Treść opublikowana przez komoornik
-
Niskie napięcie ładowania w Audi A4 B8
Krótka historia: Auto po zakupie, w trakcie pierwszych mrozów nie odpalało najlepiej. Ale było często użytkowane i to zwykle na dłuższych trasach, więc temat pozostawiłem. Jakoś w sierpniu mechanik w trakcie przeglądu stwierdził, że stan akumulatora jest mizerny i prostownik nie chce go ładować (fabryczny akumulator, 5.5 roku). Po paru dniach wstawiłem nowy akumulator, zakodowałem w gateway i nic specjalnie nie robiłem - o temacie zapomniałem. Teraz jak przyszła kolejna zima, sprawa wygląda chyba gorzej niż na starym akumulatorze. Dane z VCDS niedługo po odpaleniu: Samo napięcie ładowania zwykle wskakuje na poziom 14.1-14.2V (o dziwo potrafi spaść do 13.7 po włączeniu ogrzewania tylnej szyby). Nie wydaje mi się żeby problem był powiązany z opisywanym w tym dziale spadkiem napięcia między alternatorem a akumulatorem. Chociaż nie mierzyłem jeszcze samego alternatora, napięcie jest takie samo na akumulatorze jak i pod maską. Dla porównania wartości z polifta, który nie ma problemów: To co mnie od razu zastanowiło - u mnie jest zdecydowanie wyższa oporność akumulatora. No i u mnie pomimo rzekomo 56% naładowania, wskazuje pojemność tylko 17Ah. Dodatkowo z moich obserwacji wynikło, że akumulator ładował się mniej więcej do 57% całkiem sprawnie - po czym mimo normalnego napięcia (14.1V), prąd ładowania robił się bardzo niski (~6A) i praktycznie przestawał się ładować. Jutro będę podmieniał stary akumulator i robił testy. Jakieś dodatkowe sugestie?
-
Wycena po kolizji A4B6 sedan 2001r.
Było to uderzenie boczne. Nie bezpośrednio w tył pojazdu,nie jechałem za nim. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu dróg. Policja stwierdziła winę kierowcy s/c. Jeśli nie masz nic mądrego do napisania to proszę nie udzielać odpowiedzi. Piszę z myślą o Waszą poradę, a nie ośmieszanie nie znając informacji o tym zdarzeniu. Czytaj ze zrozumieniem. Nie ośmieszam Ciebie, tylko autora tezy "o winie przy waleniu w tył".
-
Wycena po kolizji A4B6 sedan 2001r.
Świetne założenie z tym waleniem w tył. Może jeszcze warto wymyślić coś takiego - jak jest kolizja między autami które prowadzi kobieta i mężczyzna, to winna jest kobieta?
-
B8 TrOOOOp
A tutaj, żeby było ciekawiej tylko po stronie kierowcy zapalało się przeciwmgielne - same stopy się świeciły (czyli po prostu mocniej diody). Za to na forum mamy takich speców, co chcą żeby przy zapalonych przeciwmgielnych świeciły się też stopy w klapie
-
Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012
1100zł za jakąś starą, używaną kierownicę bez poduszki? Rozbój w biały dzień. Stan nie zachwyca.
-
B8 TrOOOOp
Jakiś cichociemny klubowicz śmigał może dzisiaj białym sedanem na rejestracji WND po ul. Radzymińskiej? Coś słabo zakodowane LEDy z tyłu chyba, bo się przeciwmgielne zapala ze światłami stop
-
Tylny zderzak - jaki mamy, co mogę zmienić ?
Fabryczne końcówki wydechu nie mają żadnego logo. Tak samo jak fabrycznie nie występuje w grillu logo S Line. Pokaż zdjęcia środka.
-
Tylny zderzak - jaki mamy, co mogę zmienić ?
Przód masz również standardowy. Wrzuć końcówki wydechu i będzie ładnie. Nie pchaj sporej kasy w modyfikacje, które nie przynoszą nic oprócz wyglądu A, i wyrzuć ten znaczek z grilla.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Masz keylessa?
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Bez przesady, samo wrzucenie jakiegoś downpipe ze sportowym katem nie zrobi wielkiej różnicy w głośności.
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
No właśnie. 2gen, czyli nie ma tak fajnego potencjału? Ile to auto wyszło na gotowo?
-
Wady i zalety Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM
TFSI 211 AVS na seryjnych gratach ? No way, max po programie 250-260 ps. Zrobienie 300 koni to juz jest potrzebny downpipe i wiekszy cooler ztcw. Silnik 280 ps ma turbo IS38 jak w golfie R i ten idzie na 370-380 PS na samym sofcie. Po prostu 300-310 koni na najlepszym paliwie to jest max turbawki IS20. Ale wracajac do silnika - motor przyjemnie chodzi, denerwujaca jest troche sklonnosc skrzyni do jazdy wybiegiem na trybie D , czuc delikatnie moment przechodzenia z luzu na naped. Przy spokojnej jezdzie jest ciekawy efekt akustyczny jakby "ujmowania gazu" prze przekladaniu w gore no i fajnie skrzynia daje miedzygaz przy redukcji z manetek. Spalanie u mnie 11.5, dosc spore korki, na trasie zbyt oszczedny nie jest przy 140 chypa pokazuje cos kolo 9 litrow ale glowy nie daje. Motor ogolnie daje rade 3gen, a nie 2gen - czyli wersja 225KM http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/audi-a4-b8-2-0-tfsi-225-km-podniesienie-mocy
-
Kolizja parkingowa A4 B6
Daruj sobie złośliwości. Autem dojezdzam do pracy. Dla mnie to nowa sytuacja. Aso niewiadomo jak dlugo będzie mi przetrzymywac auto i nie wiem co robic. Bezgotowkowo byloby dla mnie najlepiej bo szkoda mi czasu na zalatwianie wszystkiego. Tylko problem z dojazdem do roboty będę miećWysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Nie ma tu żadnych złośliwości. Na czas naprawy dadzą Ci auto zastępcze.
-
Kolizja parkingowa A4 B6
Kolejny taki temat. Czego oczekujesz? Przytulenia paru złotych i naprawy w stodole? Wstawić do ASO i niech naprawiają bezgotówkowo.
-
B8 TrOOOOp
To to samo co TYP 200, tylko kolor inny. Cena wysoka.
-
A4 B8 2.0 143KM Czarnula
Publicznie dostępne forum, mam prawo do wyrażania swojej opinii. J.w. Nie rozumiem idei przyklasku, niezależnie od prezentowanej treści. Popracuj nad interpunkcją i składnią, bo ciężko się to czyta
-
B8 TrOOOOp
1L ATE TYP 200 To z tym Stage 1.5, bez DPF i z custom wydechem ile powinno być?
-
Individual avant vol. IV by jozek726 NA SPRZEDAŻ
Naprawdę wszędzie musisz się każdego czepiać ? Gdzie nie zajrzę coś Ci zawsze nie pasuje... A to jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji?
-
Nie działa dmuchawa, gdzie szukać?
Fajnie, ale to dział B8.
-
Stabilization programme/parking break malfunction
Diagnostyka, bo tu wróżek nie ma.
-
A4 B8 2.0 143KM Czarnula
Z Quattro i Tiptronic przejść na FWD ze skrzynią Multitronic? Ile km zrobiłeś takim setupem? Szczerze mówiąc współczuję.
-
Pojemność baku
Które to bloki pomiarowe? W liczniku?
-
Chip tuning w b9 a gwarancja
A kiedykolwiek go zdążysz odpiąć? Skoro jest on montowany na podszybiu.
-
Najdrozsze 40 koni na forum podobno :) B9 TFSi 252
Tylko że ta zabawa kosztowała ze 12k.
-
Najdrozsze 40 koni na forum podobno :) B9 TFSi 252
To zamiast A4 B9, lepiej kupić Passata B8 czy Superba z 2.0 TSI 280KM