Treść opublikowana przez Rudi
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
Nie rozumiem. Jeżeli kontrolka nie świeciła to smarowanie było, chyba że coś z czujnukiem. Bo nawet jak jest poniżej min to oleju jest jeszcze na tyle że pompa ma skąd zassać. Jeśli źle myślę to niech mnie ktoś poprawi. Ale wydaje mi się że to nie z powodu zbyt niskiego poziomu oleju. Może olej nie taki albo po prostu już ten przebieg.
-
[ALL] Stukanie przy hamowaniu
To podjedź na diagnostykę na szarpaki. Jak go zaczną rozciągać, to luzy na zawieszeniu powinny wyjść!
-
[B5 AFN] Pomocy autko staneło
kozik1979 Poszukaj kogoś kto ci to zrobi za rozsąddne pieniądze, albo sam zakasaj rękawy Chyba, że masz jakiś inny pomysł na przyczynę
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
- [B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
Tyle to masz na liczniku. W rzeczywistości to kto wie???- [B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
maro-a4,jak uważasz, A skoro się sprawdza i jest ponad 10 razy tańsze to nie widzę powodów dla których rozsądne byłoby przepłacać. I tak w ogóle to temat raczej do zamknięcia bo strasznie tu odchodzimy od tematu. A problem już dawno rozwiązany!- [ALL] Stukanie przy hamowaniu
Sprubój ponajeżdżać na krawężnik najpierw jednym, a później drugim kołem. Może usłyszysz dla pewności w którym kole. Zdejmij jeszcze koła i ręką pozprawdzaj czy czuć luzy na którymś wachaczu. Posprawdzaj jeszcze czy wszystkie śruby są podokręcane.- [B5 AFN] Klekocze na ciepłym
- [ALL] Stukanie przy hamowaniu
A w jakim stanie są tarcze hamulcowe? Sprawdzałeś (wyważałeś) koła?- [B5 AFN] Klekocze na ciepłym
Kolesiowi zaczął klekotać jak mu się wtryskiwacz zaciął (w zasadzie to coś w nim) Ale najpierw podłącz Vag i zobacz co pokaże.- [B5 AFN] Pomocy autko staneło
kozik 1979 poczytaj może akurat u ciebie jest to samo: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_19_tdi_dziwny_problem_z_odpaleniem-t5740.0.html- [ALL B5] Uciekajacy plyn z chlodnicy i plamy na silniku
Ja proponuje sprawdzić plastikowy kruciec, przy bloku silnika, z prawej strony (patrząc z przodu auta) tam często pękają (koszt 10 zł). Ale sprawdził bym korek wlewu oleju czy nie jest przypadkiem pokryty białym nalotem.- [B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
Jakby była lipa to napewno bym nie polecał kolegom takiego rozwiązania. Jeżdżę z tym wężem ok rok czasu i jest ok. Guma wewnątrz jak nowa ,żadnych wżerów itp. Nadal siedzi ciasno i nie przepuszcza oleju. Kupując byłem sceptycznie nastawiony ,ale za te 2x5zł zaryzykowałem - teraz nie żałuję. Mam to sprawdzone. Polecam to wszystkim znajomym ,którzy także się cieszą. czarnyGT źle mnie zrozumiałeś. Ja wcale nie odradzam tego rozwiązania. Napisałem tylko aby zwrócić uwagę przy zakupie na to czy dany przewód jest zbrojony. Ja też używam takiego łącznika (założyłem niedawno drugi, ale pierwszy wytrzymał 2,5 roku), ale nie z 30-ki tylko z innej maszyny, ale też jest zbrojony jakimś włóknem. Napisałem to tylko dlatego, że po mojej podpowiedzi kolega kupił "ten łącznik" do golfa, ale nie zwrócił uwagi przy zakupie i kupił niezbrojonym pojeździł na nim miesiąc. Na zbrojonym jeździ do dziś- [B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
freon pamiętaj tylko o tym że musi to być przewód zbrojony. Części z innych maszyn i ciągników też pasują, ale nie wszystkie są zrojone!- [B5 1Z] Regeneracja turbiny
Ja tam robiłem tu: http://www.swistak.pl/a1512965,TURBOSPREZARKA-rozne-modele-GWARANCJA.html Tak jak pisałem kosztowało mnie to 700 zł. Zawiozłem ją poczekałem (i popatrzyłem co i jak panowie z nią robili) i po ok 3 godz. zabrałem i zamontowałem w aucie. Mam ją ok 20 miesięcy i przejechałem ok 30tyś (jeśli dobrze pamiętam). Ale po regeneracji zupełnie inna jazda. Auto odżyło po tym zabiegu. Chłopaki mają rację, że nie wiadomo co ci tam zrobią w tej turbinie. Ja proponuję ją wyjąć, jak się zdecydujesz zawieźć do firmy, która się tym zajmuje i po prostu patrzeć co ci tam zrobią i niech wystawią na to papier i tyle.- [B6 AWX] Jak wygląda uszkodzony dwumas ?
Mi mechanik sprawdził w następujący sposób: W otwory koła przez które mocuje się je do wału włożył dwie sruby, chyba M10 (naprzeciw siebie) i wystające dwie końcówki śrób wkręcił w imadło, następnie w miejsca przykręcania tarczy sprzęgłowej wkręcił dwie dłuższe śróby M8 tak, aby można było je w rękach utrzymać i przekręcał w prawo do oporu i wlewo do oporu. Obserwował czy koło wraca do połeżenia neutralnego ze skrajnych pozycji i czy nie ma luzu ani się nie przyciera. Mam nadzieję że możliwie jasno to opisałem.- [B5 AHU] Nie działa ogrzewanie pomimo nagrzanego silnika, wentylator sprawny
Chyba że ktoś jeździł na wodzie i masz nagrzewnicę zawaloną kamieniem! Jak masz nagrzane auto i włączysz nawiew to od razu leci zimne powietrze, czy najpierw ciepłe, które szybko się schładza?- [B5 1Z] Regeneracja turbiny
Regenerowałeś, że takie rzeczy wypisujesz? Czyszczenie daje marne efekty, ale regeneracja jak najbardziej Regenerowałem swoją ponad rok temu i działa rewelacyjnie Potwierdzam wypowiedź slaweq. Moja ma już 20 miesięcy po regeneracji i efekty też jak najbardziej na plus. Koszt 700 zł- [ALL B5] Zablokowany przycisk tylnej rolety bagażnika
Sprubój może od góry jakimś płaskim śrubokrętem, albo lepiej dwoma jak znajdziesz miejsce i wtedy jakoś wsunąć zatyczkę. Ale chyba trzeba to po prostu metodą prób i błędów, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.- [B5 AFN] Wytarte boczki siedzeń
Ja sam sobie naprawiłem przetarty fotel. Nie wiem czy to wam coś pomoże, bo chodzi o "kubełki" , ale zawsze to 100 w kieszeni. Tu macie link http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_tapicerka_siedzenia-t17488.0.html;new#new- [B5 AFN] Jak zdemontować boczki w bagażniku (avant) ?
A wystarczyło poszukać.... :gwizdanie:- Kody climatronika Audi A4 B5
Ja ostatnio pozmieniałem coś w kanale 10 podczas jazdy i nie pamiętam ile było wcześniej Zamiast + od temp. to wcisnąłem + od nawiewu i zrobiłem 52. Wie ktoś może ile powinno być, albo co fizycznie oznacza zwiększenie tej wartości?- [B6 AKE] Nie można uruchomić silnika, brak błędów VAG
I nie kręć silnikiem bez paliwa w pompie bo ją uśmiercisz niestety ;( Zerknij na temat http://www.a4-klub.pl/smf/bezpieczne_odpowietrzanie_pompy_vp44_w_v6-t8154.0.html- [B5 AFN] Biegi czasami haczą
Pretor, a jak jedziesz dłużej w korku albo w mieście i musisz często ruszać i hamować to nie telepie ci przypadkiem autem przy ruszaniu??? Bo to mogłoby świadczyć o ... ale nie będę cię martwił na zapas. Najpierw odpisz na pytanie- [B6 AWX] Zmiana twardości hamulca podczas jazdy
Możli,we, że gumowy przewód od serwa parcieje i dlatego po kilku użyciach hamulca brakuje wspomagania (Jeśli B6 taki ma bo pod maskę jeszcze nie zaglądąłem). Kolega miał tak w sharanie. Wymienił i po kłopocie. Proponuje podmienić od kogoś takowy przewód i sprawdzić. - [B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika