Treść opublikowana przez Xsystoff
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja proponuje w niedziele o 20 spotkac sie na parkingu carrefour`a (Turzyn).
-
[B5 AHL] Swap silnika.
Przelozenie glowne jest inne, a co za tym idzie wszystkie biegi w 1.6 sa krotsze. Na skrzyni z 1.6 bedzie zauwazalnie szybszy, ale w trasie krotsza piatka bedzie meczaca.
-
[B5 ADR] Białe quattro
Przeciez nawet zdrowy AFN nie ma zadnego podejscia do ADR`a czy to na kresce w rzeczywistosci czy patrzac po samych danych od Audi. I tak wolalbym miec q przy tych silnikach niz oske, ostatnie zimy byly meczace nawet z nowymi zimowkami.
-
[B5 ADP] Audi A4-poprawiania fabryki ciąg dalszy [lusterko fotochromatyczne]
Ja bym sie w krancowki podpial. W A6 C5 zapalaly sie tylko otwarte drzwi (oswietlenie ziemi + oswietlenie nog + taka mala czerwona lampka). Skora parzy w pupe jak jest slonce mocne, skora mrozi tylek jak jest zimno, ale ani sekundy nie zalowalem zmiany materialu na skore, zapach, wyglad, dotyk - wszystko na plus No i te seryjne skorzane fotele sa duuuuzo lepiej wyprofilowane niz seryjne stolki materialowe (chociaz to nie pseudo kubelki).
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Moze jakis spot bezposrednio w Szczecinie w centrum, a nie gdzies po wioskach/lotniskach/zlotach ? Ja np. chetnie bym sie spotkal na Wałach Chrobrego na godzinke, poltorej, bez robienia kilometrow gdzies po wojewodztwie ;]
-
[ALL B5] Avant Porsche Signal Green by Spartan
Fajny zestaw, 2.5 + Tip, no i ten kolor. Plany tez dobre Moze kolor na zamowienie jak w bmw (indyvidual)?
-
[B5 ADP] Audi A4-poprawiania fabryki ciąg dalszy [lusterko fotochromatyczne]
No ladnie, ladnie, znowu bede musial Cie gonic z tymi modami Chromy swietna rzecz.... U mnie sypnal sie uszczelniacz zmiennych faz rozrzadu i strasznie cieklo, a ze do jego wymiany trzeba rozpiac rozrzad, a ten mial przelatane nie wiadomo ile to i doszedl rozrzad, jak rozrzad to i napinacz klinowego bo halasowal, jak napinacz to pasek, jak juz wszystko rozebrane to uszczelka pod pokrywa w zestawie z uszczelkami swiec, no i jakies inne bzdety i peklo 1.5k zl, i znowu fis czeka na swoja kolej
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
dawaj na priva
-
[B5 AEB] Czyszczenie przepływomierza
Mam ten sam blad skladu mieszanki ale w ADR, jakos od roku mam ten blad. Wymieniony przeplywomierz, wyczyszczona przepustnica, sprawdzona sonda. Nowe swiece, cewka. Spalanie i osiagi w normie, opinia wieloletniego mechanika VAG`ow to trzasniety sterownik silnika, bo innej opcji nie ma.
-
[ALL B5] Kierwonica S4
Tasma pasuje ze starej kiery ale lepiej wziasc komplet - duuuuuuuuuuuuuuuzo mniej roboty z rozbrajaniem starej kierownicy zeby wyciagnac tasme.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Spoko juz oproznione ;D
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Z ADRem do 120 idzie lanek rowno, AFNa serie opierdzieli
-
Lanos 1.6
Ale chcesz stanac na cwiartke z ADR`em czy z Coltem ?
-
[B5 ADR] Pytanie do właścicieli A4 ADR
Musi byc krotka piatka zeby sie te 205 fabryczne rozbujal. Od 1.8T jest dluzsza skrzynia, mozna sprobowac zalozyc. Faktycznie brakuje w trasie dluugiej 6tki.
-
Lanos 1.6
A co z felką? Hamownia w vtechu godna polecenia? Musze shamowac sie swoim.
-
[ALL B5] Rekinowy Jaspis :D
No wlasnie, czegos brakuje na grillu, jest golo teraz :gwizdanie: Fajnie wyszlo malowanie
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
http://www.wojcik.szczecin.pl/ ---> ja robie tutaj wszystko zwiazane z Audi.
-
[B5 ADR] Ilość obrotów
W sumie dziwne, bo u mnie 1300 jest przez maks 30s, przepustnica wyczyszczona wczoraj
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
A czemu tak w srodku tygodnia? wole niedziele
-
[ALL B5] Słabo świecą przednie reflektory
Ja mam u siebie soczewke depo z s4 przedlifta czyli z oddzielnym kierunkiem bez cieca blotnika, swiatla bez problemu ustawilem na stacji diagnostycznej, swieca bardzo dobrze nawet nieznajomy diagnosta pochwalil. Napewno lepiej niz 16 letnie oryginaly gdzie pewnie odblysnik pierwszej mlodosci nie jest, tak samo jak auto nie walone przodem to absolutnie nic nie trzeba pasowac, lamy idealnie sie przykreca w miejsce starych i tyle. Ringi pomine milczeniem, one sa fajne ale w BMW
-
[B5 ADR] Czy aby napewno dobre obroty w stosunku do prędkości?
Zatem pytanie co daje 20v jak ani mocy ani niutona nie ma wiecej niz wiekszosc 16-stek 1.8 konkurencji Nie liczac Hondy
-
[B5 ADR] Czy aby napewno dobre obroty w stosunku do prędkości?
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b5240cfcc0ff025a - ZETEC A tutaj 1.6 8v i 1.6 16v by VAG o praktycznie identycznej mocy: http://rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=588 http://rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=12
-
[B5 ADR] Czy aby napewno dobre obroty w stosunku do prędkości?
Czemu OT, wiadomo, ze ADR ma krotka dosyc skrzynie wiec wyzsze obroty na piatce sa calkiem normalne, ale zagadnienie 8v vs 16v czy nawet 20v jest ciekawe. Szczegolnie ze mialem Swifta 1.3 8v 68hp i identycznego Swifta ale GTi czyli 1.3 16v 101hp. Roznica w momencie to w 8v 103Nm, a w 16v 112Nm czyli niewiele, tym bardziej ze w 8v max moment byl przy 3300rpm, w 16v przy... 5000rpm. Tylko ze nawet scigajac sie w zakresie do 4 tys rpm (tak dla funu zrobilismy kilka razy) gdzie 16v nawet nie zaczynal porzadnie ciagnac odstawial 8v jak chcial. Tajemnice rozwiazala hamownia, 16v mial >100Nm w zakresie... 2000rpm - 6500 rpm (odcinka prawie 8000), a 8v mial zdecydowanie gorszy wykres (dol tez). Nie mowiac, ze 68 koni to GTi generowalo niewiele wyzej niz 3000rpm Tak wiec nie wiem jakim cudem mocniejsze 16v moze miec jakikolwiek zakres obrotow slabszy, chyba 900-1500
-
[B5 ADR] Czy aby napewno dobre obroty w stosunku do prędkości?
Wrazenie, ze 8 zaworowe silniki maja dobry dol wiaze sie tylko i wylacznie z tego, ze gora jest cieniutka. 1.8 90hp ma cale 146Nm przy 3300 rpm, ADR ma 173Nm prawie 1000rpm wyzej ale ma ponad 150 juz od 2500, tak wiec bije 8v jak chce, a wrazenie ze nie idzie z dolu jest spowodowane tym, ze ma na gorze prawie polowe mocy wiecej niz 8v
-
[B5 AEB] Cztery łapy, cztery łapy.. Nowa felga!
Ja wgniotek nie mam, ale mam tak pociapane zderzaki na rogach, ze az przykro :/ Parkowac to oni nie umieja Haa, wlasnie patrze, ze masz taka skore jak ja chce do siebie zalozyc, identyko, a sprzedawca twierdzi ze boczki do niej sa standardowe czarne, a tutaj tez widze siwe w skorze, czyli mnie chcial przyciac :gwizdanie: