Treść opublikowana przez marec-ki
-
Bixenon Xenon od A do Z
Witam. Koledzy chcę sobie założyć Xenony aby lepiej sobie oświetlać drogę, szczególnie pobocze i chodzących po nim ludzi bez jakiegokolwiek odblasku. Czy na forum są polecani przez Was klubowicze handlujący potrzebnymi elementami (oryginalnymi bądź bardzo dobrej jakości) do założenia xenonów ? Dzięki
-
Ile powinna kosztowac wymiana łozysk w kołach A4 B6
W B6 jeżeli buczy z tyłu to nie wymienisz samego łożyska tylko od razu trzeba piastę. W lutym tego roku wymieniałem. U Tom77 za piastę tylną FAG zapłaciłem 300zł, a wymiana 140zł. w sumie przez 5 lat posiadania B6 wymieniłem z tyłu i lewą i prawą piastę bo łożyska huczały. Odgłos był tak wyraźny dla mnie, że bez problemu wskazywałem która to strona. Mi mechanik sprawdził to bardzo prosto. Podniósł auto i zakręcił raz jednym i raz drugim kołem i od razu było słychać szum.
-
Kindle czy coś innego?
A na jakiej zasadzie to działa ? bo kiedyś widziałem jak jeden kolo zaznaczył słowo i mu wyskoczyło tlumaczenie. Takie coś by mnie interesowało.
-
Kindle czy coś innego?
A ja się podepnę pod temat z moim pytaniem. Czy na któryś z czytników można wgrać słownik angielsko-polski ? Chciałbym podszlifować angielski czytając w ichniejszym języku książki no ale przydałoby się móc przetłumaczyć niezrozumiałe słowa.
-
Odmrażacz do szyb - stosujecie?
A ja polecam przykrywać szybę Tylko nie tymi badziewiami pseudo aluminiowymi tylko czymś materiałowym A te odmrażacze najwyżej stosować na boczne szyby.
-
Co to jest za część i jaką ma funkcję?
Dokładnie odpowietrzenie. U mnie ta rurka idzie od aku do górnego rogu maski tam do otworu co spływa woda i inne syfy.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie czy jest jakaś opcja/sposób (poza wymianą na nowe ) odświeżenia blatu kuchennego - laminat ? Powierzchnia blatu pod światło jest porysowana dość mocno i sie zastanawiam czy jakoś można to spolerować bądź nałożyć jakiś wosk/olej który wniknie w rysy i to wygładzi ?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Orlen podnosi sobie marżę. Ostatnio kolega co w firmie zajmuje się liczeniem zakupu paliwa to mi wyjaśniał. Czyli jak ktoś wyżej napisał można napisać inaczej - Państwo nas łoi ile wlezie !!
-
Strefa Śmiechu
Jak coś jest głupie ale działa to nie jest głupie
-
Dlaczego tak mało jest a4 b6 z czterema elektrycznymi szybami?
Nic dodać nić ująć U siebie też mam tylko z przodu elektrykę i nigdy nie odczułem braku tego udogodnienia z tyłu
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
OK wpierw ogarnę jaki mam moduł i będę dalej zadawał pytania. Dzięki.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Że co ?? A to nie wystarczy wymienić modułu na jakiś z odpowiednią literką i tyle ? OK postaram się ogarnąć VCDSa i tym przeskanować
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Panowie czy w tym temacie są może zrzuty z ELSY pokazujące jak się dobrać do ori modułu bluetooth ? W swoim aucie mam przystawkę do jakiegoś telefonu, w weekend odkryłem że w górnym panelu mam zamontowany mikrofon. Niestety VAG COM nie potrafi na porcie 77 skontaktować się z modułem. Chciałem zajrzeć czy takowy moduł jest czy też nie ma i przy okazji pokombinować z wymianą na taki co obsłuży mi przez BT telefon i cieszyć się zestawem głośnomówiącym Z góry dzięki
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Muszę powiedzieć, że trzecia książka Masy już mniej ciekawa. Myślałem, że ciekawiej przedstawią to w jaki sposób odbywały się porachunki. Pewnie będą kolejne części ale nie wiem czy coś ciekawego dla opinii publicznej byłby w stanie przekazać.
-
Piłka nożna
Heh podałem jedną konkretną sytuację Citki a Ty od razu wysnuwasz teorie, ze dla mnie Citko to piłkarskie guru PEACE
-
Piłka nożna
Prawie połowy boiska ? Faktycznie prawie robi różnicę. Przecież tam ledwo połowa połowy boiska była To już Citko lepiej Atletico strzelił
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
5 maja ma się ukazać trzecia książka Masy
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
2800 za PC nie dam. W takim razie jaki laptop do 3500zł ?
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
Niech to będzie max 3 500zł. Ewentualnie jak nie laptop to PC ale tu cena niższa ze względu na brak mobilności tego urządzenia PC powiedzmy 1500-2000 - coś da radę ?
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
Panowie potrzebuję laptopa, który dość sprawnie poradzi sobie z Sony Vegas. Wymagania najważniejsze dwa: 1. Matowy ekran 2. Ekran 14-16 cali Coś możecie doradzić ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Część teściów ma mieć max 80m2 powierzchni użytkowej. Część moja z żoną ok 140m2 użytkowej. Kolega co mieszka w Legionowie i ma ogrzewanie gazowe (za piec Junkers płacił ok 20 tysi) w sezonie zimowym płaci trochę ponad 1000zł za 1,5 miesiąca grzania i ok 100zł za miesiąc w sezonie letnim (ok 160m2 dom). Dziś poczytałem trochę na forach o PC to ludzie piszą, że średnio na miesiąc płacą między 180-250zł za ogrzanie domu 140-180m2. Jakby nie było PC wypada taniej ale sporo drożej przy zakupie i montażu.
-
Odpala i gaśnie -Brak wskazań na desce rozdzielczej ALT 131KM
Został rozwiązany Napisałem w moim temacie co i jak. Zdejmij górną pokrywę osłony komputera, odepnij złącze i posusz trochę suszarką i sprawdź wtedy co i jak.
-
Masa błędów, nie świecą się ikonki, zapala i gaśnie silnik.
Poradziłem Miałem zatkane otwory odpływowe i przy odwilży śnieg się topił, woda nie spływała i zalało mi komputer wyschło i już jest ok Teraz pilnuję się i przepycham te otwory co jakiś czas. Jak zauważyłem problem to znalazłem szybko namiar na fachowca od elektroniki w Fordach aby luknął na zegary. Umówiłem się z nim na za jakieś 4-5 dni. Poszedłem trochę wcześniej na parking odpalam auto i TADAAMMM działa
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie pomału muszę zacząć zbierać informacje potrzebne do pobudowania się. Teście na stare lata zamierzają sprowadzić się bliżej nas i powstał projekt aby kupić większą działkę i my z żoną z wielką chęcią chcielibyśmy się wyprowadzić z Warszawy na jej obrzeża, nawet kosztem dojazdów w korkach i pobudować się na ów działce. Wpierw plan jest taki, że teście szukać będą większej działki z już stojącym małym domkiem ale jeżeli plan nie wypali to w grę wchodzi działka gdzie postawi się asymetryczny bliźniak z garażami po środku. Teraz potrzebuję informacji jak ogrzewać zimą dom. Z góry uprzedzam, że kominek będzie ale głównie w funkcji upiększającej salon ale fajnie jak jakieś ciepłe powietrze na pokoje będzie dawał. Czyli kominek traktujmy jako rezerwę. Co warto dać na główne ogrzewanie ? - pompa ciepła jeżeli tak to jaka firma, jakie są koszty montażu, produkcji ciepła i serwisu - ogrzewanie gazowe czy warto ? szwagierka ma w bloku to coś wspominała, że w sezonie grzewczym rachunki są bardzo wysokie, - olejowe ? Węgiel chyba odpada bo trzeba mieć miejsce na składowanie i pewnie jakiś brud przy tym jest. Jakieś pellety czy groszki to też pewnie problem w późniejszym pozbywaniu się pozostałości po spaleniu. Podzielcie się proszę Waszymi wrażeniami i opiniami co warto zastosować. Z góry dziękuję. PS. Teraz pytanie z innej beczki. W mieszkaniu w kuchni mam tapetę, która wymaga odświeżenia. Czy lepiej kłaść nową tapetę na tą aktualną czy też lepiej zdzierać, przygotować podłoże i kłaść nową ?
-
Czy w klimatroniku jest jakiś wiatraczek ? + error 01794 w Address 09
Dzięki za instrukcję Nie wymieniałem nic. Ostatnimi czasy zauważyłem, że auto nie otwiera się ani nie zamyka z pilota. Kiedyś coś takiego było ale bardzo rzadko, a ostanio niemal dzień w dzień. Wydaje mi się, że inny moduł (adres) niż 09 odpowiada za centralny zamek ... no chyba, że faktycznie mi się wydaje A ten wiatraczek to wystarczy wyjąć panel i będzie na wierzchu czy trzeba coś więcej rozkręcać ? Skoro jest wiatraczek to pewnie albo się zasyfił albo jakieś łożysko poszło - -tak czy siak chcę się do niego dobrać.