Treść opublikowana przez turzol
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
eee moja ex B6 była dość zacnie wyposażona więc nie odczułem jakiegoś skoku w wypasie. Fakt doszły teraz wentylowane fotele, masaże, radary i inne ale Audi nie ma się czego wstydzić Z resztą nie mam parcia na full opcje, ważne że mechanicznie jest 100% wszystko w porządku i nie dokładam złotówki poza eksploatacją.
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
Wpadły 2 nowe fanty, których szukałem od roku czasu - panel klimatronic na tył w chromie i w moim kolorze oraz lampka w full opcji z guzikami pod Homelink oraz moduł do bramy. Panel już wsadzony, ale nie miałem weny tego podłączać na razie. Wiązki i tak nie ma więc trzeba na nowo puścić. Homelink odpalam już niedługo jak dojdzie do mnie wiązka.
-
[A4 B7] Kod lakieru - gdzie szukać??
Brilliant Black LY9B/A2
-
B6 DIVISION
Super, dzieki wielkie - takiej informacji było mi trzeba
-
B6 DIVISION
Pany klamka z ryglowaniem drzwi od amerykańca. Czy można przełożyć samą klame (tę metalową). Bo mam klameksy z RS4 i chciałbym jedną przełożyć do tej z ryglowaniem.
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Nie wiem jak Ci pomóc, ja kupowałem nowe dysze. Wychodzę z założenia że takie elementy powinno się kupować nowe tym bardziej że są tanie. Przy używkach nigdy nie wiadomo co lał w zbiornik poprzedni właściciel, dysze mogą nie pracować z pełną wydajnością przez zalegający kamień, osady itp.
- Spoty Katowice i okolice
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Temat montażu adapterów był już tutaj poruszany, nie ma możliwości zamontować ich inaczej jak od strony zderzaka. Co do słabego strumienia to niestety bardzo prawdopodobne, że trafiłeś na podróbki tych dysz od ryżowych braci.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
I tutaj jesteś w błędzie. Jedyne co daje ten olej to pogarsza sytuacje. Najważniejszy parametr oleju przekładniowego to lepkość. Niestety żaden zamiennik oryginalnego oleju przekładniowego (w tym wypadku G052911A2) nie zapewnia prawidłowego poziomu tego parametru. Nawet najdroższy Redline ma ten parametr na poziomie 10,5 przy 100st C, gdzie dla prawidłowej pracy tej skrzyni zalecana jest lepkość kinematyczna poniżej 10. Poniżej porównanie lepkości oryginalnego oleju do zamienników. Viscosity Comparison @ 100 C 10.6 = Redline MTL 70-80 13.8 = Amsoil MTG 75-90 15.2 = Motul Gear 300 75-90 15.6 = Redline MT-90 75-90 15.0 = Elf Tranself Synthese FE 75-90 16.7 = Motul MOTYLGEAR 75-90 6.3 = OEM G52 Jak widać na powyższym ten Motul ma bardzo słabą lepkość. W warunkach roboczych skrzyni nie ma opcji żeby poprawić pracę synchronizatorów, wręcz będzie o wiele gorzej. Dlatego zawsze będę powtarzać - do skrzyń manualnych z grupy VAG tylko ori olej przekładniowy.
-
Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto
Problem jest w tym, że Ardica żaden fachowiec nie chce nawet tykać. Brak części zamiennych, krótki okres produkcji i słaby dostęp do dokumentacji sprawiają, że szukanie kogoś ogarniętego może trwać wieki.
-
B6 DIVISION
Jeżeli jest wybity nr części i znaczek to są ori.
-
Płyn do wspomagania pilne;D
G002000 został zastąpiony przez G004000M2 i takim zalej. 35-40zł/litr w serwisie
-
B6 DIVISION
Dokładnie krążek będzie najskuteczniejszy. Ew można potraktować dedykowanymi środkami do usuwania kleju/gumy ale i tak się trzeba naszorować fibrą żeby wszystko zeszło.
-
Szarpiąca skrzynia TipTronic i napęd quattro
W pierwszej kolejności sprawdź poziom oleju w skrzyni. Temp robocza oleju 35-45st C i przez korek wlewowy powinien wyciekać olej, jeżeli tak nie jest to należy uzupełnić stan oleju.
-
Biegi ciężko wchodzą po przestanej nocy na mrozie.
To nie wina oleju tylko wada konstrukcyjna B6/B7 czyli zamarzajacy elemement kulowy wybieraka. W serwisie kupisz zestaw naprawczy wybieraka eliminujący tę wadę. Co roku widzę te same tematy a wszystko bylo to na forum wałkowane po stokroć.
-
Spoty Katowice i okolice
Są breloki-lokalizatory PocketFinder+ Yepzon Freedom ew. tańsze zamienniki od chińskich braci z aliexpress https://pl.aliexpress.com/item/Mini-Child-GPS-Tracker-Watch-A12-Kids-Adults-Older-Pocket-Locator-Clock-Tracking-Device-SOS-Alarm/32815180959.html?spm=a2g17.search0104.3.6.bf0d6bccQKPx5i&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_319_317_10696_5729413_10924_10084_453_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10301_10821_537_536_5730513_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=00aca4c9-156c-4bc8-9f4d-6dfc92504a61-0&algo_pvid=00aca4c9-156c-4bc8-9f4d-6dfc92504a61
-
Kod lakieru Audi po numerze VIN
LY7M / L5 Alu silber
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
Dla porównania S-klasa W221 S500 jest o kilka db głośniejsza w kabinie od Fejtka 3.0TDI Naprawdę postarali się inżynierowie z Drezna projektując to auto. Ja sobie go zostawiam na kolejny rok, a może i dłużej, czas pokaże.
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
Wg katalogu accoustic generują taki sam hałas jak zwykłe czyli 70dB. Akurat pomiar hałasu w Phaetonie nie należy do najłatwiejszych bo auto jest wytłumione wręcz wzorcowo. Teraz smigam na zimówkach i w ogóle ich nie słyszę.
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
Coś musi dawać skoro ją montują i nazywają Acoustic
-
B8 TrOOOOp
No zgadnij który jest ori... Serio masz dylemat?
-
Dziwne skrzypienie z lewej strony
Tuleje stabilizatora, górne mocowania amortyzatorów wymienione?
-
elementy wyposazenia
We wlepce jest tylko część kodów wyposażenie, kompletny wykaz kodów PR z którymi auto opuściło fabrykę można uzyskać po VIN z z tej strony lub w ASO https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/audi
-
3.0TDI CCWA 320KM Dynosoft
Ładne kreski, pomiar serii imponujący Możesz napisać gdzie robiłeś wodorowanie? Może być prv
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Ori pióra Audi wytrzymują spokojnie 2 sezony, czasami dłużej jeśli ktoś ma położoną powłokę na szybę czołową.