Treść opublikowana przez dante0018
-
Prawa strona gorzej hamuje
Nie ma wpływu to że z tyłu coś się zblokowało. Powinieneś wszystkie zaciski zdjąć, wyczyścić jarzma, spr czy tłoczki lekko chodzą. Od tego bym zaczął
-
Czy można sprawdzić VAGiem el. lusterka?
A skąd wiesz że mata jest sprawna? Sprawdz czy prąd dochodzi do niej.
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
Do założyciela wątku: Kolego piszesz ze nie wiesz co z turbo się dzieje ze się wyłącza....a kilka postów wyżej ci pisałem ze komplet logów by się przydał jak chcesz mieć pewność i dodałem ze turbo najczęściej w takich przypadkach jest zabrudzone. Poczytaj wszystkie odpowiedzi w twoim wątku...
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
wystarczy zatkac srobka np
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
Zapieczone łopatki w turbo zdarzają się chyba najczęściej Ale jak napisał kolega wyżej bez porządnej diagnostyki to możesz pół auta przejrzeć i nic nie wyjdzie
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
co do 575 napisałem ci wyżej ze przyczyn moze bys wiele. Zeby dokładnie ocenic co jest jego przyczyną nalezy wykonac komplet logów. [br]Dopisany: 20 Luty 2012, 21:27_________________________________________________Świeci jakaś kontrolka na desce??
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
To nie ma nic wspolnego z egr Zamiast egr czyscic wyczysc turbo.
-
[B5 AJM] Problem z chłodzeniem. Zero sił, zero pomysłów....
Walnieta uszczelka nie musi sie objawiac olejem w plynie lub odwrotnie. Zalezy gdzie dojdzie do jej uszkodzenia. Moze poprostu dmuchac do ukladu chlodzenia przez co uklad sie zapowietrza i nie grzeje i jest duze cisnienie w wezach.
-
[ALL B6] Problem z ogrzewaniem.
moja wiad tyczyla sie tworcy watku :-) a w twoim przypadku sprawdzilbym czy nagrzewnica nie jest zatkana.
-
[ALL B6] Problem z ogrzewaniem.
A jak przestaje grzac to weze jakie sa, twarde czy miekie? Widzialem juz takie przypadki. Po osiagnieciu temp uklad sie zapowietrzal i przestawalo grzac. Powodem byla uszczelka pod glowica
-
[B5 AFN] Spadajaca moc wpadanie w tryb awaryjny
zbieg okolicznosci pewnie. Chyba ze cos uszkodzil... to zalezy jak wpada w tryb awaryjny jeszcze...
-
[B5 AFN] Powtarzający się tryb awaryjny znowu problem !!!
To ze w 010 to wiem tylko o te wartosci odpowiednie jakie powinny byc i ktore sa zle. Bo nie moe znalezc[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 21:20_________________________________________________To jednak turbo. Wczoraj wyciągnąłem i łopatki ciężko chodziły. Tylko przyczyna nie byl nagar tylko lub rowniez wytarte miejsca w części gorącej od łopatek... Czuć było nierówny metal po przejechaniu palcem.
-
[B5 AFN] Powtarzający się tryb awaryjny znowu problem !!!
Czy ma on wplyw na zanizanie wskazan przeplywki? Bo w pierwszych logach wyszla kiepsko? Jutro bym zamawial czujnik to razem bym wzial przeplywke. A wytlumaczy mi ktos jak stwierdzic walnienty map sensor?
-
[B5 AFN] Powtarzający się tryb awaryjny znowu problem !!!
dodaje loga 010. Jak wspomniałem auto wczoraj jezdziło dobrze. zero trybu awaryjnego a dzis zupelnie nie to auto. Notoryczny notlauf na 4 biegu przy 2,5 tys na 3 biegu przy 3,5.... 010 http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_72158.html 010 http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_72159.html 008 010 011 http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_72160.html
-
[B6 AWX] Opadnięta lewa strona
Mogła sprężyna pęknąć... Poprostu sprawdź sam lub podjedz do jakiegoś warsztatu
-
[B5 AFN] Powtarzający się tryb awaryjny znowu problem !!!
Nie mam skąd. Co najlepsze to auto stało 2 dni nie ruszane i dzis zero notlaufu, na 3 czy na 4 biegu. A zawsze czesto jak po nocce jechałem to łapał juz na 5 biegu przy 2 tys. a teraz nic...
-
[B5 AFN] Powtarzający się tryb awaryjny znowu problem !!!
Z gruszką i sztangą nic nie robione, jedyne co to turbo było czyszczone ale nic nie przestawiane.
-
[B5 AFN] Czujnik temp a obroty silnika.
Problem polega na tym że dziś odpaliłem auto ( ciepłe) nagle obroty zaczęły wzrastać tak do 1200 się trzymały..., w czasie drogi na jałowym trzymał 1000. Odpiąłem czujnik temp przy głowicy i obroty spadły. Podpiąłem znowu i juz było ok. Czy to jest wina tylko i wyłącznie czujnika? nie dzieje się to notorycznie. Zdarzyło się może ze 3 razy w ciągu 2 tyg. Na Vagu wywaliło mi ostatnio bład: 00522 Czujnik temperatury chłodziwa silnika – G62 ale wskazówka nie lata ani nic. Wskazuje 90 stopni cały czas.
-
[B6 AWX] Turbo, przestało ciągnąć, co może być przyczyną...?
aby wyczyscic trzeba wyjac turbo i rozebrac aby wyjac kierownice. A preparatem to sobie mozna kibel wyczyscic
-
[B5 AFN] Problem z zamulaniem i kaszleniem 1.9 tdi afn
Piszczy przy odpalaniu bo aku rozjebane. A to niby co wydaje dzwiek jak silnik odrzutowy to rozrusznik. Nie wyrzuci a kreci... A to niby zalewanie sie to jak zimny tylko?
-
[B6 AWX] Turbo, przestało ciągnąć, co może być przyczyną...?
Zrob logi i poczytaj troche na temat notlaufu... Najczesciej jest turbo do czyszczenia...
-
[B5 AJM] Jakie moge miec zawieszenie?
Sprezyny sa tez znaczone kolorowymi kropkami
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy
Ceny spore...szczególnie zbieżność (przesada) Najlepiej zrobić całość...bo zrobisz te co stukają i za niedługo następne padną. Zbieżność warto zrobić później...
-
[ALL B6] Odpływy podszybie.
No a jaki problem z założeniem tej gumki? włóż ja na swoje miejsce z góry i tyle...
-
[B5 AFN] Szybkość osiągania temp. roboczej silnika
Od nogi kierowcy :> A tak poza tym to od tego czy ci działaja swiece dogrzewające, egr, czy silnik jest obudowany z dołu i z góry, od termostatu....