Treść opublikowana przez ?uki1984
-
B6 DIVISION
Pewnie ale musi to być ze smakiem a nie jakieś hieroglify wydziargane:wink: A ja lubie je dziargać
- B7 Crew
-
emblematy tylnej klapie.
Najpierw podgrzej a potem użyj żyłki
-
B6 DIVISION
Ktoś coś doradzi?? Ja jeździłem na ślizgającym się sprzęgle z jakieś pół roku, w końcu wymieniłem a do mechanika sam jechałem 30km
-
zawor blow-off
Ten temat już był wałkowany 100 razy Poczytaj ten temat tam jest mnóstwo na temat blow off http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie mówiłem ze coś działa inaczej tylko ze wszystko jest trochę inaczej rozmieszczone
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie ma tu żadnego DIY na ten temat. Jak to zrobisz to możesz zrobić DIY, bo będziesz pierwszy na forum A4, który to zrobi. Na forum audi TT mają DIY w tym temacie do 1.8T 20V, ale tam wszystko jest troche inaczej porozkładane bo silnik jest poprzecznie. Może tam znajdziesz pare podpowiedzi, które Ci pomogą. Zrób od razu DIY z foto story jak bedziesz wywalał te graty:naughty:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja usunąłem u siebie Combi Valve i SAI (czyli pompę od zimnych startów). W miejcu Combi Valve dałem zaślepke FORGE na blok silnika Z tego rysunku są to numery : 23 i 6 Usunięcie Combi Valve ułatwiło mi w późniejszym czasie wymianę czujnika temperatury z tyłu bloku silnika
-
Uwaga na tego sprzedawce !
Zgadzam się ja jak coś z alledrogo biore to najpierw szukam negatywów i czytam
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jeśli chodzi o sprzęgło to oba są identyczne czasem w pudełku sachsa można znaleźć sprzęgło LUKa i na odwrót bo obie firmy współpracują, Natomiast jeśli chodzi o dwumas to są różnice i to właśnie z sachsem były problemy, natomiast dwumas LUKa jest pakowany fabrycznie więc na 1000000% nie będzie żadnych problemów. Mój mechanik jak wymieniał mi sprzęgło i dwumas to powiedział że robił to wiele razy i tylko raz wrzucał sachsa, a tak zawsze tylko LUK i zawsze poleca LUKa swoim klientom. Po wyjęciu ze krzyni wszystko było LUK czyli identyczne z zestawem drugim i ja taki kupiłem. Też miałem ten dylemat ale nie chciałem ryzykować więc wziąłem to samo co dała fabryka i żadnych problemów nie mam a jeżdżę już 4mies. Stare sprzęgło LUKa już nie miało okładziny i było wytarte do nitów a mimo, że się ślizgało (i nie cały czas tylko raz na jakiś czas) to dalej trzymało i się nie rozsypało przy mocy 190 kuni i 275 niutów i przebiegu 200 000 km. ---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ---------- To Ci od razu powiem że musisz wymienić od razu dwumas bo wrzucisz sprzęgło to za jakiś czas padnie dwumas i drugi raz będziesz płacił za robociznę czyli dodatkowe koszta. Ja dałem mechanikowi żeby najpierw wyjął sprzęgło i dwumas i wtedy dopiero zamówiłem. Po wyjęciu powiedział że dwumas to maks pół roku może rok by wytrzymał. A jak planujesz 220kucy to wypadało by wymienić dwwumas. Każdy mechanik Ci powie że warto od razu dwumas wymienić
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Bierz zestaw drugi:thumbup1: Ja brałem dokładnie taki sam, i po wyjęciu starych gratów wszystko było to samo co fabryka dała:wink: Sachsa odpuść bo były przypadki z problemem ich spasowania. Bierz drugi zestaw LUK a będziesz spał spokojnie:naughty:
-
[b7 BPG] 2.0 t fsi quattro Abt Recaro S-line Neon Led STAGE 4 Total Custom - 402.9Ps/518.1Nm "SUKCES DONE " !!!
No to szykuje się gruby mod Ja polecam tą firmę MRC TUNING. Robią soft i mechaniczny tuning. Co prawda w UK ale ogarniają nawet uturbione Lambo czy R8, a RSy na codzień Tu masz przykład A4 B7 K04 hybrydą FMIC i wydechem po ich remapie 366Km i 477Nm. Taką turbinkę bez problemu zrobią: Obejrzyj ->
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przy 220 to spokojnie seria powinna wytrzymać tylko od razu nowy dwumas załóż i tylko LUK
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak gotowe wartości są
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wczesniej miałem K03 i program z logów w picu było jakieś 152gs na przepływce i 1bar w picu. W 120 bloku wyszło 260niutów. Potem wrzuciłem FMIC i turbawka budziła się przy 2600 zamiast 2800, plus niutki wzrosły do 274Nm i moc nic, intake spadł z 45 stopni celsjusza max. do 24 max. Co było mocno odczuwalne. Teraz wpadł wydech i K03s hybryda. Czuję że lepiej ciągnie u góry i do samego końca ale logów jeszcze nie miałem szansy zrobić. Jak zrobię to dam znać jakie rezultaty. Zostają wtryski i dolot i poprawa softu:decayed: ---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ---------- I mam nadzieję, że przekroczymy magiczną granicę 200Km ---------- Post dopisany at 16:13 ---------- Poprzedni post napisany at 16:12 ---------- wampir a co masz wrzucone zamiast N75 że sprzedajesz????
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Spokojnie, spokojnie dopiero sama turbine zmieniłem teraz muszę zaopatrzyć sie w wtryski z TT, jakiegoś Tipa i stozek. Ale wszystko w swoim czasie bo jeszcze gewinde zakładam. jak dla mnie to auto dużo lepiej ciągnie w górnych obrotach i plynniej.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Po wyjęciu kata trzeba od razu wystroic, bez tego ecu podaje złe dane bo masz większa przepustowość gazów napedzajacych turbine ---------- Post dopisany at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany at 12:37 ---------- A tak BTW Dev K03 hybryda s siedzi już w aucie. Dzięki za namiary na chłopaków od regeneracji. Stara sie wysrala na uszczlniaczach i puszczala olej, tak średnio 200-300g w miesiącu i zaczął pękać korpus ze strony gorącej
-
Problem klimatronik
Dzięki . Jakby Ci sie chciało to wrzucilbys linka do tego tematu
-
Problem klimatronik
Przed podmiana wszystko hulalo, więc nie sadze ze to jakiś mechaniczny defekt. Vaga dopiero podłącze jak kumpel wróci z urlopu w weekend, to będzie coś wiecej wiadomo. a jak sie robi te nastawy podstawowe? Moze przy podmiance coś sie rozkodowalo???
-
Problem klimatronik
Co jest przyczyna niedzialajacego nawiewu przedniej szyby. Dodam ze kolega chciał sprawdzić czy jego klimatronik działa, więc podlaczylismy go u mnie. No i gdy podlaczylismy spowrotem swój to zawiast wiać na szybę to wieje z kratek przednich. Czy coś sie mogło rozprogramowac co jest przyczyna?
-
Wymiana odmy - jak?
Kolego ja wyciągałem całą odmę z obu stron do czyszczenia. Po lewej stronie to bajka. Od strony kolektora troche zabawy jest. Ja to zrobiłem bez wyciągania kolektora, za dużo srania się by było. Poprostu wsadziłem rękę pod kolektor a wszelakie śruby odkręcałem grzechotką na długiej przedłużce. Bez pomocy kumpla się nie obeszło więc weź kogoś do pomocy. Z tyłu za silnikiem też jest pełno mocowań i śrubek, jak już myślałem że wszytko to znowu jakaś srubka się jeszcze nalazła. Po wyciągnięciu odmy w części tylnej pare mocowań odciąłem flexem, bo napradę były bez sensu, więc teraz będzie o wiele łatwiej. A mechanika olej szkoda pieniędzy. A po co wymieniasz? Zapchana? Czy jakieś inne objawy? Wystarczy przeczyścić giętkim drutem i środkiem do czyszczenia hamulców i sprzęgła. Taki w szpreju:wink:
-
Problem z xenonami
Przetwornice w xenonach są od spodu lampy i czasem jak sie woda dostanie lub para skropli to potrafi zalać i spalić przetwornice a wcześniej lampy mrugaja. Ja w ten sposób straciłem dwie przetwornice w tym jedna nowa. Sprawdź szczelność lampy i czy przetwornice nie są zasnieżałe (biały osad)
- B7 Crew
-
Która felga lepsza...?
3
-
[B6 AWX] Blacksucz by wojthass
No dobrze to wygląda, ale na wiosne będzie malowanko;) We wtorek będe w Dublinie, to bym sobie obejrzał Twoją kozice Hehe ja mieszkam 200km od Dublina, aszkoda bo chętnie bym się spotkał