Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

komoornik

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez komoornik

  1. Krótka historia: Auto po zakupie, w trakcie pierwszych mrozów nie odpalało najlepiej. Ale było często użytkowane i to zwykle na dłuższych trasach, więc temat pozostawiłem. Jakoś w sierpniu mechanik w trakcie przeglądu stwierdził, że stan akumulatora jest mizerny i prostownik nie chce go ładować (fabryczny akumulator, 5.5 roku). Po paru dniach wstawiłem nowy akumulator, zakodowałem w gateway i nic specjalnie nie robiłem - o temacie zapomniałem. Teraz jak przyszła kolejna zima, sprawa wygląda chyba gorzej niż na starym akumulatorze. Dane z VCDS niedługo po odpaleniu: Samo napięcie ładowania zwykle wskakuje na poziom 14.1-14.2V (o dziwo potrafi spaść do 13.7 po włączeniu ogrzewania tylnej szyby). Nie wydaje mi się żeby problem był powiązany z opisywanym w tym dziale spadkiem napięcia między alternatorem a akumulatorem. Chociaż nie mierzyłem jeszcze samego alternatora, napięcie jest takie samo na akumulatorze jak i pod maską. Dla porównania wartości z polifta, który nie ma problemów: To co mnie od razu zastanowiło - u mnie jest zdecydowanie wyższa oporność akumulatora. No i u mnie pomimo rzekomo 56% naładowania, wskazuje pojemność tylko 17Ah. Dodatkowo z moich obserwacji wynikło, że akumulator ładował się mniej więcej do 57% całkiem sprawnie - po czym mimo normalnego napięcia (14.1V), prąd ładowania robił się bardzo niski (~6A) i praktycznie przestawał się ładować. Jutro będę podmieniał stary akumulator i robił testy. Jakieś dodatkowe sugestie?
  2. Było to uderzenie boczne. Nie bezpośrednio w tył pojazdu,nie jechałem za nim. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu dróg. Policja stwierdziła winę kierowcy s/c. Jeśli nie masz nic mądrego do napisania to proszę nie udzielać odpowiedzi. Piszę z myślą o Waszą poradę, a nie ośmieszanie nie znając informacji o tym zdarzeniu. Czytaj ze zrozumieniem. Nie ośmieszam Ciebie, tylko autora tezy "o winie przy waleniu w tył".
  3. Świetne założenie z tym waleniem w tył. Może jeszcze warto wymyślić coś takiego - jak jest kolizja między autami które prowadzi kobieta i mężczyzna, to winna jest kobieta?
  4. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A tutaj, żeby było ciekawiej tylko po stronie kierowcy zapalało się przeciwmgielne - same stopy się świeciły (czyli po prostu mocniej diody). Za to na forum mamy takich speców, co chcą żeby przy zapalonych przeciwmgielnych świeciły się też stopy w klapie
  5. 1100zł za jakąś starą, używaną kierownicę bez poduszki? Rozbój w biały dzień. Stan nie zachwyca.
  6. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jakiś cichociemny klubowicz śmigał może dzisiaj białym sedanem na rejestracji WND po ul. Radzymińskiej? Coś słabo zakodowane LEDy z tyłu chyba, bo się przeciwmgielne zapala ze światłami stop
  7. Fabryczne końcówki wydechu nie mają żadnego logo. Tak samo jak fabrycznie nie występuje w grillu logo S Line. Pokaż zdjęcia środka.
  8. Przód masz również standardowy. Wrzuć końcówki wydechu i będzie ładnie. Nie pchaj sporej kasy w modyfikacje, które nie przynoszą nic oprócz wyglądu A, i wyrzuć ten znaczek z grilla.
  9. Masz keylessa?
  10. Bez przesady, samo wrzucenie jakiegoś downpipe ze sportowym katem nie zrobi wielkiej różnicy w głośności.
  11. No właśnie. 2gen, czyli nie ma tak fajnego potencjału? Ile to auto wyszło na gotowo?
  12. TFSI 211 AVS na seryjnych gratach ? No way, max po programie 250-260 ps. Zrobienie 300 koni to juz jest potrzebny downpipe i wiekszy cooler ztcw. Silnik 280 ps ma turbo IS38 jak w golfie R i ten idzie na 370-380 PS na samym sofcie. Po prostu 300-310 koni na najlepszym paliwie to jest max turbawki IS20. Ale wracajac do silnika - motor przyjemnie chodzi, denerwujaca jest troche sklonnosc skrzyni do jazdy wybiegiem na trybie D , czuc delikatnie moment przechodzenia z luzu na naped. Przy spokojnej jezdzie jest ciekawy efekt akustyczny jakby "ujmowania gazu" prze przekladaniu w gore no i fajnie skrzynia daje miedzygaz przy redukcji z manetek. Spalanie u mnie 11.5, dosc spore korki, na trasie zbyt oszczedny nie jest przy 140 chypa pokazuje cos kolo 9 litrow ale glowy nie daje. Motor ogolnie daje rade 3gen, a nie 2gen - czyli wersja 225KM http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/audi-a4-b8-2-0-tfsi-225-km-podniesienie-mocy
  13. Daruj sobie złośliwości. Autem dojezdzam do pracy. Dla mnie to nowa sytuacja. Aso niewiadomo jak dlugo będzie mi przetrzymywac auto i nie wiem co robic. Bezgotowkowo byloby dla mnie najlepiej bo szkoda mi czasu na zalatwianie wszystkiego. Tylko problem z dojazdem do roboty będę miećWysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Nie ma tu żadnych złośliwości. Na czas naprawy dadzą Ci auto zastępcze.
  14. Kolejny taki temat. Czego oczekujesz? Przytulenia paru złotych i naprawy w stodole? Wstawić do ASO i niech naprawiają bezgotówkowo.
  15. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To to samo co TYP 200, tylko kolor inny. Cena wysoka.
  16. Publicznie dostępne forum, mam prawo do wyrażania swojej opinii. J.w. Nie rozumiem idei przyklasku, niezależnie od prezentowanej treści. Popracuj nad interpunkcją i składnią, bo ciężko się to czyta
  17. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    1L ATE TYP 200 To z tym Stage 1.5, bez DPF i z custom wydechem ile powinno być?
  18. Naprawdę wszędzie musisz się każdego czepiać ? Gdzie nie zajrzę coś Ci zawsze nie pasuje... A to jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji?
  19. Fajnie, ale to dział B8.
  20. Z Quattro i Tiptronic przejść na FWD ze skrzynią Multitronic? Ile km zrobiłeś takim setupem? Szczerze mówiąc współczuję.
  21. komoornik odpowiedział(a) na Stn temat w 2.0TFSI
    Które to bloki pomiarowe? W liczniku?
  22. A kiedykolwiek go zdążysz odpiąć? Skoro jest on montowany na podszybiu.
  23. Tylko że ta zabawa kosztowała ze 12k.
  24. To zamiast A4 B9, lepiej kupić Passata B8 czy Superba z 2.0 TSI 280KM

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.