Treść opublikowana przez Jarek882
-
Polecane opony zimowe
Ja mam nokiany z Rosji i wywazyly się bez problemu.
-
Swiece żarowe grzeją przez sekunde
- Swiece żarowe grzeją przez sekunde
czujnik g62 znajduje sie on od strony grodzi silnika pod pompą vacum umiejscowiony jest w bloku silnika. Im większy mróz tym świece będą grzać dłużej teraz jak jest np 0 stopni to one grzeją ale kontrolka zgaśnie praktycznie szybko dopiero przy -15 zobaczysz różnice w czasie gaśnięcia kontrolki.- Nowicjusz - wątek powitalny
- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
U mnie też to jest tylko synchro stoi równo na 0.0 nic nie stuka jak drga silnik i tez skacze tak o 20 obrotów teraz mniej jest to odczuwalne po wymianie poduszek ale jak sie dobrze wczuje to czuć to. Żałuje że kupiłem TDI a nie 1.8T BEX Ja się chyba poddaje z tymi drganiami bo w dieslu te drgania mogą być praktycznie zaczynając od dwumas idąc przez układ korbowy, zawory koło pasowe i kończąc na wałku rozrządu- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ja mam to dudnienie ale mniejsze i słyszalne tylko przy dolozeniu ucha do filtra i robiłem ostatnio program to wyplul mi 134km w serii a tuner zrobił 163 więc ja tego nie ruszam. Dymi mi lekko przy odpaleniu i przy pełnym bucie na czarno ale to przez podniesiona moc przed programem w ogóle nie dymil przy bucie.- Jakie oznaczenie 2.0TDI wybrać, a którego unikać?
Jak chcesz jeździć bezawaryjnie to 1z w b5 PD to niestety nie te same silniki co VP na zwykłej pompie każdy zachwala jak nim nie jeździ PD to wycierające sie wałki, powyrabiane gniada pompek zapiekająca sie geometria turbiny, pompa vacum traci ciśnienie przez kruciec który się wyrabia i pewnie jeszcze coś tam sie znajdzie- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Dlatego jak to auto mi padnie to celuje w Skodę superb albo octavie roczniki po 2010. A Diesel musi dymić jak niema dpfa Remont silnika na częsciach z aso może po prostu przekroczyć wartość samochodu- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Grześ ja bym jeździł do bólu i sam tak zrobię bo możesz przejechać z tym z 200 tyś jeszcze i nic sie nie stanie a jak się stanie to własnie tak jak napisałeś sprawdzony swap na silnik który jest jeszcze na samochodzie żeby sprawdzić jak jeździ itd.- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Temat rzeka. W moim mam lekkie dudnienie slyszalne tylko przy przyłożeniu ucha do filtra normalnie nic nie słychać. byłem u paru mechaników i u jednego zaufanego który mówi że rozbierał nie jeden silnik TDI i każdy to miał a wałek był w dobrym stanie jak na przeloty od 200 tyś wzwyż. Jego cytat'' Jak chcesz wymieniać to możesz wymieniać wszystko po kolei a utopisz kasę i poprawy nie będzie a może tez być jeszcze gorzej'' ja bym na waszym miejscu to zostawił chyba że ktoś ma kasy naddatek i chce utopić z 5tyś. Ja nie będe tego ruszał dopóki nie padnie chociaż wtedy bedzie wiadomo co wymienić albo zrobić remont czy swap na inny silnik.- [ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
Zmieniał już ktoś na zimowki? [emoji2]- Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
To u was aż tak wali że słychać to przy zamkniętej masce ? u mnie przy zamkniętej masce nic nie słysze dopiero jak otworzę maskę i przyłoże ucho do filtra to słychac taki delikatny basowy dźwiek.. Grześ mylisz się ostatnio stałem koło Vw tourana około 5 metrów od niego i słyszałem to dudnienie to nawet nie chce myślec w jakim stanie jest tamten wałek- Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
wymienione mniej telepie budą.Przed wymianą było takie pierdolnięcie i najbardziej wyczuwalne pod tyłkiem. Porównywałem z ojca b5 u niego poduchy sprawne i jest podobnie tylko u mnie przy odpaleniu drga lewarek i to mnie ciekawi może dwumas.. jak wymieniac poduchy to tylko ori. zapomniałem dodać ze pod silnikiem były wylane było to widać dopiero po wyjęciu poduszek plus podpora skrzyni biegów guma była naderwana widoczne było po naciągnięciu gumy.- Wymiana skrzyni biegów a4 b6 1.9 tdi 101KM
przyspieszenie to sie jeszcze zwolni bedziesz częściej wachlował biegami bo jedynka jest krótka. wcześniej jezdziłem b5 ze skrzynią 5 biegowa i jezdziło mi sie wygodniej teraz mam b6 avf 6 biegów i przyspiesza mi sie według mnie gorzej. 6 skrzynia tylko na długie trasy do miasta nie polecam.- rozgrzany nie pali na wszyskie cylindry
ja bym zaczął od rozrusznika.- rozgrzany nie pali na wszyskie cylindry
te logi były robione na rozgrzanym silniku ? jesli tak to masz do wymiany termostat bo temp robocza powinna byc od 89 do 91 stopni. sprawdz sobie na rozgrzanym silnika kąt synchronizacji wałka rozrządu- rozgrzany nie pali na wszyskie cylindry
Gdyby to były uszczelniacze to by zalewało komore i rano mialbys problem z odpalaniem a jakby odpalił to było by duzo szarego dymu czyt. niedopalonego paliwa.- [B6 AVF/AWX] Poduszka silnika z czujnikiem - jak oszukać ?
Tylko ori. Zamienniki są z samej gumy a ori gumowo olejowe- Biały dym podczas ruszania
szaro czarny niedopalone paliwo lub zwiększona moc- poduszki silnika, skrzyni czy dwumas ?
Hmm ona jest miękka jak np po nocy bo jest w niej płyn który pod wpływem drgań wywołuje że poduszka robi się coraz twardsza tak gdzieś wyczytałem. Poduszka z czujnikiem wygląda na dobrą zero wycieków jak ruszę energicznie rękoma silnik to ładnie sie trzyma tak samo jak zaciągnę ręczny i wrzuce jedynke i powoli ruszam silnik lekko sie wychyla moze max 1 cm prędzej zgaśnie niż więcej sie wychyli. ile poduszek jest pod skrzynią ? u mnie jest tam sam identyczny objaw co na tym filmiku gałka tak samo drży przy odpalaniu najbardziej wyczuwalne jest to jak silnik jest rozgrzany lub temp otoczenia jest wysoka przy niższych temp jebnięcie jest mniejsze. wymienione wszystkie poduszki silnika plus odbijak z wchodzi w chłodnice i podpora skrzyni. Poduszki silnika dwie wylane najbardziej ta z czujnikiem ta bez czujnika również było widać czerwony nalot od spodu. Z góry poduszki wyglądały na sprawne. Poduszka skrzyni razem z łapą również wymieniona po dokładnych oględzinach widać na niej pęknięcie gumy. Drgania lewarka przy przyspieszaniu i odejmowaniu gazu troche ustały ale nadal to nie jest to co powinno być myślę ze troche mają tutaj doczynienia przeguby wewnętrzne lub luz na wybieraku lecz nie bede tego ruszał. Przy odpalaniu i gaszeniu silnika zero wibracji i drgań o dziwo silnik pracuje o wiele kulturalniej niż przed jest ciszej w środku podczas przyspieszania i miałem drgania podczas przyspieszania przy większych prędkościach od 120 do 140 i o dziwo ustały! myślę że tyle wystarczy co do wymiany poduszek i ich objawów- Spociki Radomszczańskie
Mifer o której to się zaczyna? Może wpadnę swoją b6 będzie coś na 1.4?- Dymi koło EGR
a może dymi Ci przez plecionke za turbo przed katem ? w sumie tez mam spalanie 40 litrów jak mu przypierd...- Drgania na biegu jałowym AVF
Odgrzeje temat. Przy rozgrzanym silniku zauważyliście drgania napinacza od alternatora ? tzn takie jego pulsowanie on nie powinien sztywno siedziec ?- Waga audi a4 b6 AVF
Dzięki Panowie :-)- Waga audi a4 b6 AVF
To czyli 1500 waży z pełnym bakiem i skrzynia 6 to 10 kg więcej. - Swiece żarowe grzeją przez sekunde