Treść opublikowana przez kandrzej
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Nadal jestem "w lesie". Wymieniłem przegub wewnętrzny z półosią - nadal są lekkie stuki w rytm kręcenia się koła...Nic się nie zmieniło. Mam teraz drugą półoś z przegubem wewn. Mechanik mówił, żeby czekać...aż się zepsuje mocniej i będzie można jednoznacznie stwierdzić co jest zepsute - teraz ciężko na łożysko za wcześnie, poduszki pod silnikiem i skrzynią też nie - wykluczył dwumasę. Wiem że: zawieszenie i układ kierowniczy ok - sprawdzałem na stacji diagnstycznej, przeguby wymienione zewn i wewn., plecionka sprawdzona, poduszki silnika wydają się ok luzów brak. Może tarcze mają lekkie bicie albo klocek hamulcowy trze o tarczę - zobaczę jeszcze hamulce - zaciski. Macie może jakieś pomysły...
-
Numer półosi napędowych.
Dzięki.
-
stuki i drganai na kierownicy
Pomogło? Jest już cisza i brak drgań?
-
Numer półosi napędowych.
Dzięki za pomoc. A 8D0 407 272AR będzie pasować?
-
Jaki mam przegub zewnętrzny?
Tak, o to chodziło. Dzięki Panowie za pomoc.
-
Stuki podczas hamowania.
Pojadę na inną stację diagnostyczną nie ch sprawdzą jeszcze raz zawieszenie, układ kierowniczy i całą resztę, bo juz powoli mam dość... Albo jeździć póki coś się nie zepsuje takiego, co jednoznacznie będzi można stwierdzić... Jak ktoś stwierdził w innym wątku, że coraz więcej "drgań"pojawia się na forum w tych silnikach i może ten typ tak ma... Pozdr.
-
Jaki mam przegub zewnętrzny?
Witam, Sorki, że się wtrącam w cudzy wątek... Czy mógłbyś sprawdzić w etce numer półosi napędowych i przegubu wewnętrznego 1.8T silnik AJL rocznik 1998. Dzięki
-
Silnik 1.8T 150 czy 180KM? - niedobór mocy.
Miałem podobne problemy jak Ty. Mechanicy mówili często - turbina nie pompuje....zamontowałem wskaźnik doładowania - mam teraz wskazania doładowania i wiem kiedy jest ok a kiedy coś nie tak np. gdy wejdzie auto w tryb awaryjny - doładowanie ledwo 0,3 i samochód nie jedzie/gdy gazownik ustawił instalację tak miałem/. Co do zaworu DV, wymieniłem zawór dv była poprawa ale na krótko - później turbina odmówiła posłuszeństwa-zbieg okoliczności. Zawór kupiłem w salonie skody nr 06A 145 710 N, jeśli dobrze pamiętam jest to zawór od audi TT bodajże 225KM. Co do BOV-a jest nie polecany do naszych aut - było o tym na forum.
-
Stuki podczas hamowania.
Mam taki sam problem i dodatkowo są delikatne drgania na kierownicy, pedale gazu, ogólnie zała buda lekko drży. Byłem na stacji diagnostycznej twierdzą że wszystko ok. Wymieniłem przegub zewn.- terkotał. Co może być przyczyną? Przgub wewn., poduszki pod silnikiem?
-
Numer półosi napędowych.
Witam, Jakie numery mają półosie napędowe lewa i prawa w A4 B5 1.8T/AJL/rocznik 1998? Dzięki
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Przegub wewnętrzny do B5 1.8T/AJL/ napęd - FWD, łożysko tylne i przednie. Jakie koszta tych części? Dzięki
-
stuki i drganai na kierownicy
Daj znać który przegub, zewn. czy wewnętrzny?
-
stuki i drganai na kierownicy
Przegub zewnętrzny czy wewnętrzny? Mam podobnie, wymieniłem przegub zewnętrzny /była rozerwana osłona/ ale jest teraz to rytmiczne stukanie i jakby ocieranie w rytm obracanego koła. Czy możliwe że jeszcze uwalony jest przebub wewnętrzny?
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Dzięki Panowie za pomoc i podpowiedzi. Mam cichą nadzieję, ze to jednak nie dwumasa. Posprawdzam jeszcze raz przeguby i półośki. Zajrzę też do poduszek silnika i skrzyni biegów...Napiszę co i jak.
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Witam, Od 2 tygodni mam problem z drganiem przenoszonym na kierownicę a ostatnio na "budę" samochodu. Zaczęło się wszystko nagle - na prostej i płaskiej drodze zaczęły się nagle drgania kierownicy, tak jakbym złapał gumę, zatrzymałem się ale wszystko było ok, jadąc trzęsło jakby chciało wyrwać kierownicę, powoli doturlałem się do domu. Najdziwniejsze że na drugi dzień wszystko było ok, rano jechałem do roboty wszystko dobrze, wracając gdy postałem trochę w korku znowu drgania przy prędkości od 40-120km/h. Wczoraj jadąc s3 poczułem dodatkowo "mrowienie" pod pedałem gazu i na drążku zmiany biegów. Dźwięk jaki się wydobywa, z okolic prawego przedniego koła, można porównać do miarowego i regularnego "uderzenia"stuku ale nie jest to dźwięk metaliczny - takie buczenie nasilające się w miarę zwiększania prędkości im szybciej jadę tym większa częstotliwość tych dźwięków. Przy hamowaniu zwalnia i słychać ocierające klocki o tarczę - no i pojedyncze "uderzenie" pedału hamulca/ale nie jestem pewien, takie mam wrażenie/. 1.wymieniłem koła - wyważyłem na nowo, nadal jest ten dźwięk i drgania. 2.Wymieniłem prawy przegub zewn. bo było "terkotanie" na zakretach i przy ruszaniu na skręconych kołach, po tym zabiegu drgania zmniejszyły się. 3. Układ kierowniczy i zawieszenie bez luzów - sprawdzałem na stacji diagnostycznej. Pytanie co może powodować taki skutki? -dwumas?Jeśli jest? -krzywe tarcze hamulcowe - są tylko pojedyncze drgania pedału hamulca... nie widać gołym okiem skrzywień -poduszki pod silnikiem i skrzynia/jutro jadę do mechanika niech sprawdzi/ -"plecionka" skoro po nagrzaniu się w korku nagle zaczęły się drgania a rano na zimnym silniku tego nie było? -może łożysko/chociaż nie huczy i nie piszczy/ Sporo może być przyczyn takiego zachowania, może Wy mieliście podobne problemy i jak je rozwiązaliście. dzięki za pomoc. Pozdrawiam PS."Szukajki" używałem ale wielu konkretów nie znalazłem, tylko może to może tamto a rozwiązania już nie.
-
Ciężkie odpalanie b5 ADR + LPG
Zdejmij też wężyk od podciśnienia na noc, będziesz wiedział czy to reduktor. Reduktor jak jest zepsuty puszcza gaz podciśnieniem do kolektora. Jeśli nadal będzie problem - to mogą być wtryskiwacze gazowe/ u mnie tak było, wyczyściłem i problem ustąpił/. Sprawdziłem najpierw podciśnienie tak jak Ci napisałem, gdy się nic nie zmieniło-zakręciłem zawór tak jak koledzy pisali i wyszło że to wtryskiwacz lpg puszczał gaz do kolektora.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Polecam chłopaków z Pro Choice. Kolejne zakupy, znowu wszystko super. Kontakt, doradztwo, rabaty... cena nie "zabija". Dzięki. Nie raz jeszcze zrobię u Was zakupy. Pozdrawiam
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Filtry: powietrza i paliwa 1.8T /AJL/ rocznik 1998, jak cena? Oraz pompa paliwa/oby nie, jutro będę sprawdzał/, również jaka cena? Dzięki
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Spróbuję się pojawić. Może uda mi się wrócić do 20tej. Pzdr.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, Jakie koszta MOTUL 8100 x-cess 5w40 plus filtr oleju do 1.8T '98 /AJL/? W jakich godzinach macie otwarte? Pozdr. Do zobaczenia
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Najlepiej tanie i dobre.... :gwizdanie: A tak na serio najkorzystniej cena/jakość. Firma obojętna. Pozdr.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, Jakie koszta klocków hamulcowych - przód. B5 1.8T /AJL/?
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
U mnie tez było doładowanie 0,3-0,4bara gdy ayto wchodziło w tryb awaryjny. Było to związane z lpg. Źle wyregulowana instalacja powodowała błąd 0561 /najpierw bieg jałowy a później auto wchodziło wtryb awaryjny - wtedy jest takie niskie doładowanie/ Były błędy takie jak u Ciebie: 00561 - Mixture Adaptation 15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached 00561 - Mixture Adaptation 12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded Poprawne wyregulowanie sprawiło, iż błąd sie nie pojawił więcej a doładowanie wróciło do normy: 0,86bara.
-
[B5 ADR] Temperatura przełączania z benzyny na gaz
U mnie jest ustawiona temperatura przełączania 30st. czuję lekkie szarpnięcie przy przełączeniu pb na lpg, może wina wtryskiwaczy. Jak było ciepło nie było tego problemu.
-
[B5 AAH] Za wcześnie przełącza się na gaz.
Ciągle krzyczysz... Jeśli wskazuje Ci 25st.to sprawdź w ustawieniach instalacji - jaki rodzaj czujnika masz wybrany, zmień go na odpowiedni. Temperatura wskazywana przez czujnik przed uruchomieniem samochodu powinna być taka sama lub zbliżona do temp.otoczenia.