Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SotoM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SotoM

  1. T - na takie wymieniali M - poprawione nie podlegały wymianie
  2. SotoM odpowiedział(a) na MAJKI temat w 2.0TDI
    Sama uszczelka nie Do pokrywy podłączone jest podciśnienie, mi osobiście kiedyś pękl ten gumowy łącznik i faktycznie auto dołu nie miało ciekawego...
  3. SotoM odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Można go bardzo łatwo uszkodzić jest to zimering który z obu stron ma sprężynki jak kupisz zestaw to zobaczysz. Ogólnie lipnie się go osadza i potem przy składaniu trzeba ostrożnie wsowac go na oske
  4. SotoM odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    W 16V Zazwyczaj tandem jest temu winny... Z tego co pamiętam to w brd nie ma pod ppd uszczelnień jedynie na nich Oringi. Także ja bym celował w pompę Demontaż jej jest nieciekawy bo przeszkadzają przewody chłodzące i do jednej śruby trzeba przygotować klucz imbus 6mm i go przyciąć aby wejść za krociec wodny -jak juz sie ta śrubę sporo ruszy to pancami pójdzie... Ja kupuje zestawy od http://www.dieselcars.pl/index.html Samo Uszczelnienie pompy to żadna filozofia, czegulna uwagę i mega trzeba się postarać przy wymianie uszczelnienia zimeringu,które jest winne przedostawiania się oleju do ON. Śruby które są w zestawie można odrazu wrzucić bo nie pasują do pompy są za długie także ja skręcam na stare
  5. SotoM odpowiedział(a) na kopytko19 temat w 2.0TDI
    No to musisz to skrócić bo nie upchniesz tego...
  6. SotoM odpowiedział(a) na kopytko19 temat w 2.0TDI
    Jakieś to dłuższe wygląda jak do 1.8t... Przygarnął bym pusta puche...jeśli jest Ci zbędna....
  7. A ja myślę że problem tkwi w nieprawidłowo ustawionym rozrzadzie wydech względem ssacego
  8. to co ci zostało około litra mozesz smiało wykorzystac poziom oleju pod zgrubieniem z oznaczeniem MAX ja do swojej na 10000km w zależności od ujeżdżania - do 0,5L dolewam.
  9. Odłączyć przy silniku kilka dostępnych elementów i zakręć kilka sekund rozrusznikiem...potem spr.bledy jeśli nadal nie będzie żadnego błędu tzn że grzebał tam jakiś osioł... Piotruś sorka za ponowny bajzel w wątku...
  10. Wymień F.paliwa. Ciekawe czy ktoś normalny usunal dpf w sterowniku... Czy jakiś cymbał i dlatego komp nie pokazuje ci błędów...
  11. Sprawdź wolnobierzne koło pasowe alternatora załóż nowy napinacz paska Ina i po problemie...
  12. Dpf wciąż na pokładzie? Ile km zrobione po wymianie f.paliwa i filtr jakiej firmy?
  13. Dpf

    SotoM odpowiedział(a) na Eddie92 temat w 2.0TDI
    W żadnym aucie nie ma kontrolki imformujacej że odbywa się proces czyszczenia... Kontrolka/kominikat informujący o problemie awarii dpfu jest Jeśli na tabliczce masz euro 4+Dpf tzn ze w tym aucie był Dpf ale widocznie już go nie ma...
  14. jak masz mozliwosc to podmien N75. lub w\zdemontuj swoj i go przepłukaj np WD40 i delikatnie przedmuchaj - zamontuj i testuj
  15. SotoM odpowiedział(a) na Piosko93 temat w 2.0TDI
    majac BLB bez DPFu -mozna smiało EGR w sterowniku wyłaczyc i bedzie spokuj...
  16. podłaczyc vaga i spr ilosc obrotów wału korbowego -aby prawidłowo silnik zapalał na goracym to musi wytwarzac około 300obr/min jesli wina rozrusznika - to trzeba by było po testowac to z dodatkowym prądem - z prostownika (boster) lub na kable podłączyć się do drugiego auta - jeśli problem z rozruchem nie wystapi to rozrusznik na stół i go trzeba rozebrac, wymyc, wyczyscic,nałozyc Świerzego smaru gdzie trzeba ewentualnie powymieniać co trzeba - tulejki,szczotki itp...
  17. o czym ten błąd mówił....? to ze czysty to nie znaczy ze sprawny- elektrycznie bądź mechanicznie... lub tez usterka w instalacji...
  18. moze na internecie PD jest wadliwy a w rzeczywistosci na warsztacie to są tak sporadyczne usterki....naprawdę bardzo rzadko się to robi... owszem bardzo dużo zawieszenia,hamulce itp... a PD czy wałek rozrządu.... mega sporadyczny temat... PD - juz ciezko o uzywki w dobrym stanie to fakt - ale technologia poszłą juz tak do przodu ze mozna je porządnie zregenerowac... jesli chodzi o wałek rozrządu -mozna temu zapobiec - zaspawać broki w wałkach sterujących. powodem wycierania sie wałków jest wypadające broki z wałków sterujących PD. no i turbo VNT - czesta usterka ale to podziekowac sobie samemu za eko PSJ. miałem kiedys AFN i jak dla mnie jest to za słabo jak na taka budę jeszcze po wirusie zaczyna się odpychać... natomiast 90tka 1Z/AHU to już w tej budzie straszny leniuch... Jestem za PD...
  19. SotoM odpowiedział(a) na team111 temat w 1.9TDI
    Kiedyś kilka lat temu podobnego problemu szukałem w Skodzie Fabia 1.4 16V - panewki główne wału korbowego się porezały -silnik pracował poprawnie. Ludzie kupili auto sporo nim pojezdzili było ok...przyjechali na wymianę oleju i na drugi dzień wrócili Stało się to po wymianie oleju -najprawdopodobniej silnik był zalany jakimś Motodoktorem
  20. Jest możliwość tylko już nie dokrecisz dynamometrem bo jest zbyt ciasno...także Trzeba z wyczuciem docierać nakrętki napinacza
  21. SotoM odpowiedział(a) na Bananas temat w 2.0TDI
    Jakie masz ładowanie? Na 99% rozrusznik do przeczyszczenia To się wysil i napisz co było już robione Jak już zapali to zapala normalnie na zimnym i rozgrzanym?
  22. DPF go za dupe trzyma... 170tki maja problem z dołem ogólnie... po za tym turbiny są kapryśne stad tez ten słaby dół moze byc- ja u siebie tez na serii rewelacji nie miałem ale po zrobieniu lajtowego wirusa zaczeło to jakos lepiej jezdzic z dołu - wczesniej zaslepiałem EGR i wyrzuciłem z kolektora klapki wirowe - reakcja jakas była. 2 tyg.temu odbiło mi i wlałem do baku z STP srodek wspomagajacy wypalanie DPFu - jestem mega zaskoczony- zrobiłem zbiornik i porostu kolosalna róznica
  23. przepłukaj N75 WD40 np nalej WD i bez posrednio pod 12V popykaj niech eNka popracuje ,znowu przelej i sprezonym powietrzem nie mocno przedmuchaj, zamontuj i testuj a mierzyłeś podcisnienie jakie Vacum wytwarza??
  24. tak sie dzieje jak za mocno jest napiety pasek nasmiesniejsze jest to ze nawet jak napinacz sie napnie na wskazane pkt przez producenta to i tak jest za mocno - ja np ustawiam znacznik przed pkt i wtedy jest cisza.
  25. SotoM odpowiedział(a) na Timek temat w 2.0TDI
    1 pies.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.