Treść opublikowana przez malinek21
-
[B5 AJM] Przegląd
Tak to prawda takie są procedury jak najbardziej omijać tą stację diagnostyczną byłem juz chyba 10 autami na przeglądach i nigdy nie sprawdzał toksyczności spalin przynajmniej w Tarnowie tak jest to tyle odemnie.
-
[ALL B5] Wężyki w komorze silnika
Na zdjeciu to N75 elektrozawór sterujący turbo a 2.Tak to jest akumulator.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej POMOCY
No to dlaczego go nie sprawdzisz??VAG i jazda kurde dawno nie bawiłem sie VAGIEM i niepamiętam która to grupa.
-
[B6 AWX] To jednak nie pedał gazu. Dziwe chrobotnięcie przy ruszaniu.
vagiem bez problemu sprawdzisz działanie potencjometru. Przy wciśnieciu ma być 100% a wartość 255 a w wył 0 %
-
[INNE] A6 C5 2.5 Tdi AFB Spadek mocy jak jest gorąco
może masz klime załączoną
-
[B5 AFN] Uszczelka ? - zbiornik z płynem chłodniczym
Ostatnio miałem podobny przypadek.Tylko u mnie pękniety był trójnik przykręcany do głowicy w którym się znajduje czujnik temperatury ten niebieski.
-
[ALL B5] Zapieczona turbina.... co wy na ten sposób czyszczenia doraźnego
Zdjąc turbo a jak już zciągniesz to wyczyścić tylko dokładnie bo cała operacja pójdzie na marne.
-
[B5 AFN] Dymienie, nierównomierna praca silnika
No to po prosty zdejmi wężyk podciśnienia i zobacz czy jest różnica.
-
[B5 AJM] Problem z mocą do 2500 obr, chyba coś z zaworkiem
kiedy Ci pisze EGR on jak zdejmiesz weżyk podciśnieniowy powinno być na nim podciśnienie jak dasz palca powinno zassać jeśli nie padł Ci zawór N18 sterujący EGR i tu raczej bedzie lezał problem.A jeśli masz podciśnienie na nim to sprawdz pracę mechaniczną EGR czy nie jest zawalony sadzą i albo sie nie zamyka i wtedy bedzie brakowało mocy silniczkowi.albo sie nie otwiera.Ale raczej sie nie otwiera bo ten grzybek w środku powinien sie ruszać(otwierać).
-
[B5 AFN] Dymienie, nierównomierna praca silnika
Zdejmi wężyk podciśnieniowy od EGR i zobacz czy bedzie różnica ale wątpie zeby EGR aż tak był w stanie porąbać pracę silnika.
-
[B5 AHU] Problem z turbiną (błąd 462C)
wadliwe może być sterowanie turbinązawór N75.Mogą byc zapieczone kierownice w turbosprezarce.mogą być uszkodzone wezyki podciśnienia.
-
[B6 AWX] Przepływomierz-mechanik upiera się przy swoim zdaniu
według mnie zadna róznica ale nie jestem pewien.
-
[B7 BRD] Turbina - od jakich obrotów się załącza?
Aha szkoda bo to na prawde tylko brzmi groźnie.Waiadomo trzeba się orobić aha ale czyszczenie to kwestia 200-300zł jakby co więcej niepowinni krzyknąć.
-
[B7 BRD] Turbina - od jakich obrotów się załącza?
Turbo wyczyścić powinieneś sam jeśli interesuje Cie mechanika i sam robisz przy własnym autku.Sam zrobisz to lepiej czyli dokładniej
-
[B7 BRD] Turbina - od jakich obrotów się załącza?
ma i nie ma a najlepiej zrobić logi bedzie widać czy turbo nieprzeładowywuje.Ten cypelek to sztanga która ma swobodnie chodzić równomiernie.Jesli ją przycina to jest turbo zabrudzone trzeba wyjąc i czyścić
-
[B7 BRD] Turbina - od jakich obrotów się załącza?
To jest zależne po pierwsze niechce być złosliwy ale turbo kręci sie i to nawet szybko już na wolnych obrotach.Przejdzmy do tematu. Ile masz przejechane na tej turbince? To że odczuwasz moc turba dopiero przy 2500obr/min może być spowodowane zabrudzonym VNT.Najlepiej zrób logi. Aha to nie koniecznie winne jest tylko turbo żeby było wiadome przepływka, EGR tez ma wiele do przyspieszania tak jak pisałem
-
[B7 BKN] Wymiana świec żarowych w 3.0 TDI
spoko sprawdzałem twoją czujność
-
[B7 BKN] Wymiana świec żarowych w 3.0 TDI
Aha i chyba nie musze Ci mówić że pomimo tego że uwarzasz że masz 3 świece walnięte to powinieneś wymienić 6
-
[B7 BKN] Wymiana świec żarowych w 3.0 TDI
czemu zachodu dużo?? upewni się że to swiece żarowe wiele może być przyczyn trybu awaryjnego.
-
[INNE] T4 2,5 TDI pytanie i problem sztanga / N75
OK widziałem wątek gdzie kolega odkręcał obudowę filtra ty jak sobie z tym poradziłeś też to rozbierałeś?? ale do tych 12 chyba dostep jest zrąbany trzeba się bedzie pomeczyć.
-
[B5 AJM] Kopci i coś świszczy- turbina padła?
Naet samoa grupa 011 stykła by bo na 99% masz dziure w dolocie ale sprawdz inne grupy przy okazji.
-
[INNE] T4 2,5 TDI pytanie i problem sztanga / N75
Na serio widać efekt?? Aha jakim kluczem odkręca sie te 3 torxy jaka wielkościa bo pamiętam ze niemam takiego małego klucza.[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 17:38_________________________________________________Aha w jaki sposób najlepiej wyciągnąć turbo? dołem czy górą jakie klucze są najbardziej odpowiednie które uszczelki wymienic przy wymianie nowe śruby założyć??
-
[INNE] T4 2,5 TDI pytanie i problem sztanga / N75
N75 to jedno z opcji ale nie jedyne.Na początek albo podmień z N18 albo go sprawdz gdzie na forum jest wątek jak go sprawdzić.Sprawdz również akumulator podciśnienia ta bańke czy nie jest nieszczelna.[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 15:30_________________________________________________Podpinam się do tematu tylko że ja mam podciśnienie w węzyku wszystko niby działa.Ale jak zciągne węzyk i go założe z powrotem to sztanga podnosi sie równomiernie ale jakieś 3mm przed samą górą staje i za jakieś 2 sekundy dobija do samej góry.To chyba zasyfione turbo jest??Własnie jak auto sie przegoni porządnie to jest poprawa w przyspieszaniu a jak sie jezdzi spokojnie to tak przy 3 tys obr/min czyć lekkie przytrzymanie.
-
[B5 AFN] Czyszczenie dolotu
no wyczyść tylko czytałem ze najlepiej preparat do czysczenia kominków gość miał jak nówke nalał i trzymał tak 20 min.
-
[B5 AFN] Czyszczenie dolotu
Ale raczej można tak jezdzić?