Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

MiruK

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MiruK

  1. U mnie też się dogrzewa, ale przy normalnych temperaturach, przy -15-20 stopniach i włączonym klimatroniku na 20 stopni w kabinie nie ma szans na zagrzanie silnika na postoju, oczywiście w kabinie grzeje.
  2. MiruK odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    też to zauważyłem, na postoju nawet nie czuć że pracuje, ale to pewnie przez podniesione obroty nie trzęsie
  3. Jeśli temperatura jest wyższa niż -10 to u mnie też tak jest, ale 3 dni temu miałem -22 i jadąc do pracy 15 kilometrów pod koniec dopiero wskoczyła mi pierwsza kreseczka która znikła po przejechaniu 200m z górki bez gazu ? Następna sprawa to zależy czy samochód wyjeżdża z ciepłego garażu czy stoi wychłodzony na zewnątrz.
  4. Dziś było -3 stopnie i sytuacja wróciła do normy, 90 stopni na blacie miałem po około 10 kilometrach, ale w porównaniu z innymi samochodami którymi jeżdżę to i tak bardzo wolno się grzeje. Pytałem bo nie wiem czy szukać problemu, czy te typy tak mają. Dawniej miałem A4 B6 z silnikiem AVF i też tak wolno się nagrzewał, wymiana termostatu nic nie dawała. Jeżdżę głównie w terenie zabudowanym i pewnie dlatego tak jest bo więcej się jedzie z nogą spuszczoną z gazu niż na gazie. Jak wyjadę na trasę, depnę mocniej na gaz to temperatura szybciej rośnie.
  5. Zastanawiam się czy to jest normalne w tym samochodzie ? Na co dzień jeżdżę busem renault traffic i on łapie temperaturę duuużo szybciej i w nim nie spada, tylko tam kabina mniejsza (ma ścianę grodziowa) i obciążenie silnika większe bo budy kawał
  6. W związku z mrozami jakie nastały (u mnie kilkanaście stopni mrozu) chciałem Was zapytać jak szybko silnik 2.0 tdi powinien łapać temperaturę w większe mrozy? Wcześniej nie miałem problemu, ale przy temperaturach poniżej -10 u mnie jest źle. Wczoraj przy -15 musiałem zrobić ponad 30km spokojnej jazdy zanim na blacie doszło do 90 stopni. Żeby złapał temperaturę silnik musi mieć obciążenie, jadąc chwilę z górki na blacie już temperatura spada, stojąc na wolnych obrotach tak samo, czy to normalne? samo ogrzewanie kabiny potrafi na wolnych obrotach zbić temperaturę całkowicie do jednej kropki na blacie ?
  7. Kilka dni temu wymieniłem olej na Eurol 0w30 i chrobocze dalej, na moje ucho ten dźwięk dochodzi z okolic pompy wysokiego ciśnienia, alternatora lub pompy wody, ciężko wyczuć, najbardziej go słychać gdzieś pod pompą wysokiego ciśnienia.
  8. Jak chcesz wymienić cały płyn ( nic nie złapiesz ) to 5L mało. Ja kupiłem dwie piątki G13 i nie wiele zostało.
  9. Z tego co pamiętam u mnie na zgaszonym silniku vcds pokazuje 80mm, na zapalonym 73-75mm , wtedy na MMI pokazuje około 3/4 stanu.
  10. Kiedyś w 1,9 TDI PD był taki problem z rozrusznikami, z czasem coraz wolniej kręcił i silnik nie chciał zapalać, pomagała modyfikacja softu lub wymiana rozrusznika. Może mamy powtórkę ???
  11. Byłbym chętny, jak coś to proszę o info
  12. Odkąd kupiłem samochód zrobiłem 24 tyś km i nigdy nie dolewałem adblue, już myślałem że wyłączony, dziś przy okazji zerknąłem co nieco i chyba jednak nie ? Chyba muszę pomyśleć o zatankowaniu, można z dystrybutora do pełna czy lepiej w bańkach?
  13. Nie jeździłem B9 na xenonach , ale moje ledy świecą moim zdaniem świetnie i nie ma porównania do samochodów z lat 2000 jak piszesz, więc coś mi tu nie pasuje
  14. Coś w tym jest, u mnie tez dawniej trochę parowały, w tym roku jeszcze nie zauważyłem żeby któraś zaparowała, natomiast co do skrzypienia hamulców to czasem zatrzeszczy przy hamowaniu na wstecznym ( w momencie jak samochód staje).
  15. Moduł z ali najlepszy, miesiąc temu kupiłem za 68zł z przesyłką, przyszedł w tydzień i działa świetnie.
  16. pilKOZAK proszę nie zaśmiecaj tematu, potem ktoś chce znaleźć konkretne info i musi czytać pół dnia.
  17. U mnie bez zmian, nawet nie traktuje tego jako problem
  18. Myślę że u mnie szarpie sprzęgło (czasem tak jakby za szybko puści), ale tak jak pisałem tylko na zimnym i jest to delikatne szarpnięcie w określonej sytuacji, wystarczy przejechać kawałek i już jest OK. Mam to od kupna samochodu, przejechałem ponad 20 tyś. km. i efekt cały czas taki sam.
  19. Mam podobnie na zimnym, po wyjechaniu rano z domu przyspieszam do 3-4 biegu po czym mam zakręt i puszczam gaz, samochód tak jakby wysprzęgla i redukuje do dwójki, po dodaniu gazu jest szarpnięcie, tak jakby sprzęgło szarpnęło. Po zagrzaniu efekt mniej odczuwalny, przy delikatnym traktowaniu gazu nie szarpie wcale.
  20. MiruK odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    Hmmm ostatnio nie zaglądałem, ale jak kupiłem auto to przy przebiegu 179tyś. km było 41g popiołu. Jeżdżę do pracy 15km które robię w około 15min i czasem na tym odcinku potrafi się wypalić, w zależności jak się załączy wypalanie, jeśli się załączy przy domu to wystarczy rundka 10min i gotowe (wolne obroty spadają, wentylator oczywiście jeszcze pracuje z 5min.) Wypala co 300-350 km.
  21. Też zauważyłem ostatnio ten dźwięk na zimnym (nie dogrzanym) silniku, po zagrzaniu ustępuje. Dawniej raczej tego nie było, w międzyczasie wymieniałem rozrząd z pompą wody i olej z 0w30 na 5w30. Jeśli to olej to niedługo zmieniam na 0w30 i zobaczę czy się coś zmieni.
  22. Hejka, przyszła pora na wymianę, proszę o potwierdzenie czy klocki Ferodo FDB4616 i Ferodo FDB4617 spasują do mojego samochodu, VIN: WAUZZZF40JA032497 , a może coś lepszego w rozsądnych pieniądzach ktoś poleci ? Czy muszę kupować jakieś czujniki jeśli jeszcze nie zaświeciły ?
  23. Miałem kiedyś Carlinkit (nie pamiętam która wersja) i niestety na MMI był czarny ekran. Kupiłem AAWireless i działa świetnie, trzeba tylko uważać na telefony, np. większość Xiaomi ma bug'a w sofcie i lubi rozłączać, ale to dotyczy wszystkich adapterów.
  24. Coś jest na rzeczy z tym AA 10.8 . Po aktualizacji tez miałem migawkę , pomógł restart telefonu i restart MMI

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.