Treść opublikowana przez dante0018
-
[B5 AFN] Utrata dynamiki po wymiane uszczelki pod głowicą
Sprawdź jak ustawiony jest rozrząd
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Chyba masz za ciężką noge
-
[B7 BRD] Olej miesza się z paliwem
Jakiej uszczelki? Nie potrafie sobie wyobrazic jak olej mógłby dostac się do paliwa...
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek zaworów
Nie jest za duży. Ja za komplet szklanek INA płaciłem 160 zł chyba, ale już nie pamietam. No i jeszcze robocizna...
-
[B5 AVG] Turbina A4 97r.
Jak chlapie olejem to jest dziura w wężu.... obejrzyj dokładnie wąż co idzie z turbo do IC
-
[B5 AFN] Problem odłącza turbo i wchodzi w tryb awaryjny
Bardzo dobre pytanie! Żeby wyczyścic kierownice trzeba wyjąc turbosprężarke, i ją rozkręcic. Jeżeli tego nie zrobił to od tego bym chyba zaczął.
-
[B5 AFN] Problem odłącza turbo i wchodzi w tryb awaryjny
Sprawdź błędy jakie są, bo kontrolka swiec żarowych oznacza błąd. A co notlaufu to sprawdź wężyki podciśnienia, i zawór N75. Możesz go podmienic z N18(ten co steruje EGR) Przepływomierz niech zostawi w spokoju bo go spieprzy i bedzie kosztownie... Najlepiej jakbyś zrobił logi.
-
[ALL] Co gorsze-2.5 TDI czy 2.5 TDS :)
Mój wujas ma TDS w e34 i od 2 lat zepsuł się tylko wtrysk sterujący. Powstało pęknięcie i ciekła ropa. Nic poza tym. Auto jeździło na różnym syfie (opale itp) i chodzi jak zegarek.
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
No jest przekaźnik jakiś... Za mojej kadencji nikt nie grzebał ni przy pompie. To dawka do zmniejszenia?
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Panowie jeszcze taka sprawa. Czasami najczęściej ale nie zawsze po dynamicznej jeździe coś stuka, jak popychacz ale ciszej, domyślam się że to wtryskiwacz. Ale nie mogłem dosłuchac się który to. Czy ma to związek z tym że w logach BS 000 w poz 9 jest 190. trochę dużo.... A te BS robiłem zaraz po dynamicznych i też stukało. Silnik przestygnie, np zgaszony i przestaje, lub samo z siebie przestaje.
-
[B5 AHU] Duże spalanie
Bo przy takiej prędkości dośc duże obroty i dlatego. [br]Dopisany: 03 Październik 2011, 22:10_________________________________________________W "Motorze" był test dwóch Octavii, jedna rocznik 99 silnik 1.9TDI 90 kucy i przy 90 km/h paliła 3,8l 120 km/h 6,4 litra a przy 140km/h paliła już 7,5l. natomiast nowa Octavia z serii GreenLine dzieki dłuższył przełożeniom przy 140 km/h spalała 5,9 litra
-
[B5 AFN] Świst powyżyej 2000 obrotów tryb awaryjny
ktoś poprostu "zaślepił" EGR, a tak poza tym to poszukaj dziury w dolocie
-
[B5 AHU] Duże spalanie
Zrób logi, kąt wtrysku może by kiepski albo wtryski leją przez to zapach taki... przeładowanie turbo...sprawdź podciśnienie
-
[B5 AFN] spadła rura od IC- gwiżdże lewym powietrzem-mnóstwo białego dymu
Może w innym miejscu gdzieś pusciło. sprawdz dokładnie dolot
-
[ALL B5] Sprężyna? Wahacze czy sworzeń? coś trzeszczy
Albo górne wahacze. złap któregoś i poszarp, może usłyszysz dzwiek
-
[INNE] Audi A6 C6 Pełen pakiet S-line, pierwsze w Polsce 2.0 tdi quattro
Auto miało 175tys przejechane i silnik do roboty... ja pie**** Co się z tymi autami dzieje....
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Jak skończyłem grzebać to mi silnik ostygł i po skończeniu logów dynamicznych wynik kąta się troche zmienił, ale poprawiłem go później i skacze do 49. Ale ciagle jest 190 w 9 kolumnie... Kolektor wypalony, wymoczony i wyszorowany gdzie się dało... gdzie niegdzie zostały czarne plamki tylko. Śruby mam zapasowe i uszczelka też jest, byłem przygotowany ale ta śruba mnie troche zniechęciła...
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Puszka od kata została i w środku jest rurka... Zabierałem się za wymianę kolektora ale się okazało że ktoś już tam grzebał kiedyś i jedna śruba jest zniszczona i nie mam pomysłu jak to odkręcić... Odpala ok bo robiona była mapa startowa... Pali mniej niż 6,5 nawet. Na rozgrzanym nie dymi. Kąt mógł się przestawic bo wymieniona była pompa wtryskowa( tylko dlatego że stara ciekła a miałem pod ręką sprawdzoną i dobrą) Jutro bede pewnie robił ten kąt wtrysku i postaram się logi zrobi odrazu. [br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 17:23_________________________________________________Dynamiczne 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58312.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58314.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58315.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58316.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58317.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58318.html Statyczne 000 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58319.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58320.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58321.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58322.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58323.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58324.html 023 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58325.html BS 000 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58326.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58327.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58328.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_58329.html
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
A przepływke gdzie można dostac? kupowac z allegro ? Czy zna ktoś pewniejsze miejsca?
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
kat wtrysku poprawic tak jak jest to w dziale warszat? Najpierw logi czy ustawiac kąt?
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Bede chciał zrobić komplet, a ten zrobiony na szybko jadąc z dziewczyną wiec wiec... A co do EGR to problem chyba z N18 bo zdjąłem wężyk i podłączyłem inny EGR trzymając go w ręce i zero reakcji było..[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 16:26_________________________________________________Wczoraj przeczyściłem przepływke, czujnik w rurze dolotowej, naprawiłem N18 i EGR zaczął działać.... Niestety nie widać poprawy, wiec szykuje się na kupno nowej przepływki... Ale powstał inny problem. Gdy rano odpaliłem auto to puścił szarego bąka, na wolnych obrotach nie kopci, natomiast jak go przegazuje do 2tys na zimnym silniku to niesamowicie kopci, szary dym przeplatany czarnym. Auto stało na trawie to czarna plama została, jak sie nagrzeje tak do 70 to jest już ok. Zero dymu. O co chodzi???
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
egr nie jest zaslepiony :-) zawalony pewnie syfem skoro tak...[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2011, 13:07_________________________________________________Wczoraj przeczyściłem przepływke i dzis na szybko zrobiłem loga 008 (tak wiem że powinien być komplet ale narazie próbowałem sprawdzic czy cos pomogło ale chyba nie bardzo patrzac na trzecią kolumne... http://vaglog.rtnet.pl/mateusz0135_57438.html
-
[B5 AFN] Szumienie przy skręcaniu w prawo pomocy!!!
Łożysko...tez przerabiałem taki problem
-
[ALL B5] Funkcje samochodu
Jak robisz psik psik na szybę to wtedy dysze się grzeją A bębenki się podgrzewają jak pociagniesz klamke i przytrzymasz dłużej
-
[ALL B5] Funkcje samochodu
Lusterka mogą by grzane po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu grzania tylnej szyby... Dotknij reką, powinny być ciepłe... lub odchyl szkło, może dojrzysz kable.. Spryski jak są grzane powinny miec doprowadzone kabelki...