Treść opublikowana przez dark79
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki - jak, co, gdzie i kiedy na chłopski rozum ?
no to może kolega będzie miał szczęście wybacz nie doczytalem, jezeli wkladasz nowy grot do starego kluczyka to już nie musisz przekładać transpondera immo, zmieniasz tylko stacyjkę nawet z ta pętlą immo i tyle
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc z centralką
tak
-
[B5 ADP] Oswietlenie wnetrza(pali bezpiecznik)
zwarcie powyciągaj wszystkie lampki oświetlanie i posprawdzaj czy wszystko ok, a jak z centralnym zamkiem?? działa??
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki - jak, co, gdzie i kiedy na chłopski rozum ?
na bank musisz przełożyć transponder immo ze starego kluczyka do tego nowego bo immo ci zablokuje, nie pamiętam czy w audi śruby przy stacyjce nie ze zrywanym łbem czasem
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc z centralką
rys 1. podłączasz normalnie +12 do czerwonego, masę do czarnego, kierunki tak jak sa pokazane na schemacie rys 2 coś mi się wydaje ze wg tego schematu sterowanie będzie na przemiennie +12 - masa, a u ciebie pompa sterowna jest tylko masa
-
Wymiana filtra powietrza i czyszczenie przepływomierza
ja delikatnie oderwałem z jednej strony ta siatkę, po czyszczeniu przyłożyłem na stare miejsce i wtopiłem siatkę lutownica
-
[B5 ABC]Wyświetlacze i kontrolki
co do licznika, musisz wyciągnąć licznik i zobaczyć czy masz tam wyświetlacz czy tylko zaślepkę, nie wszystkie auta miały wyświetlacz, ten drugi wyświetlacz jest od automatycznej skrzyni biegów, pokazuje biegi, co do świateł przeciwmgielnych, na włączniku zapala się trójkącik jak wciśniesz przycisk, co do świateł mijania to nie ma sygnalizacji żadna kontrolka na desce, można sobie dorobić, znajdziesz instrukcje w dziale warsztat. p.s. prefiksu zapomniałeś dodać
-
[ALL B5] Problem z bezpiecznikiem.
żarówkę jaka włożyłeś?? nie powinna tam być czasem dwu żarnikowa??
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
dociskałeś dobrze ta taśmę co łączy panel z reszta sterownika i czy prze lutowałeś tam luty??
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
no zaraz zaraz, masz problem z pojawieniem sie śnieżynki od klimy czy problem z całym klimatronikiem??
-
[ALL B5] Czy mam grzane lusterka czy na Włochy nie montowali ?
takie bylo rozwiazanie na poczatku produkcji, dopiero potem zostalo to zmienione na grzanie po wlaczeniu tylnej szyby
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
wystarczy ze przetopisz popękane luty i tyle.
-
[ALL B5] Czy mam grzane lusterka czy na Włochy nie montowali ?
uuuu, widzę ze z elektryka to ciężko u kolegi, musisz podlaczyc + do jednego i - do drugiego - obojętnie, a co przewodów od grzania w lustrze, bierzesz multimetr lub zwykła żaróweczkę i podłączasz się do przewodów, z tego co widzę to masz czarny i brązowy - przynajmniej tak wygląda, czarny to +, brązowy to masa czyli -
-
[ALL B5] Czy mam grzane lusterka czy na Włochy nie montowali ?
wygląda na to ze masz jeszcze "stary" typ zasilania ogrzewania luster, lustra masz bez termostatu, termostat byś zauważył na lustrze, obawiam sie ze sa juz maty spalone, bo pewnie grzały cały czas, miernik ustaw na jakiś mały zakres, sprawna mata będzie miała bodajże kilka ohm oporności, możesz tez mate podłączyć bezpośrednio do aku, na bank poczujesz kiedy bedzie grzala, w tym przypadku biegunowość nie ma znaczenia
-
[B5 AVG] różne problemy z ukł.elektrycznym
i tu sie możesz mylić, stacyjka jest odpowiedzialna za zasilanie poszczególnych podzespołów-obwodow, może być tez jakiś przekaźnik, ogólnie zajrzyj na przekaźniki pod kierownica, może coś znajdziesz luźnego lub podejrzanego
-
[B5 AFN] Co to może być??
może to być antena od zestawu głośno-mówiącego, nie pozostaje ci nic innego jak zobaczyć dokąd idzie
-
[B5 ADR] opadanie szyby
co do szyby to było coś na forum, poszukaj, tutaj chodzi o położenie końcowe szyby, możesz zamknąć szybę i przytrzymać guzik przez parę sekund w pozycji zamkniętej, moze pomoze
-
[B5 AVG] różne problemy z ukł.elektrycznym
co do radia to musisz przeglądnąć kostki z tylu, jak sam napisałeś raz działa raz nie, po dociskaj mocno kostki, ewentualnie spróbuj po dociskać same końcówki w kostce małym śrubokrętem, stacyjka, może kostka w stacyjce się kończy, ciężko to sprawdzić, należałoby ja cala wyciągnąć (kostkę) i zobaczyć czy nie jest gdzieś pęknięta, co do deski to było na forum, wyświetlacz tak ma niestety i chyba tylko wymiana na nowy pomoże, a co do prędkościomierza zrob test vagiem, jest tez mozliwosc ze bylo cos grzebane w nim
-
[B5 AEB] Nie działa podgrzewanie lusterek
jeżeli masz ori podgrzewane lusterka to powinny działać po włączeniu zapłonu a nie od szyby, w "starego" typu lusterkach sa termostaty które załączają je przy określonej temp zew, maty zapewne masz przepalone, a zwłaszcza ta która reanimowałeś, jeżeli miałeś tak jak piszesz ze ogrzewanie włączało ci się z tylna szyba to musiały być grzane lustra dołożone, może być gdzieś dołożony bezpiecznik miedzy włącznikiem od tylnej szyby a lustrami
-
[ALL B5] Sygnał z siłownika - drzwi kierowcy
przewody na przepuście pomiędzy drzwiami a kabina połamane
-
[ALL B5] Problem z centralnym zamkiem Audi a4 1.8 96r
zimne luty w pompie centralnego zamka, albo siada pompa, było na ten temat trochę napisane na forum
-
[ALL] kontrolka od wody allroad 180 KM
silnik powinien miec mniej wiecej 90 stopni ale na vagu, czyli jest silnik nie dogrzany z tego co piszesz
-
[B5 ALZ] wymiana stacyjki - problem
u ciebie juz chyba w liczniku
-
[ALL B5] Podgrzewanie lusterka-zasada działania?
termostat powinien byc na obydwuch lusterkach, ale moze byc tak ze prawe lustro masz juz wymienione na takie gdzie grzanie jest załączane z tylnymi szybami i moze juz nie byc tam tego termostatu, sprawdz czy dochodzi ci napiecie do lustra i bedziesz pewien ze mata strzelila
-
[B5 1Z] Szarpie (przerywa) na zimnym silniku
filtr paliwa kiedy wymieniałeś??