Treść opublikowana przez Killer1984
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
moim zdaniem jest wszystko OK jeśli przez 15 lat nikt tam nie zaglądał to 50ml oleju na 15lat to bardzo dobry wynik - w tych wężach jest zawsze trochę oleju bo turbina zawsze minimalnie "popuszcza" i tworzy się tzw. "film olejowy" P.s. ja na Twoim miejscu ogarnąłbym doładowanie lał paliwo i śmigał
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
Ad. 1 - filtr po wyglądzie kwalifikuje się do wymiany :gwizdanie: jeśli nie wiadomo ile przejechane na nim to wymień, koszt niewielki Ad. 2 - Moim zdaniem tak ale gdyby jakiś spec dał znać to i ja bym poszerzył swoją wiedzę Ad. 3 - Tutaj trzeba poczekać na fachowców Ad. 4 - Wydaje mi się, że na bagnecie jest jakiś oring ale musiałbym sprawdzić u siebie żeby się upewnić Ad. 5 - Dokładnie, na zdjęciu które dałeś masz odpiętą wtyczkę właśnie od N75 - wężyki w opłakanym stanie... wymień najlepiej wszystkie zachowując odpowiednią długość Ad. 6 - Czy czyści się - tego nie wiem... Ale jeśli pamięć mnie nie myli to to okrągłe to zawór zwrotny, a odma to rurka która idzie w dół silnika właśnie od tego okrągłego zaworka
-
Spociki w Skierniewicach
pojawię się nawet ja ale dopiero po 4 września - wtedy wracam z wakacji :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
też zaczynałem tak samo jak Ty z tym, że kilka lat temu i z Fiatem UNO w AUDI bałem się sam coś zrobić na początku bo to w końcu AUDI ale po tym jak mnie mechanicy kilka razy naciągnęli stwierdziłem, że nie stać mnie na to żeby płacić komuś za zje**ną robotę i też staram się sam naprawiać Niedługo zmykam popracować trochę więc jak coś będę starał się na bieżąco odpowiadać
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Dokładnie domyślam się, że zaczynasz przygodę z diagnozowaniem a może i mechaniką to podpowiem Ci jak wygląda gruszka ( mam nadzieję, że się nie obrazisz ) na tym zdjęciu do gruszki podłączony jest niebieski wężyk i właśnie jego trzeba odłączyć
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Zasadniczo jeśli odłączysz wężyk od gruszki i zrobisz log to już nam dużo powie... bo jeśli turbina napompuje tyle, że auto wpadnie w tryb awaryjny będzie oznaczało to, że dolot na 99% szczelny, katalizator drożny a leży N75 ale podczas robienia logu z odłączonym wężykiem pamiętaj, że motor musi być na full rozgrzany
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
na pewno się uda jak wykonasz logi to koniecznie zamieść je tutaj
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Fakt, że u Ciebie przepływka tnie dawki... ale najpierw trzeba doprowadzić doładowanie do ładu żeby prawidłowo zdiagnozować przepływkę... najbardziej prawdopodobnych możliwości jest kilka: 1. Zapchany katalizator - jeśli jeszcze jest 2. Uszkodzone wężyki od N75 bądź sam N75 3. Dziura w dolocie P.s. wchodziłby w tryb awaryjny jakbyś miał przeładowanie i silnik z komputerem 16bit u nas wystarczy odpuścić gaz i można jechać dalej... w nowszych trzeba zgasić motor i dopiero wychodzi z trybu awaryjnego P.s.2 sprawdź dokładnie cały dolot czy nie jest zalany olejem, sprawdź wężyki które wchodzą i wychodzą z N75. Na próbę możesz nawet odłączyć wężyk od gruszki żeby sprawdzić szczelność dolotu i częściowo wyeliminować katalizator i sprawdzić N75 - po odłączeniu będzie przeładowanie i wtedy będziesz miał tryb awaryjny Pamiętaj tylko, że odłączenie wężyka jest tylko i wyłącznie na wykonanie testu! nie jeździj tak... P.s.3 Jeśli lubisz czytać tutaj to masz opis jak prawidłowo diagnozować podstawowe podzespoły : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
o co chodzi z tym bajpasem? mam bardzo zblizone wartosci do Ciebie w grupie 11, w sumie zawsze mialem... 1,65-1,7 Przy bajpasie masz całkowicie pominięty N75 - wężyki są zmostkowane... wynik jaki masz u siebie może być spowodowany uszkodzonym N75 który zablokował się w pozycji otwartej regeneracja bądź wymiana Polecam lekturę http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=67926 - na kolejnych stronach jest opis jak rozebrać nasz N75 ( nadciśnieniowy )
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Jak na moje oko leży N75 albo jest zrobiony bajpas... spójrzcie na mój log z bajpasem - http://vaglog.rtnet.pl/luczywek_33748.html
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
echhhhhh, widzę, że to był błąd, że zaufałem mechanikowi z częściami no nic... spróbuję pooliwić łożysko w napinaczu i zobaczymy czy ustanie
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
Pompa wody też była wymieniana... dosłownie wszystko było wymieniane prócz tego kółka na alternatorze... Jeśli chodzi o klimę to niema różnicy czy włączona czy nie... Ostatnio sporo jeździłem i wydaje mi się, że po dłuższej jeździe jakby się uspokaja bądź wycisza na tyle, że nie słychać tego... Ten pasek co napędza alternator i pompę wspomagania jest Boscha czyli chyba nie najgorszy... Niedługo jadę w góry 400km w jedną str. to może w trasie się rozejdzie po kościach... mam nadzieję tylko, że nic nie pęknie ani się nie urwie...
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
No właśnie jak dodaję gazu to popiskuje szybciej Wszystkie paski wymieniał mi mechanik i właśnie pierwsze co to sprawdzałem napięcie paska i jest twardy jak skała
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
Kurcze, nowy napinacz i pasek ale mi to nie wygląda na ślizgający się pasek
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
No właśnie szkopuł w tym, że wszystkie paski były wymieniane od alternatora a nawet od klimy...
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
Rozrząd zmieniał mi mechanik, zostały wymienione wszystkie paski i rolki części musiałby być markowe bo wymiana wyniosła mnie ~1500zł EDIT:// Z tego co mówił mi mechanik to w moim niema sprzęgiełka tylko zwykłe kółko...
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
Witajcie od jakiegoś czasu szczególnie na zimnym silniku słyszalne są jakieś piski... Nagrałem filmik, może uda wam się rozpoznać co to Rozrząd wymieniany był dokładnie 4 miesiące temu
-
[B5 1Z] Stuki z tylnego zawieszenia
Piszesz o zaciskach hamulcowych? postaram się nagrać ten dźwięk... może ktoś już się spotkał z czymś takim i będzie diagnoza
-
[B5 AFB] Po kupnie ,silnik okazał się do remontu, co teraz zrobić?
musiałbyś się dowiedzieć dokładnie... ale z tego co wiem to możesz domagać się rozwiązania umowy bo można to podciągnąć pod wadę o której sprzedawca Cię nie poinformował... ale tak jak mówię, zasięgnij opinii u prawnika
-
[B5 1Z] Stuki z tylnego zawieszenia
Witaj, Ja nie uporałem się jeszcze z problemem wymieniłem póki co amortyzatory... ale zauważyłem, że u mnie brakuje kilku części porównując z ETKĄ na rysunku zaznaczone na czerwono: Co do ósemki nie jestem pewien czy niema... Planowałem dziś dociąć taka podkładkę z jakiejś gumy i zobaczyć czy będzie jakiś efekt... bo czasami aż wstyd jak się kogoś wiezie [br]Dopisany: 02 Sierpień 2011, 10:32_________________________________________________no i rozebrałem dziś jeden amortyzator... przesmarowałem smarem żeby gumy mogły się ułożyć, podłożyłem gumę między poduszkę a karoserię... i stuki dalej są już nie wiem co to może być... tuleje w tylnej belce mogą dawać taki dźwięk ?
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
Witajcie, Nie czytałem całego wątku ale zauważyłem, że są jakieś problemy z grzaniem się modułu itd... Ja bym wolał kupić sobie 2 przekaźniki, rezystor 4 Ohm 100W i problemów by nie było Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Problem z obrotami , "dziura" w obrotach ?
a może to czujnik położenia pedału gazu ? sprawdź sobie w grupie 10 czy płynnie wzrasta % położenia
-
[ALL B5] Funkcja regulowanych czasowych wycieraczek
Dziękuję jeszcze nie miałem potrzeby tam zaglądać i dlatego moje pytanie, dziękuję
-
[B5 1Z] Proszę o sprawdzenie logów - czasami szarpie w czasie jazdy...
Witajcie, Mam nadzieję, że usterka usunięta... na pracującym silniku zacząłem ruszać przewodami przy filtrze paliwa i wydaje mi się, że jak wygiąłem ten grubszy wygięty kawałek wężyka to leciały bąble i na zgaszonym jak wygiąłem to było słychać syczenie... pojechałem szybko do sklepu kupiłem taki wąż i go wymieniłem... przez jakiś czas leciały jeszcze bańki ale mam nadzieję, że to z filtra paliwa... chodził sobie z 5 minut na wolnych obrotach i już nie było baniek, po przegazowaniu też nie było widać... podczas ostrej przejażdżki testowej też nie szarpał i o dziwo nie kopcił na czarno co ostatnio mu się zdarzało przy ostrej jeździe jak szarpał... Dziękuję za wszystkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu! :notworthy: Mam nadzieję, że to już koniec tego tematu ale jeszcze proszę o nie zamykanie... jak wyjeżdżę resztę paliwa i nie będzie szarpać to będzie można uznać to za sukces
-
[ALL B5] Funkcja regulowanych czasowych wycieraczek
Cześć, Pewnie głupie pytanie ale Gdzie znajduje się ten przekaźnik ? ale gdzie znajduje się płyta główna? chodzi puszkę w komorze silnikowej gdzie znajduje się sterownik komputera?