Treść opublikowana przez dark79
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
ale o co ci konkretnie chodzi z tymi kablami??
-
[B5 AWT] Falujące obroty przy odpalaniu
a jak go odpalisz za pierwszym razem i dodasz gazu to sie uspokaja i chodzi w miarę równo czy musisz go uruchomić ponownie żeby chodził w miarę normalnie??
-
[B5 AVV] Ucieka olej
potwierdzam ,mialem tak samo w poprzedniej A4ce, wymiana czujnika na nowy zalatwila sprawe
-
[B5 ARG] Przepalający sie bezpiecznik pompy paliwa
może się pompa kończy już, stawia opory, większy pobór prądu i dlatego przepala bezpiecznik
-
[B5 AEB] Szarpie przy ruszaniu!!!
nie wiem jak w AEB ale w APU wg danych producenta moment max zaczyna sie od 1750 obr, tez sie zdziwilem, ale tak naprawde zaczyna ciagnac w okolichach 2500, a co do szarpania, tez mi lekko podszarpywalo na nizszych obrotach, czyszczenie przepustnicy pomogło na 100%, nie była jakoś brudna a okazalo sie ze po czyszczeniu miedzy scianka przepustnicy a sama klapka jest szczelina, ktorej nie bylo widac przed czyszczeniem, pracy na 5 minut a o wiele lepsza jazda, no i poranne odpalanie bez falowań.
-
[B5 AEB] Falujące obroty po ponownym podłączeniu akumulatora
możesz spróbować samoadaptacji przepustnicy, włącz zapłon, powyłączaj wszystkie odbiorniki prądu, zostaw auto na włączonym zapłonie na o kolo 30 sekund, możesz otworzyć maskę, z okolic przepustnicy powinien być słyszalny tak jakby pisk, może się uda u mnie to działa, ale ja mam przepustnice elektroniczna a ty na lince jeszcze, warto myślę spróbować
-
[B5 ARG] Problem z kontrolkami
moze pada pomalu kostka stacyjki??
-
[ALL B5] Czy to wina soczewki ?
u kolegi ewidentnie lewa lampa swieci slabiej a nie blizej, zamien paliniki miejscami i zobacz czy jest jakas roznica, moze palnik siada??
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
a wloz normalna zarowke i zobacz czy bedzie sie swiecila przy otworzeniu drzwi i wyciagnieciu kluczyka.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
w zaleznosci co kolega chce, moze tylko podlaczyc normalny elektryczny silownik i otwietac sam zamek bez otwierania klapy i to by bylo najrosadniejsze, wystarczylo by zdemontowac orginalny silownik pneumatyczny, zalozyc elektryczny, poprowadzic przewody od centralki zamka i tyle
-
[B5 ARJ] Od czego są te kable ?
@darkman, przewody dolozone przez kogos, zobacz czy masz jakies napiecie na nich i gdzie ida, obstawiam ze znajdziesz drugie konce w okolicach bezpiecznikow.
-
[B5 ADR] Awaria centralnego zamka
zajrzyj na pompę centralnego zamka, może byc zawilgocona i robi robi sie gdzies zwarcie, osobiscie mialem przypadek ze klijent mial auto po dzwonie i otwieralo mu sie samo, przyczyna byl zamek w dzrzwiach kierowcy, takze masz pare mozliwosci, mozesz tez podlaczyc vaga i zobaczyc czy nie ma jakis bledow w centralnym, na poczatek zajrzyj do pompy cetralnego, a jak bedzie tam wszystko dobrze to zobacz zamki, przednie drzwi i klapa bagaznika
-
[INNE] [B4 avant] Moja czerwona maszynka
fajne B4, mam jedno w rodzinie z 1Ztem, a powiedz mi czy silniki sie przesuna podczas uderzenia?? chodzi mi o system proconten czy jakos tak sie nazywa
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
dokładnie, podłączyłem się pod te świece z żaróweczka i włączyłem odszranianie przedniej szyby, w tym momencie zalaczaly sie tez te swiece i temp plynu na klimatroniku rosła szybciej, takze to jest jeden ze sposobow na ich uruchomienie , ale to nie temat o tym, nie zaśmiecajmy wątku
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
a skąd takie info - przecież to się załącza a automatu i nic nie ma wspólnego z owym guzikiem, który słóży do "rzucenia" full nadmuchu na szybę (górę) by nie klikać ręcznie. sprawdzone empirycznie probówka
-
[B5 ABC] Czy centralny zamek ma coś wspólnego z oświetleniem kabiny ?
no widzisz, jak mi sie zrobiło zwarcie przy lampce bagażnika to znikło oświetlenie w bagażniku jak i centralny nie działa, wiec sprawdź ten bezpiecznik dla pewności
-
[B5 ATJ] Problem z alarmem
podepnij vaga i zobacz jakie sa bledy
-
[B5 ABC] Czy centralny zamek ma coś wspólnego z oświetleniem kabiny ?
w tym roczniku są dwa przewody do sterowanie centralnym zamkiem, sygnał to masa, oświetlenie jest powiązane z pompa centralnego, to z pompy wychodzi zasilanie na oświetlenie bagażnika i kabiny, sprawdź jeszcze raz bezpieczniki, a najlepiej czy do pompy dochodzi zasilanie, jak tam to mogłeś cos zewrzeć podczas podłączania centralki i po prostu sfajczyć pompę centralnego.
-
[B5 1Z] Który czujnik odpowiada za świece podgrzewacza
zaraz zaraz, a sprawdzałeś napięcie na samych świecach czy tylko sugerujesz się przygasaniem lampki w aucie, bo to ze przygasa to o niczym nie swiadczy, bo na przyklad swiece zarowe tez sie załączają na chwile pod czas pracy silnika, a to za sygnal na przekazniki wychodzi z ECU silnika to bylo juz napisane
-
[B5 1Z] Który czujnik odpowiada za świece podgrzewacza
nie mam pojecia co powoduje załączanie tych świec, jedno co na bank je włącza to klimatronik
-
[ALL B6] płyn chłodzący w silniku
zobacz tez chlodniczke oleju czy jest szczelna
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
norma w dieslach, jak masz klimatronik to możesz go szybciej podgrzać poprzez włącznie dogrzewania płynu - na klimatroniku przycisk od dogrzewania przedniej szyby nad przyciskiem AUTO
-
[B5 ADR] Jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka ?
a sprawdzałeś po kodach wyposażenia ze masz podgrzewane lustra??
-
[B5 1Z] Problem z elektryką
sprawdź kat wtrysku, a jak zapali chodzi normalnie czy "rzuca" silnikiem??
-
[ALL B5] wiązka do silniczka tylnej wycieraczki
wybacz ale musisz sobie chyba jednak sam sprawdzić, ściągniesz gumowy przepust i zobaczysz ile masz przewodów idących do tylnej klapy