Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
stopiony tłok przyczyna?
Czy ktoś sprawdzał dawkę paliwa po założeniu 216-tek ?? Bo jeżeli dawka wynosiła przykładowo w okolicach 1,0 mg to można tutaj szukać przyczyny. Nie było Batorego w lusterku ??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Kto nie pije, ten kanalia... Miałem wrażenie, że w tym roku ludzie tankowali nad wyraz dużo Szczególnie płeć piękna
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Jakby ktoś zobaczył jakie seksowne kołpaki ma teraz to by nie powiedział że elegancik Trochę do zrobienia jest, na dniach wleci rozpórka dolna i planuje też zakup kosmetyków Meguiars lub Poorboy's World. Choć, stety/niestety więcej czasu będę musiał przeznaczyć na drugie autko. W 2.5 tdi wtryski odmówiły posłuszeństwa oraz przyszedł czas na kompletny rozrząd. Na szczęście z poprzedniego silnika ostał się cały komplet na nowych końcówkach FIRAD. Pompiarz miał je zmienić przy okazji ustawienia kąta wtrysku ale ich nie zmienił... heh jak człowiek nie stanie obok to odchodzi fuszerka. Nie planuje nikt otworzyć warsztatu A4-klub.pl ?? ---------- Post dopisany 11-02-2013 at 20:12 ---------- Poprzedni post napisany 08-02-2013 at 08:47 ---------- Ostatnio z nudów wziąłem się za wypolerowanie rozpórki górnej. Na początek papier o gradacji 2500 na mokro a następnie pasta G3. Efekt lustra - na weekendzie wrzucę fotki. Dzisiaj również dotarła rozpórka dolna. A żeby było weselej to wysrały się wahacze górne z lewej strony. W sklepie czekają już na odbiór Lemforderki, czyli niekończąca się opowieść - sezon 2. ---------- Post dopisany 10-05-2013 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2013 at 19:55 ---------- Co by nikt nie mówił, należy rozruszać temat Swoje 17-tki eslajny władowałem do b7, toteż zostałem chwilowo na 16... Użytkownik PUMA wystawił na naszym forum 17 Ronale i po krótkiej rozmowie zdecydowałem się na zakup. Felunie już w drodze --> Sądzę że grafit będzie się ładnie komponował z LY7L W międzyczasie, oczekując na nowe niunie, przygotowałem mały salon kosmetyczny + nowe zakupy: - Meguiars Mirror Glaze x 2 - Meguiars Rubbing Compound - aplikator Meguiars - bawełniana mikrofibra Meguiars - waniliowy odświeżacz Chemical Guys Najciekawsze, że znalazłem swojego obecnego paździerza na google street view jak stoi u sprzedawcy, a na drugim ujęciu stoi przed pracą. Zobaczcie na swoje autka
-
Audi A3 1.9 TDI ASZ 220km/470nm
A3 to taka seksowna blondynka ale z płaską d*pą Świetny silnik, zapewne taki był zamiar co by później uderzyć z grubej rury. W jakie stado mniej więcej celujesz ?? W Rzeszowie kolega jeździ A3 ATD które było strojone u Rogala --> CHIPTUNING R-Performance Miażdży suty
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Kto dzisiaj wybiera się na dżuwenalia ??
-
Sprawdzenie klimy
Dokładnie, a tutaj koszty są niezbyt sympatyczne. Wystarczy jednorazowe rozszczelnienie układu i osuszacz kwalifikuje się do wymiany. Na własnej skórze doświadczyłem jak potrafiła spaść wydajność, mimo pełnej zawartości środka. Jeszcze działo się to w czarnym aucie, co potęgowało piekarnik - masakra.
-
[B5 AFN] Ciężki rozruch zimą
Powiem tak mój afn przy -10 zapalał za drugim obrotem przy 3 spalonych świecach. I co najciekawsze żadnych objawów. Zacznij od weryfikacji: 1) kąt wtrysku 2) ustawienie rozrządu 2) odczyt wartości z czujnika temperatury 3) weryfikacja świec żarowych, czy dochodzi do nich napięcie 4) zlokalizowanie ewentualnych wycieków paliwa jak i powietrza w układzie 5) stan rozrusznika 6) stan akumulatora
-
Sprawdzenie klimy
No tak, najlepiej wyrwać zdanie z kontektu i pisać o "głupotach". Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem mój post, a rozwieją się Twoje wątpliwości.
-
Sprawdzenie klimy
Dam tylko prosty przykład który mieliśmy z ojcem w poprzednim aucie. Wysrała się rurka od klimy, tak że cały gaz uciekł. Oczywiście panowie powiedzieli że osuszacza się nie wymienia, zaspawali rurki, dobili czynnik + olej. Przyszły za***iste upały, kompresor sprawdzony + wymiana łożyska + wymiana dławika. Klima chłodziła jakby nie mogła, z osuszacza leciało raptem kilka kropel. Przynajmniej kupujący został o tym poinformowany przy sprzedaży auta, bo ja już nie miałem siły do partaczy. Kupiłem swoje kolejne a4, był upał nieziemski. Z klimy walił mróz a musiałem zatankować. Na stacji, pod autem zrobiła się kałuża wody, na początku się przestraszyłem ale później zorientowałem się że to osuszacz. Sprawny osuszacz... Posłuchajcie deva, który siedzi w tym na co dzień i nie twórzcie własnych filozofii.
-
Wyjęcie i czyszczenie kolektora ssącego w A4 B6 AVF
Czyczenie w 1z nie jest takie przyjemne - trzeba zdemontować turbinę. Najgorsze są trzy śruby 12-kątne pod kolektorem wydechowym. Trochę nad tym schodzi ale dasz radę. Po wyjęciu kolektora, jeżeli jest dużo zabrudzeń proponuje je usunąć wpierw mechanicznie a później środkiem do czyszczenia kominków. Wypalanie to przedostatni etap, na samym końcu znowu środek do czyszczenia i przepłukanie wodą.
-
Musze robić korekte programu po zmianie wtrysków na wieksze???
Nie powiedziałbym że w 1z jest mocna pompa, długo jeździłem 1z i w obecnym afn jest o niebo lepiej. Pozostaje tylko pytanie, jak już jest sporo paliwa, skąd weźmiesz tyle powietrza ?? Bez urazy ale 216-tki do 1z to przerost formy nad treścią.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ni ...uja, zadnych pustyń i pseudoszajstroli, raz byłem w Egipcie i wiecej mnie tam nie zobaczą Hehe ok rozumiem, ja bym czekał na najbliższa karawanę i holowanie wielbłądem.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dev zadam Ci pytanie, a gdybyś jechał przez pustynię i nagle wyleciałby olej z silnika. Masz na tylnym siedzeniu 5 l szajstrola i 5 kujawskiego. Co zrobisz
-
Musze robić korekte programu po zmianie wtrysków na wieksze???
Miałem w 1z 130 hp także wytrzyma. Zrobiłem tak ok. 40 tys km i nic się nie stało. Na pewno wtryski dadzą Ci więcej niż sam program tyle że pompa wtryskowa 1z jest nieco słabsza niż np. w afn. Gdzie robiłeś soft ??
-
[B7 ASB] Czarnuch 3.0 quattro
Po prostu 3.0 są wspaniałe Frajda z jazdy przy umiarkowanym spalaniu jest niesamowita. Gorzej jak tylko coś pieprznie, wtedy uśmiech znika. Ale kto by się tym przejmował
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Znam z autopsji jeden przypadek, który potwierdza że rozszczelnienie silnika to wierutna bzdura. W poprzedniej A4 na początku był zalany 10w40 - nie miałem bladego pojęcia o olejach. W zimie zostawiał plamki oleju. Wyglądało jakby ciekło z filtra oleju, ale po dokręceniu problem pozostał. Później wyglądało to na puszczającą uszczelkę miski olejowej. Zaznaczam, że działo się to tylko w zimie kiedy uszczelki twardnieją. Po zimie zmiana oleju na pełny syntetyk 5w40. Następna zima, problem powrócił. Co się okazało, uszczelka chłodniczki oleju była jak z kamienia. Wymieniłem to sam i problem zniknął... Oleje 5w40 są tak samo gęste w temperaturze roboczej, a cudotwórcy wlewając mineralny przy przebiegu ~300, 400 tys, dążą do tego, aby szybciej wrócić na warsztat. Owszem jak dowali -20 to nie będzie wycieków na 15w40, bo zrobi się z niego galareta. Jeżeli cieknie z uszczelki to trzeba ją wymienić, a nie wlewać gęściejszy olej w fazie rozruchu. Kuracja na pełnym syntetyku co 10 tys. daje świetne efekty, olej ma zupełnie inną konsystencję i nie przypomina smoły. Niestety ale najgorszą smołę widziałem kilka razy po Castrolu...
-
Drgania na wolnych obrotach
W ubiegłym roku przy upałach telepało nieziemsko. Właśnie przy zwalnianiu i dojeździe np. do świateł mało nie rozwaliło lewarka. Na początek wymieniłem gumowe wieszaki wydechu, były tragiczne. Nieco się poprawiło ale nie do końca. Później kupiłem plecionkę wraz z tłumikiem przelotowym od gruchota i poprawiło się ale dalej drżał. Wymieniłem lewą poduszkę silnika na nówkę z ASO oraz gumowy odbojnik z przodu auta - dalej się poprawiło ale nie do końca. Cudowałem z dawką paliwa, zmniejszałem/zwiększałem - guzik. Została więc albo prawa poduszka silnika i poduchy skrzyni albo koło dwumasowe. Nastawnik pompy czysty, założone inne wtryski - dalej drży.
-
Drgania na wolnych obrotach
Kamerzysta musi przestać pić bo mu się ręce trzęsą Dokładnie tego nie widać, ale silnik zapewne drży przy dotknięciu. A jak się robi cieplej to telepie lewarkiem zmiany biegów przy dojeździe do skrzyżowania, czyż nie ??
-
Poduszka silnika
Pewnie ktoś oddał na szrot z gumową poduszką dlatego tak twierdzi. Nie słuchaj takich pierdół, ori są firmy AVON a zamiennik Corteco z hydropodstawą. Innego gówna nie kupuj.
-
Drgania na wolnych obrotach
Plecionka owszem ale coś powoduje te drgania. Jestem skłonny do teorii zależności: koło dwumasowe, poduszki silnika i plecionka.
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Czarny avant tankował ze mną na stacji Auchan, blaszki RLA. Któż to ??
-
['A4 B5 AFN 97r] Nierówne zużycie tylnej opony
Duże znaczenie ma to jak pompujesz koła, stan tulei i głównie amorki. Jak są zużyte to będą ząbkować opony. Niektóre opony wymagają też przekładek po przekątnej co sezon, np. Michelin.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
cabanmat, chyba nie wypada komentować, tego co ktoś doświadczył na własnym aucie. Nigdzie nie jest napisane że Damianowi Motul nagle przestał odpowiadać, jako diagnosta i osoba mająca pojęcie o TDI zauważył pogorszenie pracy silnika. Jeden to zignoruje, nie ważne że silnik gra marsz pogrzebowy, ale grunt że w środku jest "sprawdzony" olej i na pewno nie robi szkód. Inny podejmie środki zaradcze i chociażby zmieni markę oleju (byle nie na Szajstrola). Ciekaw jestem ile ty zrobiłeś km na Motulu a ile na innych olejach, bo skoro mówisz komuś żeby nie przesadzał to zapewne było ich wiele stąd wybór padł właśnie na Motula.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Do podcierania lepsza jest "Wyborcza". Książka serwisowa jest zbyt śliska
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Poczekajmy na ogłoszenie wyroku, nie osądzajmy człowieka na podstawie tego co mówią media.