło i zobaczyć czy zasisk jest Lucasa czy Ate (Teves) i wtedy wszystko jasne, a te dużo większe 321 i 360 to niestety tylko w mocarnych wersjach
-
[B5 ADR] Jaka grubość tarcz??
Wg danych serwisowych zawsze 2-3 mm mniej niż nowa, zależy jaki typ tarczy (hamulca), ale myślę że to już b. rygorystyczny wymóg, więc raczej w praktyce ok 4mm. Zobacz jakie masz tarcze - wentyl. lub nie i średnica a znajdziesz odpowiedź
-
Pytanie jak jest różnica między xenonem a bi-xenonem??
Dokładnie to poszukaj o ksenonach w googlach, a w dużym uproszczeniu i skrócie: ksenon to rodzaj żarnika, czyli "żarowka" wyładowcza, zasadniczo w reflektorach pracuje z soczewką. Obiegowo mówi się ksenon na cały reflektor. Bi-ksenon to rozwiązanie gdy w reflektorze ten sam żarnik obsługuje także, dzięki ruchomej przesłonie, oprocz świateł mijania również drogowe
-
[B5 AFN] Lampka kontrolna od swiatel
No to chyba zależy też od wyposażenia na kraj. Ja mam Belga i kontrolka działa
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
>yates nie pamiętam, ale chyba tylko seria Mobil 1, to fullsyntetyki, reszta to synth base lub hc itp, a z "1" nie ma zdaje się nic z 505.01, więc lej motul i miej spokój
-
[B5 AFN] Trzeszcząca roleta w Avancie
> No nie wiem co trzeba wyprawiać z roletą żeby się upier... tymi małymi kołkami
-
[B5 AFN] Trzeszcząca roleta w Avancie
Ja użyłem takiego sztyftu jak szminka, do uszczelek sonaxa i spokój, wd40 za szybko odparowuje
-
[B5 ADR] Żarówki LED
Ja z kolei chyba założę w 3-cim świetle stop bo dostęp do tych żarówek jest kijowy a ledy to raczej długowieczne i nie będę już musiał wymieniać, widziałem takie ledy dające rozproszone światło w obudowach w5w, tylko ciekawe jak z ich "światłością"? O np http://www.allegro.pl/item224083094_postojowka_led_r10_w5w_12v_czerwona_matowa.html , próbował ktoś?
-
Czy są potrzebne spryskiwacze w xenonach
>malcolm, sorry może faktycznie przeoczyłem, że widziałeś naocznie auto wuja, ale i tak twierdzę że nie było tych ksenonów fabrycznie (zresztą będziesz oglądał to nam powiesz lub podasz vin i wszystko będzie jasne). Co do stronki xenony.pl to wiarygodność wątpliwa, tam raczej lansują montaż jak się da i występują stwierdzenia typu: "W praktyce reflektory soczewkowe przerobione na xenonowe zewnętrznie, niemożliwe są do odróżnienia od fabrycznych xenonów". Raczej skłaniał bym się do tej niemieckiej interpretacji podanej przez pre_pl, z tym że obawiam się że to nie dotyczy naszych aut. Chodzi po prostu o to że nigdy nie było fabrycznego modelu a4 z ksenonami ale bez sprysków i poziomu - w przeciwieństwie do opisanego tam mesia s-klasy, więc nigdy takie zestawienie nie miało homologacji a w mercedesie owszem.
-
[ALL B5] Montaż parktronica
Czy to o takie chodzi te "z pamięcią"? http://moto.allegro.pl/item223157533_inetligentne_czujniki_parkowania_steelmate.html
-
Czy są potrzebne spryskiwacze w xenonach
O właśnie, a dokładnie o ksenonach to jest jeszcze oprócz wymienionych w artykule 45 i 48, regulamin no.98 EKG/ONZ, w ITS powinni mieć tłumaczenie