Treść opublikowana przez Norbi TDI
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
B5-Usuwanie zanieczyszczeń przy ECU i uszczelnienie obudowy
Witam. Zaczne od tego że niestety nieszczelna obudowa ECU w B5 to częsty problem który może powodować bardzo wiele przykrych zdarzen ;( 1. Dosyć częstym i bardzo kłopotliwym powodem jest przedostawanie się wody do środka auta pod wycieraczke (od strony kierowcy) co powoduje parowanie szyb,nieprzyjemny zapach. 2.Dostawanie sie wody do środka następuje miedzy obudową ECU a karoserią (czasami linką od otwierania maski) dlatego że w tym własnie miejscu zalega wszystko co wczesniej zleciało nam z szyby przy myciu i podczas jazdy czyli piasek ,ziemia, liscie, owady i cholera wie co jeszcze Dostawanie sie wody pod ECU i na kable było u kolegi 98igo własnie przyczyną wystąpienia błędu G-79(czujnik pozycji przepustniy) i auto zdechło,ale może powodowac to wszelkiego rodzaju inne zwrcia inst. elektrycznej itd . Dlatego postanowiłem dzisiaj pokazać kilka fotek jak pozbyć sie tego problemu może komuś z naszego grona się przyda. Potrzebne są 1-zaniedbane auto pod maską w okolicy ECU(jak mojego kolegi 98igo). 2-klucze nasadowe 8,10,13. 3-silikon. 4-Fajnie jak są dwie osoby bo jedna osoba trzyma kompa a druga czysci, smaruje itd. Zczynamy od odkręcenie górnej częsci obudowy ECU klucz 8. Jesli górna obudowa zdemontowana zabieramy sie do odkręcania dolnej obudowy die śruby klucz 10. Jesli już obudowy odkręcone podnosimy do góry tą dolna odudowe i ukazuje sie nam cały bałagan związany z zanieczyszczeniami przy ECU No i dalej to już łapkami wybieramy to całe dziadostwo,szmatka i czyscimy(nie zapominajac o uszczelce) można wspomagac się płynem do mycia naczyn jak czyszczenie gotowe to zostaje klejenie silikonem (najlepszy czarny) no niestety kolega 98igo posiadał biały ale ważne żeby był skuteczny Aby efekt był 100% wskazane jest posmarowanie silikonem łączena obudowy z karoseria od strony wewnetrznej I teraz zostaje składanie wszystkiego oczywiscie w odwrotnej kolejności, efekt podobny do tego jak na foto Teraz pozostaje tylko suszenie wykładzin i po sprawie czas tej roboty to około godzinki Gdybym o czymś zapomniał to na pewno sie dokresli jeszcze. Dziekuje Norbi TDI oraz 98igo
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czesc
-
[B5 AFN] Pierwszy diesel- troche watpliwosci- buczenie
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,4850.html Opisane dokładnie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czesc
-
[B5 1Z] Czujnik pozycji przepustnicy G79.
Witam. Nie zakładam nowego tematu bo to prawie identyczny problem jak kolegi grzanek85(silnik AHU) tylko tyle że jest jeden błąd G79 i niestety samo sie nie naprawiło. pytanie moje jest takie co może jeszcze powodowac tą usterke oprócz tych co pre_pl pisał czyli (obudowy ECU i wilgoci wtyczki).
-
[B5 AFN] Pierwszy diesel- troche watpliwosci- buczenie
Stawiam na poduche do mechaniora i zobaczy w jakim są stanie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
gradobicie
Jesli są mało widoczne wgnioty to lepiej zostaw jak jest a jesli mocno widac to lakierowanie, podobno jest metoda własnie polegająca na wyciąganiu wgniotów ale jakoś niewieże w jej efektywnośc. Miałes pecha naprawde ja uciekałem ostatnio z pod bloku przed gradem pod zadaszenie
-
[B5 AFN] Czy odpinać akumulator przy zmianie kostek od lamp ze starych na nowe
Jasne że tak
-
[B7 BRD] Moj samochodzik :)
Bardzo ładne autko :oklaski: fajnie że TDI :oklaski:
-
[A4 1,9 TDI AFN] Jakie przewody gumowe do interkulera.
Wyglądają na solidne ale to prawda że ori są najlepsze i niechodzi wcale o to żeby były twarde tylko solidnie zbrojone, odporne na ciśninie i co najważniejsze pasowne jestem przekonany że kolanek niestety tak idealnie nie dopasujesz. Jedyne co możesz dopasować to tylko ten krótki odcinek łącznika taki moje skromne zdanie [br]Dopisany: 21 Sierpień 2007, 14:29 _________________________________________________baskecior napisz adres na PW to wysle ci obiecanego browara za pomoc przy problemie z dolotem bo na zlocie to możemy jeszcze jakis czas sie niezobaczyć, no chyba że zawitasz do Czestochowy :naughty: Zapraszam
-
[B5 1Z] Problem z termostatem
Jaką metodą sprawdziłes temp. na wskazniku, klimatroniku czy VAGiem. Jesli klimatronikiem albo VAGiem i jest 80 to termostat szmelc na bank Jak baskecior pisał 89-93 st. wtedy jest ok
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej :th:
-
A4 Avant 1.9 TDI 2001r
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/board,25.0.html Autko gitarka ale fakt gleba musi być
-
[B5 AHU] Czy taki zestaw będzie pasował do B5 96'
Da rade to kawał opony ale ET35 powinno byc OK
-
[B5 ADR] Strzelajacy szyberdach
Postaraj sie zlokalizować usterke jak najszybciej, powodwem trzasku może być prowadnica albo linka stawia opory a silnik opornie stara sie to uciągnac. W audi szybra nie rozbierałem całego ale w golfie to była moja zmora podobnie sobie pstrykał, trzaskał ale działał do pewnego czasu, zerwało linke skrzywiło prowadnice i tyle rozbierałem to cztery razy a linke dokupić to sztuka, w serwisie do golfa3 (komplet na dwie strony linka 470zł) ale jak byłem u rodzinki w opolu dorwałem golfa na szrocie i wytargałem dwie linki z mechanizmami za 100zł ale moja radośc trwała krótko za dwa dni zerwało ponownie bo prowadnice były już zwichrowane. Powiem ci tak jesli jeszcze działa to jedz do ASO wyczyszczą mechanizmy i zobaczą co haczy, naprawde jak sie całkowicie zepsuje to nerwy stracisz a dodam jeszcze że po zerwaniu tak sie wszystko skrzywiło że lało sie do środka
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czesc :th:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
[B5 ARG 1,8]nowe zdjecia moze komus sie spodoba :D nowe zdjecia lamp przod
Fajnie dopracowałes i odmłodziłeś autko :oklaski: lampy soczewy jeszcze i gitara sam dopolerowałeś felunie czy były takie
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
Zmiana biegów w granicy 3tyś. obrotów to odpowiedni moment :th: np.mój 1Zecior bardzo lekko sobie wtedy jedzie i cichutko a jak sie pojawia jakis wiraszka np. Opelkiem bardzo szybkim to przy 3tys. obrotów natychmiast reaguje na przycisnięcie gazu i poznaje gostek wtedy że toTDI
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Strefa Śmiechu
Ciekawa
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czesc