Treść opublikowana przez Lulek
-
[ALL B5] Pytanie o koszt zawieszenia
było tego od groma
-
[ALL B6] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
No to może warto od dołu auta spojrzeć czy nie ma czegoś luźnego? Tak to można wróżyć co To może być..
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki głowicy nadal cieknie olej
No jak silnik ma słabą kompresję, To jak jest zimny to słabo zapala. Ale nie koniecznie złe zapalanie na zimnym oznacza kompresja, ale warto to zrobić :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki głowicy nadal cieknie olej
no To jeżeli wszystko jest okey i masz do nich pełne zaufanie, To warto zrobić pomiar kompresji
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki głowicy nadal cieknie olej
nie pokazał? tzn? nie było blędów? czy patrzałeś w wartościach rzeczywistych jak czujniki temp pokazują, jaki kąt?
-
[ALL B6/B7] Głośny stuk przy gwałtownym skręcie w lewo
Nie może być nigdzie luzu. Musisz mieć wszystko sprawdzone, wszystkie wahacze, drążki i końcówki :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki głowicy nadal cieknie olej
No bo jak odepniesz czuj. temp. To świece z 30sek. chyba grzeją. Jeżeli kąt, świece itp są git To bym kompresje mierzył. No chyba że masz Vaga albo dostęp To sam sprawdż kąt
-
[ALL B6/B7] Głośny stuk przy gwałtownym skręcie w lewo
Sprawdź najpierw wszystkie wahacze, drążki i końcówki..
-
[B5 ADR] Źle ustawiona kierownica
To nie mógł zdjąc kierownicy kiedy koła były prosto podczas ustawiania zbieżności? Toć to nie dużo roboty..
-
[B6 AVF] Wymiana przednich amortyzatorów w A4 B6 ?
Ciężko nie jest odkręcasz 3 górne śruby w przegrodzie silnika trzymające całe mcphersona, śrube co trzyma dwa sworznie górnych wahaczy po czym je wyciągasz, no i na koniec śrubę co trzyma amortyzator na wahaczu. Super skomplikowane To nie jest. W razie co pytaj
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki głowicy nadal cieknie olej
No do mechanika na reklamacje może bloku nie wyczyścił? ja bym od razu pojechał reklamować zamiast na forum pisac
-
[B6 AKE] Pęknięty wałek rozrządu
sam wałek? a zawory całe? chyba ktoś źle rozrząd złożył.. :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Pompowtryskiwacze regulacja
Ja bym na 180" ustawił
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie - bardzo proszę o ocenę logów :)
7.8 po mieście w korkach na niezbyt długich odcinkach To nie jest jakieś wielkie spalanie więc nie masz co aż takiego szumu robić mi moje 90km w mieście koło 7.5-8 pali a jeżdzę po mieście w zależności jakie warunki śa czy korki itp to wolny czy szybko
-
[B5 AFN] Brak komunikacji
podłącz się jakoś bezpośrednio pod sterownik jak masz tzw. bananki
-
[ALL B5] Ogrzewanie postojowe w a4 B5 2,5 tdi quattro?
My od dołu silnik za prawa półosią, bo tam nie dopisałem :gwizdanie: i miejsca na styk zostało..
-
JAKIE Oringi na krućcach chłodnicy płynu 1.9 TDI
Powiem Ci tak, jako że do klimy oringi w serwisie kupowałem i po 2zł z groszem były To nie bawił bym się w dobieranie Tylko do serwisu po oryginały pojechał
-
[ALL B5] Ogrzewanie postojowe w a4 B5 2,5 tdi quattro?
Ja ostatnio u kolegi, tyle ze w B6 zakładałem z nim webasto. Też 2.5TDI. Od dołu z prawej strony silnika założyliśmy. Przewody od chłodzenia dorobliśmy i instalację sami zrobiliśmy Piec Eberspacher D5WZ, jako że w pracy to robiliśmy To nie mam zdjęć. Ale mogę skołować do tego pieca rozpiske co na jakim pinie gdzie stały plus czujniki itp. i sam sobie instalacje zrobisz Skomplikowane jakoś super To nie jest, a na zime rewelacja!
-
[B5 AJM] Pytanie do znawców padły dwie turbiny ?
A nowe te turbiny zakładałeś? Czy używane? Fajnie by było jakiś trójnik zrobić i na zasilaniu smarowania olejem sprężarki To zmierzyć jak i na powrocie.. Bo jak olej i filtry git, To dziwny przypadek
-
[B5 AJM] Pytanie do znawców padły dwie turbiny ?
A jak tam olej? Jaki w ogóle lejesz? Zmieniany na czas? Filtr powietrza?
-
[B5 AFN] Cieknie po wymianie uszczelki
najpierw odtłuściłeś potem nasmarowałeś :oklaski: Nie na powierzchnie przylegania, tylko uszczelke po bokach zeby swobodnie w obudowe wejszła
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Kolego, my z rozmawiamy tutaj o silniku AHU na zwykłej pompie i mechanicznych wtryskach a nie od PD :gwizdanie:
-
[B6 AWX] Szarpnięcie silnikiem przy dodaniu gazu
Tak jak mówisz, więc popychacze i poduszki bez większego wysiłku oraz wydatku pieniędzy można na własną rękę sprawdzić i je wykluczyć
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Jak na ciepłym masz 20 kompresji To szykuj się na remoncik albo szukaj dobrego słupka :gwizdanie: jak przy takiej temperaturze jest lipa to przy -10 lub -15 będzie kicha totalna, a jak kopci na jasno To normalny objaw w takiej sytuacji
-
[B5 AFN] Cieknie po wymianie uszczelki
Odtłuścic przedewszystkim! Ja odtłuszczam, do tego trochę tawotu i zawsze jest gitara :>