Treść opublikowana przez GregorX
-
Wymiana silnika w garażu
Jak ma się silnik wzdłużnie to sprawa prosta, rozbierasz przód, podwieszasz silnik i pchasz auto do tyłu:wink: sam tak sprzęgło wymieniałem
-
Pomocy jak rozpoznac silnik !!!
Tak jak pisał kolega radimm, otwórz klapę od bagażnika, a będziesz wszystko wiedział
-
Zawieszenie TYŁ w audi a4/a6 quattro zywotnosc ceny itp ;)
ale taka prasa mechaniczna do 2T da radę
-
Zawieszenie TYŁ w audi a4/a6 quattro zywotnosc ceny itp ;)
Mnie też to czeka..czyli najlepiej zapytać się Toma77. Orientuje się ktoś ile jest tego z tyłu w quattro do wymiana? Tam chyba są stalowe wahacze więc można tylko tulejki??
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
to w takim razie co to jest na tej aukcji? SPRZĘGŁO KOŁO ZAMACHOWE VW PASSAT CORRADO 1.8 G60 (2747737207) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Spoty wrocławskie
Stacja Kontroli Pojazdów Telefon: 71-350-87-20 ul. Przedmiejska 1 (Legnicka między wiaduktami), Wrocław Godziny otwarcia: Pon-Pt : 8:00 - 20:00 Sobota : 8:00 - 16:00 Stacje kontroli pojazdów - VICO | Strona główna obsługują 4x4 Wielkie dzięki, będę jutro we Wro to podskoczę
-
Spoty wrocławskie
Słuchajcie gdzie we wrocku jest stacja kontroli z możliwością badania aut z napędem 4x4?
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Użyłem zestawu sprzęgła od silnika 1Z, do takiego koła jednomasowego sprzęgło od AFN nie pasuje. pasuje tez do tego sprzeglo od VW corrado G60 i VR6 :gwizdanie: G60 to sprzęgło na jedno czy dwumasa?
-
Twardy pedał hamulca brak wspomagania siły hamowania
Mam to samo twardy pedał hamulca, najtrudniej jest zdiagnozować czy to wina serwa czy innego elementu:kwasny:
-
1.9 quattro charczy po redukcji biegow
jak najbardziej podpora jest wymienialna
-
1.9 quattro charczy po redukcji biegow
Może to bardziej przypomina stuk,bo jak z okolicy środka auta to może być podpora wału.
-
Stuki podczas hamowania.
Podjedź na stację diagnostyczną, niech Ci zawiechę przetrzepią
-
[ALL] Pompa paliwa wyciek A4 b5
Tam oryginalnie pewnie jest założona jakaś olejoodporna uszczelka, ja 3 lata temu wymieniłem na zwykłą i do dzisiaj nic nie cieknie. Próbowałem ją zmierzyć fizycznie wychodzi ze ma średnicę wewnętrzną 20mm i grubość 2,5mm.
-
Ciężko zapala na zimnym
Najlepiej jakbyś poszukał kogoś z Vagiem wtedy byś wszystko wiedział
-
[B5 AFN] Oznaczenie sprężyn 1BE do Avanta
Kategoria wagowa w moim Avancie z Q, z tyłu mam hak to przód - 0JG i tył 0YR. Mam 1BA, z tego co tu wyczytałem to żeby wrzucić 1BE to na przód potrzebuję sprężyny: 1 kropka brązowa i 1 kropka niebieska, a na tył?
-
Problemy z pokrywą zaworów.
Ja też z tym długo walczyłem, nic nie pomagało, wymiana uszczelek, odpowiednie dokręcenie nakrętek z kluczem dynamometrycznym i tak się pociło.. wk... się,kupiłem pastę uszczelniającą chyba dirko (do wysokich temp), nałożyłem dookoła pokrywy, przyłożyłem do głowicy i dokręciłem po 15 min. Teraz jeżdżę od wymiany do wymiany. Jedyny minus to wystająca czerwona masa spod pokrywy, ale coś za coś.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Jeździłem 3 lata 1Z...muszę się jeszcze zastanowić jak zrobię.
-
Przepływka or turbo?
Jak masz możliwość to podmień przepływkę i wtedy będziesz wiedział na pewno.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę
Zrobiłem dokładnie to samo co kolega dante z tego wątku: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-afn-pro-ba-analizy-log-dynamicznych-199224/index2.html jemu też na zimnym dobrze mierzyła, a gdy tylko się silnik nagrzał to d... Wywierciłem otwór po przeciwnej stronie wlotu powietrza w przepływomierzu, najpierw wiertłem fi1,5, dało to trochę lepszy efekt, ale w dalszym razie "cieło" dawkę. Poprawiłem wiertłem fi4, bo takie miałem i mierzy tak jak na logach. Mogłem zrobić to wcześniej, ale trochę się czaiłem, bo nowa przepływka i już widziałem jak coś sp.. i kolejny wydatek, ale udało się i teraz mniej dymu za mną
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Skąd masz taką informację, jak prawda to ja przy zbliżającej się wymianie sprzęgła ładuje jednomasa z 1Z, który leży na półce po 80-tce. Autko ma 270k, sprzęgło pewnie od początku.
-
Kopcenie
Dym prawdę Ci powie:decayed:
-
Jakiej firmy filtry?
To jest najważniejsze, bo co za różnica czy Mann czy Knecht skoro od 20 tys jeździ się bez wymiany. Należy pamiętać, żeby po 10k wymienić wszystkie filtry przy zmianie oleju, a czy zapłacimy za to 7 czy 700zł to już kwestia kieszeni:wink:
-
[B5 AFN] Proszę o analizę
u Ciebie jest odczyt z 4, bo masz nowszy sterownik, chyba, ale mogę się mylić.. ---------- Post dopisany 25-09-2012 at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 22:50 ---------- Ale miazga, zrobiłem logi z odpiętym wydechem za turbo i dalej to samo, nic się nie zmieniło. Log (0 - 008) Log (1 - 010) Log (2 - 011) Log (3 - 003) ---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:18 ---------- Po "workaround" logi wyglądają tak: Log (2 - 008) Log (3 - 010) Log (1 - 003) Log (0 - 008) Myślę, że po ponad roku temat jest do zamknięcia:grin:
-
[B5 AFN] Proszę o analizę
Tak tez jest zrobione, już zawór "nie jęczy":wink: ---------- Post dopisany 21-09-2012 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2012 at 19:22 ---------- Słuchajcie czy dawka paliwa nie jest za duża? dla AFN standardowo powinna mieścić się w przedziale 4-5, dobrze mówię? u mnie jest 2.6-2.8. Generalnie autko lubi sobie "puścić dymka" i to z rana jak i przy przyspieszaniu. Jak wygląda u mnie sprawa z korekcjami, jest OK? Statycznie: Log (1 - 001) Log (2 - 013) W trybie BS: Log (0 - 000)
-
Prośba o analizę logów
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/r4-tdi-oprocz-pd-ustawienie-kata-wtrysku-6665/