Treść opublikowana przez SotoM
-
"Pocenie" silnika.
nic nie zaslepic tylko kupuj nowy - uzywki sprawnej a przede wszystkim szczelnej nie znadziesz. kolega wyzej napisał jest to bolączka tej technologii... sa rzeźbiarze i sie bawia w jakies rureczki wężyki aby ten olej sie zbierał do butelki umieszczonej gdzies pod maska-ale to takie druciarstwo. nowy perburg 500zł i masz spokuj. w moim podpisie masz link sklepu kolege z forum (dzik) prowadzi sklep i ci po rabatach załatwi i wyśle pod wskazany adres...
-
Pompa Vacum - problem czarnej ropy w baku i filtrze paliwa.
ale koledze chodzi o to ze w filtrze paliwa jest brudna ropa... to tak jakby bak był zasyfiony... pisałem na poczatku ze ja u siebie takze to zuwazyłem zmieniajac .f.paliwa zlewajac z niego zawartosc... do tej pory nie sprawdzałem... czyli aby zobaczyc skad ta brudna ropa płynie nalezalo by porobic przejscia w przezroczyste węzyki do filtra. i bedzie widac skad ten syf płynie czy powrót paliwa z silnika czy odrazu płynie to z BQ... tylko ze jesli juz długo z tym sie jeździ to jesli to faktycznie jest sadza ze spalin przedostajaca sie do paliwa i potem trafia to baku to syfi wszystko... Kolega a nie masz mozliwosci załatwienia na próbe drugiej przepływki....?? ze szrotu nawet...
-
Wymiana paska od klimatyzacji czy potrzeba demontować przód?
pasek od klimy zmienia sie w 20min... demont zamont osłony jesli jest potrzebny ci zwykły klucz imbusowy 6mm + jakos nieduza przedłuzka i do naciagu łabedzowe wielokatne oczko 17mm... odpuszczasz 2 sruby sciagasz/zakładasz pasek, naciagasz skrecasz-dociagasz nie mocno i po robocie.
-
Sprawność auta
ogólna diagnostyke silnika. sprawdzenie parametrów pracy silnika statycznie jak i dynamicznie. w jakiej kondyzcji sa pompki, czy dobrze przepływomierz liczy czy dobrze turbo wstaje i czy dobrze pompuje - przeładowuje/niedoładowuje... to zalezy jak w sofcie ci podniusł mape od doładowania ile turbo ma dmuchac... czy synchronizacja rozrzadu jest ok(to wazne bo wtedy jest prawidłowy odczyt Bipów popek) i ogólnie optycznie obejrzec silnik pod katem wycieków i zapocen olejowych... chyba ze odrazu auto na warsztat na przeglad okresowy. spr wszystkiego. zawieszenie. ukł.kier. sily hamowania. stan układu hamulcowego itd...
-
Wymiana oringów na pompowtryskiwaczach
w ASO ze 100zł zostawisz za same śruby... a lepiej je wymienic.
-
Pompa Vacum - problem czarnej ropy w baku i filtrze paliwa.
ja jak zakupiłem swoje BRD (2 tyg temu) i wymieniałem filtry itp to przy wym.filtra paliwa zlewajac ze starego zawartosc takze ropa była jakby czarnawa... pomyslałem ze moze długo juz nie był filtr wymieniany po wymianie nie zagladałem juz... moze to zbiornik jest brudny stad ta czerń... kopcenia u mnie nie zauwazyłem ale to czuje tez ze sa troszke za bardzo gryzace spaliny... ale pompki - korekcje i bipy koleżka mowi ze sa eleganckie,turbo dmucha ładnie 1,5bar wrecz ksiazkowo... narazie jeżdże i nic sie nie dzieje....tylko dla mnie ta moc w tym samochodzi tak dziwnie wstaje... musze go postawic na rolki dla sprawdzenia.... co niektórzy mówia mi ze to tak poprostu jeździ... w/g mnie cos chyba nie bardzo...
-
Witam mam pytanie o rozrząd
ponoc Dayko - osobiscie jestem do tego zrażony. kiedys po zalozeniu takiego paska i eksploatacji przez 7000km pekł mi obracajac wałem recznie w prywatnym aucie przy wymianie pompy wtryskowej... powiedziałem wtedy nigdy wiecej... wiem wiem Dayko jest montowane na 1 montaż (jak byle szajs wygra przetarg to tez będą montowali i wtedy każdy powie ze to dobra firma) jak ja sie dowiadywałem to conti ma 1 jedyny pasek do tego silnika i tyle.
-
[2.0 BMM] Czy podejdzie głowica od 1.9 PD
w silnikach nie ma zaworu regulacji cisnienia oleju. jak juz to zawór bezpieczeństwa- cisnienie oleju idzie przez filtr oleju albo go omija gdy z filtrem sie cos dzieje.
-
Witam mam pytanie o rozrząd
ale conti nie produkuje wzmacnianego do starych klekotów...z tego co sie dowiadywałem niedawno o rozrzad do mojej wciaz w posiadania B5 AFN...do PD owszem nie ma problemu...
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
ja mam B7 ale u mnie nie ma takiego włacznika... mam zwykły przełacznik swiateł BiX i z boku DRL
-
Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY
to ja nie rozumiem... dla mnie słupek to goły motor całkowicie bez osprzętu... a gdzie wyczytałeś ze ten silnik jest z 2001r...?? bo ja nie widze tego... jak juz szalec z pompa to szukac od silnika AHH 90KM
-
Wymiana płynów i olejów - potrzebne ilości.
tak mini poradka odnośnie płynu hamulcowego - kup 2L dobrze jest przepłukac układ świeżym płynem i przy okazji przepompować go przez siłownik sprzęgła( zadko kto to robi)
-
Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY
skoro masz silnik AFN a kupujesz słupek AHU to dlaczego miała by nie pasowac instalacja od AFN... przeciez pompe/turbo/czujniki itd wszystko swoje przekładasz tak...?? do słupka silnika nie podłaczasz ani jednego przewodu... tylko do osprzetu....
-
Misa olejowa
ty wiesz swoje ja wiem swoje. wczoraj rwałem w swojej B7 miske bo robiłem imbusa zeby było duzo miejsca warto odpuscic ławe... inni robia bez bo tez mozna ale... tragicznie to brzmi opuscic ławe- ale to jest kwestia odkrecenia 8 śrub i ładnie przód ławy( ten środek pod łączeniem silnika ze skrzynią) schodzi w dół i miseczkę elegancko wyciągasz i potem bez problemu wkładasz z położonym silikonem.
-
Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY
jesli silnika bedzie wyciagniety z passata lub audi to tez pasi jesli silnik pochodzi z pojazdu w ktorym ten silnik siedział poprzecznie - zapomnij - nie ma mocowan na łapy dla audi.
-
Misa olejowa
w zadnym audi a4 silnik nie siedzi poprzecznie wszystkie siedza w zdłuż. z tym opuszczaniem ławy to nie dokonca. wystarczy podniesc motro do góry , zdemontowac cały stabilizator z aluminiowymi podstawami poduszek silnika. zaczyna ci sie opuszczac przód ławy i to w zupełnosci starczy.
-
[2.0 BMM] Jak sprawdzić czy jest cisnienie na popychaczach
moze byc ze wałek rozrzadu jest podrezany... ale to trzeba mierzyc na stole czujnikiem zagarowym... nie ma opcji sprawdzenia czy jest dobre cisnienie podawane na hydro. moze to nie hydro klepie a moze pompowtryski żle wyregulowane... spr hydro to -krzywka w góre napierasz lekko na hydro i miedzy czop a hydro wkłada sie listek szczelinomierza 0,20mm jesli mozna włożyc - hydrosztos kwalifikuje sie do wymiany.
-
Sprzęgiełko alternatora czy one jest winne PILNE
nie koniecznie musi mieć wolnobieżke. niepotrzebnie zrzucałeś pasek. wystarczy w żeberka włożyć cienkiego śrubokręta i spróbować wirnik ruszyć w lewa str. jeśli nie ma możliwości ruszenia wolnobieżka zapieczona(o ile to wolnobieżka). chyba ze masz zwykłe kółko pasowe. dojrzyj jak jest zamocowane koło czy jest przykręcone nakrętka. jesli nakretak jest- wolnobieżki nie masz i problem tkwi w niestabilnym napinaczu paska 5pK.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
pochwale sie ze jestem po wymianie imbusika w BRD. ogólnie naczytałem sie tych wszystkich rzeczy/opowiesci a jak wyjąłem tego jebusa to zrobiłem to nie potrzebnie 250kkm a ten imbus ledwo-cały nie zrezany jedynie co to slady od klinowania sie- ale co, zmieniłem dobry na nowy.... dla porównania włozyłem stary czy nowy -kompletnie zadnego niepokojącego luzu nie wyczułem i nie zauwazyłem. zabawa jest, idzie to zrobic w 8h z przerwą na obiad i wymiana napinacza paska kl i rolki pośredniej...minusem tego jest -aby było solidnie zrobione to auto musi stac z pusta miska bo musi pasta zaschnąć. jutro zaleje oliwoą motor ,zrobie jazde próbna w celu spr.czy oby na pewno szczelne...
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
bediks a nie chaciał bys zainwestowac i za 1000zł kupic 4 szt opon??....chodzi mi o to ze w grudniu 2011 kupiłem nówki goodYear 4 szt opony zimówki 195/65/15 a teraz zakupiłem B7 z kołami zimowymi 16C. no nie oddam w prazenci z autem kół- kuźwa... za opony dałem prawie 1500zł... pojezdziły 3 miesiace i lato ubrałem...
-
Dw na Jm
kupuj zestaw VALEO daje spokojnie rade. kolega w passacie B5 FL to zamontował z pół roku temu i jest zadowolony a ma 200km i około 400 a 500Nm. i spokojnie daje rade. G60 chyba nawet nie podejdzie bo ma inny frez na wałku jest drobny a w a4 jest na 23zeby a tam chyba 30zebów... juz nie pamietam. zestaw G60 montuja do ukladu napedowego poprzecznego.
-
Koła z passat do audi A4 czy podejdą?
no jasne ze można. ja tez mam zagwozdkę bo kupiłem B7 a mam koła zimowe z B5 z prawie nowymi oponami GY z grudnia ubiegłego roku i nie wiem czy podejda...
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
jakby ktos chciał dokonac tego zabiegu - uciec z 2umasa na 1dnomas to mam cały zestaw bez srub. sprzegło nowe Luk i uzywane koło zamachowe.
-
[ALL] Spoty w Koszalinie?
podpowiem ze rónica jest tak ze motor moim zdaniem się szybciej nakręca bo zwykłe koło jest lżejsze a kolejna rzecz jest czujniejszy na dodanie i odejmowanie gazu 2umas ma ten ruch aby był komfort ruszania ,eliminuje kasuje ten efekt szarpnięcia. ale bardzo nie jest to odczuwalne.
-
Dziwny dzwiek sprzegla
a gdzie to słyszysz bardziej jakby w srodku to strzelało czy gdzies jakby na zewnątrz...??