Treść opublikowana przez Onkel
-
[B5 AEB] Silnik nie odpala (od poniedziałku)
Skoro mówi, że paliwo podaje to raczej nie w tym jest problem.....
-
[B5 ADP] Ubywa benzyny na lpg
Przy moim motorze zalewam co miesiąc za 50 zł i spokojnie mi starcza więc na pewno coś jest nie tak. No i jak zawsze zaczynamy najpierw od podłączenia VAG-a
-
[B6 AVJ] Lpg - ma prawo się wyświetlać check ?
Tylko to zostaje. A nie mozesz podjechać na spota?? Na szybko chłopaki by Ci podpięli... Choć w sumie nawet nie wiadomo z jakiego woj. jesteś....
-
[B5 ADP] Coś ostatnio chyba za dużo pali.
I wszystko w temacie. Przez takie krótkie odcinki pali więcej ale czy aż 18l to chyba nie. Podepnij VAG-a.
-
[B6 AVF] Moduł pod kierownicą
W warsztacie masz opisane co i jak przy wymienaie modułu pod kierownice multi.
-
[ALL B6] LED postojówki, oświetlenie LED tablicy rejestracyjnej i wnętrza A4 B6
Jeśli masz xenon to W6W jeśli zwykłe lampy to W5W.
-
[ALL B6] Pojawiajace sie kontrolki Brake Olej
Ale czy ABS Ci się pali. Bo jeśli masz takie błędy to będzie się świecił. Błędy - Podaj dokładnie czego one dotyczą. Czujników kół rozumiem tak?? No to już i wesz od czego zacząć. Wymiana.
-
[ALL B6] Pojawiajace sie kontrolki Brake Olej
A z tymi błędami nie pali CI się ABS?? Tylko ESP jest?? Płyn hamulcowy uzupełnić. Oleju nie powinno dolewać się więcej niż max. Czujnik może walnięty jest. A z kontroką oleju to zacząłbym od sprawdzenia czujnika.
-
[B6 AVF] Na wyłączonym ECON ,szaleje wentylator pod maską.
a VAG-a podpinałeś?? Jakieś błędy?
-
[B6 AVJ] Lpg - ma prawo się wyświetlać check ?
Co ty w ogóle gadasz???? Gazownik to może mu te mapy poprawić skoro mówi, że są złe. CHECK może być tutaj zbiegiem okoliczności ( A przed założeniem gazu nie wyskakiwał?) Kolego masz VAG-a?? On prawdę Ci powie. Jeśli nie masz to spota podjechać i tam chłopaki Ci podłączą i wyjdą błędy jakie masz i dlaczego zapal się CHECK. Bo tak to możemy wróżyć i mogę wymienić: - katalizator pada (jeśli go masz) - pompa powietrza wtórnego albo coś z układem wtórnym, - itp. Najlepsze rozwiązanie VAG. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Wyłączenie spryskiwaczy xenonów.
Zgłaszam do stołecznej że będzisz jeździł bez sprysków :polew: Nie wiem czy wywali ale ja wiem czy jest sens?? Ja u siebie też mam ori xenon i tyle co on tam zużyje tego płynu to... Poza tym zawsze możesz na chwile przełączyć włącznik na postojówki tylko i wtedy spryskać szybkę. Bo spryski lamp tylko na włączonych światłach działają.
-
[B5 AFN] problem akumulator
Miernik w łape i mierzymy.
-
[ALL B5] Gdzie jest kostka czujnika ABS ?
Pod auto. Zaraz przy kole masz. Z tyłu zauważysz jak ściągniesz koło.
-
[B6 AVJ] Boczek kierowcy źle spasowany?
Ja w sumie jak rozbierałem przednie boczki kilka razy to ani razu nie urwałem żadnej spinki. Odwrotna sytuacja jest w przypadku tylych
-
[B6 BFB] Głośne buczenie pompy paliwa
Ja do swojego za filtr paliwa MANN-a płaciłem 88zł u kolegi z forum. Też myślałem, że pomoże ale niestety tylko wymiana.... I o ile do 2.0 jest dużo na alledrogo pomp to do 1.8T szału nie ma.
-
[B6 AVJ] Odma.
I to jest dobre podejście. Nie szukać problemów gdzie ich nie ma W mrozy dojdzie troszke skroplonej wody i zatka odme, wydyma pare innych uszczelek wraz z olejem to wtedy może coś do Ciebie dotrze Najbardziej zarasta rurka nr9 i często nie trzyma zawór nr6 Pozdrawiam!!! Wiesz jak przekonać człowieka do działania Zamówiłem już w serwisie zawór 6 ( 30zł). W weekend jak dam rade to będę sprawdzał. Miałem to zrobić w ubiegłym tygodniu jak wymieniałem DV i olej ale mówie tyle tego a za bardzo czasu nie miałem. Więc trzeba się zebrać w tym tygodniu skoro mówisz że może być tak źle to nie ma co ryzykować.
-
[B6 AVJ] Odma.
I to jest dobre podejście. Nie szukać problemów gdzie ich nie ma
-
[B6 AVJ] EPC i inne
Cięzko jest odkręcić tylne śrubki od obudowy ale powoli dasz rade. Najelpeij ściągnąc ten plastik co jest pod wycieraczkami.
-
[B6 AVJ] Za co odpowiedzialny jest zawór pokazany na zdjęciu???
Dobra Grzesiu. Ide zaraz montować to napisze jak już będę po zabiegu [br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 16:41_________________________________________________ Tak nie podoba mi się ten psssssssssk.
-
[B6 AVJ] Za co odpowiedzialny jest zawór pokazany na zdjęciu???
No to teraz który mówi prawde Bo Dominik pisał odwrotnie. 2 kazał podłączyć pod ten na dole co mam zaślepiony.... Więc jak Panowie???
-
[ALL B7] Czujnik cofania
Podaj dane auta rocznik silnik. Bo w profilu masz auto z 1997 roku a pytasz o B7....
-
[B6 AVJ] Za co odpowiedzialny jest zawór pokazany na zdjęciu???
Czyli w ten mały kikut, który pokazałem na zdjęciach w 1 poście? ( wąż idzie od turbo do metalowego pasa przy chłodnicy)
-
[ALL B6] RNS-E czy stacja multimedialna
Witam kolegów. Jestem na etapie wyboru radia do siebie na 2 DIN. Już mam sprawe z Markiem obgadaną tzn. jest w stanie załatwić mi RNS. Tylko chciałem się was doradzić czy nie lepiej jest kupić jakiejś stacji Alpine czy Pioneer?? Oczywiście RNS jako oryginał super się prezentuje i w ogóle. Ale laser trzeba czyścić a boję się żeby nic nie zepsuć. Moc wyjściowa tylko 4x20. A nie wiem jak jest z ustawieniami na poszczególne głośniki tzn. filtrami dolno i górno przepustowymi (pewnie nie ma). Pomóżcie mi dokonać wyboru bo muszę też Markowi dać znać co i jak. Wady RNS jakie są inne o ile są bo zalety chyba znam (nawi, mp3, sterownie z kiery).
-
[B6 AVJ] Za co odpowiedzialny jest zawór pokazany na zdjęciu???
Już jestem po odbiorze ori DV z serwisu. Jutro lub po weekendzie będę wymieniał. Tylko żebym nic nie pozamieniał powiedzcie mi jak mam podłączyć DV. Oznaczyłem poszczególne końce numerami. Pod 3 pasuje tylko jeden przewód ten cienki A reszta?? Tzn. pod 1 idzie ten co mam przy blow off czy ten mały kikut który jest na dole???
-
[B5 ADR] Błąd 16500 czujnik temp silnika
Wiesz co u kolegi tylko w B6 załączały się cały czas wiatraki od chłodnicy. Zamówił dwa czuniki bo jeden jest na dole na wężu przy chlodnicy a drugi na górze z tyłu silnika tak jak już kolega wyżej napisał. Za oba dał 50zł. Wymienił i jak ręką odjął. A też miał błąd sporadyczny ale po wykasowaniu cały czas wracał.