Treść opublikowana przez Onkel
-
[B6 AMB] Wymiana modułu komfortu na jaki ?
MAsz podwieszony temat o modułach komfortu. Poczytaj trochę. Auto ze stanów ściągane??
-
[ALL B5] Światła mijania świeca po przekręceniu stacyjki
Tak. Poczytaj
-
[B6 BRF] check engine swieci
Jak patrze na te Twoje błędy to nie wiem czy mają one coś z tym wspólnego. Nie chce mi się szukać tych od P ale: 18010 - słaby aku albo regulator napięcia pada 18043 coś z klimą chyba 18058 jakby zegary były wyciągane. Jak masz możliwość to podepnij jeszcze raz i podaj jaki błędy ale z opisem. Najlepiej zrób sobie zrzut u niego i na pena.
-
[ALL B5] Światła mijania świeca po przekręceniu stacyjki
Jeżeli nie ma dołożonego żadnego modułu to pewnie zmienił kodowanie na skandynawskie. W tym własnie światła zapalają się same. Poszukaj, na forum jest opisane jak to przekodować tylko musisz mieć VAG-a albo podjechać gdzieś na lokalnego to chłopaki Ci zrobią.
-
[ALL] Płukanie silnika
Tylko Motul
-
[ALL B6] Mieszanie płynów hamulcowych???
Dzięki wielkie. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Nie chce zapalić.
VAG był?? Logi??? Trudno tak wróżyć jesli nawet nie odczytałeś błędów...
-
[ALL B6] Mieszanie płynów hamulcowych???
Słuchajcie tego człowieka jeśli macie wątpliwości w sprawie układu hamulcowego. On wie wszystko w tym temacie Dzwonie do kumpla jaki klocki najlepiej założyć na przód. On do mnie, że z tym muszę się zgłosić do DEVASTATION. Więc szukam i już jest klocki na przód FERODO FDB1717. Jeszcze tylko Tomku jakbyś na tył mi cos polecił
-
[B5 ADR] Nie chce zapalić.
A odepnij przepływke i zobacz co się wtedy dzieje. Np. rano źle zapala?? Jesli tak to przed zapaleniem odłącz jeśli będzie tak samo jak było to przepływke można wyeliminować choć tak jak mówisz najlepiej by bylo jakby ktoś Ci powiedział na podstawie logów. Ja nie mogę Ci pomóc w tej kwestii bo mam Turbo. Bo ja miałem robione i u mnie wszystko jest ok, porównalibyśmy i wszystko było by jasne... Wstaw może jeszcze raz logi ale zrób up żeby chłopaki jeszcze raz zobaczyli.
-
[ALL B5] Co ten komunikat komputera oznacza?
Ściągnij sobie instrukcje obsługi tam będziesz miał opis dokładny. Pokrótce powiem tylko, że to masz ustawione na daną prędkość i jak ją przekroczysz to pojawia się znak i piknięcie. Żeby wyłączyć to musisz przycisnąć chyba prawy guzik od kasowania km i poczekać aż wyskoczy taki komunikat tylko z przekreśloną jedynką. Poczytaj dokładnie w inst.
-
[B5 ADR] Nie chce zapalić.
Gazowni rozumiem nie masz??? 561 to błąd złej mieszanki i ode tego trzeba zacząć. Sprawdź sonde i przepływomierz bo powiedzieć to sobie można, że przepływka raczej dobra.....
-
[B5 ADR] Nie chce zapalić.
Masz możliwośc podpięcia pod VAG-a?? Ja bym zaczął od tego i wtedy bedziemy się martwić jeśli nie wywali żadnych błedów...
-
[ALL] Płukanie silnika
Kurcze współczuję Ci kolego. No ale nic nie poradzisz dobrze, że zabrałeś się za rozebranie całego silnika bo inaczej to by nie hulało :/ Przeczytałem Twój temat i dobrze, że w ubiegłym tygodniu wymieniałem u siebie uszczelkę pod pokrywą zaworów także wiem, że nie mam czegoś takiego u siebie. Powodzonka i dużo zdrowia
-
[ALL B6] Mieszanie płynów hamulcowych???
Nie zaleca się mieszania płynów hamulcowych. Lepiej kupić dwie puszki i wymienić całkowicie bo przecież hamulce to Twoje bezpieczeństwo. Ja jestem przed wymianą klocków i skuszę się zaraz na płyn tylko nie wiem czy 1l czy 1.5l mam kupic??
-
ASO nie sprawdza histori serwisowej
Jeśli jest to pierwszy właściciel od zakupu auta w kraju czy za granicą to udzielą takiej informacji bo może tego chcieć ale jesli zakup z drugiej ręki to juz nie podawają takich inf jeśli nie masz znajomego Ostatnio w sprzedam chyba ktoś się ogłaszał, że za 50zł całą historie prześle na e-mail.
-
[B5 AHL] SWAP z1.6 ahl na 1.8t AEB co podejdzie od mojego1.6?
Poszukaj kolego bo bylo na forum już jak ktos chciał srobić swap z 1.8 na 1.8T i koszta były takie że lepiej było sprzedać swoje a kupić 1.8T. A tak po krótce: Silnik, cały dolot, turbo kupić, ECU pewnie też, wtryski cały osprzet silnika, pompa paliwa.
-
[B6 BEX] Pompa paliwa - zamiennik
Wczoraj rozmawiał z Tobą na ten temat to daj znać jak to wygląda. Ale ja na razie muszę się wstrzymać bo wypadł mi nieplanowany wydatek kasiory Spotkanie z Panami Policjantami ;(
-
[B6 BEX] Pompa paliwa - zamiennik
Sama pompa paliwa kosztuje 1280zł + koszyk 300 wraz z czujnikiem. Jeśli dadzą rabat to za 1280 masz razem z czujnikiem i koszykiem. Nie trzeba brać z koszykiem.
-
Towar z allegro... zapłacony raz a przysłany potrójnie - pytanie do obeznanych.
Kiedyś gdzieś czytałem o takiej sytuacji ale tam powoływali się na prawo przywłaszczenia. I musieli zwrócić bo owszem za błędy firmy znajomi nie muszą płacić ale nie mogą też zostawić sobie towaru bez zapłaty.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Zmieści sie. A po co taki bydlak jak do małego diesla? W ori był 45Ah i takowy bym polecił http://allegro.pl/akumulator-moll-12v-44ah-poznan-i1868520969.html No ja miałem ori po kodzie w bagażniku 60Ah więc 45 za mały będzie (xenon i dodatkowe wyposażenie) więc teraz chce 64Ah. tylko różnica wynosi 1.5cm i nie wiem czy wejdzie... Jesli mówicie że dam rade wcisnąć to kupie 64.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.
-
[INNE] Mechanik i jego twórcza wizja odnośnie zawieszenia...
Haha. Ostatnio też chciałem założyć temat pt. " Wizje mechaników". Jako, że lubię oglądać TVN Turbo to jest tam kilka ciekawych programów dotyczących motoryzacji No i był ładny test rolls roys-a w którym to jak otworzyło się drzwi to w rancie schowany był parasol. No i opowiadam to koledze, który jest pseudo mechaniorem ( śmiejemy się, że on na naprawę auta daje dożywotnią gwarancje bo ludzie ciągle przyjeżdżają na poprawki). I wtedy on do mnie z teksem: No ale co Ty się podniecasz?? Takie coś to w 3 dni mogę Ci zrobić tylko w tylnych drzwiach :polew: Jak to usłyszałem to po prostu odszedłem mówiąc że żelazko włączone zostawiłem :gwizdanie:
-
[B6 AVJ] Rozrząd-zapytanie...
Ja do swojego wkładałem SKF-a wszystkie rolki, napinacze a pasek GATES. Ale Twój też jest ok.
-
wyposażenie po nr vin
Na nalepce w bagażniku albo w książce serwisowej masz te dane. Tzn.co do wyposażenia to musisz rozkodować bo tam są kody 3 cyfrowo-literowe. Więc szukasz dekodera wyposażenia w sieci.
-
[ALL B6] Demontaz Slupkow przednich Audi A4 B6 Sedan
Musisz ściągnąć zaślepkę airbaga na środku co jest. Tam masz śrubkę na torx odkręcasz ją i nie pamiętam czy jeszcze jednej tam nie będfzie ale to będziesz widział. Reszta jest na spinki metalowe. Także odkręcasz tą śrubkę i reszte ciągnieszs