Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

prezesik18

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez prezesik18

  1. Prowadzenie przewodów pod maskę było nieuniknione. W tym urządzeniu temperaturę obliczana jest na podstawie spadku napięcia na termistorze (termistor jest na 3 piny - masa, zasilanie, sygnał), dlatego podłączenie pod oryginalny czujnik temperatury podłączenie nie wchodziło w grę. Tylko teraz mam termistor przy obudowie ECU i troszeczkę zawyża temperaturę, muszę go przenieść w inne miejsce. Zostało mi do dopracowania zabudowanie wyświetlacza jeszcze lepiej, i kalibracja spalania. Jest już co raz lepiej. Ja tam zwykle nie przejmuje się zdaniem innym, lubię robić niekonwencjonalne rzeczy które niektórym nie przypadają do gustu, ale to przede wszystkim ma podobać się mnie:wink: Dzięki za miłe słowo, od dzieciaka lubiłem zabawy z elektryką/elektroniką i czuje się w tym niezły Ten modzik akurat jest bardzo funkcjonalny, fajnie jest poobserwować podczas jazdy aktualne spalanie. Jadę zaraz sprawdzić koszalińskie drogi i giełdę
  2. Znalazłem w instrukcji: UKP współpracuje ze wszystkimi wyświetlaczami graficznymi LCD o rozdzielczości 122x32piks opartych na sterowniku NJU6450, SED1520 i pokrewne jak również z wyświetlaczami OLED 122x32 sterownik SSD1305 (od wersji 2.0.4). Wyświetlacze o innej rozdzielczości nie są kompatybilne. A żeby działał z innym wyświetlaczem to z pewnością trzeba byłoby pozmieniać coś w oprogramowaniu a to tylko specjaliści potrafią Myślę że gdyby było to takie proste to sprzedawali by te urządzonko z różnymi wariantami wielkości wyświetlacza Tu mam fotkę na której widać że w liczniku jeszcze gorzej to wygląda
  3. Zmieniaj od razu na lampy od polifta
  4. Może by to w zegarach wyglądało lepiej gdyby to było naprawdę równo wycięte. Tylko szkoda że ten wyświetlacz jest trochę szerszy niż te przetłoczenie w liczniku.
  5. Czarne RS4 B6 na szczecińskich blachach z klubowymi ramkami, zauważone w niedzielę koło Galaxy. Pozdrawiam
  6. Z początku właśnie chciałem dać w licznik, ale jak gościu wysłał mi fote to się rozmyśliłem.
  7. No tak tak, bez problemu da się podpiąć pod TDI. Z kabelkami trochę roboty jest. 4 kabelki podłączasz wprost do kostki ISO - zasilanie, po zapłonie, masa, sygnał VSS(do pokazywania prędkości inaczej też sygnał GALA), ewentualnie można do tej kostki podłączyć pod podświetlenie zegarów - wtedy po włączeniu postojowych będzie UKP widział że światła są włączone. Kawałek wiązki trzeba zrobić i puścić do komory silnika - 3kable aby podłączyć termistor do pokazywania temp zewn, i do dodatkowych czujników - np do czujnika ciśnienia doładowania, sondy lambda, czy temp oleju. Sygnał potrzebny do spalania można znaleźć we wtyczce w liczniku. Kolejne 3 kabelki do termistora w kabinie - zależnie gdzie chcesz go umieścić. 4 kabelki pod klawiaturkę - czyli do manetki fisa. Z manetką fisu bardzo fajny pomysł, trochę przerabiania i by podeszła. Bez problemu mogę przełożyć wyświetlacz w miejsce środkowej kratki. Co do montażu w kratkach to musisz na żywo sobie zobaczyć jak to wygląda bo rzeźbiłem w huy. Bez kombinowania ciężko spasować. Poszukaj tematu w dziale Nasze A4 fury kolegi bombelm7 który ma UKP założony w miejsce schowka małego w konsoli. Ja mam foty UKP umieszczonego w liczniku ale beznadziejnie to wygląda. Zresztą efekt jaki ja uzyskałem nadal mnie nie satysfakcjonuje i będę rezał dalej. Dobrze że mam stare przedliftowe kratki
  8. Spróbuj vagiem wykasować. Nie powinien powrócić.
  9. temperature wewnętrzna, zewnętrzna + np oleju lub płynu chłodzącego. Wykres z sondy lambda, czujnika doładowania lub innego czujnika. Pomiar przyśpieszeń (do ustawienia wq własnych potrzeb np. 0-100, 60-120. Nawet od 0m do 400m). Dystans od tankowania na zbiorniku, dystans do tankowania, ilość paliwa w zbiorniku, przebieg auta, chwilowe spalanie, średnie spalanie i jakieś tam jeszcze duperele. Grunt że mierzy spalanie osobno na PB i osobno na LPG - osobno przejechane dystanse na tych paliwach. Posiada coś takiego jak TRIP - pokazuje przejechany dystans w ciągu dnia, przejechany dystans z tego dnia i koszty przejechania tych kilometrów. Poza tym ma przypomnienie o włączonych światłach, można ustawić 4 inspekcje serwisowe, alarmy po przekroczeniu temperatur. A i ma jeszcze pomiar napięcia. ---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ---------- Uniwersalny Komputer Pokładowy (UKP) - Komputery Pokładowe
  10. Masz na myśli schowek w konsoli nad radiem? Jakoś mi to rozwiązanie nie podeszło do gustu ponieważ wyświetlacz byłby za daleko Ale co do samego UKP to ma bardzo dużo fajnych opcji których oryg FIS nie posiada.
  11. To zamontuj sobie UKP. Uniwersalny Komputer Pokładowy (UKP) - Komputery Pokładowe
  12. No narazie mam go nie zabudowanego i przyciski nie podłączone. Dziś będę próbował przyciski wkomponować w manetkę wycieraczek. A zaślepkę właśnie zamówiłem. ---------- Post dopisany 15-03-2013 at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2013 at 09:43 ---------- No to pokaże jak mi to wyszło
  13. Jak masz dobrej jakości reduktor, wtryski i instalka jest idealnie wyregulowana to w mocy nie ma różnicy. Dla pewności możesz podjechać na hamownie i się przekonać
  14. Te cztery strzałki w jednej linii to są wtyczki do wtryskiwaczy, natomiast po prawej stronie od tych strzałek, jest listwa zasilająca wtryskiwacze w paliwo. A z tyłu bloku silnika to nie wiem.
  15. Linia L w grupie vw pin 7.
  16. http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-reflektory-zespolone-ii-lifcie-rezanie-montaz-9427/index18.html pierwsza strona.
  17. prezesik18 odpowiedział(a) na oktawiusz5 temat w Audi A4 B5
    ja sprawdziłem w etka i jest to sterownik podgrzewanych cylinderków zamków drzwi. umieszczany w przednich drzwiach w wielu modelach marki - 80, 100, 200, a3, a4, a6, a8, coupe, cabrio, v8, rs2, rs4, s6.
  18. Jeśli wyświetla Ci się econ to znaczy że w tym momencie jest wyłączona sprężarka klimatyzacji, czyli tak po ludzku klima nie działa, tylko zwykły nawiew.
  19. No to faktycznie w okazyjnej cenie miałem. Gość musiał nie być w temacie tych lamp
  20. Z tym to się zgodzę. Ale jednak wolałem UKP
  21. Tak, uniwersalny komputer pokładowy.
  22. Pochwal się kolego ile dałeś za lampki Ja ostatnio też kupiłem w dobrej cenie, ale chciałbym się w tym przekonaniu utwierdzić
  23. Ta kontrolka to pewnie wykrzyknij, dolej płynu hamulcowego do zbiorniczka bo masz mało

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.