Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Świece żarowe - dziwna sytuacja
Dzisiaj po nocnym postoju pod chmurką, temperatura -5,5 stopnia. Auto załapało szybko i dalej wyczuwalna jest nierówna praca i zadyma, choć w mojej opinii jest o połowę lepiej niż poprzedniego dnia. Kąt wtrysku jest ustawiony książkowo, założone wtryski z nowymi końcówkami Firad, wszystkie świece grzeją, akumulator naładowany. Jest jeszcze jedna kwestia - przy filtrze paliwa (a dokładniej pod zaworkiem zwrotnym) jest nieszczelność. Muszę to ogarnąć, ale nie uwierzę że przez coś takiego silnik rzuca się po odpaleniu. Później na ciepłym pali na widok kluczyka.
-
Świece żarowe - dziwna sytuacja
Witam, w wielkim skrócie opiszę co gdzie i jak. Pacjent to silnik 2.5 tdi AFB. Auto miało problemy z odpalaniem po nocy - rzucanie silnikiem jakby chodził na 3 gary i dodatkowo chmura dymu. Zacząłem od wtrysków, o których kiedyś wspominał mi mechanik. Zresztą wszystko na to wskazywało i faktycznie - po sprawdzeniu na maszynie dwa lały w najlepsze. Świec nie ruszałem, ponieważ zeszłej zimy władowałem cały komplet BERU, dodatkowo mechanik sprawdził je miesiąc temu miernikiem i każda miała teoretycznie odpowiednią oporność. Dodatkowo wymieniony przekaźnik świec i akumulator, który zdechł na początku zimy. Dzisiaj auto stało pod chmurką, rano przed wyjazdem do pracy termometr pokazał -10,5 stopnia. Świece długo grzały, po pierwszym podgrzaniu przekręcam kluczyk. Zaskoczył nawet szybko, ale silnik mało nie wyleciał z ramy i nie pojechał dalej. Chmura dymu i potworne rzucanie. Wkurwiłem się na całą sytuację i zadzwoniłem po kawalerię, która dostarczyła mi narzędzia i świece. Dałem do każdej plus z akumulatora po kabelku i każda świeca iskrzyła. Wykręciłem każdą z osobna i co zaobserwowałem: - 3 świece wyglądały tragicznie, tak jakby były przepalone oraz w dodatku jedna była pokryta olejem. Całe osmolone a w kilku miejscach żółte ślady. - 3 pozostałe były jak nowe, calutki napis widoczny, lekko brudna końcówka słowem - wyglądały jak świece po roku użytkowania. Postaram się za dnia wrzucić zdjęcia, nie mniej wymieniłem te 3, które na moje oko wyglądają jak przegrzane i przypalone. Czy kiblowaty kąt wtrysku (zbyt wczesny) + lejące wtryski mogły do tego doprowadzić ?? Co o tym sądzić ??
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Wrclaguna u Knapika A w niedzielę widziałem A4 B7 na blaszkach RK na Podwisłoczu, kolega był na ostatnim zlocie w Plazie. Pozdrawiam
-
Bierze olej- pierścienie czy uszczelniacze?
Teoretycznie branie oleju zmniejszy olej 5w50. Ale to jest tuszowanie problemu a nie jego rozwiązanie. Żadnych gównianych półsyntetyków do auta z turbiną.
-
pomoc w doborze kotła CO z podajnikiem
Z ciekawości, sprawa kotła rozwiązana ?? Znam osobę, która w temacie CO siedzi od wielu lat.
-
Strefa Śmiechu
Zrozumieć czyjeś przesłanie - bezcenne
-
Jakiej firmy rozrusznik montowano fabrycznie oraz pytanie
Devastation ostatnio wyczytałem gdzieś informację, że jak rozrusznik jest wyjechany i generuje za mało obrotów, to potrafi wykończyć dwumas. Jest w tym coś prawdy czy raczej mega ściema ??
-
Jakiej firmy rozrusznik montowano fabrycznie oraz pytanie
Jak wyżej, u mnie siedzi Valeo. Czy jest określony przebieg lub żywotność rozrusznika, tak aby do niego profilaktycznie zajrzeć ?? Czasami jak jest -10 i przekręcam kluczyk - chwilka zastanowienia i odpala. Przy - 2 stopniach pali od strzała. Tak samo w lecie po nocy, pali na dotyk. Jeżeli to będzie do czegoś potrzebne to akumulator jest nowy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mnie jakoś nikt nie dojechał jeszcze za to że stosuję tylko Liqui Moly. Co więcej nigdy nie zamierzam wlewać Motula i świadomie dokonałem takiego wyboru. Życie to sztuka świadomego wyboru. Jak to kiedyś pisał dev, zawsze zostaje kujawski albo wycieczka do ASO i zakup oleju, po którym znacząco wzrasta samoocena (a może też inna część ciała).
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Tekst mnie rozbroił
-
Proszę o sprawdzenie logów dynamicznych
Kolega tylko delikatnie zmniejszył Vagiem do 4,0 ale niżej trzeba już ruszać nastawnik. Niebawem będziemy zmieniać jego uszczelki to ustawimy w okolicach 3.2 - 3.4. To jedynie czysta kosmetyka.
-
Proszę o sprawdzenie logów dynamicznych
Mam zapasowy, jutro go założę. Wywaliłem zgodnie z Twoim zaleceniem n18 i skróciłem drogę podciśnienia. Co do wymiany n75 ,teraz czuć że auto się zbiera z dołu, nawet moja narzeczona to zauważyła Teraz dawka jest ustawiona na 3,8 - 4,0 więcej już nie zejdzie vagiem, zostaje tylko ruszać nastawnik. W każdym razie działamy do skutku, dzięki za poradę. ---------- Post dopisany 21-03-2013 at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2012 at 22:41 ---------- Kwestia leżała w sprężarce. Obecne turbo awx (zakupione od vauxhall) pięknie ciągnie od samego spodu. Automatycznie wskazania przepływki poprawiły się. Co najciekawsze po rozebraniu sprężarki jedna cześć geometrii była czyściutka ale w innym miejscu żaluzje pracowały ciężko. Poniekąd pomogła jazda autostradowa w DE ale dalej nie było 100% efektu. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Wstępnie możemy się ustawić na poniedziałek, na weekendzie nie ma mnie w Rzeszowie.
-
Dymi na biało / czuć spalonym olejem / nie ma mocy AJM a4b5 Pomocy! !!
Odnośnie bloku 008 kiedyś znalazłem takie info a raczej zależność: dawka-kierowca > dawka-dymienie > dawka-obroty Niech ktoś bardziej obeznany rzuci na to okiem. Skoro problem występuje do 2 tys/obr to czemu nie zlogowałeś auta w tym zakresie ?? Daj kiedyś znać z wyprzedzeniem, to pomogę Ci zrobić cały komplet logów, stat, bs i dynam. Każdy, pojedyńczo...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ten Liqui Moly Top Tec 4200 jest bardziej do silników z DPF - tak mi się przynajmniej wydaje. Ale fakt jest jeden - bardzo szybko wycisza silnik i nie gęstnieje na mrozie ( zostawiłem na noc w garażu).
-
Wibracje... na postoju i w czasie jazdy... Pomocy
Też zauważyłem taką zależność - im niższa temperatura tym drgania są mniejsze. Wraz ze wzrostem temperatury drgania nasilają się - lewa poducha pod silnikiem wymieniona na ori. Jest lepiej ale problem dalej pozostał. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie przez dwumas.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Karta charakterystyki Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel: Lepkość kin., cSt (ASTM D445) w 40ºC 75 w 100ºC 13.5 Wskaźnik lepkości, [-], ASTM D 2270 185 MRV at -40ºC, cP (ASTM D4684) 31,000 Lepkość HT/HS, [mPa.s] w 150ºC (ASTM D4683) 3.8 Całkowita Liczba Zasadowa (ASTM D2896) 11.8 Popiół siarczanowy, waga % (ASTM D 874) 1.3 Fosfor, waga % (ASTM D4981) 0.1 Punkt zapłonu ºC (ASTM D92) 230 Gęstość w temp. 15.6 ºC, g/ml (ASTM D4052) 0.85
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
Wczoraj na szybko kolega zrobił diagnostykę - pojawił się sporadyczny błąd klap w kolektorze dolotowym. Specjalnie mnie to nie dziwi, gdyż słyszałem o tym. Po wykasowaniu błąd jednak nie powrócił. Przy okazji sprawdziliśmy korekcje w bloku 13 i 14, które przedstawiają się następująco: -0,24; 0,14; 0,00; 0,42; 0,09; 0,05 Podczas kupna auta i diagnostyki, korekcja na jednym wynosiła ~ 0,80. Jakieś 1500 km temu dolałem środek Liqui Moly do układów Common Rail i póki co jest poprawa wartości (pytanie czy faktycznie od tego). Zobaczymy jak będzie to wyglądało dalej. Na razie nie ma żadnych problemów z autem. Czekam już tylko na założenie letnich kapci - wleciał komplet nowych opon Dunlop Sport Max Rt 225/45/17.
-
Audi A4 B5 1,8T Quattro '99 by Romanoo
A to już druga strona medalu Armi... Przypadek też mówi sam za siebie, powoli ukazują się kosztowne perełki. Gdyby jednak kolega przeczytał i wiedział o wątku trefne ogłoszenia, zapewne nie kupiłby auta. A później ktoś inny zalogowałby się na forum, mając problem z tym czy z tamtym - to taka historia alternatywna. Nie zmienia to faktu, że kupno auta staje się czymś w rodzaju totalnej loterii i jak trafisz, to faktycznie można od razu lecieć po dobre Whisky i poszczypać swoją kobietę . Nauka przez doświadczenie.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
W A6 które kupiliśmy 7 lat temu, górny wahacz tylny z prawej strony był oryginalny. Przelot auta ~ 450 tys. Banan wytrzymał ok. 490 tys...
-
Audi A4 B5 1,8T Quattro '99 by Romanoo
Całe szczęście że kolega nie przyłożył czegoś "innego". Spróbuj z 5w50, zwłaszcza jeżeli lubisz przycisnąć. Masz np. Mobil 1 Peak Life. To może wyleczyć skutek ale przyczyna dalej pozostanie. Przyrównać to można do reanimacji nieboszczyka prądem. Ciało zacznie podskakiwać, ruszać się ale nie przemówi i nie mrugnie okiem. Autko jest ładne, z potencjałem, na pewno ogarniesz komplikacje które wyłoniły się po zakupie Nie każdy jest alfą i omegą przy kupnie auta, to tak kwestią przypomnienia co niektórym.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W poszukiwaniu tego naj... oleju do mojego silnika, zauważyłem w specyfikacjach że Leichtlauf oleje są po prostu jak woda. Ale w jakim sensie ?? Trwałości filmu olejowego, trzymania parametrów po osiągnięciu temperatury roboczej czy też szybkości rozprowadzenia po silniku ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Trochę to dziwne, bo zarówno 1z jak i afn/ahu/ahh to praktycznie to samo jeżeli chodzi o sam silnik. Skoro jest dozwolona norma 505.00 a olej jest typowo do Diesla, to nie powinno być żadnych przeciwwskazań. Co niby takiego jest w olejach Leichtlauf że nie mogą być stosowane w 1z ??
-
Co daje usunięcie katalizatora w Audi A4 B6 1.9TDI?
Znam takie auto gdzie katalizator siedzi w środku a turbo gwiżdże, tak więc najlepiej sprawdzić organoleptycznie. Przy okazji podpisuje się pod słowami Danielom, zamiennik od gruchota jest bardzo dobrej jakości. W wielkim skrócie na podstawie własnych spostrzeżeń: plusy: - turbo lepiej wypycha spaliny, przez co wydłuża się jego żywotność a głównie geometrii - nadmiar oleju i jego spalanie zapychają katalizator a tak wszystko leci w atmosferę - świetny dźwięk turbiny (zwłaszcza na parkingu podziemnym) - mniejsza spalanie minusy: - auto jest ciut głośniejsze - "zapach" spalin jest nieco bardziej gryzący - jechanie za kimś komu leją wtryski i nie ma kata, nie należy do przyjemnych - katalizator nieuchronnie z ilością kilometrów zapycha się, co skutkuje spadkiem osiągów
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeździłem na mobilu 0w50 moim AFNem i było ok ale jak zalałem motula 5w40 to silnik chodzi sporo ciszej i jakby bardziej miękko. To dziwne bo na gęstszym oleju, jakim jest 0w50 powinno być właśnie ciszej. Tą zimę przejeździłem na Mobilu 0w40 i również nie mam zastrzeżeń. Przyjałem nawet pewien system. W okolicach października zalewam olej 0w40 a na przełomie marca zmieniam na 5w40. I znowu wybór padł na Liqui Moly Diesel Synthoil. Jego karta charakterystyki mówi sama za siebie a najlepiej potwierdza to praca silnika. U mnie cała rodzinka śmiga na Liqui Moly, odkąd zacząłem stosować produkty tej firmy widzę same plusy. Może to i stronnicza opinia, ale dziadostwa i szajsu nie uznaję, więc stawiam na najwyższą półkę. Czy ktoś was będzie w stanie odpowiedzieć co dokładnie zalać do Audi 80 B2 1.6 Diesel rocznik 1986 ? Nie wiem jakie były ówczesne aprobaty producenta, chciałbym spróbować z 5w40 Diesel Synthoil ale z drugiej strony nie wiem czy PRODUCENT dopuszcza stosowanie takiej klasy lepkości. Jednocześnie rozważam LM 10w40 Diesel Leichtlauf. Co o tym sądzicie ??