Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Szukam kogoś ogarniętego kto wymieni tarcze hamulcowe i łożyska z tyłu. Najlepiej z Rzeszowa.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Trepek uważaj żeby wycieraczki z piórami nie porysowały szyby. Co do zmian to wrzucaj grill po II lifcie a wtedy szybko zobaczysz że brakuje lampek zespolonych Bardzo lubię Twoje prace, wszystko ma grać jak w szwajcarskim zegarku Jak będziesz się nudził to proponuje wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy ale coś mi mówi że masz to już za sobą
-
Audi A3 1.9 TDI ASZ 220km/470nm
Duds jak Cię kiedyś spotkam na drodze to muszę wcześniej wyciągnąć z garażu 3.0 tdi Konkretnie za***rdala twój Aszyk
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
To sprawdź te wtryski na maszynie a nie słuchaj że nastawy są prawidłowe. Szukaj dobrego serwisu, który sprawdzi wtryskiwacze dwuetapowo i na podstawie testu maszynowego wyda diagnozę.
-
Sprawdzenie logów
Zawsze się zastanawiam dlaczego w 011 bs u każdego są inne wartości. U jednych wartość skoczy z 979 na 999 między on/off u innych z 979 nawet na 1200 między on/off. Ma to jakieś znaczenie albo wytłumaczenie ?? Ja bym profilaktycznie zalał dwa dodatki liqui moly do czyszczenia układu paliwowego. Każdy na pełny bak a drugi po 2 tys. kilometrów. Może korekcje się wtedy wyrównają - ale i tak nie są złe. LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG 2666 CZYSCI WTRYSKI (3357532106) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Czym usunąć smołę z lakieru?
Glinka równie skutecznie zbiera smołę. Ale także jakiś środek do tego przeznaczony, k2, moje auto - sprawdzone, potwierdzone.
-
Smród z dmuchawy w A4 B7
ASO mają skuteczny środek do odgrzybiania. Jak dałem swoje auto na przegląd klimy i czyszczenie to zastosowali jakiś capiący środek. Capił przez dwa dni tak, że po każdej przejażdżce bolała głowa. Ale działanie przyniosło właściwy skutek, cały układ odgrzybiony łącznie z myciem parownika. I co najciekawsze akcja kosztowała 149 zł i polegała na wymianie czynnika, oleju w kompresorze, sprawdzeniu wydajności + odgrzybianie i mycie parownika. Warto zapytać czy w najbliższym aso nie ma takiej akcji, bynajmniej w ASO Autorud była. Tak jeszcze doczytałem, odór zniknął również jak chodzi nawiew.
-
Wywaliło płyn ze zbiorniczka przy ostrej jezdzie
Zadaniem korka, jeżeli w układzie panuje za duże ciśnienie, jest upuszczanie jego nadmiaru. Pierwsza sprawa, po kiego katujesz ten silnik do 5 tys. ????? W taki sposób nie wyczyścisz turbiny i już pewnie uszkodziłeś uszczelkę pod głowicą. Turbinę czyści się jazdą z większą prędkością i to jest 100% skuteczny sposób. Teraz proponuję obserwować czy: - nie masz bulgotania/przelewania w nagrzewnicy - czy węże od układu chłodzenia nie zrobiły się twardsze niż zwykle - dolny wąż od chłodnicy jest ciepły czy zimny - obserwować temperaturę na climatroniku na kanale 49 Dla porównania, przed zrobieniem głowicy w swoim aucie jak deptałem auto tak średnio to dochodził do 95 stopni, jak wywalił nieco płynu doszedł do 105. Po zrobieniu jechałem w trasę nad morze, przez ponad 70 kilometrów jechałem autostradą z prędkością 140-150 i temperatura nie poszła więcej niż 88-89 stopni. Nie zawsze przy uszkodzeniu uszczelki robi się kakao, aczkolwiek najgorsza z opcji to zmieszanie oleju z g12.
-
Proszę o ocenę logów
Szklana kula mówi że musisz poprawić logi i skorzystać ze strony VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W związku z częstym pytaniem posiadaczy silników z CR, co zalewać po wycięciu DPF, proponuję zaktualizować nieco info na samej górze.
-
TERMOSTAT FEBI 82st
Widzę że identyczny przypadek, czy masz pewność że czujnik temperatury jest ori dobrany wg numeru Vin ??
-
TERMOSTAT FEBI 82st
Pierwsza sprawa: Masz klimę tak aby podglądać temp na wyświetlaczu ?? Musisz bardzo dokładnie sprawdzić czy nie siedzi czujnik temperatury oraz termowłącznik wentylatora. Termostat kupujemy tylko w ASO. Kolega miał problem z temperaturą w 1.6 właśnie, przegrzewał się, temperatura szła do 100, magicy wymieniali czujniki na ciulowe i dopiero gość pracujący kiedyś w aso kupił mu właściwy i problem zniknął. Dodam że robił głowicę, pompę wody, wymieniał 3 termostaty...
-
Nowe wahacze do b5 jakiej firymy za ok 900 zł
Poszukaj sobie wahaczy firmy Meyle HD. Zrobiłem na nich 32 tys. po różnych drogach, lepszych i gorszych i dalej cisza. Nowe nie są a wydaje mi się że poprzedni właściciel wymienił komplet. Tańsze od lemków i mają się dobrze. A uwierz że sam nie znoszę badziewia, jakby cokolwiek się tłukło od razu wymieniam. Wczoraj na przykład zwróciłem poduszkę pod skrzynię Lemfordera z wdzięcznym napisem Made In China i zamówiłem kolejną w serwisie
-
Jakiego zwierzaka wybrać na nowe mieszkanie
Uważnie analizuję wasze wypowiedzi, widać że każdy ma inne doświadczenia. Jedno jest pewne - nie będzie kanarków do pary z kotem Ladybird, owszem stąd decyzja. Zwierzak będzie miał raz że dużo przestrzeni, dwa ciągle ktoś będzie w domu. Nawet w razie wyjazdu mam gdzie zostawić towarzystwo. Devastation, głównie chodziło o takiego przytulańca. Poprzedni kotek o którym wspominałem, potrzebował dużo czasu żeby przekonać się do ludzi. Sterylizacja obowiązkowo, z kocurem odwlekałem temat długo do momentu, kiedy zaczęły się serenady o 3.00 w nocy i znaczenie wszystkiego... Pytanie może głupie ale czy kociaki tej rasy intensywnie ostrzą pazury ?? Drapak czy dwa to nie problem tylko meble... Czy jest coś szczególne na co trzeba zwrócić uwagę przy ragdoll ?? Zeberki i kanarki są bardzo ładne. Śpiew tych drugich jest kapitalny, tylko nieco poczytałem o ich wypuszczaniu na mieszkanie i późniejszym łapaniu. No i jedni piszą że nie da żyć, inni że jest super Z kotem mam już jakieś doświadczenie, także ragdoll póki co na 1 miejscu. Dodam, że zawsze marzyło mi się akwarium z niewielką rafą koralową i egzotycznymi rybkami. Zobaczyłem przedwczoraj program ile wysiłku i pieniędzy trzeba w to włożyć to niestety odpuściłem (a raczej mój portfel).
-
Jakiego zwierzaka wybrać na nowe mieszkanie
Niebawem przeprowadzamy się na nowe mieszkanie. Jestem miłośnikiem zwierząt, w rodzinnym domu zostawiłem akwarium i odchowałem także kota. Ostatnio przechodząc koło zoologicznego, zadecydowaliśmy wspólnie z żoną że przygarniemy jakieś żyjątka. Bardzo urzekły mnie kanarki ale nie mam bladego pojęcia o ich odchowaniu... Nie wiem czy mogą latać po mieszkaniu czy cały czas siedzą w klatce ?? A może jakieś kolorowe papużki ?? Drugi typ to kot/kotka - ma do nich słabość od kiedy przygarnąłem zagłodzonego i pobitego kocurka. Boje się jednak o meble, wszystko będzie nowe a wiem że koty nie zawsze ostrzą pazurki na drapaku... Dev ma pięknego kota/kotkę (zdjęcie w jest w tym temacie, 4 post od góry) --> http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/chyba-widzialem-kotecka-sie-pozbyc-kota-278550/ pytanie ile trzeba zapłacić Pies odpada ze względu na 3 piętro, byłaby to dla niego męczarnia... Co radzicie w tej sprawie ??
-
1Z Brak mocy w całym zakresie obrotów ..
Wtryski mają nieciekawe korekcje. Zacznij od tego, sprawdź na maszynie. Nie kopcil na czarno ? Nie było problemów z odpalaniem ? Końcówka wydechu bardzo osmolona ?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Jestem obecnie na urlopie w waszych stronach, planujecie jutro zlot ?
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Mogą być i różowe dev, ważne że spełniają swoją rolę wszystko co mowileś o 312 i tarczach ferodo potwierdziło się . Powiem więcej każde dlubanie z mocą powinno się zaczynać od mocniejszych hebli... teraz jeszcze zakładam nowy dwumas + sprzeglo awx i nie robię nic przez pół roku
-
[2.5TDI AKE] Ciężko odpala jak zimny
Jaki jest przebieg i czy coś było robione z pompą ?
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Byle tylko felg nie osrały bo są w połysku Slava co do gwintu rozwiązała mi się sprawa, zmieniam miejsce zamieszkania i garaż. W obecnym przy wjeździe strasznie szorowało przez metalowy próg. Czas najwyższy przegonić kozę z samochodu ---------- Post dopisany 28-06-2013 at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2013 at 10:10 ---------- Mały update Chwilę temu pojawiło się bulgotanie w nagrzewnicy oraz stwardniały węże od układu chłodzenia. Dochodziło do tego, że po zgaszeniu silnika i odkręceniu korka wywalało płyn przez zbiorniczek. Postanowiłem nie czekać i oddałem auto w zaufane ręce. Na climatroniku wyraźnie wzrastała temperatura no i raz wyrzucił płyn w czasie jazdy. Mechanik który wymieniał termostat przy zmianie rozrządu w ubiegłym roku, założył go odwrotnie i osadził na silikonie. Nie uwierzyłbym gdybym nie ujrzał tego na własne oczy.... W układzie było duże ciśnienie, więc postanowiliśmy zrzucić głowicę. Coś nie tak było z uszczelką przy 4 garze no i ten termostat... Wymienione zostały: - uszczelka pod głowicą - uszczelniacze zaworów - uszczelka pokrywy zaworów - popychacze 8 szt. - wszelakiej maści uszczelki i podkładki - termo włącznik wentylatora chłodnicy A co najciekawsze, coś nie tak było z 3 popychaczami i wszystko wskazuje że wałek rozrządu nie był właściwie ustawiony. Nie mi to teraz oceniać ale tak właśnie jest z wymianą rozrządu na kreseczki... Wszystko było szczelne, powierzchnia głowicy wyrównana, zawory sprawdzone, wszystko wyczyszczone i zrobione na tip top. Najważniejsze w tym wszystkim - na tulejach nie ma najmniejszych progów. Historia serwisowa + stan silnika potwierdzają przebieg.
-
"Chyba widziałem kotecka". Czyli jak się pozbyć kota?
Nie chciałbym spotkać tego kocura w ciemnej ulicy, wygląda jak zabójca żywiący się innymi kotami i ludźmi Jak na niego wołasz Dev ??
-
"Chyba widziałem kotecka". Czyli jak się pozbyć kota?
Nie jest to sposób który pochwalam, ale fakt kocie szczyny jadą niemiłosiernie. Nawet po roku potrafią capić... Masz możliwość pożyczenia psa od znajomego ??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Koledzy ma ktoś "wersję demonstracyjną" VCDS'a do przegrania ??
- B7 Crew
-
Jak poznać zużyte sprzęgło wiskozy
Ok dzięki wielkie. Miałem chwilkę problem z układem chłodzenia, skończyło się na wymianie uszczelki a i przy okazji sprawdzamy wszystko wokół. Przy okazji zmieniam też termowłącznik wentylatora. Mechanik który ogarniał m.in rozrząd w moim aucie, źle założył termostat wraz z oringiem i osadził go na silikonie....