Treść opublikowana przez machina
-
Wskaźnik ilości paliwa
Procesor w liczniku padł. Było na forum, wystarczy poszukać.
-
[B6 AWX] Logi dla speców
Jeżeli sam łapie obroty to ewidentnie coś jest nie tak. Możesz zrobic logi statyczne i ewentualnieloga z momentu w którym sam przyśpiesza. Bez dynamicznych sie obejdzie:wink:
-
Własna studnia a kanalizacja
To chyba niemożliwe by sanepid musiał dopuścic wode z mojej studni do korzystania w moim gospodarstwie domowym:kwasny: ale wracając do tematu czyli możliwe jest by zamontowali wodomierz na wejściu z mojej wody i mogliby naliczac opłatę za ścieki na podstawie dwóch wodomierzy tzn z ich wody i mojej ?
-
Własna studnia a kanalizacja
No to teraz to dopiero mam mętlik w głowie:wallbash: Właśnie problem jest w tym by jak najmniej zapłacić niekoniecznie łamiąc prawo i narażając się na kary finansowe. Mam swoją wode dobrej jakości i zarówno moja jak i z wodociągu jest w chwili obecnej dostępna w domu. Na przyłączu wody z wodociągu jest założony specjalny zawór który nie pozwala by moja woda przedostała się do wodociągów. Wiadomo skoro ścieki są drogie to chciałem mieć możliwość korzystać ze swojej wody, zawsze to jednej opłaty mniej. Tylko problem polega na tym że coś w gminie utrudniają, musze chyba sam dokładnie dopytac co i jak ale wiadomo trzeba się wcześniej doszkolic a Wasze rady są bezcenne:wink:
-
Niepokojący widok po czyszczeniu przepływki
To jest syf z odmy, w zimę jest duża różnica temperatur i czasami właśnie tak wyglądają opary oleju zmieszane z wilgocią. Jak chcesz się tego raz na zawsze pozbyć to zamontuj oil tank catch:wink:
-
Własna studnia a kanalizacja
Dom został przyłączony do kanalizacji gminnej. Jeżeli chodzi o wodę to również posiadam przyłącze z wodociągów ale posiadam też własna studnię. Pytanie: jak to jest z opłatą za odprowadzanie ścieków? czy mogę korzystać z wody ze swojej studni do podlewania i do kranów w domu czy musi być to woda z wodociągów, jak w takim przypadku rozliczać ścieki skoro nie montują oddzielnego licznika na odprowadzeniu ścieków? Wiem że wodociągi proponują maksymalnie jeden licznik do założenia na kran na zewnątrz i nie dopuszczają większej ilości wodomierzy w celu dokładnego rozdzielenia kosztów bo jak mówią system nie przyjmie:facepalm: Chciałbym mieć możliwość wyboru z której wody chcę korzystać i płacić za ścieki tylko faktycznie odprowadzone a nie za np. podlewanie ogródka. Jak to wygląda od strony prawnej? Czy gmina ma prawo przyjść i zweryfikować moją instalację wodno kanalizacyjną?
-
[ALL B5] Wymiana łożyska koła tył modele oprócz quattro
Jak włożysz końcówkę płaskiego śrubokręta między podkładkę a ten rant powinna dać się przesunąć z lekkim oporem, jeżeli nie idzie to poluzuj nakrętkę.
-
[B6 AWX] Logi dla speców
Gruby wydatek, no ale cóż, daj znać jaki będzie efekt i wstaw logi pompek.
-
Prośba o sprawdzenie logów EGR
Załóż jakiś wężyk na gruszkę a drugi koniec do ust i i sprawdź czy gruszka szczelna i wszystko się wyjaśni. Sztomel opisał wszystko w temacie:wink:
-
Odwadnianie filtra.
Filtr wymieniam raz na rok i najlepiej przed zimą. Co do odwadniania to raz upuściłem zaworkiem pod filtrem trochę i okazało się że to jest ropa więc u siebie tego nie robię.
-
Słabo świecący termometr
Wyświetlacz przygasa jak się rozgrzeje ponieważ jest już uszkodzony. Jeżeli masz 1/2 fisa czyli mały wyświetlacz to ciężko go dostać do licznika Jaeger a jeżeli cały duży fis to jest wiele firm które wymieniają. Poszukaj w necie wszystkiego się dowiesz.
-
Problem z akumulatorem/alternatorem.
Powyższe problemy rozwiąże wymiana akumulatora na nowy. Wcześniej proponuje pojechać do mechanika na test sprawności akumulatora pod obciążeniem:wink:
-
A4 B5 lift avant nie działa podświetlenie bagażnika !!!
Gdzieś czytałem że problem występuje w lampce - zimne luty. Od tego bym zaczął, wyjąć i poprawić luty to nic nie kosztuje:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Udało się zamontować komplet na dół MS. Montaż bez problemów z pożyczonym ściągaczem:decayed: Okazało się że poprzednie wszystkie na dole były TRW ze znaczkiem OOOO, hydrotuleje popękane z dużymi luzami i dwa sworznie miały mały luz. Różnica jest duża, zawieszenie ucichło, kierownica pozostała prosta i nic nie ściąga. Poinformuję jak coś zacznie się sypać
-
Temp silnika/ wolno się nagrzewa.
Jedno tylko ciekawi, dlaczego jednym ori trzyma kilka lat, a zamiennik szybko pada a innym np. mi wahler juz dwa lata trzyma równo 87' na wagu i pion na zegarach, przeciez to nie zależy od tego jak eksploatujemy auta i po jakich drogach jeździmy. Czyżby chodziło o partię towaru lub niepoprawny montaż?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
O jaki zegar chodzi? Jak wymieniałem zegary z 1/2 na cały fis w polifcie to jedyne co musiałem zrobić to standardowo manetka plus wiązka do prawego słupka z sygnalizacją pozostałych drzwi oraz mostek do masy czujnik płynu spryskiwaczy i świateł. czytaj licznik He he nie zajażyłem:decayed:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Miałem to szczęście że tak:grin: i działa do tej pory a już rok minął od wymiany:wink: posiadasz Vag'a? był byś w stanie podać wartości z poszczególnych kanałów z licznika? Nie ma problemu:wink: tylko nie dzis bo z czasem ciężko, ale napisz o które dokładnie kanały Ci chodzi to w wolnej chwili sprawdzę. ---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Miałem to szczęście że tak:grin: i działa do tej pory a już rok minął od wymiany:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
O jaki zegar chodzi? Jak wymieniałem zegary z 1/2 na cały fis w polifcie to jedyne co musiałem zrobić to standardowo manetka plus wiązka do prawego słupka z sygnalizacją pozostałych drzwi oraz mostek do masy czujnik płynu spryskiwaczy i świateł.
-
Temp silnika/ wolno się nagrzewa.
Czy tak trudno sprawdzić czy duży obieg jest na zimnym silniku zamknięty i czy otwiera się w odpowiednim momencie? Wystarczy dotknąć. Dostałeś już odpowiedź że termostat do wymiany, kup i wymień
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Trzeba go mocno wbić by wyskoczył sworzeń i może uszkodzić gumowe uszczelnienie sworznia.
-
Prośba o analizę logów statycznych
W twoim silniku nie występuje coś takiego jak kąt wtrysku (dotyczy tylko pomp wtryskowych), występuje za to kąt synchronizacji wałka i jest dobrze ustawiony (grupa 004 blok 4). Żeby poznać przyczynę trybów awaryjnych konieczne sa logi dynamiczne co najmniej grup 001, 003, 008, 011, 013, 018, 023.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
O taki który pomoże wybić sworznie ze zwrotnicy - zakładasz z jednej strony na śrubę a z drugiej za otwór w zwrotnicy i wykręcasz śrubę, powstaje naprężenie i wystarczy lekko puknąć w wahacz i wyskakuje:wink: Coś takiego: <br /><br />
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Końcówki mam LM, z czego jednej nie da się wykręcić i będę musiał razem z drążkiem wymienić. Na górze już kilka miesięcy dzielnie walczy MS. Dobrze by było zakupić ściągacz do wahaczy co by młotkiem nie trzeba było tłuc żeby wyskoczył ale jakoś nie widzę w rozsądnych pieniądzach.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wahacze MS dotarły, teraz tylko wygospodarować trochę czasu i będę montował. Oczywiście poinformuję po jakim przebiegu zacznie się coś sypać